GASZTRO
A Rovatból

Nem szemét, hanem rejtett vitaminforrás - zöldségek, amiknek ne dobd el a héját vagy a levelét!

Van néhány zöldség és gyümölcs is, amelynek eddig szemétként felfogott részét egyre kevésbé kezelik hulladékként a csúcsgasztronómiában, és a te tányérodon is ott a helyük egészséges fogásokként.

Megosztom
Link másolása

Érdemes visszavenni a lendületből, amivel kidobáljuk a zöldségek megpucolt héját vagy épp a feleslegesnek vélt leveleket. Nem minden ehető ezek közül, de ami igen, az isteni finom, és a különlegességük mellett sokszor megelőzi vitamintartalmuk a zöldség egyéb részeit.

Nem gondolnád, hogy a komposztra vagy kukába hajított reteklevél, céklaszár, a répa zöldje micsoda vitaminbombák! Elsőre undi? Pedig különlegesen finomak, és néhány apró fortéllyal észrevétlenül is beviheted őket a szervezetedbe. Csempészd őket smoothieba, levesbe, vagy turmixold össze fűszerekkel pestonak, szendvicskrémnek. Így nem vonod meg magadtól ezeket a pazar étkeket, és az ételpazarlás ellen is fellépsz.

Kezdjük a tavaszi zsengékkel: terítéken a reteklevél és az újhagyma

Önmagában a retek roppanós gumójának fogyasztása is számos kedvező élettani hatással bír amellett, hogy a tavasz első zöldségei közt frissességet hoz a konyhába. A retek karbantartja a vércukorszintet, jó hatással van a szívre, fokozza a májműködést, alacsony a kalória-, cserébe magas a vitamintartalma, és bővelkedik ásványi anyagokban is.

A retek levele a salátalevelekhez hasonlóan fogyasztható, és a rózsaszín kis gömböcökhöz képest magasabb a C-vitamin, a fehérje és a kalcium tartalmuk. Ráadásul egyes egérkísérletekben azok az állatok jobb memóriáról tettek tanúbizonyságot, amelyek retekleveleket rágcsáltak.

Készíthető belőle tehát saláta vagy retekpesztó is, ahogy Mautner Zsófi csinálja.

A másik tavaszi hírnök, az újhagyma és unokatestvére, a póréhagyma zöldje is ehető. Kitűnő rostforrások, amely által a bélrendszernek is segítségek, könnyebben emészthetővé teszik a szaftos-zsíros ételeket, nem véletlenül kerülnek a zsíros deszkára sem. A zöldjében koncentrálódnak a szív-érrendszeri védelmező hatóanyagok, sűrűbben vannak jelen benne a krónikus megbetegedések lehetőségét csökkentő antioxidánsok. Emellett az ízük is intenzívebb.

A következő csokor az elátkozottaké; amiknek még külön szemetes is van a boltban. Ők a karfiol és karalábé levél meg a brokkoli szár.

Ezen “hulladékoknak” rekeszeket találunk a zöldségesnél. A leszedhető leveleket divatos házikedvenceknek, mint afrikai achát csiga, törpenyuszik és tengerimalacok, is haza lehet vinni ingyen – vagy épp saját magunknak! Rengeteg recept szerint isteni sült rágcsák, levesbetétek, főzelékek vagy saláták készíthetők belőlük.

A levelek szintén nagy rosttartalommal bírnak, a karalábé levélben pedig a fogyasztott zöldséghez képest

háromszor magasabb arányban vannak vitaminok.

A zöld levelek kalcium és magnézium, egyéb ásványi anyag tartalma igen magas, és remek vaspótlók is. Különösen a cékla.

A cékla mint gyökérzöldség, illetve levele is kiváló vasforrás, a zöldjét pedig erős gyulladáscsökkentőnek is tartják. Ez felkeltette a kutatók figyelmét, és még prosztatagyulladás elleni hatását is vizsgálják, sőt. A prosztatarákkal szemben használt kivonatokkal is születtek már pozitív eredmények. Egy kis hagymával, balzsamecettel és olívaolajjal

semmihez nem fogható salátát alkot céklakrémes pirítós mellé, élvezetessé téve az egészségmegőrzést.

A levelek használata tehát nem egy nagy truváj, ugyanúgy lehet őket kezelni, mint egy valamirevaló salátát, kiválóan harmonizálnak sajtokkal, magvakkal, a löttyintésnyi balzsamecet pedig csak kihozza az élénk ízeket.

Hogyan napozz a sárgarépa zöldjével?

Bizony, a sárgarépa zöldje még erre is jó. Na, nem kell meghinteni vele a napolajas testüket, belsőleg fogja segíteni a bőr barnulási folyamatait.

A levélben koncentrálódik ugyanis a legtöbb ”napvitamin”, vagyis a béta-karotin a növény többi részéhez képest.

Az A-vitamin elővitaminjaként számontartott béta-karotin egy növényi pigment, amely tulajdonképpen retinollá alakul a szervezetben. Belsőleg segít az egészségesebb bőrkép kialakulásában, segíti a bőr védekező funkcióját a káros napsugárzással szemben.

Ez persze nem jelenti, hogy kidobhatjuk a naptejet, ha sárgarépát rágcsálunk, de rendszeres fogyasztása segít abban, hogy kevésbé sérüljön a bőr, ha káros sugarak érik. Főleg, ha a zöldjével meghinted a salátád, a vajas kenyered vagy a levesed.

Ne azt nézd, hogy úszik el a dinnyehéj - inkább edd meg.

Persze nem a kemény zöld héjról beszélünk, hanem a görögdinnye mézédes vörös húsa feletti fehéres-sárgás réteget. Kicsit keményebb, kicsit sárgásabb, kicsit savanykásabb, de a miénk, és még tápanyagokkal is teli van. A piros-magos rész rendkívül jó hidratáló s egyben vesetisztító, a héj pedig dúskál C-vitaminban, számottevő rostban, gondoskodik a szívnek is fontos kálium pótlásról is. Egyesek a zöld héját is minden további nélkül bedarálják smoothieba, a görögdinnyehéj por pedig tudósok egyik kedvenc játéka a metabolizmusra kedvezően ható élelmi rostok kutatása során.

Az almacsutka mint implicit csodaszer

Az almacsutkát nem megenni, inkább feldolgozni kell – olyan házi almaecetet tudsz belőle erjeszteni, amilyet a boltokban sem kapni. Hajápoló szerként is használhatod, valamint méregtelenítő egészségmegőrző italok alapja. Pár cseppjével pedig feldobhatók a saláták, főzelékek is.

Szárítsd meg a citrushéjakat, és használd őket ízjavítóként, imádni fogod.

A narancs, a citrom és a mandarin héja is kandírozható édességgé, kiszárítva pedig teába tehető, ami feldobja a legsivárabb gyógyfüveket is. A szárított narancs héjat akár dahlba, vagy más keleti ételbe is bele lehet morzsolni, vagy sütemények is feldobhatók velük. Valamennyi vitamin, szelén vagy réz koncentrálódik a citrusfélék héjában, de ebben az esetben inkább az élvezeti érték dominál majd.

Ami persze kritikus fontosságú az elfeledett zöldség- és gyümölcsrészek esetében is:

mindig alaposan tisztítsuk meg őket és csak egészséges, helyesen tárolt, minél frissebb formában kerüljön az asztalra.

A citrusfélékből csak bio minőségűre vonatkozik az élelmezési használat, minden más verziót ugyanis komoly vegyszerekkel kezelnek, és így egészségre károsak lehetnek.

+1, amit viszont NE egyél meg!

A krumplihéjból készült csipszektől hemzseg az influenszer világ, ám a krumplihéj például az, amit ér sőt fontos is kidobni. Nem ad annyi tápanyagot, amennyi veszélyt rejt.

A burgonyában ugyanis jelen van egy szolanin nevű méreganyag,

amely hirtelen koncentrációban rosszullétet, hányingert tud okozni, rendszeresen adagolt kis mennyiségekben pedig komoly ízületi és bélrendszeri gyulladásokat erősíthet fel.

Nyugi, a megpucolt krumpli önmagában szinte hatástalan mennyiségben tartalmaz szolanint, mert az anyag főként a héj alatti 2 milliméterben és a csírákban koncentrálódik. Ezért kell megpucolni a krumplit, és lehetőleg nem megenni a héját. Tény, hogy főleg a bezöldült héj tartalmaz számottevő mennyiségű szolanint, de könnyen lehet mérgezés a szemmel nem látható koncentrációból is. Ezért a krumplihéjcsipsz helyett inkább süsd meg a céklalevél szárát vagy a karfiol levelét, jobban jársz.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


GASZTRO
Steiner Kristóf: „A kemencében sült fehér óriásbabba mindketten beleszerettünk, amikor a szigetre költöztünk”
Nimi & Kristóf Konyhája minden pénteken megosztja veled egy egyszerű, de nagyon finom vegán étel receptjét. Ha elkezdenéd a növényi alapú táplálkozást, kipróbálnád, vagy egyszerűen csak kicsit másra vágysz, pont jó helyen jársz.

Megosztom
Link másolása

Az emberek gyakran kérdezik tőlünk, hogy mikor döntöttünk úgy, hogy örökbe fogadjuk a hat macskánkat, de az igazság az, hogy soha nem jött el az a pont, amikor leültünk, és elhatároztuk, hogy cicáink lesznek. Egyik reggel megjelentek a küszöbünkön, és egyértelmű volt számunkra: örökbe fogadtak minket.

Egy teljes napot vártunk a névadással, szerettük volna megnézni a karakterüket és kiválasztani a megfelelő nevet.

Az első a Tahini volt, és innen jött az ötlet, hogy mindegyiket kedvenc ételeink és italaink szerint nevezzük el.

Gigantes volt az utolsó, aki nevet kapott - a hagyományos görög ételről, a kemencében sült fehér óriásbabról, paradicsomszósszal, melybe mindketten beleszerettünk, amikor a szigetre költöztünk. Gigantes még csak néhány hetes volt, de valami a személyiségében és természetesen a színében is ezt a nevet invitálta. Puha, megnyugtató, kényeztetve minden érzéked és szíved, ő a legjobb dolog, ami az otthonodban történhet egy forró nyári napon, amikor süt a nap, nem bonyolítja túl, nem alakoskodik, egyszerűen tökéletes.

A görög gigantes, (ami nem a macska), az egyik leghagyományosabb házias étel, nyáron a görögök hidegen tálalják és fogyasztják, télen pedig a sütőből melegen, a nagy fatüzelésű tűzhelyük mellett.

Különösen népszerű karácsony és húsvét előtt, amikor az ortodox görögök nem esznek húst, tejterméket vagy tojást a böjti időszak részeként.

Gigantes

Hozzávalók 6/8 adaghoz:

500 gramm fehér óriásbab, mi szárazat használunk, mivel a konzerv állaga és íze összehasonlíthatatlan, plusz így olcsóbb is.

2 nagy hagyma, fehér vagy lila, nem számít.

8 gerezd fokhagyma

2 sárgarépa

1 kis zellerfej

2 burgonya

8 paradicsom vagy 2 konzerv paradicsomszósz

Olívaolaj

Természetes szirup (mi almát használunk)

Egy csésze vörösbor

Mustár

Só és bors, paprika és kömény

Jó nagy csokor friss kapor és petrezselyem, valamint némi kakukkfű vagy zsálya is jó lehet.

Elkészítése:

Egy éjszakán át vízbe áztattuk a babot egy evőkanál szódabikarbónával, legalább kétszer cseréltük rajta a vizet, és mindig ügyeltünk arra, hogy a ellepje.

A babot sós vízben kb. másfél órán át főztük, először erősen, majd kis lángon, amíg 80%-ig megpuhult.

A sütőt előmelegítettük 200 fokra. A hagymát, fokhagymát, sárgarépát, zellert, burgonyát, paradicsomot és a zöldfűszereket apróra vágtuk.

Egy tálban elkészítettük a szószt: fél csésze vörösbor, 2 teáskanál olívaolaj, szirup, fél kanál mustár, só, bors, paprika, csipet kömény és beletesszük az apróra vágott paradicsomot is.

Egy tepsire olívaolajat csurgattunk, ráraktuk a babot és a zöldségeket, jól összekevertük a szósszal, óvatosan, mert nem akartuk, hogy a bab szétessen.

Sütőben először fedővel, majd az utolsó 20 percben fedő nélkül 180 fokon sütöttük legalább másfél órán keresztül.

Tipp: a folyamat felénél vedd ki a tálcát, és nagyon óvatosan keverd meg a babot.

További receptjeink szakácskönyveinkben, a Kristóf Konyhája YouTube csatornán, és az Insta oldalainkon: @kristofsteiner & @nimrodagan.


Megosztom
Link másolása

GASZTRO
Steiner Kristóf: „Lehet egyszerre magyarnak és vegánnak lenni”
A vegán kolbász az egyik legmegosztóbb téma, ami a húsevők és vegánok között elő tud kerülni. Pedig nem ördögtől való dolog ez, mutatunk is hozzá egy jó receptet.

Megosztom
Link másolása

Késő éjszaka érkeztünk meg berlini szállodánkba, és szinte esélytelennek láttuk, hogy aznap éjjel tisztességes kajához jussunk, ám a recepcióra érkezve óriás szerencsében volt részünk: a portáslányra egy 269life-tetoválás volt felvarrva – ez a nemzetközi vegán szervezet a világ minden táján harcol az állatok jogaiért.

Amikor megkérdeztük, tud-e a környéken nyitva tartó vegán kajáldát, előkapott egy térképet, és három helyet jelölt be rajta – este 11-kor.

A választásunk végül – mégiscsak Németországban vagyunk – egy vegán currywurststandra esett.

A németek odavannak ezért a nem túl szofisztikált csemegéért, és bár nem szeretnék ilyesmin élni, alkalmanként engem is meggyőz.

A vegán kolbászt alaposan megszórják curryporral, rányomnak egy nagy adag ketchupot, megpakolják pirított hagymával, és lehet mellé sült krumplit meg friss bucit majszolni, azt’ csókolom.

Nekünk tökéletes willkommen csemege volt. És bár mikor még Londonban éltem, imádtam Linda McCartney fagyasztott vegán sausage-ét, Magyarországon pedig a Vegan Grill száraz- és grillkolbászaiért rajongok, a görögországi mindennapok során a legjobban azokért a húshelyettesítőkért rajongok igazán, amik nem dobozból, hanem a kertből érkeznek:

legszívesebben magam készítem el őket, alapanyagként pedig szimpla, őszinte zöldségeket használok.

Ez a változat egyszerűen sárgarépából készül, és bár nevetségesen szimpla fogás, bevallom, nekem ez a favoritom, már ami a kolbásztémát illeti: olcsó, gyors, egészséges, és a vendégek mindig baromi jót mulatnak rajta.

De azért van, akit felbőszít: „Hogy merészelik kolbásznak nevezni a vegánok a füstölt borsófehérje rudat?” ...valamint... „Hogy van szíve bárkinek egy állat leöléséből társadalmi eseményt, mi több, mulatságot csapni?” Két egymásnak látszólag ellentmondó érv,

a szakadék két partján a másikra kiabáló embertől. És akkor még ott van a „Miért akar egy vegán hús ízű akármit enni?” is…

Sokan nem értik:

nem azért lettünk vegánok, mert utáltuk a húst, hanem mert azt nem szerettük, amit magával von az, hogy a tányérunkra kerüljön.

Hát igen - érzékenyen kommunikálni hitrendszerekkel kapcsolatban, legyen szó gasztronómiáról és étrendekről, politikáról és vallásról, családról, vagy szexről többnyire nehézkes, hiszen legtöbbünknek évekbe, évtizedekbe kerül nagyjából bekeretezni magunkat.

Az viszont nem fogja megoldani a problémát, ha a vegán kolbászra azt kell ráírni, hogy növényi rúd – ennek a szóösszetételnek ugyanis nincs információértéke: nem derül ki, hogy kolbászhoz  hasonló íze és állaga van, így aztán minden vád ellenére sokkal inkább megtévesztő a vásárló számára, mintha egyszerűen annyi állna rajta: vegán kolbász.

És ha már mélyen belemegyünk: legyen szó a pörköltről, a vajról, a sajtról, vagy húsról, ezek mind textúrákat jelölnek:

a pörköltet megpörküljük, készüljön bár szarvasból, gombából, vagy szejtából, a vaj alapvetően a finnugor βoje szóból származik, és zsiradékot jelent,

a sajt szó a préselésre, azaz sajtolásra utal, legyen szó kecske, kesudió, vagy épp birsalma sajtról, húsa pedig a szilvának is van, nem csak állatnak és embernek.

Érvelhetünk hát a végtelenségig - vagy egyszerűen csak elfogadhatjuk:

lehet egyszerre magyarnak és vegánnak lenni. Lehet tisztelni a hagyományokat és értékelni, érteni a modern kor vívmányait.

Lehet nem egyetérteni az írásommal, mégis elgondolkozni rajta, vagy csak hagyni, hogy hasson.

És persze lehet, és sokaknak talán sokkal kényelmesebb is – titokban egyetérteni vele, mégis inkább gyorsan elfelejteni az egészet, nehogy változni kelljen. Igaz - a vegán kolbi valóban nem lesz 100% olyan, mint a húsos - de nem is ez a “feladata”. Sokkal inkább az, hogy olyanoknak se kelljen lemondani egy kedves és ismerős íz és textúra élményről, akik prioritásként kezelik az állatok védelmét.

Répli (2-4 főre)

Hozzávalók:

4 sárgarépa

1 evőkanál juhar-, agave-, vagy rizs szirup

2 gerezd préselt fokhagyma

2 evőkanál olívaolaj

só és bors

1 kiskanál füstölt paprika

1 kiskanál mustár

1 kiskanál szójaszósz

A sütőt előmelegítjük 200 fokra, és egy kis tepsit, sütőrácsot vagy

sütőtálat sütőpapírral bélelünk

Egy közepes lábosban vizet forralunk, amit alaposan megfűszerezünk füstölt paprikával, sóval-borssal, 1 kávéskanál mustárral és egy kis szójaszósszal.

Míg bugyogni kezd a víz, meghámozzuk a répácskákat, lekerekítjük a csücskeiket, amolyan

virsliformátumúra, majd a forró vízbe ejtjük őket, és hagyjuk, hogy olyan puhára főjenek, hogy a villa hegye könnyedén beléjük csusszanjon, de azért ne legyenek bébipapi-állagúak sem.

Amíg puhulnak a virslicskék, elkészítjük a marinádot: a juharszirupot, a maradék

szójaszószt és mustárt, a préselt fokhagymát és az olívaolajat

összekufircoljuk, és alaposan meghengergetjük benne a lecsepegtetett kolbászkákat.

Mehetnek is a kemencébe, ahol negyedóra alatt már-már égettre sütjük, félidőben megforgatva őket, hogy minden oldaluk egyenletesen piruljon – de aki siet, kis olívaolajjal kikent teflonserpenyőt is használhat.

További receptjeink szakácskönyveinkben, és a Kristóf’s Kitchen YouTube csatornán, valamint az Insta oldalainkon: @steinerkristof és @nimrodagan.


Megosztom
Link másolása


GASZTRO
A Rovatból
Összefolyt a nyál a szánkban: eszméletlen sikkes ízkombóval itt az év fagyija
Ez a fagyi biztosan slágertermék lesz idén, a divatos összetevők a cukrászsütemények közt évek óta toplistásak, fagyiban viszont ilyet még nem ettünk!

Megosztom
Link másolása

A Magyar Cukrász Ipartestület Kecskeméten megrendezett Év Fagylaltja versenyén 90 fagylaltkülönlegességet vetett össze a szakmai zsűri, akiket kicsit irigylünk is a munkájuk miatt.

2024 abszolút győztese a Tökmag sorbet pirosbogyós gyümölcsökkel fantázianevű fagyi lett,

ami a vizesebb jellegű fagylaltok sorát bővíti, de azért kellő krémessége is van. Bergmann Nándor, a balatonfüredi Kis Bergmann Cukrászda mestercukrász felel ezért a csodáért.

A verseny további dobogósai sem szégyenkezhetnek,

a második helyen a Meggyes pekuccino fantázianevű fagyi végzett a balatongyöröki Promenád Kávéház cukrászától, Vadócz Jenőtől. A bronzérem a székesfehérvári Damniczki Cukrászdáé lett, Szerenád nevű fagylaltjukat Damniczki Balázs alkotta meg.

„M”, azaz Mentes kategória is volt a versenyen, a cukrászdák hozzáadott cukor, glutén, laktóz és tejfehérje mentes fagyikkal tudtak nevezni, amit a helyszínen készítettek el.

Az aranyérmet itt a nagykőrösi Vanília & Gelato cukrászda vihette haza Sárgabarack-lime-maracuja fagyijával, az ezüstérmet egy mangós fagylalt nyerte el a balatonszemesi Margaréta Fagyizó jóvoltából, és egy rebarbarás makadámia fagyié lett a bronzérem, ami a székesfehérvári Krém Cukrászda műve.

A rendezvény nem öncélú kóstolgatás,

az Év Fagylaltja díjjal a klasszikus és hagyományos kézműves fagyikat népszerűsítik,

bár tegyük hozzá, a lakossági fogyasztásra nem lehet panasz. Azért is jó a rendezvény, mert a nassolnivalók mögött álló fagylaltkészítő mestereket is megismerhetik a fogyasztók.

Ha már népszerűsítés, egy nem mindennapi harmadik, a Sárgabarack kategória is megszületett, amellyel az isteni kecskeméti sárgabarackot hirdették a szervezők.

Ebben a kategóriában a cukrászdák, fagyizók és alapanyaggyártók, forgalmazók is indulhattak, a lényeg az volt, hogy természetes alappal készüljenek az édességek.

A Mámoros marillen fantázianév aranyat ért a balatonfüredi Bagaméri Fagylaltozónak, egy nagymamák palacsintáit idéző Kajszibarack diós válogatással lett a második helyezett Kádár Ferenc cukrász jóvoltából, és a Kecskeméti arany-barack nevű fagyi lett a kategória harmadik legjobbja a marcali Mester Étterem és Cukrászda jóvoltából.


Megosztom
Link másolása


GASZTRO
A Rovatból
A tökéletes muhammara receptje, ami a nassolást főétkezéssé varázsolja 
Ez a legjobb étel piknikekhez, kerti partikhoz, sőt vitorlás kirándulásokhoz is.

Megosztom
Link másolása

Ez a muhammara gyorsan elkészül, és lassan, komótosan fogyasztva remekül kiegészíti a legjobb társaságot is, a nassolást főétkezéssé varázsolva.

Dani barátunk és családja, Zsófi és a kis Gosti meglátogattak minket Methanán, ahol közös legjobb barátainkat, Kingát, Mate-t és keresztlányainkat, Mannát és Borókát látjuk vendégül, immáron három hónapja.

Mivel nemrég volt Dani születésnapja, úgy döntöttünk, hogy meglepjük egy vitorlás kirándulással. Több mint 5 éve vitorlázik, de sohasem tengeren, ezért nagyon izgatott volt, és persze mi is.

Ezúttal a lányok otthon maradtak, mi fiúk pedig Galatas felé vettük az irányt, ahol helyi barátunk, Periklis széles mosollyal és gyönyörű vitorlás hajójával várt minket.

Periklis és felesége Magdalena egy különleges vendégházat vezetnek, kilátással Poros szigetére. Rengeteg barátot, értéket, és ünnepet osztunk meg velük.

Ahogy a nap kezdett lenyugodni, lehorgonyoztunk az Orosz-öbölnél, és kihoztuk a muhammaránkat - a hagymás-fűszeres sült paprika és paradicsom krémünket. Periklist idézve:

„Kinek van szüksége húsra vagy gyanús helyettesítőkre, ha ilyen ételeket ehetünk?”.

Hozzávalók 6 személyre:

4 piros színű paprika

400 gr paradicsom, mi koktélparadicsomot használtunk

2 nagy lila hagyma

2 fej fokhagyma

4 szelet kenyér, mi gluténmenteset használtunk

150 dió vagy pekándió, mi most főtt gesztenyét használtunk

50 ml olívaolaj

50 ml balzsamecet

Egy evőkanál természetes szirup, vagy 2 szem füge

Bors

Kurkuma

Füstölt paprika

Római kömény

Fahéj

Zsálya

Kakukkfű

Elkészítés:

A sütőt 190 fokra előmelegítjük.

A hagymát négyfelé vágjuk, a fokhagymát kettőbe, keresztben, az összes zöldséget sütőpapírral bélelt tepsire dobjuk, leöntjük az olívaolaj, balzsam és szirup keverékével, a zöldségeket végig masszírozzuk, majd belerakjuk a sütőbe 15 percre.

Közben minden fűszert a gesztenyére szórunk, a fahéjból és a kurkumából csak néhány csipetnyit használjunk, a többivel bőkezűek lehetünk. Jöhetnek a fűszernövények is.

A zöldségeket kivesszük a sütőből, ráöntjük a fűszerezett gesztenyére, és az egészet összekeverjük, hogy a zöldségek a másik oldalon is átsüljenek, majd visszatesszük a sütőbe még 10 percre.

Közben előkészítjük a turmixgépet - mert minél simább, annál jobb lesz a kence. Mi Thermomixet használtunk, ami nagyon jó, mert szuper erős, ráadásul nem csak keveri, főzi is az ételt, de persze bármilyen erős blender megteszi.

Tegyünk mindent az üstbe, kivéve a hagyma és a fokhagyma héját és a paprika szárát, nyomjuk meg a gombot, és indul a mixelés - a majonéz és a hummus közé helyezzük a megfelelő állagot.

Kenyérrel, tortilla chipsekkel és frissen vágott zöldségekkel tálaljuk. További receptjeink szakácskönyveinkben, a Kristóf’s Kitchen YouTube csatornán, és Instagramon: @kristofsteiner és @nimrodagan.


Megosztom
Link másolása