A kancatejből készül a probiotikus kulináris divatfagyi
Lengyel kutatók kezdtek el kísérletezni a kancatejjel, ugyanis az allergizáló tehéntejhez képest teljesen más fehérjeszerkezettel rendelkezik,
- szúrta ki a Nők Lapja.
A probiotikumok javítják az emésztést, gyulladásmegelőzők, és fenntartják az egészséges immunrendszer működését is. Ők azok a jótékony bélbaktériumok, amelyek megcsappannak például antibiotikum fogyasztása után, és célszerű őket pótolni.
Az élőkultúrás étkek fogyasztása jót tesz a gyomornak és a bélrendszernek is, sokan joghurttal és fermentált ételekkel próbálnak jó hatással lenni pocakjukra. Akinek eddig ez eddig kevés volt, most itt a kancatejes édesség.
A kutatás szerint, a lótejet beoltják probiotikumokkal, amely így a szervezetnek kedvező hatásokkal ruházza fel az értékes fehér nedűt.
A Nyugat-pomerániai Műszaki Egyetem kutatói nem csak egyetlen lójoghurtos fagyit csavarnak gépből, egyből négy fajtával kísérleteztek, mindegyikbe más baktériumkultúrát téve. 65 fokos pasztörizációt követően mintákat készítettek a fagyikból, és ezeket vizsgálták meg. Nagy mértékben nem különböztek fehérjetartalmukban vagy krémességükben, és a baktériumkultúrák is jól érezték magukat bennük.
Kazeinérzékenyeknek jó hír, hogy a növényi italokon kívül állati eredetű tejpótló alternatívájuk lehet a lótej, de
a probiotikumok ugyanis laktóz mellett szaporodnak fel, az első lótejes fagyik még tejcukrosak, de ki tudja, mit hoznak a jövő kísérletei.
Manapság nem csak a lótej került kutatások kereszttüzébe, a magyar tevetejpor is nagyot megy a világban. Nemrég ugyanis kutatók egy csoportja speciális szárítási metódust vitt ki egy épülő afrikai üzembe, ahol a magyar gyártási technikával készülhet könnyen szállítható, az anyatejjel szinte megegyező fehérjeszerkezetű, szuperegészségesnek tartott tevetej.