Alvásszakértő segít, hogyan kerüljenek időben ágyba a gyerekek az óraátállítás után
Az óraátállítás minden kisgyerekes szülő rémálma, amellett, hogy teljesen fel tudja borítani a gyermek napi rutinját és ezzel az alvását, azt is jelenti, hogy a nappalok egyre hosszabbak lesznek, világosban pedig sok gyerek nem akarja elhinni, hogy este van és aludni kell.
Szerencsére Cat Cubie újságíró és Sarah Carpenter babaalvás-szakértő elárulta a The Sunnak, azt az ötlépéses rutint, amellyel biztosíthatod, hogy gyermekeid mindig időben lefeküdjenek, függetlenül a nevelési módszeredtől.
Elmondják:
„Mielőtt tehát két lábbal beleugranál a stresszelésbe, és felborítanád a hetedet az aggodalomtól, gondold át, mi is várhatsz.”
Kiszámítható környezet
Az óra előreállításával és a melegebb időjárás közeledtével nehéz lehet a környezetet változatlanul tartani. Ez azonban segíthet a gyerekeknek, hogy úgy nyugodjanak meg estére, hogy észre sem veszik, hogy kint még süt a nap.
A szakértők szerint
A 30 perces puffer
Azok számára, akik szeretnének ragaszkodni a rutinhoz, de nem akarnak egy percre pontosan szabályozott sorrendet, a 30 perces puffer remekül fog működni.
Ez a középút rugalmasságot biztosít a szülőknek, miközben nem zavarja meg túlságosan a gyermek rutinját azzal, hogy a lefekvési rutint fél órával korábban kezdi, mint általában szokta.
A szakértők szerint
„Ez azt is jelenti, hogy olvasni tudod a babád vagy gyermeked igényeit, hiszen egyikünk sem robot.”
Ne csinálj semmit
Így van - ha nem tudod, hol kezdj hozzá, akkor folytass mindent a szokásos módon, és találd ki később. Cat és Sarah, egyaránt elárulták, hogy attól még, hogy nem változtatunk a rutinon, még nem lesz világvége.
A szakértők szerint
„Ezután a következő napokon módosíthatod az alvás- vagy lefekvési időt, ha úgy érzed, hogy a kicsi küszködik az időeltolódással.”
Kezdd később
Ha az óraátállítás előtt már nem tudod jól átállítani a rutint, akkor utána is van idő, hogy átszoktasd a gyereket.
A szakértők szerint
„Ha te vagy gyereked érzékeny a rutinváltozásokra, vagy hajlamos a túlfáradásra, a kisebb időátállítások jobban beválhatnak.
„Ez egy ilyen fokozatos, több napon át tartó változás, így te (vagy a baba) nem igazán érzed meg.”
Felzárkózás
Még ha a fentiekkel próbálkozol is, előfordulhat, hogy gyerek nem fog azonnal átállni egy új rutinra, és ez nem baj.
A szakértők szerint