Kezdődik az iskola: íme 3 tipp, amivel könnyebbé teheted az átállást
Jennifer Katzenstein, a Johns Hopkins All Children’s Hospital pszichológiai osztályának vezetője azt javasolja, hogy a szülők figyeljenek a megszokott napirend visszaállítására, alakítsanak ki egy rendszeres alvási időt, és ellenőrizzék, mennyi időt töltenek a gyerekek elektronikus eszközök használatával.
— mondta Katzenstein egy TikTok-videóban.
Térjünk vissza a megszokott napirendhez!
Egy tavalyi felmérés szerint a 18 év alatti gyerekek szüleinek 87%-a stresszes az iskolakezdés miatt, és több mint felük az év legstresszesebb időszakának tartja az augusztus végét és a szeptember elejét. Ezen csak az segít, ha megpróbáljuk elkerülni a meglepetéseket az iskolakezdésnél.
@hopkinsallchildrens Does your child experience anxiety before going back to school? Follow these tips! #backtoschool #backtoschooltips #stpetersburg #stpete #pediatric #childrenshospital #allchildrens ♬ original sound - Johns Hopkins All Children’s
Azt javasolja, hogy ha kisebb a gyerek, lépjünk kapcsolatba a tanítójával, és tudjuk meg, be lehet-e menni az osztályterembe, hogy a gyerek megismerhesse a környezetet, megtalálhassa a padját és a szekrényét, ha egyedül megy, segítsünk neki begyakorolni az utat az iskolába.
Miközben kialakítjuk a napirendet, figyeljük a gyerekek viselkedését, hogy észre tudjuk venni, ha vannak figyelmeztető jelek.
— mondta Katzenstein.
„Ha észrevesszük ezeket a jeleket, érdemes kapcsolatba lépni első körben a tanítóval, ha rövid időn belül nincs változás, akkor a gyermekorvossal vagy egy pszichológussal, hogy kezelni tudjuk a szorongását” — tette hozzá.
Alakítsunk ki új alvási rutint!
Az alvás nagyon fontos a gyerekek egészsége és fejlődése szempontjából.
Sokan azt javasolják, hogy az új alvási rendet már két héttel az iskola kezdete előtt kezdjük el, és fokozatosan, 15 perces lépésekben állítsuk előbbre a lefekvés és a felkelés idejét. Ha erre már nincs idő, próbáljuk meg nagyobb lépésekkel elérni ugyanezt.
Figyeljünk az elektronikai eszközök használatára!
„A nyári szünetben hajlamosak vagyunk megengedni, hogy a gyerekek többet használják az elektronikai eszközeiket, mint a tanév során — mondta a szakértő. -
Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia azt ajánlja, hogy az 5 és 17 év közötti gyerekek ne töltsenek napi két óránál többet a képernyő előtt, a házi feladatot nem számítva. Egy friss tanulmány szerint a túlzott tablethasználat az óvodás korú gyerekeknél érzelmi szabályozási problémákhoz vezethet.