Hihetetlen fordulat: híres márka reklámarca lett a megkínzott orosházi kutyus
Láncra verve, mocsokban, vérző sebekkel élte életét Jakob, akit rendőri segítséggel sikerült elkoboznia az Orosházi Állatvédőknek. Az Orosházához közeli település lakóitól több ebet mentettek ki egyszerre.
A mentést követően Jakob állapota hosszú gyógyszeres kezelés után javulni kezdett, majd sikeresen gazdisodott, és innentől nem volt megállás a sztárság felé vezető úton.
A kutyáért egyenesen Németországból jelentkezett az álomgazdi, aki a közismert német Trixie kisállatfelszereléseket forgalmazó cégének munkatársa.
így mostantól több termékfotón is szerepel majd a hányattatott kölyökkorral indító, ma már boldog négylábú.
Magyarországon az állatvédelmi törvényt 2021-ben módosították. 2022. januári hatályba lépése óta súlyosabb büntetés róható ki az állatkínzókra, a szaporítókra és az állatviadalokat szervezőkre is.
Az állatvédelmi törvény értelmében állatkínzásnak minősül „az állat szükségtelen, fájdalmat okozó bántalmazása; olyan hatást eredményező beavatkozás, bánásmód, valamint szükségleteinek olyan mértékű korlátozása, amely tartós félelmet vagy egészségkárosodást okozhat. Szintén állatkínzás az öröklődő betegségben szenvedő – nem kísérleti célra szánt – állategyed tenyésztése, szaporítása.”
Mit tehetsz, ha rosszul tartott állatot látsz? A rossz tartás gondatlan cselekmény, nem éri el a legsúlyosabb bűncselekményi fokozatot.
Ezen felül állatvédő egyesületeknek is szólhatsz, ők informálhatnak a további teendőkről. Így érhető el, hogy a Jakob kölyökkori történetéhez hasonló esetek ne is ismétlődhessenek meg.