Minél több gyereket szeretnének, hogy megmentsék az emberiséget a kihalástól
Simone és Malcolm Collins egy olyan házaspár, akik a pronatalizmus elvét hirdetik, azaz a termékenységi összeomlás leküzdése és a születési ráta növelése érdekében azt vallják, hogy minél több gyermeket kell vállalni.
A 36 éves Malcolm Collinsnak és feleségének, a 35 éves Simone-nak három gyermeke van: az öt hónapos Titan Invictus nevű kislányuk, valamint a hároméves Octavian és a kétéves Torsten.
Legkisebb babájuk, Titan Invictus fogantatásakor - akinek azért választották ezt a nevet, mert attól tartottak, hogy egy nőies nevet kevésbé vennének komolyan - a pár genetikai vizsgálaton és embriószelekción ment keresztül, hogy biztosítsák, a gyermek nem lesz elhízott vagy szorongásos, amikor felnő.
Ez az egyik oka annak, hogy a pronatalista mozgalom ellentmondásos, sokan az eugenika egy formájának tekintik.
Collinsékat éppen ezért hipszter eugenikusoknak is nevezik, amit ők elutasítanak.
- mondta Simone a Telegraphnak.
Malcolm és Simone társalapítóként létrehozták a Pronatalist.org nonprofit kezdeményezést, amely főleg a Szilícium-völgyben hódít, és a mozgalom arcává váltak.
A Twitter vezérigazgatója és Tesla-főnök Elon Musk szintén a pronatalizmus bajnoka, írja a Daily Mail. Musknak már 10 gyermeke született három különböző nőtől, és úgy véli, hogy a civilizáció összeomlik, hacsak nem kezd mindenki több gyermeket vállalni.
Musk az elmúlt években többször is tweetelt a népességfogyás fenyegetéséről.
- tweetelte januárban.
Sokan azzal érvelnek, hogy a Szilícium-völgy elitjét azért érdekli a pronatalizmus, mert ők azok, akik odafigyelnek a születési rátát övező adatokra.
- mondta Malcolm.
„Az ok, amiért a Szilícium-völgyi emberek aránytalanul vonzódnak ehhez, az az, hogy ők az adatok megszállottjai, és elég gazdagok ahhoz, hogy utánajárjanak ezeknek a dolgoknak - és akiknek elég vagyonuk és hatalmuk is van ahhoz, hogy ne féljenek attól, ha nem sikerül.”
Ha a házaspár saját nemzési tervei megvalósulnak, akkor gyakorlatilag egy olyan Collins-vérvonalat hoznának létre, amely 11 generáción belül meghaladná a jelenlegi világ népességét.
A mozgalom különböző kezdeményezéseket foglal magában, többek között olyan kormányzati politikát, amelyek pénzügyi ösztönzést nyújtanak a családoknak, hogy több gyermeket vállaljanak, olyan kulturális kampányokat, amelyek azt az elképzelést hirdetik, hogy a szülői szerep a nők legfontosabb szerepe, valamint olyan vallási vagy ideológiai meggyőződéseket, amelyek a nemzés fontosságát hangsúlyozzák.
A fejlett világ születési rátája miatti aggodalom a rasszista és antiszemita elméletek között is vékony határvonalon mozog, amely azt állítja, hogy a fehér amerikaiakat és európaiakat nem fehér bevándorlók váltják fel.
Collinsék tisztában vannak azzal, hogy a születéspártiság mögött álló elmélet nagy része gyakran neonáci elvekhez kapcsolódik, de a páros ragaszkodik ahhoz, hogy nem egy bizonyos emberfajta elterjesztéséről van szó, hanem egyszerűen arról, hogy több embert hozzanak létre a Földön - fajra, vallásra vagy háttérre való tekintet nélkül.
„Az emberek gyakran hasonlítják a csoportunkat a Szolgálólány meséje-szerű gondolkodáshoz. Én pedig azt mondom: elnézést, tudjátok, mi történik, ha mi, az önkéntes mozgalom elbukunk...? A kultúrák előbb-utóbb megtalálják a módját, hogy ezt megoldják, az, hogy ezek a mechanizmusok mennyire borzalmasak, attól függ, hogy a mi csoportunk talál-e etikus megoldást vagy sem.”
„Mi most a Titanicon vagyunk. A Titanic a jéghegynek fog ütközni. Jelenleg nincs más lehetőség. Nem az a célunk, hogy megakadályozzuk, hogy a Titanic nekimenjen a jéghegynek, az a célunk, hogy felkészítsük a mentőcsónakokat. Amikor a gyermekeink szemébe nézek, és látom a bennük rejlő lehetőségeket... és arra a világra gondolok, amelyben nem léteznek, mert úgy gondoltuk, hogy ez kényelmetlen? Azt mondom, hogy nekem ez nem megy. Nem tudom nem megpróbálni, hogy ne legyen több gyerekem.”- teszi hozzá Simone.
Collins ideológiája még mindig vitatott az Egyesült Államokban, de néhány ország, köztük Magyarország is támogatja a pronatalista politikát. Orbán Viktor jelentős forrásokat fordított a születések számának ösztönzésére, amelyek közül néhány pozitív, de sok korlátozza a reproduktív jogokhoz való hozzáférést, például nemrégiben szigorították az abortuszhoz fűződő jogokat.