Ezt az 5 biztonsági hibát te is elköveted a telefonoddal egy hacker szerint
Egy hacker a MailOnline-nak elárulta azokat a gyakori biztonsági hibákat, amelyeket sokan elkövetünk, és így kiszolgáltatottá tesszük magunkat és a pénzünket.
Kieran Burge korábban hacker volt, most a Prism Infosec biztonsági tanácsadója, aki a vállalatok kiberbiztonsági rendszereit teszteli, hogy ellenőrizze, vannak-e gyenge pontjai. Burge öt olyan hibát árult el, amelyet te is elkövethetsz, de azt is megmondja, hogy hogyan védekezhetsz a támadások ellen.
1. Nem frissíted a szoftvert
Az egyik leggyakrabban elkövetett hiba. Burge azt javasolja, hogy mindig gondoskodj arról, hogy telefonodon és a számítógépeden naprakész szoftvereket használj.
Ha egy biztonsági problémát a hackerek azonosítanak, azt megosztják az online fórumokon, ami aztán még több ember tudomására jut.
Ha nem frissítesz, mások könnyedén hozzáférhetnek az eszközeidhez és az azokon tárolt bizalmas adatokhoz.
2. Nem találsz ki új jelszavakat
A második legnagyobb hiba, amit szinte mindenki elkövet: ugyanazt a jelszót több készüléken, alkalmazásban, webhelyen is használja. „Nem számít, hogy hol adsz meg adatokat, nem tudhatod, hogy mit fognak kezdeni azokkal az információkkal, vagy hogyan fogják megvédeni azokat".
Burge elmondta, hogy amikor egy vállalatot megtámadnak, gyakran egy nagy adatbázis-dömpinget osztanak meg a darkweb-en, amely tartalmazza az összes adatot.
„Lesznek olyan adatbázisok, amelyek a fiókok felhasználónév-jelszó kombinációit tartalmazzák - tette hozzá. - Ha újra felhasználod a jelszavakat, akkor bármelyik hacker átveheti ezt a kombinációt, és felhasználhatja arra, hogy megszerezze az irányítást a dolgaid felett”.
3. Mindent megosztasz online
A biztonsági szakértő a túl sok posztolástól is óvott. Mivel a közösségi média manapság a legtöbbünk életének szerves része, egyre több tartalmat osztunk meg.
Burge szerint a hackerek átfésülik az internetet, hogy olyan információkat találjanak, mint a születési dátum, a cím és az olyan gyakori biztonsági kérdésekre adott válaszok, mint az anya leánykori neve vagy a háziállatok neve.
Ezt aztán arra tudják használni, hogy megkerüljék a kétfaktoros hitelesítést, és hozzáférést kapjanak az összes fiókjához, beleértve az online banki szolgáltatásokat is.
4. Nyilvános WiFi-t használsz
Burge azt javasolja, hogy kerüld el a nyilvános WiFi hálózatokat - például a kávézókban, üzletekben, és a repülőtereken.
Azt javasolja, hogy nyilvános hálózatok használata esetén használjon VPN-t, amely titkosítja az adatokat. Már ha tudod, hogy kell. Ha nem, akkor marad a saját korlátlan neted.
5. Minden érdekesre rákattintasz
Egyre több az adathalász e-mailek és szöveges üzenetek száma, némelyik hihetetlenül valósághűnek látszik - de
„Ébernek kell lenned mindenkivel szemben, aki olyasmit küld neked, amire nem számítasz - mondta Burge. - Ne kattints kétes linkekre, ne tölts le kétes fájlokat, ne ess bele a csapdájukba.”