GYEREK
A Rovatból

Babaváró testépítés - (nem csak) az anyukáknak!

Ezeket a csecsemőgondozási izmokat nem csak az anyukáknak, de a család többi tagjának is érdemes megerősíteniük a kicsi születése előtt, hogy sérülés és izomláz nélkül tudjanak majd segíteni.
Solomayer Anna - sassy.hu
2023. szeptember 08.


Megosztom
Link másolása

Egy leendő édesanyát általában elhalmoznak mindenféle okossággal, többek között azzal, hogyan készítse fel a testét a várandósság, a szülés és a gyerekágyas időszak kihívásaira. Tele van a net kismamatornával, a védőnő csinos kis pakkal készül a helyben elérhető edzőtermek és jógastúdiók pre-és posztnatális tanfolyamjainak brosúráiból, és szinte minden anyukára jut legalább egy másik anya, aki már a szülés túlpartjáról kiabálja át a tanácsait.

Amire viszont senki se hívja fel a figyelmet, az az, hogy nem csak az anyáknak kellene fizikailag is felkészülni a baba érkezésére.

Jó esetben legalább plusz egy ember fog osztozni a kezdetben csak 3-4 kilós, de aztán rohamléptekkel nehezedő kis embercsomag napi szintű emelgetésében, gondozásában és hordozásában- és akkor még csak a babáról beszéltünk.

A kicsi toalettjének és eseti ellátmányának cipelése, a babakocsi lépcsőztetése, esetleg autóból történő ki-bepakolása is meglepően sok fogösszeszorítással tud járni, főleg annak, akinek ez a 0-24 órás munkája, és előtte jó pár hónapig arra készült a teste, hogy valaki másnak adjon teret.

De pontosan emiatt is nagyon fontos a segíteni vágyóknak - legyenek akár nagymamák, barátnők vagy szomszédasszonyok és természetesen ezen titulusok férfi változatai- hogy ők is kellőképpen készen álljanak fizikailag is a rendszeres vagy alkalmi tehermentesítésre.

Cikkünkben végigvesszük a legfontosabb csecsemőgondozási izmokat és azok felépítési vagy karbantartási technikáit!

Hogy derekasan helyt tudj állni

Nem kell ahhoz frissen szült anyukánk lennünk, hogy néha úgy érezzük: menten leszakad a derekunk. Elég egy rosszul kivitelezett nagybevásárlás, tavaszi nagytakarítás vagy az ártalmatlannak tűnő ülőmunka ahhoz, hogy megérezzük, milyen fájdalmakkal jár egy csecsemő mindennapos ellátása.

Mert hogy azok az anyukák, akik nem készítették fel ezeket az izmaikat is a nagy feladatra, napi szinten küzdenek ezzel a problémával.

Csak a világ nem kezeli egyenrangúan a kisbaba gondozásából fakadó izomlázat vagy megerőltetést azzal, amikor ugyenezek egy sportolás vagy munka kapcsán fordulnak elő. De ez egy másik téma.

Az első hónapokban a baba körüli teendőket gyakorlatilag a törzsizmainkra építjük: a pelenkázás, a fürdetés, a baba és a babakocsi emelgetése mind-mind ennek a 29 izompárnak a mozgatásával történik, és akkor még nem is beszéltünk a testen történő hordozásról.

Szerencsére a legtöbb edző egyetért abban, hogy a core edzés, vagyis a törzsizmok megerősítése meg kell, hogy előzze az összes többi izom fejlesztését, hiszen ennek hiányában minden mozgás hamarabb vezet sérüléshez.

A helyes kivitelezés talán ennél az edzés-típusnál a legfontosabb, hiszen ha valamit rosszul csinálunk, az egész rendszer alapján tesszük tönkre. Érdemes szakemberhez fordulni, aki egyszer személyesen is megmutatja  az otthon is végezhető gyakorlatok helyes kivitelezését.

Napi 10 perc plank, side plank, illetve térdelőtámaszban az ellentétes kar/láb emelése és mondjuk a fordított hóangyal fantázianévre hallgató erősítő gyakorlat könnyen beilleszthetőek a reggeli vagy esti rutinba. Gyógytornász videókat is érdemes nézegetni, mert lehet, hogy nekünk (vagy a leendő nagyinak) jobban bejön egy másik instruktor szóhasználata, stílusa.

Amivel még segíthetjük ezeket az izmokat, az a mindennapok mozgásának helyes kivitelezése: a féloldalas mozgások kiküszöbölése: cipelésnél törekedjünk az egyenlő súlyelosztásra, lehetőség szerint hordjunk hátizsákot, alacsonyan lévő nehéz tárgyak esetén mindig lábból emeljünk, és ilyenkor soha ne csavarjuk a törzset.

Hogy kézben tudd tartani a dolgokat

A legtöbb frissen nagymamává vált anya a legjobb szivárgásmentes pelenka márkanevét, akciós cumisüvegsterilizáló gép beszerzési forrását vagy a legújabb szélhajtó babamasszázs videók linkjét osztja meg a többiekkel.

Ehhez képest az én anyukám, amikor nagymama lett, rendszeresen elmondta a hamarosan hasonló örömök elé néző ismerőseinek, hogy kezdjék el megerősíteni a csuklójukat, mert nagy szükségük lesz rá.

És milyen igaza volt! Egy csecsemő mellett a csukló ugyanis sokszor még akkor is dolgozik, amikor a kar többi izma jobbára pihen. Például amikor a kanapén, felhúzott lábakkal, kényelmesen megtámasztott háttal a combunkon tartjuk a kicsit, a csuklónk akkor is feszes. Amíg a babák nem tartják elég erősen a fejüket, gyakorlatilag a csuklónk dolgozik a nyakizmaik helyett minden egyes pelenkázás, öltöztetés és emelés során.

A kar többi izmának babagondozási fontossága talán nem szorul bővebb magyarázatra. Megerősítésükre szintén elég a napi pár perces torna, illetve az irodai, számítógépes munkát végzők itt most valószínűleg előnybe kerülnek, hiszen a gépelésnél sokszor még túl is terheljük ezeket az izmokat. Aki viszont nem tölti az idejét a billentyűzet kalapálásával, annak hasznos lehet elsajátítani vagy felfrissíteni például a kötés és horgolás tudományát!

Egy babatakaró elkészítése remekül edzi a csukló és a kar izmait, karbantartja az agyat, a végeredmény pedig egy igazán személyre szóló ajándék!

A karizmokra a babakocsi tologatásakor is nagy szükség lesz. Edzőterem híján az alábbi mozdulatsort nyugodtan gyakorolhatjuk egy jól megpakolt bevásárlókocsival. Pakoljuk meg a bevásárlókocsit, majd álljunk meg egy hosszabb dilemmára késztető termékcsoportnál, mondjuk a tésztáknál. Álljunk kényelmes terpeszbe, arccal a polc felé, a kocsi álljon a polcokkal párhuzamosan (különben vagy elkaszálunk valakit, vagy mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk, ha mondjuk nem tésztát, hanem tésztaszószt vertünk le).

Lassú lendülettel rakjuk a bevásárlókocsi oldalán lévő lábunkra a testsúlyt, miközben a karunkkal eltoljuk magunktól a kocsit, dőljünk is bele a mozdulatba. Haladók féllábra is állhatnak.

A holtponton egy rövid szünettel álljunk meg, majd a homokos tengerpartokat nyaldosó hullámok ritmusának mintájára húzzuk vissza a kocsit. Néhány ismétlés után cseréljünk oldalt, hogy egyenletesen terheljük a törzset. Az igazán profik a nagyobb összkép érdekében még altatót is dünnyöghetnek hozzá.

Hogy ne döntsön le lábadról a gondozás

A lábizmokat a kül-és beltéri sétálások exponenciális növekedésén túl az egy helyben végzett, ritmusos rugózás is igénybe vehetik. Egy újszülött mellett ugyanis előbb-utóbb a család minden tagja táncos lábú lesz, hiszen az effajta ringatással nagyjából bármilyen apróbb-nagyobb kellemetlenség orvosolható.

Megfelelő lábmunkával hamarabb alszik el vagy nyugszik meg a baba és a pocakban rekedt levegő is gyorsabban szabadul. Ezek a mozgások viszont nagyon meg tudják terhelni a térdet. Mármint a felnőttek térdét.

A térd megerősítése valójában az összes lábizom megerősítéséből áll. Azért is nagyon fontos az egészséges térddel is foglalkozni, mert ennek a testrésznek a sérülése gyakorlatilag visszafordíthatatlan. A meglazult térdszalagot az ismétlődő műtétek helyett a teljes lábizomzat folyamatos karbantartásával tudjuk kezelni. Sérült térd esetén mindenképpen végezzük rendszeresen a gyógytornász által mutatott gyakorlatokat, egészséges térd esetén viszont sokszor elég lehet az olyan hétköznapi tevékenységek rendszeresítése is, mint a lépcsőzés vagy a sétálás. Ha pedig kedvenc zenénkre a lábunkat is megmozdítjuk, mondjuk a várva várt új családtag lakhelyének előkészítése során (értsd házimunka), azzal a kismamának is valódi segítséget nyújtunk.

Számukra ugyanis a baba születése előtti és utáni testmozgás is többszöröse nehezített. A relaxin nevű hormon a terhesség alatt a kicsi növekedésének ütemében lazítja a szalagokat, izmokat és ízületeket, ezért is megterhelőbb az anyai szervezet számára a mozgás.

Ennek a hormonnak a megnövekedett termelődése ráadásul a szülést követő első három hónapban is megmarad, így a kismamák számára kiemelten fontos az óvatos mozgás.

Hogy élmény legyen a csapatsport

Unásig ismételt mondás, hogy egy gyerek felneveléséhez egy egész falu szükséges. Vagy legalábbis több ember, mint az anya. De, ahogy régen is másik ember ringatta napközben a kicsit, és másik tette tisztába éjszaka, úgy a mai édesanyáknak is másképp segíthet egy térdműtött nagyi és egy derékban gyengébb barátnő.

Mindenki képes valamilyen módon kivenni a részét a csecsemőgondozásnak nevezett extrém sportból, és minél hamarabb jön rá, mi az a poszt, amiben megbízhatóan helyt tud állni, annál könnyebb lesz mindenkinek győzelemre vinni a csapatot.

Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


GYEREK
A Rovatból
„A gyerekeim kicsit sem hasonlítanak rám, és ezt utálom!” - fakadt ki egy anyuka
Elmondása szerint már rengeteg mindent megpróbált megkedveltetni a gyerekeivel, de ők nem akarnak csinálni semmit, csak otthon ülni, játszani és nassolni.

Megosztom
Link másolása

A gyereknevelés már önmagában is egy nehéz feladat. A megannyi tennivaló, az ilyen-olyan feladatok milliói, és önmagában a nevelés különböző kérdései. Ehhez társul egy csomó kétség, hogy jól csináljuk-e, amit csinálunk, na meg sokszor a megfelelési kényszer.

Most egy anyuka nem bírta tovább és megosztott kételyeit.

„Szomorú vagyok, hogy a gyerekeim ennyire különböznek tőlem.”

- kezdte bejegyzését. A 39 éves nő aztán elárulta, hogy egyszerűen nem tud mit kezdeni azzal, hogy ennyire mások a gyerekei.

„A két gyerekem egyáltalán nem hasonlít rám. Én társaságkedvelő vagyok, és szeretek a szabadban lenni, izgalmas ételeket kipróbálni, aktív maradni, nagy összejöveteleket tartani, olvasni, zenét hallgatni vagy alkotni. A fiaim otthonülő emberek, akik inkább a játékot és a nassolást kedvelik.

Bizonyos mértékig tudom, hogy ez a legtöbb gyerekre jellemző, de nem számítottam arra, hogy meg kell majd küzdenem velük azért, hogy megismertessem velük néhány érdeklődési körömet.”

A posztból az is kiderül, hogy a gyerekek 7 és 10 évesek, és hiába próbált megkedveltetni velük egy csomó mindent, mint a síelést, a tandemkerékpározást, szabadtéri koncertre menést vagy éppen csak egy könyvbemutatót, a gyerekeknek egyik sem tetszett.

„Megtanultam, hogy el kell engednem néhány elvárást, és nem kell tovább próbálnom az érdekeimet a gyermekeimre vetíteni. De istenem, annyira szomorú vagyok emiatt.”

- írta.

„Néhány dolgot én is elhalasztottam, amíg nagyobbak lettek, azt gondolván, hogy talán csak fáradtságról vagy ismeretlenségtől való félelemről, vagy éhségről, vagy bármi másról van szó. De, itt nem igazán ez a helyzet. Egyszerűen csak tényleg jobban szeretik a saját otthoni környezetüket és a megszokott kis nassolnivalóikat és játékaikat. Azt hiszem, egyszerűen csak különböző emberek vagyunk.”

A téma úgy tűnik, sok ember érdeklődését felkeltette vagy saját tapasztalataik miatt tudtak vele azonosulni.

„Eddig úgy tűnik, hogy nagyjából semmi közös nincs a két fiammal, és ez időnként egy kicsit kiakaszt.” - írta valamelyik.

Mások felhívták a figyelmet a képernyőidő veszélyeire: „Ez a játék. Nagyon addiktív.”

Megint mások azt tanácsolták, hogy próbáljon meg egyéniségként tekinteni rájuk, saját szükségletekkel és igényekkel.

„Értem, hogy csalódott vagy, de ezt a csalódást te okoztad azzal, hogy elvárásaid voltak, hogy olyanok legyenek, mint te.”

Egy szakértő szerint a legtöbb szülőnek vannak elvárásai a gyerek felé, és szeretnék, ha olyanok lennének mint ők, lehetőleg ugyanazokkal az érdeklődési körökkel. Amikor ez nem így van, természetes, hogy csalódottak lesznek.

Azonban, ahogy az egyik hozzászóló is írta, érdemes figyelemmel lenni a gyerekek személyiségére és tiszteletben tartani azt.

Ugyanis amikor egy gyermek érzi, hogy a szülő csalódott abban, amilyen, az mély sebet ejthet a gyermek pszichéjén, és nagy gondot okozhat az önértékelésében.

Forrás: The Sun


Megosztom
Link másolása

GYEREK
7+1 módszer, amivel a legfinnyásabb gyereket is ráveheted, hogy mindent megegyen
A dietetikus nem ígér csodát, de ezekkel a lépésekkel a te gyereked is egészséges viszonyt tud majd kialakítani az ételekkel.

Megosztom
Link másolása

Tízből hat szülő személyre szabja a családi ételeket a finnyás gyerekek miatt - derült ki egy új kutatásból. Ez azonban rengeteg energiát igényel, ami kisgyermekes szülőknél amúgy is ritkaság.

Lucy Upton gyermekdietetikus és táplálkozási szakértő most a The Sun-nak mondta el tanácsait, amit minden finnyásgyereket-nevelő szülőnek ajánl.

„Tévhit, hogy a gyerekek életük első évében mindent megtanulnak az ételekről, amit meg kell tanulniuk. Ez nem igaz. Ez egy hosszabb folyamat, úgyhogy ne érezzük magunkat rosszul, ha időbe telik.”

- mondta Upton, aki hasznos tanácsokkal is ellátta a szülőket, hogy a hozzászokás folyamata minél gyorsabb és zökkenőmentesebb legyen.

1. Vacsora reggelire:

A társadalom ragaszkodik ahhoz, hogy reggel reggelizzünk és este vacsorázzunk, de Lucy szerint nem számít, hogy mikor fogyasztjuk el az ételt.

„Beleragadunk ebbe a társadalmi narratívába. De valójában, ha a gyereked csirkét szeretne reggelire, ne mondj neki nemet - hagyd, hogy megegye! Ha zabpelyhet akar vacsorára, az is rendben van! A tápérték vagy az íz nem változik.”

- mondta a dietetikus.

2. Édeset a sóssal:

Míg az érettebb ízlelőbimbók talán megütköznek a gondolattól, Lucy szerint a desszert főfogással való tálalása remek módja annak, hogy megtanítsuk a gyerekeknek, hogy minden étel egyenrangú.

„A kekszek bolognaiba mártogatása számunkra bizarrnak tűnik, de a gyerekeket nem fogja érdekelni, hiszen kísérleteznek, és ez a kulcsa az ételekkel való jövőbeli egészséges kapcsolatuknak.”

Hagyjuk, hadd fedezzék fel, hogy mit mivel szeretnek párosítani.

3. Felejtsd el a jutalmazást:

Lucy szerint, ha jutalmazással tanítod a gyereket arra, hogy egyen, és ne pedig a saját élvezetéért tegye, azzal neki és magadnak is több kárt okozol, mint hasznot.

A szakértő szerint két hét után a gyerekek ráunnak a jutalmazós taktikára és akkor foghatod a fejedet.

4. Biztonságos ételek:

A válogatós gyerekeknél gondoskodni kell arról, hogy egy „biztonságos” étel is kerüljön az asztalra, olyasmi, amit szeretnek és ismernek, amikor egy új ételt tálalunk.

„Ha a gyerek az asztalhoz lép, és nem lát semmilyen számára ismerős ételt, az szorongást okozhat. De ha van ott valami, amit ismer, az arra ösztönzi, hogy bekapcsolódjon és új dolgokat is kipróbáljon.”

- magyarázza Lucy.

5. Gyorskaja:

Ha megtagadunk a gyerekektől egy adott ételt, csak még jobban kívánják azt. Lucy szerint érdemes lazán kezelni a dolgot:

„A valóság az, hogy a gyerekek néha megesznek egy McDonald's szendvcset és ez rendben is van, amíg mindent megteszünk azért, hogy a kiegyensúlyozott étrend részeként szerepeljen”

A dietetikus szerint, ha odafigyelünk, hogy a gyorskaják mellé friss zöldséget is tálaljunk, akkor nem kell bűntudatot éreznünk.

6. Svédasztalos vacsora:

A szakértő úgy véli, hogy sok szülő túlbecsüli, hogy a gyereknek mennyit kell ennie. Ennek eredményeképpen anyu és apu túl sokat ad a kis drágának, ami viszont elriasztja a gyereket az étkezéstől.

„Javaslom, hogy a vacsorát svédasztalos formában tálaljuk. Tegyük az asztalra a különböző elemeket különböző tálakba, és hagyjuk, hogy a gyerek maga döntsön, hogy miből mennyit eszik.”

A gyerekek szeretik ezt a függetlenséget.

7. Ne mondd, hogy finom:

Ha van valami, amit szakértőnk nem kedvel, akkor az, amikor a gyerekeknek azt mondogatjuk, hogy minden finom, hogy rávegyük őket az evésre.

„Ezek a szavak nem tények, hanem vélemények. És a vélemények a gyerekek számára nyomást gyakorolhatnak.”

Szerinte sokkal nagyobb sikert érhetünk el, ha az ételeket vicces, kedves dolgokhoz hasonlítjuk vagy becézve nevezzük őket.

+1. Ne használjunk etetőszéket:

A szakértő szerint nagyjából egy éves koruk után már ne ültessük a gyerekeket etetőszékbe. Ha stabilan tudnak ülni, nekik is jobb élmény lesz egy méretüknek megfelelő kisszéken ülni, ahol leér a lábuk a földre.

Ez stabilitást és szabadságot adhat nekik.


Megosztom
Link másolása


GYEREK
3 apró trükk, amivel ráveheted a gyerekeket, hogy együttműködőbbek legyenek
A gyereknevelés állandó kihívásokat tartogat, azonban pár egyszerű módszer segítségével könnyebb is lehet.

Megosztom
Link másolása

A gyereknevelés óriási kihívás, mire megoldod az egyik felmerülő problémát, máris ott van a következő. Emellett persze vezetni kell a háztartást, és a jobb esetekben életben kell tartani a párkapcsolatunkat is. Persze, akármilyen nehéz is, az ember nem véletlenül vállal gyereket, és ha már ott van(nak), szeretné jól csinálni.

De hogyan veheti rá egy szülő a dackorszakos/kis tini/lázadó tinédzser gyerekeit, hogy azok hallgassanak rá, és együttműködőek legyenek?

Mutatunk 3 apró trükköt, ami segíthet megkönnyíteni a helyzetet:

1. Figyeld meg a helyzetet

„Mielőtt megpróbálnád irányítani a gyerekeidet, lépj hátra egy lépést, és nézd meg, mi történik” - mondja Harwood. Nézd meg, hogyan érzed magad abban a pillanatban.

Frusztrált vagy dühös vagy a gyermekedre? Esetleg felemelted a hangodat, vagy egy kicsit passzív-agresszívan viselkedtél, anélkül, hogy észrevetted volna?

Gondolj a gyermek érzéseire. Hogyan fejezi ki ő jelenleg az érzelmeit? Milyen jeleket mutat, és mit vajon miért érez így?

Várd meg, amíg megnyugszanak, majd beszélgess vele/velük. Mondd ezt: „Szia, észrevettem, hogy korábban frusztrált voltál. Lélegző gyakorlatokat fogok végezni, és ha gondolod, csatlakozhatsz hozzám”:

Add meg a lehetőséget a gyereknek, hogy kijavítson, vagy csatlakozzon. Mutasd meg, hogyan szabályzod az érzelmeidet.

Ezután összpontosíts arra, hogy többet dicsérd a gyereket, és lehetőleg kevesebbet büntesd. Az Amerikai Pszichológiai Társaság szerint a pozitív megerősítés motiválhatja őket arra, hogy jobban viselkedjenek.

2. Töltsetek együtt minőségi időt!

Harwood azt mondja, hogy amikor a dolgok kaotikussá válnak, gondoskodik arról, hogy több minőségi időt töltsön a gyerekeivel.

Az időtöltés azonban nem azt jelenti, hogy céltalanul üldögélve a telefonját görgeti a gyerek mellett. Inkább azt, hogy ebben az időben teljesen jelen van és minden energiájával a gyermekre figyel.

A közös lógás és szórakozás bizonyítottan javítja a gyerekek viselkedését és erősíti a kötődést.

Nehezedre esik a minőségi idő töltés a gyerekeiddel? Próbáld ki ezeket a tippeket Dr. Jessica Alvarado professzortól:

- Minden nap szánj valamennyi idő arra, hogy a gyerekeiddel legyél!

- Találj ki különleges rituálét rá. Ilyen lehet akár a közös esti mese olvasás is.

- Fejezd ki a szeretetedet mindennap!

- Vegyél részt olyan tevékenységekben, amit szívesen csinálnak.

- Legyél szórakoztató és bolondos, ez a kis idő nem a tiltásokról és a nevelésről szóljon!

3. Dolgozz a kapcsolatotokon

Ha nehéz együttműködni a gyerekkel, érdemes azzal kezdeni, hogy kitaláld, hogyan érdemes velük úgy beszélni, hogy annak legyen is hatása.

Próbálj meg például ütemtervet készíteni a napi elvárásaiddal. Sorold fel akár rajzzal, akár írásban, hogy miket fognak aznap csinálni a gyermekeid. Ahogy Harwood magyarázza: „Mert így a szabályok a számból a papírra kerülnek. És ha valahogy papíron van, akkor valódibb és kézzelfoghatóbb”.

Családként minden a változásról szól, lesznek olyan időszakok, amikor a gyerekei benne vannak a dologban, és olyanok, amikor nem. Harwood szerint ez nem jelenti azt, hogy szülőként kudarcot vallottál, csak azt, hogy vissza kell kormányoznia a hajót a helyes irányba.

Forrás: YourTango


Megosztom
Link másolása


GYEREK
„Féltékeny vagyok a legjobb barátnőmre: neki sikerült teherbe esnie”
Meglepő dolog állt a barátnők közé.

Megosztom
Link másolása

A féltékenység olyan, mint egy pók, mely a háttérből, suttogva szövi be az ember agyát. Ez az érzés váratlanul tör ránk, és gyakran az irigység keserűségét hordozza magával. De a féltékenység nem csak szavakban és érzésekben mutatkozik, hiszen az ember sebezhető részeiből táplálkozik, pusztítást hagyva maga után.

Nehéz felismerni és megérteni a féltékenység nyomait, különösen akkor, ha a legjobb barátunk boldogsága váltja ki ezt az érzést bennünk.

De milyen fájdalmas tud lenni, amikor a féltékenység nem engedi, hogy örüljünk mások boldogságának. Egy nő is ilyen helyzetben találta magát, amikor a legjobb barátnőm bejelentette, hogy terhes.

Ő úgy érezte, mintha elveszített volna valamit, ami soha nem is volt az övé.

A féltékenységnek az a legnagyobb ereje, hogy felülírja a józan ész hangját.

"Képtelen voltam elviselni azt a gondolatot, hogy nem én vagyok az, aki az örömhírt hozza, nem én vagyok az, aki várandós, és nem én leszek az, akit elsőként köszönt majd az anyaság."

- emlékezett vissza a nő.

Az irigység elpusztít mindent, ami előtte áll, kiszívja az örömöt és boldogságot, és helyette keserűséget és bánatot hagy maga után. Ezért döntött úgy, hogy megosztja a barátnővel az érzéseit:

"Elmondtam neki, milyen nehéz volt elfogadnom a terhességét, mert mélyen vágytam a saját gyermekemre. És csodálatos módon, ő megértett és támogatott engem. Ez a támogatás volt az, ami segített leküzdeni a féltékenységemet."

Meg kell tanulnunk elfogadni és kezelni az ilyen érzéseket. Nem vagyunk tökéletesek, és néha meg kell küzdenünk a saját démonjainkkal. De a legfontosabb az, hogy ne engedjük, hogy ezek az érzések legyőzzenek minket. Inkább dolgozzunk azon, hogy megőrizzük a kapcsolatunkat azokkal, akik igazán fontosak számunkra, még akkor is, ha néha kihívásokkal teli.

Forrás: Your Tango


Megosztom
Link másolása