ÉLETMÓD

Ez Európa öt legrosszabb városa, ha szénanáthás vagy - igen van közte magyar is

Vajon melyik magyar várost sorolták be Európa legrosszabbjai közé? Meg fogsz lepődni!

Megosztom
Link másolása

Egy újabb listát tettek közzé az interneten, megint Európa városait rangsorolták. Már megszoktuk, hogy ezeken a pozitív listákon mindig szerepel Magyarország, és rendre büszkén dagad a mellünk miatta.

Most azonban egy olyan listára kerültünk fel, ami a legrosszabbakat veszi sorra. Mit tegyünk, itt is előkelő helyen tudtunk végezni.

Nézzük akkor melyek Európa legrosszabb városai, amelyeket a szénanáthával küzdők felkereshetnek:

Zürich

Zürich az egyik legrosszabb város, ahová pollenallergiások nyáron ellátogathatnak. A svájci városban áprilistól júliusig magas vagy extrém magas a fa- és fűpollenek száma, de a késő nyári és kora őszi hónapokban meglehetősen kellemes úti cél.

Dr. Claire Merrifield, háziorvos és a Selph orvos-igazgatója elmondta:

„Svájcban általában hosszabb és intenzívebb a pollenszezon, mint Európa más országaiban.

Ez azt jelenti, hogy a tünetek súlyosbodhatnak, és tovább tarthatnak".

Varsó

A lengyel fővárosban az egyik legmagasabb az átlagos fűpollenszint a nyári hónapokban, Zürich után, ahol június és július folyamán a pollenek mennyisége meghaladja a 80 szem/m3 levegő köbméterenként, ami a pollenszám mércéje szerint magasnak számít.

Milánó

A csodálatos olasz város nemcsak divatiparával, hanem pollenszámával is tündököl. Májustól augusztusig a város a szabványos besorolás szerint mérsékelt fa- és fűpollenszintet mutat, bár a kitörések elérhetik a méter köbméterenként közel 70 szemet is. A gyompollenek száma ősszel is magas, így a legjobb Milánóba a téli hónapokban látogatni.

Korfu

Korfu gyönyörű szigete a szénanáthás betegek számára is a legrosszabb úti célok közé tartozik.

Míg a fák és a füvek pollenje nyáron nem túl magas, a gyomok pollenje viszont nagyon is.

A szénanáthában szenvedők nagy része nem tudja, hogy milyen típusú pollenre allergiás, ezért a szakértők azt javasolják, hogy aki szénanáthával küzd, nyáron kerülje a görög szigetet.

Budapest

Ötödik helyre hozták ki Budapestet, biztonságosabb választásnak számít a nyári utazók számára, de Korfuhoz hasonlóan

itt is az egyik legmagasabb a gyompollenek mennyisége július, augusztus és a kora ősz folyamán. Többek közt a parlagfűre gondolnak.

Ha cikk szerzői szerint ha Budapest szerepel a bakancslistán, akkor a tél a legjobb időszak, amikor ide kell látogatni.

Via: LadBible


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


ÉLETMÓD
Ezek a tünetek rosszindulatú daganatot jelezhetnek, érdemes azonnal orvoshoz fordulni!
A rákos megbetegedések esetében nagyon fontos a korai diagnózis, ezért érdemes odafigyelni ezekre a jelekre!
K.O., Fotó: Unsplash - sassy.hu
2024. szeptember 21.


Megosztom
Link másolása

Azt manapság már talán mindenki tudja, hogy egy rákos megbetegedés esetében mindennél fontosabb a korai diagnózis.

A Magyar Rákellenes Liga éppen ezért nagyon fontosnak tartja a megelőzést, és felhívta a figyelmet 8 olyan jelre, amely rosszindulatú daganatot jelezhet.

Amennyiben az alábbi tünetek több mint két héten keresztül fennállnak, érdemes azonnal orvoshoz fordulni.

A 8 tünet a következő:

1. Anyajegyen, szemölcsön látható változások

2. Indokolatlan fogyás

3. Nyelési nehézségek

4. Nem múló köhögés, rekedtség

5. Érezhető csomó, duzzanat a mellben, herékben

6. Fekély, sérülés a bőrön, ami nem gyógyul

7. Véres, szokatlan széklet, vizelet

8. Szokatlan vérzés, váladékfolyás

Érdemes tehát gyakran önvizsgálatot végezni, rendszeresen orvosi szűrővizsgálatokra járni, ezzel ugyanis jelentős előnyre tehet szert az, akinél daganatos megbetegedést észlelnek.

Magyarországon a rák a második leggyakoribb halálozási ok, pedig manapság már igen jók a gyógyulás esélyei.

Via: Egészségkalauz


Megosztom
Link másolása

ÉLETMÓD
Veszélyes! A fogorvosok mindenkit figyelmeztetnek, akik rendszeresen a zuhany alatt mosnak fogat
Azzal, hogy ott mosunk fogat, azt kockáztatjuk, hogy komoly károkat okozunk magunknak és megbetegszünk.

Megosztom
Link másolása

A fogaink ápolása mindennapos feladat, az egészségügyi szakemberek azt javasolják, hogy naponta kétszer mossuk meg azokat, hogy távol tartsuk az olyan kellemetlenségeket, mint a lepedék és a baktériumok.

A fogmosás nemcsak abban segít, hogy egészségesek és erősek maradjanak azok a fogak,

de a sárgulást is megakadályozhatjuk, ha helyesen mossuk őket. Néhány egyszerű tippel pedig újra gyöngyházfehérré varázsolhatjuk a fogainkat, ha elszíneződtek.

A szájvíz használata egy másik módszer arra, hogy a szánkat tisztán és egészségesen tartsuk. Ha ezt a fogselymezéssel és rendszeres fogorvosi ellenőrzéssel együtt végezzük, mindent megteszünk azért, hogy a fogaink egészségesek maradjanak még idős korban is.

Ennek ellenére sokan még mindig hibáznak a fogápolás során. Egy fogorvos figyelmeztetést adott ki azoknak, akik egy különös helyen mossák a fogaikat.

Nem, nem a mosdókagylóra gondolunk. Az nyilvánvalóan a legkézenfekvőbb hely a napi kétszeri fogmosáshoz.

Dr. Zaeem, az Ordo elektromos fogkefe gyártó cég szakértője elmondta, milyen gyakori hibákat követünk el a szájápolási rutinunkban, és mit kellene tennünk helyette.

A doki figyelmeztette azokat, akik úgy döntenek, hogy a legjobb hely a fogmosásra a zuhany alatt van.

Sokan vannak így és logikusnak is tűnhet, hiszen a napi tisztálkodást egy helyen le lehet tudni, de ezzel nem teszünk jót az egészségünknek.

„Néhány ember számára ez a kézenfekvő választás, hiszen épp a testüket mossák – mondja Dr. Zaeem. - Azonban nem jó ötlet a zuhany alatt fogat mosni, mert a nedvesség kedvez a baktériumok elszaporodásának.

Ez azt jelenti, hogy a tiszta fogkeféd most baktériumokkal van tele, és így a szád is. Ráadásul a zuhany melege károsíthatja a fogkefe sörtéit is.”

Tehát nemcsak, hogy kevésbé lesz hatékony a fogkeféd, de a zuhany gőze miatt a sörték baktériumok melegágyává válhatnak, amit aztán a szádba teszel. Nem hangzik túl jól, ezért jobb elkerülni.

„Minden fogkefe feje idővel elkopik, így kevésbé lesz hatékony, könnyebben szennyeződik, és több kárt is okozhat a fogaknak és az ínynek.

Azt javasoljuk, hogy két-három havonta cseréld a fogkefe fejét,

legyen szó elektromos vagy manuális fogkeféről, így biztos lehetsz benne, hogy a fogkeféd a legjobb teljesítményt nyújtja.”

Via LadBible


Megosztom
Link másolása


ÉLETMÓD
Mikor kell hideg és mikor kell meleg borogatás? A szakértők elmagyarázzák!
Régi, de hatékony módszer, ha beteg van a családban.

Megosztom
Link másolása

A borogatás régi, de hatékony módszer; különböző egészségügyi problémák enyhítésére használható.

Az otthoni betegápolásban fontos szerepet kap - gondolj csak arra, ha lázas a gyerek, és a homlokára vizes ruhát raksz, vagy arra, ha megrándul a bokád, és azt borogatod.

A borogatás előnye, hogy egyszerűen elkészíthető, sokféle helyzetben nyújt segítséget, és nem drága megoldás.

A Webbeteg most azt gyűjtötte egybe, hogy mikor milyen borogatást kell/lehet használni.

A hideg borogatás nem jéghideget jelent a lap szerint. 'Az optimális hőmérséklete 14-16 ºC, és naponta többször, de csak 5-10 perces időszakokra lehet felhelyezni, mivel az ennél hidegebb és hosszabb ideig tartó alkalmazása égéshez hasonló sérüléseket okozhat. A hideg borogatás célja a hőelvonás, illetve a fájdalom- és vérzéscsillapítás. Ennél fogva kiválóan alkalmazható akut fájdalmak kezelésére (például sportsérülések, ficam, rándulás stb. esetén), felületi visszérgyulladás, ekcéma és vérömlenyek enyhítésére, illetve langyosabb hőmérsékletű formájában (~30 ºC) magas láz és fejfájás enyhítésére is.

A meleg borogatás célja viszont a vérkeringés javítása vagy az izomlazítás.

"Eredményesen alkalmazható krónikus fájdalmak és ízületi gyulladás, hasi görcsök, illetve lágyrészek fájdalmának kezelésében. Emellett hatékony fülgyulladás, homlok- és arcüreggyulladás esetén, ami megkönnyíti a gyerekek ilyen jellegű gyulladásainak kezelését is. A meleg borogatás hőmérséklete kb. 40 ºC, és érdemes a borogatás köré tenni egy száraz törölközőt is, ezzel is lassítva a hőleadást".

A felmelegedő borogatás a harmadik megoldás: a hideg vizes borogatásra egy felmelegített törölközőt rakunk, hogy a vizes rész fokozatosan melegedjen fel. Görcsoldó hatású, fokozza az adott terület anyagcseréjét, enyhíti a krónikus ízületi gyulladás fájdalmait és a nyirokerekben jelentkező pangást.

A negyedik típusú borogatást mi javasoljuk: ez gyógynövényekkel készül a betegség típusától függően. Helyi gyulladások, bőrfertőzések, bőrproblémák enyhítésére használható kamillával, körömvirággal vagy cickafark főzettel. Ennek érdemes utánanézni.

Fontos, hogy sebekre nem teszünk vizes borogatást, és mindig ellenőrizni kell, hogy a meleg borogatás nem forró-e.


Megosztom
Link másolása


ÉLETMÓD
Csak ezt az egy dolgot kell hozzákeverned a kávédhoz, hogy felpörgesd a fogyást!
Hogyan olvadhatnak le a kilók egymás után? Elmondjuk a cikkben!

Megosztom
Link másolása

Ha úgy érzed, felesleges kilókat cipelsz a testeden, akkor minden bizonnyal szeretnél megszabadulni tőlük.

Ennek bevált módszere az életmódváltás és a fogyás.

Az első szabály, hogy minél változatosabban étkezz, minél több nyers zöldséget és gyümölcsöt fogyassz, és hogy kerüld a napi édességfogyasztást. A másik, hogy legyen meg a kalóriadeficit, vagyis kevesebb kalóriát vigyél be, mint amennyit elhasználsz. A harmadik, hogy mozogj rendszeresen (gyalogolj, fuss, tornázz otthon, járj fitneszterembe - csináld, amelyik jólesik), a negyedik, hogy pihend ki magad, és aludj eleget, mert az alváshiány is hízáshoz vezethet.

De ezen kívül van még egy trükk, ami segíthet a fogyásban.

A Mirror azt írja, keverj gyömbért a kávédba vagy teádba. A friss gyömbér ugyanis nem csak gyulladáscsökkentő, hanem antioxidáns-tartalmának köszönhetően enyhíti a fájdalmat, ráadásul segíti az emésztést, élénkíti a vérkeringést.

Nem véletlenül használják hányinger, gyomorproblémák és puffadás esetén.

A kávéba/teába kevert gyömbér tehát segít a fogyásban is.

Fontos azonban, hogy ne állandóan fogyassz gyömbért, hanem kúraszerűen, illetve ha gyomorfekélyed van vagy magas a gyomorsavad, akkor kérd ki orvos és dietetikus tanácsát a gyömbérfogyasztással kapcsolatban.


Megosztom
Link másolása