4 praktikus tipp, ha festéssel frissítenéd fel a konyhabútorodat
Manapság egy felújítás a megemelkedett anyagáraknak köszönhetően kisebb vagyonba kerül, ráadásul a legtöbb szakember borzasztóan elfoglalt, így sok-sok idő, mire egyáltalán bele tudnak kezdeni.
Manapság pedig már rengeteg erre tervezett festéket árulnak a boltok, amiknek a többségével nem kell csiszolással fáradni.
Szóval érdemes belevágni, mutatjuk, hogyan!
4 tipp, ha felfrissítenéd a konyhabútorod színét
1. Előkészítés
Az alapos előkészítés létfontosságú, ettől függ ugyanis, hogy mennyire lesz tartós és szép az eredmény. Ezután érdemes átcsiszolni a felületet - igen, tudjuk, hogy azt írtuk, hogy erre nem feltétlen van szükség, és ez bizonyos festékek esetében így is van, de akkor is érdemes átmenni egy csiszoló papírral a bútor felületén, hogy a nagyobb koszok lekerüljenek, illetve jobban tapadjon majd a festék. Nem kell a fáig visszacsiszolni.
Ez után jöhet egy jó alapos tisztítás. A cél az, hogy se por, se zsír, se tisztítószer-maradvány ne legyen a felületen, úgyhogy több kell ide egy nedves rongynál.
Ha a bútorod sérült, érdemes még ebben a pontban kijavítani az esetleges felszíni hibákat.
2. Festés
Gyorsan eljutottunk a festésig, nem igaz? Tény, hogy ez az egyik legjobb rész, hiszen rögtön látszik, mennyivel szebb lesz majd a felületünk, ha végeztünk.
Mielőtt nekikezdesz a festésnek, érdemes mindent letakarni és maszkoló szalaggal körberagasztani, amit nem szeretnél új színben látni.
Festéktípustól eltérően általában 2-3 rétegre van szükség a teljes fedéshez.
3. Dekorálás
Ha szeretnél valami egyedi mintát, antikolást, hasonlók, akkor azt a festék megszáradása után érdemes megvalósítani.
Amennyiben inkább a fogantyúk lecserélését választod dekor helyett, azt érdemes a felületzárás utánra hagyni. Ezt a lépést azonban csak javasolni tudjuk, ugyanis egy-egy modern fogantyú is egészen elképesztően meg tudja újítani az amúgy is felfrissített bútort.
4. Felületzárás
A festés sajnos nem ér véget a színek felkenésével, ezután mindig le is kell azt zárni valami erre alkalmas termékkel. Ez adja majd meg a felület ellenállóságát, ez után lehet vízzel letisztítani róla a szennyeződéseket, és így tovább. Ráadásul ez adja meg a végső löketet is a szekrényünk kinézetének, ugyanis rengeteg féle hatású felületzárót árulnak már a piacon: lehet matt, selyemfényű vagy éppen fényes.
Ezért aztán fontos, hogy alaposan nézz utána és a megfelelő információk alapján jól válaszd ki a megfelelő felületzárót.
A festés utáni pár hétben érdemes még kímélni az új felületet, de utána ugyanúgy használhatod, mint azelőtt, és remélhetőleg évekig gyönyörködhetsz majd a munkád gyümölcsében.
Via: Azurbagoly