SZÉPSÉG

Az avokádó olaj már meghódította a bőrápolási termékeket – Így építheted be te is az arcápolási rutinodba

Te még mindig nem használsz avokádó olajat a bőrápoláshoz? Ideje elkezdeni, azt is elmondjuk, miért.

Megosztom
Link másolása

Ha te is odavagy az avokádóért, biztos, gyakran beépíted be az étrendedbe. Az avokádó fogyasztás pedig látványos egészségügyi előnyökkel jár. Az avokádóolaj, amelyet ennek a tápanyagokban gazdag gyümölcsnek a gyümölcshúsából nyernek ki, ugyanilyen sok jótékony hatással bír.

Főzés során már számos különböző módon használják, de a bőrápoló termékek népszerű összetevője is, amik a bőr megnyugtatására és az olyan irritációk kezelésére szolgálnak, mint az ekcéma, a pikkelysömör, a pattanások és még a napégés is.

A sokoldalú összetevő tökéletes kiegészítője az olyan hidratáló termékeknek, mint a szérumok, arcmaszkok, szem alatti kezelések, ajakápoló termékek és arctisztítók, mivel vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag. A különböző készítményekben az avokádóolaj antioxidánsként, bőrpuhítóként és gyulladáscsökkentőként is működik.

A Popsugar, szakképzett bőrgyógyászok segítségével, minden részletet kiderített arról, hogy mi is az avokádóolaj, milyen előnyei vannak a bőrre, és hogyan használhatod.

Mik az avokádó olaj jellemzői?

Az avokádó gyümölcshúsából kivont avokádóolaj antimikrobiális, antioxidáns és gyulladáscsökkentő összetevő, amely számos bőrápoló termékben megtalálható.

Emellett „tele van zsírsavakkal - konkrétan egyszeresen telítetlen zsírsavakkal, antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal”

- mondta a magazinnak Deanne Mraz, MD, FAAD, testületi minősítésű kozmetikai bőrgyógyász.

Ezek a zsírsavak hidratálják a bőrt, miközben támogatják az egészséges bőrgátat.

E- és C-vitamint tartalmaz - két erős antioxidánst, amelyek „segítenek a szabad gyökök és az UV által okozott bőrkárosodás elleni küzdelemben, megakadályozva a kollagén és az elasztin lebomlását és a bőr idő előtti öregedésének jeleit, például a sötét foltokat”

- mondja Dr. Mraz.

Jótékony hatásai:

Az avokádóolaj nagyon jótékony hatással van a bőrre. Segít a hidratálásban és biztosít néhány antioxidánst, például C- és E-vitamint. Emellett a National Library of Medicine folyóiratban megjelentek szerint az avokádóolaj jó kálium- és lecitinforrás, ami segíti a hidratálást.

Az epidermiszed, a bőr legkülső rétege könnyedén képes felszívni ezeket az erős tápanyagokat, ami új bőrképződéshez vezet. Az olaj segít fenntartani a bőr hidratáltságát, miközben harcol a szabad gyökök okozta károsodások ellen, amelyek lebontják a bőr kollagénjét, és ráncokhoz, sötét foltokhoz és finom vonalakhoz vezetnek.

Azok, akik a pikkelysömör és az ekcéma okozta gyulladást tapasztalnak, valószínűleg megkönnyebbülést fognak érezni, ha olyan avokádóolajat tartalmazó arc- vagy testápoló terméket használnak, amelynek célja a száraz, irritált és hámló bőr megnyugtatása és gyógyítása.

Ez az olajban található antioxidánsoknak és vitaminoknak köszönhető, amelyek szintén segítenek csökkenteni a pattanásokkal gyakran párosuló bőrpírt és gyulladást.

Hogyan használd?

Számos hidratáló krémben és fényvédő krémben összetevőként találod, mivel jól táplálja a bőrt. Az olaj erejének valódi fokozásához a bőrgyógyászok azt javasolják, hogy az összetevőt tartalmazó terméket más hidratáló összetevőkkel, például hialuronsavval párosítsák, hogy tovább fokozzák a bőr hidratáltságát.

Egy másik trükk, ha néhány csepp bio, finomítatlan, hidegen sajtolt avokádóolajat adunk a napi testápolóhoz vagy arcszérumhoz.

Dr. Mraz szerint: „különösen hasznos lehet mindazoknak, akik hajlamosak a gyulladásos alapú bőrproblémákra, például a rosaceára, pikkelysömörre és ekcémára.”

Bár az avokádóolaj használható főzéshez, Dr. Saxton-Daniels szerint ezt a bizonyos típust nem érdemes a bőrön használni; olyan olajat kell keresni, amely kifejezetten kozmetikai felhasználásra készült, mivel az általában kevésbé koncentrált, és ezért biztonságos a bőr számára.

Az érzékeny bőrűeknek viszont érdemes óvatosnak lenni. Dr. Mraz szerint fontos, hogy az összetevőt lassan építsük be a bőrápolási rutinunkba. Bár nagyszerű összetevő, amely számos különböző termékben megtalálható, az avokádóolaj allergizáló hatású lehet, és eltömődött pórusokhoz vezethet.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZÉPSÉG
Mi történt Opitz Barbi hajával? Felismerhetetlen lett az énekes!
A követői ezt is szeretik, de vannak, akik szerint igazi divatbaki történt.

Megosztom
Link másolása

Opitz Barbi fekete hajjal hódít – Amy Winehouse stílusában villantott!

Opitz Barbi, a sonkádi énekesnő ikonikus szőke hajzuhataga eddig a védjegye volt, ám most olyan átalakuláson esett át, hogy leesett az állunk!

Vajon végleg szakított a szőkeséggel, vagy csak egy kis stíluskalandra vágyott?

Egy biztos: a fekete haj istenien áll neki!

Az X-Faktor egykori balhés győztese ezúttal az örök díva, Amy Winehouse híres frizuráját idézi meg.

A követői egyszerűen odavannak érte: szerintük a merész fazon tökéletesen passzol Barbi markáns vonásaihoz,

és még dögösebbé teszi az énekesnőt. Mások óvatosan megpedzegették, hogy ezt azért nem kellett volna, és egyenesen divatbakit kiáltottak. Szerinted?


Megosztom
Link másolása

SZÉPSÉG
Ez a természetes olaj megállítaná a szőrnövekedést? Állítólag még a lézerezésnél is hatásosabb
Nem csak, hogy hatásos, de jelentősen olcsóbb is!

Megosztom
Link másolása

Mi nők már évtizedek óta keressük a tökéletes megoldást a szőrtelenítésre. Találtunk már fájdalommentes, természetes, hosszabb-rövidebb ideig tartó alternatívákat, most azonban egy új módszer talán átveheti az első helyet a népszerűségi listán.

Ghada Farouk Mohammed 60 önkéntes segítségével folytatott tudományos kísérletet, amely meglepő eredményt hozott:

A lézeres szőrtelenítést vetette össze egy természetes módszerrel, a ciprus illóolajjal.

A ciprusolaj, amelyet a ciprusfa leveleiből és ágaiból nyernek, számos egészségügyi és szépségápolási előnnyel rendelkezik. Támogatja a vérkeringést, gyakran használják izomgörcsök és izomfájdalmak enyhítésére, mivel görcsoldó tulajdonságokkal bír, segíthet enyhíteni a légúti betegségeket, összehúzó és fertőtlenítő tulajdonságai miatt pedig hatékony a pattanások, zsíros bőr és a sebek kezelésében.

A 2014-ben végzett kutatás szerint azonban a szőrtelenítésben is nagy segítség lehet. Az eredmények alapján hatásában megegyezik a lézeres szőrtelenítés hatékonyságával.

Sőt még a nagyon világos szőrszálakat is képes kiirtani, amit a lézer nem.

Az olajos megoldás semmilyen mellékhatást nem mutatott a kutatás során, és jelentősen olcsóbb megoldás is a lézerezéshez képest.

Sok szépség influenszer felkapta a hírt a közösségi médiában is. Ezgi Aslan török videós, aki a régi idők szépségtrükkjeit kutatja, elmondta, hogy hogyan alkalmazhatjuk az olajat.

Szerinte a leghatásosabb, ha előtte legyantázzuk a területet, majd egy kevés ciprus illóolajat masszírozunk bőrünkbe 2-3 percig.

A lány azt is vállalta, hogy magán teszteli a hatékonyságát, így most 2-3 hetente megismétli a kezelést, és egy év múlva visszatér az eredményekkel.

@melodyyaslan The proven natural body hair removal method Follow me for the results #bodyhair #laserhairremoval #waxing ♬ original sound - Melody |Ancient Beauty Secrets


Megosztom
Link másolása


SZÉPSÉG
Tudtad, hogy ekkora különbség van parfümtípusok között? – Ezt válaszd a hosszantartó illatért
Mindegyik típust máskor érdemes használni!

Megosztom
Link másolása

Olykor igazán nehéz feladatnak érezhetjük megtalálni a tökéletes parfümöt. Nem csak a márkák és árkategóriák igen széles választéka miatt, de azt is nehéz lehet megtalálni, hogy számunkra inkább a gyümölcsös, virágos, fás, citrusos vagy épp orientális illatok állnak jól.

Viszont van még egy kategória, amit érdemes figyelembe venni parfümválasztásnál!

Az illatok intenzitását és tartósságát is különböző kategóriákba soroljuk a parfümöknél az illatanyagok koncentrációja alapján:

1. Parfüm (Parfum vagy Extrait de Parfum)

Illatanyag-koncentráció: 20-40%

Tartósság: 8-12 óra vagy több.

Jellemzők: Ez a legtartósabb és legintenzívebb parfümtípus. Az illatanyagok koncentrációja miatt keveset kell használni belőle, mivel nagyon gazdag és mély illatot nyújt.

Ideális: Este vagy különleges alkalmakra

2. Eau de Parfum (EDP)

Illatanyag-koncentráció: 15-20%

Tartósság: 6-8 óra.

Jellemzők: Az Eau de Parfum a második legintenzívebb, amely a legtöbb napon át tartó illatot biztosítja. Az illat sokáig érezhető, és a legtöbb alkalomra megfelelő, így gyakran a legnépszerűbb választás.

Ideális: Nappali és esti használatra is.

3. Eau de Toilette (EDT)

Illatanyag-koncentráció: 5-15%

Tartósság: 3-4 óra.

Jellemzők: Könnyedebb, frissebb illat, amely nem olyan erős és mély, mint az Eau de Parfum. Általában hétköznapi használatra szánták, és könnyedebb érzetet ad.

Ideális: Nappali, mindennapi használatra, különösen tavaszi és nyári időszakban.

4. Eau de Cologne (EDC)

Illatanyag-koncentráció: 2-4%

Tartósság: 2-3 óra.

Jellemzők: Ez a legkönnyedebb és legfrissebb parfümtípus, amely citrusos és friss jegyeket tartalmaz. Gyakran nagyobb mennyiségben alkalmazzák, mivel gyorsabban elillan az illata.

Ideális: Nappali, hétköznapi használatra, különösen melegebb időben.

5. Eau Fraiche

Illatanyag-koncentráció: 1-3%

Tartósság: 1-2 óra.

Jellemzők: Az Eau Fraiche még alacsonyabb koncentrációjú, mint az Eau de Cologne, és gyakran inkább frissítő permetként alkalmazzák, kevésbé intenzív, de friss illatot nyújt.

Ideális: Nagyon könnyed illatként használható, akár testpermetként is nyári időszakban.

Ezek a különbségek nemcsak az illatok intenzitását és tartósságát határozzák meg, hanem azokat az alkalmakat is, amikor az adott típust ideális választani.


Megosztom
Link másolása


SZÉPSÉG
Vigyázat! Van egy hatalmas probléma a szájfeltöltésekkel: „Az a fájdalom borzalmas volt”
Ez a feltöltések árnyoldala, amiről senki sem beszél.

Megosztom
Link másolása

Az ajak- és ráncfeltöltés évek óta az egyik legnépszerűbb kozmetikai beavatkozás, de egyre több nő számol be arról, hogy megbánta a döntését. Hírességektől kezdve átlagemberekig sokan oldatják fel a korábban beadott injekciókat – ám a folyamat korántsem olyan egyszerű, mint ahogyan azt a reklámok sugallják.

„Az arcom és az ajkaim beesettek lettek, a szemem alatt pedig mély árkok jelentek meg”

– mesélte a 49 éves Lana Hristovski a Guardian-nek, aki egy arcfiatalító kezelésekkel foglalkozó Facebook-csoport moderátora, és közel tíz éve oldatta fel a feltöltését. „A hírességek elhitetik, hogy ez fantasztikus lesz, és csodálatosan fogsz kinézni, de az igazság az, hogy nem éri meg” – tette hozzá őszintén.

Lana története nem egyedi: egy friss tanulmány szerint

azoknál, akik hialuronidáz enzimmel oldatják fel a hialuronsav-alapú feltöltéseiket, 18%-nál fordult elő, hogy az arc beesett lesz, és a bőr elveszti a rugalmasságát.

„Az arc összeomlása gyakran azoknál történik, akik nagy mennyiséget kaptak, ami megnyújtotta a bőrt, majd hirtelen eltávolították azt” – magyarázta Dr. Sophie Shotter, brit esztétikai szakember.

A probléma nemcsak fizikai, hanem érzelmi is lehet. Ashley, egy 25 éves londoni nő, a kezelést követően azonnal fel akarta oldatni az ajakfeltöltését, mert nem ismert magára a tükörben.

„Valami természeteset kértem, de nem ezt kaptam. A bőröm textúrája megváltozott, és a feloldás után olyan érzés volt, mintha lángolna az arcom. Az a fájdalom borzalmas volt”

– osztotta meg tapasztalatait.

A szakértők szerint a kozmetikai ipar komoly tévedéseket kelt a fogyasztókban. Dr. Tamara Griffiths, a Brit Bőrgyógyászati Egyesület elnöke szerint az ajak- és arcfeltöltések ész nélküli népszerűsítése vezetett idáig:

„Az emberek azt hiszik, hogy ez olyan, mint egy új frizura, amit bármikor visszacsinálhatsz, de ez nem így van. Ezek invazív beavatkozások, és komoly kockázatokat rejtenek.”

Mindez egyértelművé teszi: mielőtt a tűt választanád, érdemes alaposan átgondolni, mit kockáztatsz – és hogy valóban szükséged van-e rá.


Megosztom
Link másolása