Aki a buddhizmust használja stílustanácsadóként, és turkálóból szerezte az esküvői ruháját
Soha nem volt még olyan fontos egy nő számára visszatalálni a valódi nőiességéhez, mint mostanság. A stílus önbizalomnövelő hatásáról, kollektív szomorúságról, buddhista közgazdaságtanról és arról beszélgettünk, hogy önmagunknak kell megfelelnünk az öltözködésünkkel, nem a divatnak, mert ott borul a harmónia. Eklektikusnak tűnő, lekerekedő interjú Kovács Orsolyával, a Yurkov Stílustanácsadó megalapítójával mindenről, amit képvisel.
- Ruhaipari végzettségem van, iskola után rögtön az informatika-dokumentumkezelés férfias világában merültem el, és 15 évet dolgoztam benne. Ebben a férfias környezetben sikerült kiégnem, ami magával rántotta a magánéletem, majd egy teljes anyagi csőd tetézte ezt. Gyakorlatilag megszűnt a karrierem, odalett az önbecsülésem, a nőiességemhez való viszonyom.
Ez vezetett oda, hogy visszakanyarodjak az eredeti szakmámhoz. Egy tanulással egybekötött mély fejest ugrottam a stílustanácsadás világába. Magamon is alkalmaztam a tanultakat, ami visszahatott az önbizalmamra.
Ebből nőtte ki magát a Yurkov és a misszióm, hogy lélektani szempontból a ruha alá megyek. Elindítottam egy női mentoring programot NARA (Nő A Ruha Alatt) névvel. A cél az, hogy mindenki visszataláljon a természetes nőiességéhez.
- Hogyan jelenik meg a munkádban, a stílustanácsadásodban a buddhizmus?
- Maga a cég is a buddhista közgazdaságtan és etika szerint működik. Ennek lényege a nem ártás elve, a helyes kommunikáció, helyes létezés, annak megtanítása, hogy hogyan tudunk nem bedőlni a minket körülvevő vágygerjesztésnek.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Én most fogok végezni a Buddhista Főiskolán buddhista tanítóként, aztán megyek tovább a mester szakra filozófiát tanulni. Az itt tanultakat belecsöpögtetem a munkámba, az előadásaimba és a hozzáállásomba egyaránt. 8 éve vagyok világi gyakorló, ez azt jelenti, hogy nem szerzetesként, hanem a nyugati világban élve gyakorlom a buddhizmust. Azóta meditálok, és a buddhista filozófia tanításainak megvalósítására törekszem.Nyugodtabb az elmém, a napjaim, az életem, ami egy megfizethetetlen érték.
- A női önbizalmat említetted. Úgy érzed, hatványozott szükség van a nők erősítésére?
- Néhány nőnél azt érezni, hogy harmonikusan egyben van, jó a környezetében lenni. Néhányuknál pedig kibillentséget érezni, meg azt, hogy mérhetetlenül szomorú.
Hiszen amit tennünk kell, amit a környezetünk tőlünk nőként elvár, az valójában nagyon távol áll attól, amit szeretnénk és tudnánk csinálni. Ezért is dolgoztam ki a NARA programot, a 11 részes videósorozattal és az 1 év mentoringgal könnyebb visszatalálni a valódi nőiséghez.
- Milyen trendeket követünk mi, átlagos magyar nők a legszívesebben? Hol van ebben még csiszolnivaló?
A nők Európa többi országában valahogy jobban ismerik magukat. Fontos, hogy tudjuk, milyen a testünk, milyen szabásvonalak állnak jól, milyen a személyiségtípusunk, és a stílusprofilunknak megfelelően öltözködjünk. A saját életünknek feleljünk meg, ne a trendeknek. Magyarországon nagyon sok nő főleg 40 felett kezdi megtalálni a saját hangját.
- Stílustanácsadással foglalkozol, mégis vallod, hogy a ruha alatt van a lényeg. A belső harmónia elérhető helyes öltözködéssel? Egyáltalán - milyen a jó stílus?
- A megjelenésünk kapcsán nagyon szeretem a harmónia szót. Ez az, ami minden dolog mögött van, eredeti jelentésében azt jelenti: összeköttetés. Ha ezt lefordítjuk saját megjelenésünkre, akkor ha azt mondjuk, valaki harmonikus, ő bizony összeköttetésben van saját magával, a környezetével és a természettel. Ez a harmónia elérhető az öltözködés által is.
Az önbizalmon nagyon sok múlik. Amikor számunkra félelmetes helyzetbe kerülünk, a belső hitünk tanítja, hogy ugyan nem tudjuk, hogyan oldódik meg a helyzet, de azt igen, hogy meg fog. Ilyenkor vonzzuk az erőforrásokat a megoldáshoz. Hogy ezt hogyan erősíti az öltözködés? Egyszerűen, az öltözködés egy minden nap bevethető önbizalom-gyakorlat. Önazonos összeállításokkal emelni tud minket a szettünk.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
- A stílustanácsadás is az önismeret része, egyfajta külső adottságok megismerése.
- Mi az a stílusprofil? Hogyan épül fel, és hogyan lehet harmonizálni, finomítani?
- Nekünk van egy saját stílusprofil rendszerünk, a tapasztalatainkból és több más rendszerből építettük össze: 7 stílus-személyiség archetípusa. Ez a stílusprofil segít megfogalmazni, mit szeretünk és miért szeretjük, azt mutatja meg, akik mi valójában vagyunk.
A stílusprofilhoz az életvitel, a munkánk világa, a hobbink is hozzátartozik. Ezek összességéből jön ki, hogy inkább elegánsabb, tradicionálisabb, sportosabb, romantikusabb, vonzó-csábítóbb, drámaibb vagy kreatívabb profil felé vonzódunk. Mint minden rendszerben, persze ezen kategóriák közt is van keveredés.
- Neked mit árul el a személyről a cipője formája, a ruházata, a kiegészítői?
A teljes megjelenésünkből látszik, általában hogy vagyunk, és azon belül éppen most hogy vagyunk. Mennyire merjük magunkat megmutatni, hogyan állunk a nőiességhez, mennyi az önbizalmunk, hol vannak a határaink, milyen a kapcsolatunk a férfiakkal. Mindamellett persze, hogy a megjelenésünk messze túlmutat a ruhákon.
- Jól emlékszem, hogy turkálóból volt a menyasszonyi ruhád? Hogyan sikerül önazonosnak maradnod a márkás tűsarkúk és turis ruhák közt?
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
- Szerettem volna, ha másodkézből kerül a menyasszonyi ruhám, egy online turkálóból válogattam ki egy hazai tervező szoknyáját. Mellé egy csíkos blézert választottam ugyanerről az oldalról.
A hosszú muszlin szoknya alá sportcipőt választottam, a hideg ellen pedig pulóvert vettem fel. Ez most nagyon eklektikusan hangzik, de nagyon harmóniában volt az egész összeállítás. A férjemnek is nagyon tetszett, azt mondta, az a ruha nagyon én vagyok.