Itt van 6 jó szokás, amit ha beépítesz az életedbe, sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb leszel
Mindenkinek megvannak a maga rutinjai. Legyen szó a munkába járásról, az ételek elkészítése vagy akár a mosás. Azonban, ha ne gondoskodsz ezekről a mindennapi tevékenységekről, akkor annak negatív következményei lesznek: elbocsátás, éhezés vagy éppen koszos ruhák.
Azonban van pár olyan szokás, amik nem a túléléshez kellenek, hanem egyszerűen ahhoz, hogy jobban érezzük magunkat a testünkben és ezáltal az életünkben is.
Íme hat jó szokás, amiket érdemes bevezetni a mindennapjainkba, ha esetleg még eddig nem tetted volna meg:
Jó reggeli rutin
Érdemes kialakítani egy olyan reggeli rutint, ami magában foglalja az ébredést, a kávézást, a frissítő reggeli arcmosást vagy éppen zuhanyt és az öltözést, de közben belefér egy kis telefonnyomkodás, hírolvasás vagy éppen a kedvenc reggeli műsorunk megtekintése, de egy reggeli gyors email csekkolás is jó lehet, hogy tudd, mi várható még aznap a munkában. Hagyj időt mindenre, így éberen és felkészülten kezdhetsz neki a napnak!
Légy hálás!
Semmi sem oszlatja el gyorsabban a negativitást, mintha arra koncentrálsz, amiért hálás vagy. Ez még akkor is lehetséges, amikor a körülmények sivárnak tűnnek, és nehéznek tűnik, hogy egynél több dolgot is találjunk, amiért hálásak lehetünk. Pedig, ha jó az egészséged, máris áldott vagy. Volt mit enned reggelire? Van még valami más is. A kör annál nagyobb lesz, minél többet gondolsz mindazokra a dolgokra és emberekre, akik hozzájárulnak ahhoz, hogy életben maradj.
Egy kis természet
Még ha csak arról van is szó, hogy kilépsz a szabadba, és hagyod, hogy néhány percig süsse a nap az arcodat, ajándékozd meg magad a szabadban töltött idővel. De ha belefér, menj el és túrázz egyet az erdőben! Remek módja annak, hogy segítsen egy dologra figyelned, amikor a gondolataid esetleg szétszórtak vagy szorongóak. Ha az előtted lévő ösvényre összpontosítod a tekinteted - hogy például ne bukj le fel egy gyökérben -, az hatékony módja annak, hogy eltereld az energiádat valamiről, ami esetleg zavar, a természetnél pedig soha semmi sem tud jobban megnyugtatni.
Beszélj kedvesen magadról, magadhoz és másokhoz
Szidod magad, ha hibát követsz el? Hagyd abba! Ehelyett mutass magad, és mások felé egy kis együttérzést. Adj teret magadnak, hogy ember légy. Cseréld le a negatív önbeszédet („Olyan hülye vagyok!”) pozitív önbeszédre, amely támogatja a változásra és fejlődésre irányuló erőfeszítéseidet („Hoppá!”).
Testmozgás
Nem győzzük hangsúlyozni a testmozgás számtalan pozitív előnyét. Míg rövidtávon segíti az endorfin termelést, és ezáltal sokkal jobbá teszi a kedved, az izmaid és a tested is hálás lesz neked. Minél gyakoribb része az életednek, hosszú távon annál hálásabb leszel érte, mikor évek múltán belenézel a tükörbe vagy épp meglátod az orvosi erdeményeidet.
Aludj!
A munka által vezérelt kultúránkban arra vagyunk kondicionálva, hogy szkeptikusan tekintsünk az alvásra és azokra, akik fontosnak tartják az ajánlott hét-kilenc óra alvás betartását. Fontos azonban megértenünk, hogy a testünknek, és különösen az agyunknak szüksége van rá ahhoz, hogy feltöltődjön és felfrissüljön. Ha az agynak nem hagyjuk meg az éjszakai nagytakarításhoz szükséges időt, az bizonyítottan összefügg a demencia nagyobb kockázatával. Az alvással töltött órák kiváló befektetésnek számítanak,ha az egészségünkről és a boldogságunkról van szó.
Forrás: Psychology Today