Tudtad, hogy nem mindegy, mennyire régi a hajegyenesítőd?
Valljuk csak be szépen, mindannyian bűnösek vagyunk mikor a szépségápolási termékek lejárati idejének betartásáról van szó, igaz? Legyen szó sminkekről és arckrémekről, ecsetekről vagy alapozó szivacsokról, senki sem szereti csak úgy kidobni őket, hiába használtad már vagy ötmilliószor.
Ezek a borzasztó hasznos kis kütyük a legtöbb nő életében nélkülözhetetlen, aminek segítségével egyetlen mozdulattal kisimíthatod a nem kívánatos hullámokat, és rendezheted a rakoncátlan tincseket.
Azonban most szakértők felhívták a figyelmet arra, mennyi kárt okozhatnak a már túl régóta használatos eszközök.
„Fontos megjegyezni, hogy minél tovább használod a hajegyenesítőt, annál nagyobb a hajkárosodás kockázata” - mondta Marie Nieuwoudt kreatív nagykövet a The Sunnak.
„Van néhány jel, amire érdemes odafigyelni, hogy tudd, mikor van itt az ideje megválni a hajkiegyenesítődtől. Ellenőrizd, hogy a hőlemezek elkezdtek-e leválni a kiegyenesítő testéről. Ha ez megtörténik, akkor a hajadat beszoríthatja, miközben kiegyenesíted, ami törést okozhat. A régebbi egyenesítők hőmérsékletmérője gyakran elveszítheti pontosságát, ami azt jelenti, hogy nem is tudod, hogy épp leégeted a hajad.” - teszi hozzá a szakértő.
A sérült hajformázó eszközök másik árulkodó jele a hőfényjelző. Ha használat közben rendszeresen villog, az jelentheti azt is, hogy itt ideje megszabadulni tőle. A hajspecialista Marie szerint két-háromévente érdemes lecserélni a hajegyenesítőket, hogy csökkentsük a hajkárosodás kockázatát.
Akkor most mindenki mélyedjen magába, és számoljon utána, mióta használja kedvenc hajegyenesítőjét, és ha olyan szám jön ki, amit el se mernél mondani, kezdj el azon gondolkozni, pontosan melyik terméket írod majd fel a karácsonyi kívánságlistára.