Amíg mi nem hisszük el, hogy szerethetőek vagyunk, a többiek sem látják ezt bennünk
Ha magadban nem látod az értékeket, a hasznosságot, a lehetőségeket, az erőket, akkor abban is bizonytalan és bizalmatlan leszel, hogy mások látják-e benned. Kezdi videóját Némethi Erika önismereti tréner, aki érthető módon le is vezette, hogy jutunk el idáig életünk során.
Szerinte ilyenkor a bizalmatlanság és a bizonytalanság van a fókuszban és egy kicsit úgy működik, mint a tükör, ha belenézünk, ugyanazt látjuk viszont.
https://giphy.com/gifs/tv-domashniy-woman-beautiful-mirror-h4NTpri1Fv3Gx3dnA2
Kicsit drasztikusabbra fordítva a szót, ekkor az önismereti tréner szerint azt éljük meg, hogy nem kellünk eléggé, nem figyelnek ránk eléggé, bántanak, hogy elhagynak, hogy mellőznek, hogy nem minket választanak, tehát csakis az elutasítást.
A megoldás az, hogy saját magunkba nézünk és megnézzük a működésünk.
Olyan ez, mint amikor a hegy, kitakar mindent előlünk, mintha valami az elé tornyosulna, hogy meglássuk a jót magunkban Némethi Erika szerint.
Az önismereti tréner megkülönböztet visszahúzódó, avagy introvertált embereket. Szerinte ezek az emberek félnek kapcsolódni. Nem szeretnének "konfliktust" vállalni. Ezek az emberek inkább tartanak háziállatot, nem hiszik el magukról, hogy érdekesek lehetnek mások számára.
Megszolgáló típust is számon tart, ezek az emberek hasznára akarnak lenni a környezetüknek, tettekkel, odaadással akarják mutatni, hogy értékesek, nélkülözhetetlenek. Ezek az emberek gyerekkorukban sokat kellett, hogy teljesítsenek ahhoz, hogy észre vegyék. Vagy ezt látták a szüleiktől.
A harmadik típus a kierőszakoló. Ez kiköveteli magának, hogy szerethető, hogy nélkülözhetetlen. Feltűnő és különc viselkedés. Sokkal szúrósabbak "nárcisztikusak", mint az átlag.
De mit is lehet tenni, hogy elhiggyük, szerethetőek vagyunk?
Valójában? Semmit. Haladni azzal, ami éppen szembe jön, haladni azzal, amilyenek vagyunk, rálátni arra, ha éppen változtatnunk kell valamin.
Címkép: pixabay.com