GYEREK

Egy kutatás szerint jobban és gyorsabban leamortizálja a szülőket, ha fiúgyerekük születik

És minél több fiúgyereket nevelnek, annál gyorsabban hanyatlanak a kognitív képességeik - állítja a tanulmány.

Megosztom
Link másolása

A fiúgyermekek születése hosszan tartó negatív hatással van a szülőkre, pontosabban az anyákra. Erre a merész megállapításra jutott egy külföldi kutatás.

Korábbi kutatások már kapcsolat mutattak a fiúgyermekek száma és az anyák hosszú távú egészségi állapota között, különös tekintettel a demenciára. Annak érdekében, hogy megismerjék ezt kapcsolatot, kutatók egy csoportja átfogó vizsgálatot végzett a szülők kognitív öregedésével kapcsolatban.

A tanulmány több mint 13000 fő bevonásával készült, 50 éves és ennél idősebb felnőttek kognitív alapszintjét és a kognitív hanyatlás mértékét vizsgálták. A kutatók különféle szociodemográfiai tényezőket is figyelembe vettek a résztvevőkkel kapcsolatban.

Csak olyan résztvevőket vontak be a kutatásba, akiknek legalább egy gyermekük volt. A kutatásban részvevők 61,6%-a volt nő. A kutatás során megvizsgálták, hogy az egészségi állapot és a gyermek neme közti összefüggés változik-e a szülők neme szerint, és hogy ez az összefüggés erősödik-e minden további fiúgyermek születésével.

A tanulmány megállapította, hogy azoknak a szülőknek, akiknek legalább egy fiuk volt, gyorsabban romlottak a kognitív képességen, mint azoknak, akiknek nem volt fiúgyermekük. Ezen túlmenően az eredmények azt mutatták, hogy a több fiúgyermeket nevelő szülők kognitív hanyatlása még gyorsabb volt, mint azoké, akiknek csak egy fiúgyermeke született.

Bár a tudósok nem teljesen értik, hogyan történik ez, az eredmények azt sugallják, hogy ennek a kapcsolatnak az okai inkább a családok interakciójában állnak, nem pedig a biológiai tényezőkben. Meglepő módon hasonló minták voltak az anyák és az apák között is, ami azt mutatja, hogy a fiúgyermekek születésének hatása a szülők öregedésére nem korlátozódik egy adott nemre.

Az eredmények tehát alátámasztják azt az elméletet, hogy a fiúgyermekek születése hosszú távon negatív hatással lehet a szülők kognitív képességére.

Természetesen ahhoz, hogy megértsék a mélyebb összefüggéseket, további kutatásokra van szükség, ami segít, hogy jobban megértsük a konkrét társadalmi tényezőket, és teljes mértékben megértsük, hogy a fiúgyermekek miként járulnak hozzá a szülőkre gyakorolt ​​hosszú távú negatív hatásokhoz.

Forrás: PubMed


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


GYEREK
Nem fogsz hinni a szemednek! Így néz ki most a világ legerősebb kissráca - 24 évvel később
Így él ma a „kis Herkules”: a világ legerősebb kisfiúja felnőve egy teljesen más útra lépett. Mutatjuk a képet róla!

Megosztom
Link másolása

Richard Sandrakot mindössze nyolcévesen nevezték el Kis Herkulesnek, és sokan azt várták, hogy ő lesz a testépítés következő nagy neve.

Az ukrán-amerikai fiú azonban nem azt az utat választotta, amit sokan vártak tőle. Idővel teljesen hátat fordított a súlyemelésnek, ami meglepte azokat, akik figyelemmel követték élettörténetét.

Richard, aki harcművész világbajnok édesapja, Pavel Sandrak, és aerobik sztár édesanyja, Lena Sandrak gyermekeként született, először 2000-ben került reflektorfénybe, amikor szülei megmutatták különleges izomzatát a világnak.

 

Szupererős kiskrapek

Gyerekkorában szigorú edzésprogramot követett, a szülei szerint teljesen önként:

naponta akár 600 fekvőtámaszt és felülést, valamint 300 guggolást végzett, mert „csatlakozni akart” édesapja edzéseihez.

Nem csoda, hogy nyolcéves korára valóságos izompacsirta volt.

Az izmos kisfiú, akinek kockahasát és kidolgozott karjait, lábait mindenki csodálta, lenyűgözte a világot. Ekkor kapta a Kis Herkules becenevet is, mert ennyi idősen képes volt fekve nyomásban kinyomni 95 kilót.

Három évvel később elnyerte a „Világ legerősebb kisfiúja” címet, és ahogy kamaszodni kezdett, még izmosabb lett.

Képes volt saját testsúlyának háromszorosát megemelni, miközben harcművészeti jártasságát is továbbfejlesztette, és mestere lett a karaténak.

Egészségügyi kockázatok és kritikák

Intenzív edzésének köszönhetően Richard testzsírszázaléka mindössze 1%-ra csökkent, ami rendkívül veszélyes. A Men’s Journal szerint

az ilyen alacsony testzsír komoly egészségügyi problémákhoz vezethet, például súlyosan legyengíti az immunrendszert és szívproblémákat okozhat.

Az izmok drasztikus gyengülése is bekövetkezhet, ami akár a mindennapi életet is megnehezítheti.

A történetét bemutató dokumentumfilm után szülei durva kritikákat kaptak. Sokan etikátlannak tartották, hogy ilyen szigorú edzésre kényszerítették fiukat.

Egyes orvosok szerint Richard életkorában nem termelődhet még elegendő tesztoszteron ahhoz, hogy ilyen fizikumot érjen el

természetes módon. Felmerült a szteroidhasználat gyanúja is, amit édesanyja határozottan tagadott.

Herkules egy új úton

Bár sokan azt gondolták, Richard felnőttként is megőrzi elképesztő izomzatát, ő mindenkit meglepett azzal, hogy teljesen más életet választott. 2015-ben adott interjújában elárulta, hogy már nem emel súlyokat.

„Az emberek próbáltak úgy beállítani, mintha valami természetellenes csodabogár lennék, de rengeteg gyereknek van hasonló fizikumuk”

– mondta.

Bár gyerekként sokszor kirekesztve érezte magát, Richardnak nincs oka megbánni a múltját: „Nagyon büszke vagyok arra, ami volt, de nem akarom, hogy az határozza meg a jelenemet.”

Ma, 32 évesen Richard a Universal Studios Hollywood Waterworld show-jában dolgozik kaszkadőrként. Bár továbbra is jó formában van, ma már inkább kardióedzéseket és gördeszkázást választ a testépítés helyett.

Az interjúban elárulta, hogy álma a NASA mérnökeként dolgozni.

„Nincs okom azt gondolni, hogy ez nem valósulhat meg”

– mondta, és ezzel újabb bizonyítékot adott arra, hogy a „Kis Herkules” tettvágya és energiája továbbra is határtalan.

Via LadBible


Megosztom
Link másolása

GYEREK
Csak hiszti vagy az ADHD jele? – Ezek lehetnek az árulkodó tényezők
Hozzáértő szakvéleménye nélkül azért nem érdemes elhamarkodott ítéletet hozni!

Megosztom
Link másolása

A legfrissebb vizsgálatok, köztük az Edinburghi Egyetem által vezetett tanulmány, az érzelmi szabályozás korai mintázatai és az iskoláskorú gyermekek mentális egészsége közötti összefüggéseket vizsgálják.

A kutatás szerint azok az óvodáskorú gyermekek, akik nehezen kontrollálják érzelmeiket és viselkedésüket, nagyobb valószínűséggel mutatnak ADHD-tüneteket hétéves korukra.

Azok a három és hét év közötti gyerekek, akik lassabban sajátítják el az érzelmek kezelésének képességét, szintén nagyobb kockázatot mutatnak az ADHD-hoz kapcsolódó problémák kialakulására, valamint hajlamosabbak a belső érzelmi nehézségekre, például szomorúságra és aggodalmakra.

Bár az ADHD-t gyakran a hiperaktivitással azonosítják, az érzelmi diszreguláció szintén gyakori tünet gyermekeknél és felnőtteknél egyaránt.

Ez azt jelenti, hogy az érintettek intenzív érzelmeket tapasztalhatnak, amelyek aránytalanok a helyzethez képest, vagy nehezen nyugszanak meg egy stresszes esemény után.

Az ADHD előfordulása, amely egy krónikus mentális zavar, az elmúlt évtizedekben jelentősen növekedett. A University College London által végzett kutatás, amely 7 millió, 3–99 év közötti embert vizsgált, kimutatta, hogy az ADHD diagnózisok száma húszszorosára nőtt 2000 és 2018 között.

Dr. Aja Murray, az Edinburghi Egyetem Filozófia, Pszichológia és Nyelvtudományi Karának vezető kutatója szerint az érzelmi szabályozási készségek már korán kialakulnak, és fokozatosan erősödnek a gyermekkor során.

„A gyermekek azonban eltérő ütemben sajátítják el ezeket a készségeket, és a lassabb fejlődés jelezheti a neurofejlődési és mentális egészségi problémákat. Eredményeink azt sugallják, hogy az érzelmi szabályozás fejlődési pályájának követése segíthet azonosítani azokat a gyerekeket, akik kockázatot hordoznak mentális egészségi problémákra”

– mondta Dr. Murray.

Az ADHD tünetei gyermekeknél

Az ADHD-t gyakrabban diagnosztizálják fiúknál, mint lányoknál. A tünetek két fő kategóriába sorolhatók: figyelmetlenség (koncentrációs nehézségek) és hiperaktivitás-impulzivitás.

Az NHS szerint a lányoknál valószínűbb, hogy csak a figyelmetlenség tünetei jelentkeznek, és kevésbé mutatnak zavaró viselkedést, ami miatt az ADHD tünetei kevésbé egyértelműek, és így ritkábban kerül sor diagnózisra.

A figyelmetlenség három fő jele:

• rövid figyelemidő és könnyű elterelhetőség,

• nehézségek az utasítások követésében,

• tevékenységek vagy feladatok folyamatos változtatása.

A hiperaktivitás-impulzivitás három fő jele:

• képtelenség nyugodtan ülni, különösen csendes környezetben,

• beszélgetések félbeszakítása,

• kicsi vagy semmilyen veszélyérzet.

Via


Megosztom
Link másolása


GYEREK
Válóperes nonszensz: az apa még a gyerek cipőjét is bepoloskázta, hogy információkat gyűjtsön az anyáról
Gyomorforgató módon használta fel gyermekét egy kecskeméti apa arra, hogy megfelelő pozícióba kerüljön a válás során. Úgy látszik, a lehallgatósdi divat lett.

Megosztom
Link másolása

A kiskorú gyermeke kabátjába és cipőjébe is lehallgatókészüléket tett az apja, hogy az éppen zajló válóper alatt információkhoz jusson.

A férfi azt akarta megtudni, mit mond az anya a jelenléte hiányában.

Amellett, hogy ez masszívan kimeríti a kontrollmánia fogalmát, bűntett is. A Kecskeméti Járási Ügyészség tiltott adatszerzés bűntette miatt állítja bíróság elé a férfit, írta meg a 24.hu.

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség közleményt adott ki az esetről. Eszerint polgári peres eljárás volt folyamatban ekkor a férfi és a nő közt, egyrészt

a válópert indították meg, másrészt a gyermek elhelyezéséről kellett dönteni.

Amíg zajlott az eljárás, a gyerek az apánál volt hétköznap, a hétvégéket pedig az anyánál töltötte február óta. A lehallgatósdit márciusban kezdte meg a férfi.

Ekkor a kabát bélésébe helyezte el akkurátusan az eszközöket, amit az anya viszont észre vett, és eltávolított. Azonban

a gyerek cipőjébe is került 1-1 mini hangrögzítő,

az apa a cipőket meghekkelve a sarokrészbe helyezte a diktafonokat. Ezekkel az anya beszélgetéseit rögzítette. A nő egy héttel később találta meg ezeket a hangrögzítőket.


Megosztom
Link másolása


GYEREK
Jo Frost, a Szuperdada szerint ez az évszázadok óta használt nevelési módszer nagyon hatásos, de csak akkor, ha így csinálod
Ki emlékszik még arra, milyen érzés volt, mikor gyerekként a sarokba állították?

Megosztom
Link másolása

Jo Frost, aki a '90-es években Szuperdadaként vált híressé tévéműsoraival és nevelési tanácsaival, nemrég a The Parenting Tools podcastban mesélt Jordan Pianónak és Jason Heronnak arról, hogyan találta ki a módszert, ami még ma is működik, még akár agresszív gyerekeknél is.

„Az én verzióm a 'kiküldés' módszeréből származik, amit már az 1900-as években is alkalmaztak”

– magyarázta Jo.

A Szuperdada szerint a kiküldés és sarokba állítás módszere azonban érzelmi intelligencia nélkül működött, és nagyon autoriter szemléletet képviselt:

„Én vagyok a szülő, én vagyok a főnök, én irányítok.”

A módszerek használatakor a felnőttek gyakran arra kényszerítik a gyereket, hogy arccal a fal felé forduljon, Jo szerint azonban ez egy megalázó utasítás a gyerekkel szemben.

A dadus ehelyett egy jobb megoldást javasol, amivel sokkal nagyobb sikert érhetünk el, még agresszív gyerekekkel szemben is. Ez nem más, mint az úgynevezett ’naughty step’, azaz 'rosszcsont lépcső'.

Ez az új ötlet a régi módszer egy „módosított” változata. Ebben a gyereket egy lépcsőfokra ültetik, ahol meghatározott ideig kell maradnia.

A lépcsős módszerben nincs sarokba fordulás, és a gyerek nincs elszigetelve. A gyerek a szoba része marad, vagy olyan közel van, hogy láthatja a család többi tagját.

„Az én módszerem, amely lépcsőkre alapul, egy egészséges teret hoz létre, amikor elfogadhatatlan viselkedést tapasztalunk, például egy szülővel vagy egy testvérrel szemben. Ez a tér lehetőséget ad arra, hogy a felgyülemlett agresszió lecsillapodjon.”

– magyarázta Jo, aki szerint a legfontosabb a határok kialakítása, mert ezek segítik a jobb kapcsolatok kialakítását.

@parentingtoolspod We asked Jo Frost aka Supernanny about The Naughty Step and if she still recommends it #parents #parenting #dad #mum #dadsoftiktok #mumsoftiktok #fyp #supernanny ♬ original sound - The Parenting Tools Podcast

Via


Megosztom
Link másolása