Oxfordi kutatás – a nagy(obb) fenekű nők okosabbak és egészségesebbek társaiknál
Az utóbbi években egyre szemmel láthatóbb (szó szerint) a trend, miszerint a csontsovány modellek és szépségideálok helyét végre átvették a kerekdedebb, formásabb idomú hírességek. Van, aki külön tesz is azért, hogy mindenhol "kerek" legyen, a mellplasztika mellett a popsiplasztika is egyre népszerűbb.
Hogy Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Beyoncé vagy Nicki Minaj valóban a világ vezető szépségideáljai közé tartoznak, az tény. Most viszont az is kiderült, hogy az átlagosnál méretesebb popsijuk nemcsak esztétikai élmény: sokkal több annál.
Egy átfogó, 16 ezer nőt vizsgáló kutatás szerint, amelyet az Oxfordi Egyetemen végeztek el, a nagyobb popsijú nők sokkal ellenállóbbak a különféle betegségekkel szemben, és az agyi működésük is gyorsabb.
Konstantinos Manolopoulos, a birminghami Queen Elizabeth Kórház endokrinológus professzora, a kutatás egyik résztvevője elmondta: az orvosok már rég megfigyelték, hogy a csípőt és a feneket fedő zsírréteg erős egészségvédő hatású. Az ilyen testfelépítésű nők koleszterin- és glükóz-szinte jóval alacsonyabb az "átlagos" méretű társaikénál. A testük jóval több cukorszint-csökkentő hormont is termel, amely megvédi őket a cukorbetegségtől, valamint a szív- és érrendszeri betegségektől.
A nagyobb popsijú nők szervezete két további, gyógyító hormont is nagy mennyiségben termel: leptint, amely segít kontrollálni az étvágyat, és dinopectint, amely gyulladásgátló hatású, és szintén véd a szív- és érrendszeri betegségektől.
Ami pedig az "okosságot" illeti, a terjedelmesebb fenekű nők teste sokkal gazdagabb Omega3 zsírsavakban, amely az agyműködés egyik katalizátora.
Az orvosok természetesen nem bátorítják a kóros elhízást, de a kóros soványságot sem a csípő és a fenék tájékán. A test többi részén felhalmozódó zsírréteg viszont - has, combok, karok - kifejezetten károsak, tehát ide, ha csak tehetjük, ne halmozzuk a fölös kilókat.
Címkép: Pexels