Meglepő életkorig ajánlja a gyerekkel való együttalvást egy szakértő
A kötődő nevelés egyik alapvető tézise szerint érdemes együtt aludni a gyerekekkel, hiszen ez segít a mélyebb kötődés kialakulásában. Ráadásul sokszor még segíthet is a kezdeti időszakban - értsd, az első pár év, amíg a baba sokszor ébred, hiszen nem kell átgaloppoznod egy másik szobába, hogy megetesd vagy megnyugtasd, és visszaaltasd az éjszaka közepén.
ráadásul a gyerekek is jobban alszanak már ebben a korban, így akár jól is működhet ez a megoldás. És persze, ha a kicsinek rossz napja volt, beteg vagy csak simán bújós, bármikor vissza lehet őt engedni egy-két éjszakára.
Most azonban egy szakértő elmondta, hogy hány éves korig tartja egészségesnek az együttalvást, és az eredmény egészen meglepő.
Mickey Mehta indiai egészségügyi guru ugyanis szintén úgy tartja, hogy az együttalvás kulcsfontosságú a mély és erős kötődés kialakulásában, és szerinte nyugodtan tarthat sokkal tovább is ez az időszak.
A tükörneuronok az elmúlt évtized egyik legfontosabb idegtudományi felfedezései közé tartoznak, és óriási szerepük van abban, hogy segítsenek megtanulni, hogyan létesítsünk kapcsolatot más emberekkel.
Azonban, bár általánosan elfogadott, hogy az alvás az az időszak, amikor feldolgozzuk és megszilárdítjuk az emlékeinket, egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a tükörneuronjaink alvás közben, tudat alatt tanulnak.
És bár ezt még konkrét tanulmány nem bizonyította, azt tényleg vizsgálták már és beigazolódott, hogy együtt alvó emberek szívritmusa hosszabb ideig szinkronizálódott.
Mi azért inkább azt tanácsoljuk, hogy mindenki csinálja, úgy, ahogy neki kényelmes.
Forrás: Unilad