ÉLETMÓD

Így kell megtölteni valójában a mosogatógépet - az üvegpoharakat soha ne tedd egymás mellé

A takarítás egyik szerelmese elárult pár hasznos trükköt, amivel megkímélheted az üvegpoharakat, és csillogóbbá teheted az evőeszközöket.

Megosztom
Link másolása

Ha azon szerencsések közé tartozol, akinek van otthon mosogatógépe, akkor most elárulunk egy-két trükköt, amivel tökéletesítheted a konyhai eszközök tisztítását.

Lynsey Crombie nemrég a közösségi médiában osztotta meg gyors és egyszerű hackjeit arról, hogyan kell helyesen betölteni a mosogatógépet.

A takarításért rajongó nő a következő felirattal posztolta videóját:

„Mosogatógépes hackek, amelyek ragyogóvá teszik az evőeszközöket és megmentik a poharakat!”

Első fontos lépésként elárulta, hogy jobb nem egymás mellé tenni az üvegpoharakat.

„Ne tegyük egymás mellé a poharakat, mert egymáshoz dörzsölődhetnek, és tönkretehetik a pohár megjelenését. Ehelyett válasszuk szét egy bögrével.”

Ezt követően azt tanácsolta, hogy az evőeszközök csillogása érdekében tegyünk egy kis összegyűrt alufólia darabot az evőeszköz tartóba.

Végül Lynsey hangsúlyozta, hogy a mosogatógép mosási ciklusának vége felé érdemes lehet egy konyharuhát becsíptetni a mosogatógép ajtajába.

„A kör vége felé tegyél be egy száraz, tiszta konyharuhát, hogy felszívja a nedvességet és az időnként az edényeken maradt vízcseppeket.”

Lynsey TikTok-videója elképesztően gyorsan terjedt, és már 933 800 megtekintésnél jár.

A közösségi média felhasználói megdöbbentek Lynsey videóin, és úgy tűnik, jó pár nézőt meggyőzött tippjeivel.

„Nagyon szép otthonod van Lynsey. Látom, miért szereted annyira takarítani. Látom, és én is takarítani akarok, gyönyörű munka.”

Lynsey számos nagyon hasznos videót készít háztartás témakörben, amikben tök jó trükköket mutat be, legyen szó takarításról vagy éppen a legyek és a hangyák távol tartásáról.

@lynsey_queenofclean Good Morning, happy Saturday 💖 Dishwasher hacks that will shine✨ up your silverware 🍴and save your glasses! 🥂 Have you tried any of these? ⬇️ #dishwasher #dishwasherhacks #homehacks #cleaningtips #cleaning #dirtydishes #queenofclean #cleanwithme ♬ Easy Money - ODESZA & Yellow House

Forrás: The Sun


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


ÉLETMÓD
Megvan, hányszor kell otthon porszívóznod, és hogyan, hogy ne lepjen el a kosz
Még a takarítást is érdemes magasabb szinten űzni.

Megosztom
Link másolása

A takarítás a témája a Femcafé egyik cikkének, amiben hasznos tanácsokat írnak ezzel kapcsolatban.

Arra keresték a választ, mi a posrszívózás helyes módja, és mennyiszer kell otthon porszívóznunk.

"Az, hogy milyen gyakran kellene porszívóznunk függ a háztartásban élők számától, a háziállatok jelenlététől és az egyes helyiségek padlótípusától. Minél nagyobb a helyiség forgalma, annál gyakrabban érdemes porszívózni"

- írja a cikk.

"Például a hálószobákat és a dolgozószobákat hetente egyszer, az olyan nagy forgalmú helyiségeket, mint a konyha, a nappali és a gyerekszobák, legalább hetente kétszer kellene takarítani."

Azt is írják, hogy a tömörfa parkettát és a laminált padlót hetente minimum egyszer porszívózni kell. Mi pedig azt tennénk hozzá, hogy ha van szőnyeged, akkor a szőnyeg alatti részt se hagyd ki.

A szőnyegeket és a kárpitozott felületeket érdemes hetente kétszer átporszívózni, mivel a szöveten jobban tapad a por. Havonta egyszer pedig nedves porszívózást javasolnak a szövettel borított felületekhez.

Ahol háziállat van, ott a heti egy helyett két porszívózás ajánlott, de ha hullajtja a szőrét a kis kedvenc, akkor muszáj naponta porszívóznod!


Megosztom
Link másolása

ÉLETMÓD
Török fogászati műtétre ment, eltorzult, lila arccal távozott a klinikáról a különös betegségben szenvedő nő
Az arca kezdetben a felismerhetetlenségig torzult, de a nő máig állítja, hogy a beavatkozás megérte a hatalmas díjat és a szenvedés minden percét.

Megosztom
Link másolása

Egy brit nagymamának elege lett abból, hogy nem mosolyog az egészségi állapota miatt, kezébe vette az életét és a spórolt pénzét, majd világgá ment megoldani a problémáját - fogai eltávolításával.

Az elmúlt 14 évben sorra veszítette el a fogait, a maradék pedig nagyon csúnyán besárgult.

Hayley Debra Potter egy durva ínybetegségben szenvedett, ez okozta, hogy fogazatának több mint felét elveszítette pár év leforgása alatt. Ezek helyére óriási tályogok nőttek, így semmiképp nem volt kedvező helyzetben a nő. 14 év senvedés után döntött úgy, hogy kezelteti magát.

Az Egyesült Királyságban nem olcsó az egészségügy, ez bebizonyosodott esetében is, mert horribilis összeget kértek a beavatkozásért. Ekkor döntött úgy a nagyi, hogy

egy híres törökországi fogászaton csináltatja meg a fogait, és potom 8000 fontért, vagyis körülbelül 4 millió forintért rendbe szedeti a mosolyát.

Vajon mennyit kérhettek ezért az otthonában?

Az október elején megtartott beavatkozás egyébként egészen gyorsan zajlott, mindössze négy és fél óra alatt végeztek a sebekkel és a maradék 13 foga kihúzásával is. A nő ugyanis teljes implantátumot rakatott be egy egész hídkészlettel. Kapott is tíz fogbeültetést, és a teljes gyógyulást követően kapja meg a koronáit. Addig műfogsort visel.

A műtét után ijesztő, lila foltokkal borított arccal indult haza.

Mint ahogy arról azóta már posztolt, ezeknek nyoma sincs, és a mosolya ismét egészséges, bár a teljes munka még hátra van. Mindenesetre az biztos, hogy még az eltorzult arc ellenére is inkább éri meg fogorvoshoz járni, mint nem.


Megosztom
Link másolása


ÉLETMÓD
Ez az abszolút gusztustalanság az oka annak, hogy az emberek elkezdtek csókolózni - és semmi köze a szerelemhez
Búcsút inthetünk az eddigi feltételezéseinknek!

Megosztom
Link másolása

Lehet, hogy azt gondolod, tudod, miért szeretsz csókolózni, de egy új kutatás most kiderítette, honnan is ered valójában ez a szokás.

Adriano R. Lameira, az angliai Warwick Egyetem pszichológia professzora szerint a csókolózás egykor

evolúciós ösztön volt, amelyet eredetileg a tisztogatás, ápolás, azaz a kurkászás céljából végeztek.

„A bizonyítékok szerint a csókolózás nem valami újkeletű szeretetmegnyilvánulás az embereknél” – mondta Lameira a Daily Mailnek, aki úgy véli, hogy

a másik csókolgatása eredetileg a tetvek eltávolítását szolgálta.

Lameira szerint a majmoknál megfigyelt viselkedés alapján a puszik adása valójában a tisztogatás utolsó szakasza lehetett:

a tisztogató állat szájjal is megszívta a másik szőrét vagy bőrét, hogy eltávolítsa a szennyeződést vagy parazitákat.

„Ez azért volt fontos, mert a földön élő állatokra sok parazita került” – magyarázta.

Ahogy az emberek testéről idővel egyre több szőrzet tűnt el, az aktus tisztogatás-része már nem volt annyira fontos, és végül csak a puszi és a csókolózás maradt fenn ebből a szokásból. Lameira becslése szerint

az emberek nagyjából 2-4 millió évvel ezelőtt kezdtek „puszilkodó majommá” válni, és a legkorábbi írásos feljegyzés a csókról az i. e. 2500 körüli mezopotámiai szövegekből származik.

Arra a kérdésre, hogyan vált a puszi a szexualitás részévé, Lameira úgy válaszolt, hogy ez még kutatásra vár, és „a csókolózás szexuális szándékkal való alkalmazása különleges eset.”

„Csak miután a puszilkodás általános módja lett az érzelmek kifejezésének, válhatott kölcsönös szájra puszivá”

– mondta. Ma a csók „a bizalom és összetartozás szimbóluma” lett, amely mély érzelmi és társadalmi jelentést hordoz.


Megosztom
Link másolása


ÉLETMÓD
Ezeket a konyhai eszközöket ideje kidobnod, ha jót akarsz magadnak - és a családodnak
Nem egyszerűen egészségtelenek, hanem nagyon veszélyesek! Menj a fiókhoz, és most dobd el mindet!

Megosztom
Link másolása

Szakértők már régóta figyelmeztetnek arra, hogy legyünk óvatosak a konyhában – hogyan mossuk az edényeket, milyen vágódeszkát használjunk, mert ezek hatással lehetnek az egészségünkre.

De van egy olyan eszköz, ami a legtöbbünk konyhafiókjában megtalálható, és amitől jobb lenne megszabadulni, mert egyes kutatások szerint akár rákkeltő lehet.

A modern újrahasznosítási gyakorlatok miatt sok régi anyag visszakerül a használati tárgyakba, ami egészségügyi problémákat okozhat. Andrew Turner, a Plymouthi Egyetem biokémikusa  publikált egy tanulmányt, amelyben kimutatta, hogy

bizonyos eszközöket újrahasznosított elektronikai hulladékból készítenek. Ezek a műanyagok olyan vegyi anyagokat tartalmazhatnak, mint a lángálló adalékok, amelyeket tévék és számítógépek borításánál használnak, hogy megakadályozzák a kigyulladásukat.

Az újrahasznosító üzemekben lévő érzékelők nem tudják kimutatni ezeket az anyagokat, így tévék és számítógépek burkolatai – más hulladékokkal együtt – kevés szabályozással kerülnek újra feldolgozásra, és akár konyhai eszközöket is készítenek belőlük.

A problémás anyag a fekete műanyag, amit gyakran használnak olcsóbb konyhai eszközöknél – például spatulák, keverőkanalak és szervírozó eszközök készítésére. Ha ezekkel főzünk, az étellel is érintkezhetnek.

A hő hatására a műanyagból káros anyagok válhatnak ki. Turner szerint a lángálló adalékok nincsenek szorosan kötve a műanyaghoz, így ezek könnyen bekerülhetnek az ételbe.

Ezek az adalékanyagok megzavarhatják a hormonrendszer működését, és más kutatások szerint akár cukorbetegséggel, pajzsmirigy-betegséggel vagy rákkal is összefüggésbe hozhatók.

Egy másik tanulmány szerint azoknál, akiknek vérében magasabb volt a PBDE (egy lángálló adalékanyag) szintje, háromszoros volt a rákos halálozás kockázata azokhoz képest, akiknek alacsony volt a szintje. A Toxic-Free Future szervezet tanulmánya pedig megállapította, hogy a

konyhai eszközök között voltak a legmagasabb lángálló anyag szintje.

A gyerekjátékok is veszélyesek lehetnek, hiszen, ahogy Megan Liu, a Toxic-Free Future tudományos menedzsere elmondta:

„Ha fekete műanyag tárgyakat használsz, fennáll a veszély, hogy szennyezettek.”

Bár a műanyag újrahasznosítása jó ötletnek tűnhet, nem mindig biztonságos. „Én már kidobtam a fekete műanyag elviteles dobozaimat” – mondta Liu, majd hozzátette: „Rémisztő belegondolni, hogy ezek más termékekbe visszakerülhetnek.”

Ha ezeket a fekete műanyag eszközöket acélra vagy szilikonra cseréled, azzal sokat tehetsz az egészségedért, és megelőzheted, hogy káros anyagok kerüljenek a szervezetedbe.

Via LadBible.


Megosztom
Link másolása