Ezzel a módszerrel irthatod ki az ágyi poloskát, ha megjelenik nálad
Mivel vészes ütemben terjed a poloskajárvány egész Európában, összegyűjtöttük róla a legfontosabb információkat.
Hogyan lehet kiszúrni az ágyi poloska-fertőzést?
Ha titokzatos, viszkető csípések jelennek meg rajtad, és esetleg láncszerűen sorban követik egymást, már gyanakodhatsz poloska-csípésre.
Ha apró vérpöttyöt látsz az ágyneműn, az akár egy csípésből is ered, vagy akár egy véletlenül összenyomott ágyi poloska is lehet.
Az ágyneműdön barna foltokat látsz- ez is poloska-fertőzésre utal, ez ugyanis poloskakaki.
Mi a gond az ágyi poloskákkal?
Azon kívül, hogy nyilván nem egészséges, ha szívják a véred és élősködnek rajtad, meg nem is kellemes,
Hogyan védekezhetsz a poloskainvázió ellen?
Például úgy, ha tiszta vagy és rendesen mosod a ruháidat. A kabátot érdemes nedves törlőkendőkkel rendszeresen áttörölni. A nadrágot, szoknyát, kardigánt hetente mosd ki. Ha tömegközlekedési eszközöket használsz, gyakran utazol külföldre, sokszor repülsz, gyakran szállsz meg máshol, még fontosabb, hogy mosd a ruháidat, hazaérkezés után vágd be a mosógépbe.
Az ágyneműhuzatot és a lepedőt is mosd hetente magas hőfokon akkor is, ha szerinted még tiszta.
Takaríts minden héten alaposan, úgy, hogy az ágyat is elhúzod, és alatta is felmosol.
Milyen szerekkel tarthatod távol az ágyi poloskákat?
Nigel Bearman, a Daily Poppins takarítócég tulajdonosa szerint azonban két természetes megoldás is létezik, amelyekkel megszabadulhatsz a vérszívóktól.
Az egyik a szódabikarbóna, amelynek roncsolják a poloskák testét. A szódabikarbónát a matrac köré és a résekbe kell szórni, ahol a poloskák megbújhatnak, majd néhány nap múlva fel kell porszívózni.
Egy másik szer is távol tartja őket - elvileg.
Ez a levendulaolaj. Azt javasolja, hogy adjunk 15 cseppet 50 ml vízhez, és permetezzük közvetlenül azokra a területekre, ahol az ágyi poloskák előfordulhatnak.
Azt azért hozzáteszi, hogy a súlyos fertőzést nem szüntetik meg ezek a házi megoldások.
A magyar Rovarcontrol felhívja rá a figyelmet, hogy az illóolajok valóban távol tarthatják a rovarok egy részét, ha megfelelő töménységben és megfelelő módon szórjuk szét. A legtöbb, szabadtéren használható rovarriasztó, melyet magunkra fújunk a szúnyogok, vagy kullancsok ellen, szintén távoltarthatja a rovarokat. DE:
"Ettől a rovarok nem pusztulnak el, sőt, sok esetben nem is kerülnek el bennünket, hanem ugyanúgy csípnek. Ha jelen van már az ágyi poloska az otthonában, hiába fújja be az ágyat illóolajjal, nem fognak elpusztulni. Még csak el sem költöznek, ugyanúgy csípni és szaporodni fognak. Minimális megelőző hatása lehet, de az ágyi poloskák ellen illóolajjal védekezni nem lehet.
Ha már elszaporodtak a poloskák, a rovarok kiirtását szakemberekre kell bízni, akik speciális szerekkel pusztítják el a vérszívókat.