A 6 legfontosabb döntés, amit meg kell hoznod az életedben
Annak eldöntése, hogy mit reggelizzünk, elég egyszerű. Azonban ha arra gondolunk, hogy megházasodjunk-e, vállaljunk-e gyermeket, már sokkal nehezebb kérdés.
Egy-egy nagy horderejű döntés meghozatala sokszor szorongást okoz, de ha tudjuk, milyen döntések jöhetnek, jobban fel tudunk készülni rájuk, amikor azok elénk kerülnek.
Íme a 6 legfontosabb döntés, amit meg kell hozz az életedben:
1. Eldönteni, hogy dönteni fogsz
A legfontosabb döntés inkább egy folyamat, mint egy különálló aktus. Ez a bátorság próbája is egyben: egy olyan folyamat, amely során vagy elég bátor ahhoz, hogy teljes szívvel felelősségteljesen cselekedj. Vállalva, hogy átmész a kellemetlenségeken, félelmen, szorongáson, ami hitelessé teszi a legtöbb döntésedet, melyek a saját és valószínűleg mások javára válnak.
2. Önmagadat választani
Neked kell rájönnöd, hogyan válassz, hogy jobban érezd magad. A negatív gondolatok helyett próbálj optimistán nézni a jövőbe. Ha mindig a külső körülményektől vagy másoktól várod, hogy kitöltsék a benned lévő űrt, sosem fogod magad teljesnek érezni.
3. Célokat választani
Mi ad értelmet és célt az életednek? Ez az alapja sok más döntésednek, például a karrier, a kapcsolatok és a személyes fejlődés terén.
Fontos azonban megjegyezni, hogy az értékek és a célok az élet különböző szakaszaiban eltérőek.
4. Élettársat választani
Messze a legfontosabb döntés, amit egy ember meghozhat, hogy ki lesz a társa. A házastársunk megválasztása életünk szinte minden aspektusát befolyásolja. A házasság meghatározza a pénzügyeinket, a lakóhelyünket, a gyermekeinket, a társadalmi életünket, a tágabb családunkat, az egészségünket és az életünk hosszát is. Nem mindig gondoljuk át ezt a döntésünket. A legtöbben a szerelem korai szakaszában választunk házastársat; vagyis a hormonok és vegyi anyagok hatása alatt! Nem ez a legjobb módja annak, hogy életünk egyik legfontosabb döntését meghozzuk.
Alapesetben osztozol a kudarcában és a sikerében, egészségében vagy betegségében, szomorúságában és örömében. Attól, hogy elválsz, továbbra is az életed része marad.
5. Gyermeket vállalni
Lecserélheted a partnered, lakcímed, karrieredet - de a gyerek egy életre szól. Készülj fel a vele járó változásokra, és már a születése előtt kezdd el építeni a szerető, stabil otthont, amibe megérkezhet.
6. Eldönteni, hogy kitől vállalsz gyereket
A legfontosabb döntés, amit valaha is meghozol, az az, hogy kitől vállalsz gyereket. Ez másodlagos a házassághoz képest is.
Nem számít, hogy később szeret-e téged, vagy lecserél egy fiatalabbra. Ha úgy döntesz, hogy gyereket vállalsz, jól gondold át, hogy kivel teszed ezt.
Remélhetőleg boldog családdá váltok, és a gyerekeitek mindkettőtök számára ajándékká válnak.
Sok kapcsolat azonban válással végződik, így ha közös gyerekeitek vannak, az alábbi forgatókönyvek valamelyikével kell szembenézned:
Sikerül barátságban együtt nevelni a gyerekeket.
Elviselitek egymást, de a gyerek kettőtök közé szorul.
Utáljátok egymást, és a gyerekeknek ebben az ellenséges légkörben kell élniük.
A partnered a gyerekeket használja fel arra, hogy irányítson.
Elhagy és egyedül neveled fel a gyereket.
Ha el is tűnik, a gyerek örökre hozzá köt genetikailag. Ez akkor probléma, ha a másik szülő szociopata. A személyiségzavarok körülbelül 50%-ban genetikai eredetűek.