8 tipp, hogy soha ne fizess teljes árat szinte semmiért!
Ha olyan lány vagy, aki imád vásárolni, akkor te is szívesen mászkálsz hatalmas üzletekben és bevásárlóközpontokban. Van az a ‘ma nem veszek semmit, csak meg akarok nézni valamit’-érzés, ami váratlanul, a semmiből csap le, és kerget be az üzletekbe, aztán változó, hogy 5000 Ft-ért nem vettél semmit aznap, vagy kicsit még tovább is nyújtóztál.
Esetleg az estét töltöd a számítógéped mellett, és a virtuális kosaradba pakolsz dolgokat? Ezt az időtöltést a végletekig ki lehet élvezni, és nem is kell, hogy egyhamar változtass rajta.
Azonban bármennyire is szeretsz vásárolni, azért törődnöd kell az anyagi jóléteddel is, és nyilván te sem akarod magad rossz helyzetbe hozni az impulzusvásárlások miatt.
Vannak tippjeink és trükkjeink, amelyekkel szinte minden vásárlásodból kedvezménnyel tudsz majd kijönni.
1. Kérdezz rá az akciókra, amikor vásárolsz
Ezt majdnem nem vettük fel erre a listára, mert túlságosan is kézenfekvőnek tűnt, de valójában ez a #1 módszer arra, hogy kedvezményt kapj valamire, amikor vásárolsz. Érdemes megkérdezni az eladót,
Megkérdezheted azt is, hogy egy kicsit hibás (szakadt dobozú vagy otthon tisztítható) termékre adnak-e kedvezményt. Ez általában olyan dolgoknál működik, mint egy sminkfolt a kinézett ruhán, egy sérült csomagolás vagy egy kis kosz valamelyik tárgyon. Tízből kilencszer az üzletek szívesen adnak akár 10 százalék kedvezményt is ezekre, csak vigye el valaki. Persze mindig legyél szuper udvarias, és ne húzd fel magad, ha a válasz nemleges.
2. Várj 12-24 órát az online kedvezménykódra
Ha online vásárolsz, az egyik legegyszerűbb módja a kedvezménykód megszerzésének, ha a kívánt termékeket a kosaradba teszed, kitöltöd az összes személyes adatot, de nem mész tovább, nem fizeted ki.
abban a reményben, hogy ezzel rávehet, hogy fejezd be a vásárlásodat ahelyett, hogy egyszerűen meggondolnád magad és kiszállnál. Figyelem, ez akciós termékeknél nem jó módszer, mert azok elfogyhatnak, mielőtt megkapnád a kedvezményes e-mailt, de a szokásos vásárlásoknál elég jó módja annak, hogy megszerezd a kedvezményedet!
3. Tölts ki felméréseket
Meg szoktad nézni a blokkod alját/hátát vagy a rendelést visszaigazoló e-mail végét?
Azokat a felméréseket figyelmen kívül hagyhatod, amelyeknél csak egy nyereményjátékban vehetsz részt, hogy esetleg nyerj valamit (a nyerés esélye nem túl jó), de a gyors felmérésekre odafigyelhetsz, ha tudod, hogy hamarosan újra abban a boltban vagy kávézóban, étteremben fogsz vásárolni. Élelmiszer- és gyorsétterem láncok gyakran élnek ezzel a módszerrel, nem árt résen lenni!
4. Hűségprogramok használata
Nem véletlenül találták ki ezeket a programokat, a legtöbb hűségkártyával pénzt tudsz megtakarítani. Ha van energiád,
az ingyen kávék, félárú rúzsok, 5-10 csillagonkénti ingyenes egyéb termékek és a százalékos kedvezmények is nagyon jól tudnak jönni. Ha rendszeresen ugyanott vásárolsz és vásárláskor mindig használod a hűségkártyádat, akkor az ingyen pontok olyan dolgokra adhatnak kedvezményeket, amelyeket egyébként is megvennél, de így sokkal jobb érzés megszerezni őket, nem?
5. Vásárolj az akciókkor
Ez a tipp egy kis türelmet igényel, de megéri! Ha tudod, hogy mire van szükséged, várd ki a megfelelő időpontot a vásárlással, így a legalacsonyabb áron kaphatod meg azt. Például tervezd meg úgy a piperecikkek vásárlását, hogy havonta azon a héten menj értük, amikor a WC-papír, a fogkrém, a papírzsebkendő akciós (a nagy áruházak az akcióikat hetente szórólapozzák). Az új ruhákat is jobban megéri a szezon végén megvenni (itt jön a türelem!), hogy a következő nyáron vadonatúj cuccokban járj és általában félárat fizess értük, mert a boltok igyekeznek megszabadulni a kifutó daraboktól, hogy helyet csináljanak az új szezon ruháinak.
Persze azok a dolgok, amikre tényleg most van szükséged, kiesnek ebből a körből, de egyébként a szezonvégi kiárusításokon vásárolva elképesztő darabokat szerezhetsz be gyilkos kedvezményekkel.
6. Iratkozz fel levelezőlistákra
Bár a levelezőlistáknak van egy buktatójuk - a túl nagy kísértés túlvásárláshoz vezethet -, mégis jók arra, hogy értesülj azokról akciókról és kedvezményekről, melyeket csak egy szűkebb körnek, legtöbbször a törzsvásárlóknak ajánlanak fel.
- például ha jó régóta nem vettél semmit az üzletben, szinte biztosan meg fognak találni egy ilyen levéllel - így sok pénzt spórolhatsz meg!
Igazából ez akkor jó üzlet, ha olyasvalamit kínálnak neked, amire valóban szükséged van, különben összevásárolhatsz mindent, ami megtetszik, csak a látványos lehetőség miatt. Kell egy kis önfegyelem.
7. Kérj ingyenes próbaverziót, mielőtt előfizetnél
Kinézted, és nagyon kell. De mielőtt tízezer forintot adnál ki egy újfajta jógabérletre, négyezret az egyik mozicsatornára, esetleg kétezret egy zenei streaming szolgáltatásért, nézd meg, hogy kínálnak-e ingyenes próbaverziót, amit kihasználhatsz. Lehet, hogy mindez fel van tüntetve a weboldalukon, de az is előfordulhat, hogy némi kutatást kell végezned (nézd meg a TikTokot és az Instagramot, ahol az influenszerek gyakran kiposztolják a nekik adott kódokat), de megéri, hogy megtudd, van-e lehetőség ingyen tesztelni, mielőtt fizetnél.
Könnyen előfordulhat, hogy mégsem az a fajta lány vagy, aki már reggel 6-kor rohan kickboxolni, vagy akinek hasznosabb egy drága meditációs alkalmazás, mint a YouTube használata. Ha mégis ilyen vagy, akkor a próbaidőszak után nyugodtan fizethetsz az élményért, mert tudod, hogy megéri a pénzed. Csak állíts be egy emlékeztetőt, hogy szükség esetén semmiképpen ne felejtsd el lemondani a szolgáltatást, mielőtt a próbaidőszak véget ér.
8. Hasonlítsd össze az árakat
Ha olyan dolgot vennél, ami több boltban is kapható, érdemes időt szánnod arra, hogy körülnézz. Az ÁrGép, az Árukereső, a Cashmap, az Árcédula és az ehhez hasonló oldalak elég pontosan informáltak ahhoz, hogy megtudd, hol érdemes megvenned amit keresel, hol a legolcsóbb valami az ütvefúrótól a téliszalámiig.
Nem csak a nagyobb és drágább termékeknél érdemes ezeket használnod, például ha új hűtőt vagy telefont vennél, hanem az élelmiszerek esetében is több ezer forintnyi megtakarítás maradhat a zsebedben, ha végigböngészed a kínálatot, és ott veszed meg amire szükséged van, ahol az a legolcsóbb.
Ha online vásárolsz, és inkább külföldi oldalakon keresgélsz, akkor a Honey alkalmazást érdemes letöltened,
A 20-25%-os kuponok elég gyakoriak, az pedig már egy komolyabb sminkcucc, parfüm vagy ruha esetében is sokezer forint mínuszt jelent.
Állítólag a pénz nem boldogít, de azzal a pénzzel, amit így megspórolsz, egy teljesebb, kevésbé stresszes életet tudsz élni (függetlenül a jövedelmedtől). És ez biztosan boldoggá tesz majd.