5+1 valóban hatásos, rém egyszerű házi praktika Indiából, ami a pajzsod lesz nátha ellen
A felsőlégúti megbetegedések néhány tünetét otthon is könnyű kezelni, ha van egy jól felszerelt konyhája az embernek. A házi praktikák természetesen nem helyettesítik az orvosi vagy gyógyszeres kezelést, ellenben tehermentesíthetik az egészségügyet olyankor, ha csak enyhe lefolyásról van szó.
Íme néhány, az ayurvédikus orvoslást követő indiai tipp arra az esetre,
Méz és citrom: a már klasszikusnak számító kombinációt mi is régtől ismerjük Európában. Köhögés és torokfájás távoltartója, a méz és a citrom szinergikusan, vagyis egymás hatását felerősítve hoz enyhülést.
A méz egyszerű vízzel is ellazíthatja a torkot, még csak teába sem kell tenni. Vagy ha igen, itt a következő tipp.
Gyömbér tea: A gyömbér gyulladáscsökkentő és antioxidáns tulajdonságairól ismert, így kiváló gyógyír köhögés és megfázás esetén. Segít megszüntetni az orrdugulást, és megnyugtatja a torkot.
Kadha: A fűszerekből és meleg vízből álló főzet használata egy ősrégi indiai gyakorlat, amely
Az alapreceptúra szerint 2 csésze vízhez kell adni egy kockacukornyi gyömbért, néhány szegfűszeget, pár szem fekete borsot, 5-6 friss bazsalikomlevelet, egy teáskanál mézet és egy fél fahéjrudat, esetleg édesköményt. A tea készítésekor nem állunk meg a forrázatnál, ezt jó 15-20 percig főzni kell alacsony lángon. Meg lehet inni, illetve gőzölni is lehet vele.
Gőz belélegzés: A gőz belélegzése segíthet enyhíteni az orrdugulást, és megnyugtatja az irritált légutakat.
Indiában főleg egy telítetlen sóoldatot használnak, ez lehet egy liter vízhez adott egy teáskanál só is. Bőven segíthet, vagy említett kadhát is lehet gőzöléshez használni.
Sós vizes gargarizálás: A torokfájás enyhítésének és a köhögés csökkentésének hatékony és olcsó lehetősége. A só segít csökkenteni a gyulladást, és még baktériumölő is. Elég 30 másodpercig gargalizálni sós vízzel, majd kiköpni azt. Az indiaiak egyébként
Kurkumás tej: az aranytej amúgy is reneszánszát éli, be lehet vetni megfázás ellen is. Különböző fűszereket és porokat főznek fel mézes tejben, majd megisszák.
Segíthet az immunitás erősítésében és a fertőzések leküzdésében. A benne lévő kurkumin a gyógyulási folyamatot is felgyorsítja.
A fent említett receptúrák nem minden esetben hatásosak, semmi nem csodaszer. Ám érdemes őket kipróbálni, az abszolút biztonsági játékosok pedig vonják be háziorvosukat is e kezelési metódusokba. A várandósok pedig, ahogy minden más fűszerrel, legyenek körültekintőek a házi praktikák alkalmazása során. Ugyanez vonatkozik a vényköteles gyógyszert használókra is.
A tünetek elhúzódása pedig mindenképpen szakorvosi beavatkozást kíván.