Ilyen hatással lesz az életedre, ha időnként nem csinálsz abszolút semmit
A "meditáció" szó a latin "mederi" gyökből származik, melynek jelentése "gyógyítani". A csendben és nyugalomban való gyakorlásban megvan a lehetőség, ne csak a fizikai érzékelés 5 aspektusából észleljük magunkat, hanem teret adjunk az elmének is.
Ezzel pedig teret engedünk az elmének, hogy megmutassa, hol rejlik az igazi bölcsesség. Ennek a csendnek vagy térteremtésnek az előnyei hatással vannak a fizikai, pszichológiai és spirituális dimenzióinkra.
A meditatív elme előnyei sokrétűek. Az egyik elsődleges az, hogy képesek vagyunk megszabadulni attól a sok magunkra szabott címkétől, amik csak visszafognak minket. Biztosan te is mondtad már, hogy „nem vagyok elég...” „nincs elég...” és még sorolhatnánk.
A meditáció azért csodálatos, mert egy olyan gyakorlat, ami lehetővé teszi számunkra az átalakulást, kondícionálhatjuk a múltból eredő nem kívánatos reakciókat. Sok gyakorlással például elérhetjük, hogy erősödjön bennünk az empátia képessége, vagy éppen könnyebben el tudjuk engedni a haragot vagy a feszültséget. Ehhez persze edzésre van szükség, de a gyógyulás az utazásban rejlik.
Íme a rendszeres meditációs gyakorlat előnyei:
1. Nyugodttá és békéssé tesz, ami kihat a kapcsolatainkra is.
2. Megerősíti az univerzum törvényeinek irányítására vonatkozó képességeinket.
3. Növeli a stabilitást és az ellenálló képességet a kihívásokkal teli időkben.
4. Segíti a melatonin termelést, ami viszont erősíti az immunrendszerünket, segít a jobb alvásban, valamint növeli a szerotonin és más neurotranszmitterek termelését, ami pedig javítja a hangulatunkat.
5. Ha a légzésünket követve gyakoroljuk a csendességet, mindig biztonságban, nyitottan és biztos alapokon állva érezzük majd magunkat.
Forrás: YourTango