Megvalósult rémálom: véletlenül más embrióját ültették egy New York-i nő testébe
Ilyen tényleg csak a rémálmokban fordulhat elő. De ott a végén felébredünk, és megnyugodva sóhajtunk: ez csak egy rossz álom volt. Sajnos egy New York-i nő sosem fog felébredni ebből a rémálomból.
Az első gyermekét váró nő ráadásul ikreket hordott ki, az még terhességből is a durvábbik verzió.
A szülőanya ugyanis koreai származású volt. De a kisbabák nem.
A pár, akiket az AP és YZ nevekkel említenek a bírósági iratokban, éveken át küzdöttek azért, hogy gyerekük lehessen. Végül egy termékenységi klinikához fordultak, Dél-Kaliforniában. 100 000 dollárt költöttek arra, hogy megfoganjon a kisbabájuk.
A periratok szerint „azonnal és tartósan sérültek érzelmileg, amelyből nem fognak felépülni”. Soha nem fogják megtudni, mi történt az ő embrióikkal, és azt sem, hogy a még meglévő, lefagyasztott embriók valóban az övéké vagy nem. Ráadásul a két kisfiú nem is egy család gyerekei.
Az egyik fiú szülői felügyelete Anni Manukyanhoz, a genetikai anyához került, aki férjével, Ashottal szintén pert indított a klinika ellen - írta meg a Daily Mail.
Anni és a másik újszülött kisfiú genetikai anyukája ugyanazon a napon volt a klinikán 2018 augusztusában, amikor AP-be beültették az embrióikat, és Anni testébe tévesen egy negyedik pár embrióit ültettek akkor. Anni elvetélt, nem sokkal a beültetés után. Férjével meggyászolták az elvesztett babákat, és egész addig nem is voltak tudatában, hogy szülővé váltak, amíg 2019 márciusában fel nem hívták őket a klinikától, hogy végezzenek DNS-tesztet.
Anni beszélt arról a szívszorító találkozásról, amikor a fiuk szülőanyjával találkozott. „Bejöttek, és sírtak, és én is sírni kezdtem - emlékezett vissza. - A férjem próbált tartani. De még a biztonsági őr is sírt.”
AP levélben azt írta a bíróságnak a döntés előtt:
Anni azt állította, hogy ő is összeomlott, amikor a bíró kimondta az ítéletet: „A DNS DNS, és a genetika nagy szerepet játszik mindenben, így a baba Annié és Ashoté.”
Amikor vártak a fiuk átadására, egy pszichiáter megkérte őket, hogy adják oda a párnahuzataikat a szülőanyának, hogy a kisfiú hozzászokhasson a genetikai szülei szagához, és Anni olvasson fel egy könyvből, hogy a hangját is megszokja az azóta Alecnek nevezett baba..
„Remegett a hangom, amikor ezt csináltam - mondta Anni. - Megszakadt a szívem. Én és a férjem azt kérdeztük magunktól, vajon a párnáink, amelyeken alszunk, a szaguk elég lesz neki? Így a párnahuzatokat csak öleltük és öleltük, hogy biztosak legyünk benne.”
Végül eljött a nap, és átvették Alecket egy New York-i hotel előcsarnokában.
„A szobában semmilyen feszültség nem volt. Úgy éreztük, mintha barátok lennénk... Csak szeretetet lehetett érezni, mert mindannyian ugyanazt a gyereket szerettük.”
Amikor a pár 2020 májusában átadta Anni és Ashot babáját, a másik kisfiút is át kellett adniuk a biológiai családjának. Az AP és YZ 2020 októberében 200 000 dolláros kártérítést kaptak a klinika társ-tulajdonosától, Joshua Bergertől, de most a klinikával szemben egy titkos összegben állapodtak meg.
A perükben azt is elmondták, hogy „nem tudták még összeszedni a bátorságukat, hogy másoknak elmondják a megsemmisítő veszteségüket.”
Anni azt mondja, minden nap imádkozik azért a nőért, aki megszülte fiát.
Egy kedves nő. Az ő testében nevelte fel a babámat, és meg is szülte.”
Az ügyvéd, aki a Manukyans családot képviselte, azt mondta:
„Százféle termékenységi központbeli visszaélést láttam már, de ez a tragédia a legsúlyosabb, amivel valaha találkoztam.”