Kiakadt a szomszéd a vegán anyukán, aki a kislánya fejtetűjét nem kezeli, hogy „ne ártson az állatoknak”
A kisgyermekek, kisiskolások fejtetvessége világszerte probléma, nem csak Magyarországon. Amikor a gyerekek közösségbe kerülnek, akkor kerül a fejtetű egyik gyermek hajáról a másikéra.
A legtöbben, amikor gyermekükön megjelenik a fejtetű, azonnal átvizsgálják a gyerek haját, eltávolítják a serkéket, tetűirtó és tetűriasztó szerekkel kezelik a kicsik haját, sőt, a hosszú hajat általában le is vágják rövidre, hogy ne térjen vissza egyhamar a fertőzés.
Az esetet egy szülő írta meg egy tanácsadó rovatba.
A szomszéd kislány az ő hétéves lányának a legjobb barátja. A szomszéd kislány családja vegán, amit ők persze tiszteletben tartanak. Csakhogy a fejtetvességre úgy jöttek rá, hogy a szomszéd gyerek náluk volt, és ádázul vakarta a fejét...
Azt mondta, hogy "a tetveket és a serkéket a kertben fésüli ki, ahol a legnagyobb esélyük a túlélésre".
Volt, aki a levélírónak azt javasolta hogy vegye a saját kezébe a dolgot, játsszon fodrászosat, és ő maga távolítsa el a tetveket a fürdőszobában. Azonban arra figyelmeztetett, hogy ha ezt megtudja a szomszéd anya, akkor felháborodhat rajta.
A Webbeteg a fejtetvességről ezt írja: "A fejbőr nagyon erősen viszket, a nyak gyakran bepirosodik... Ez a tetvesség jele lehet. Szűrés kapcsán előfordulhat, hogy csak serkék találhatók, kifejlett rovar nem. A fejtetűre 5-7 napos fejlődési ciklus jellemző. Serkéit a hajszálakra ragasztott petetartókba rakja. Ezek tojásdad, szürkés 0.8 mm hosszúságú képletek. A kikelt rovarokat vizsgálatkor főleg a fejbőr széli részén, a fül mögötti és a tarkótáji területeken láthatjuk."
És mi a teendő? Íme:
1. Ellenőrizzük a fejtetű, serke meglétét nappali fényben egy fésű segítségével. Legjobb a kifejezetten erre a célra kifejlesztett fésű használata, ami rozsdamentes, könnyen fertőtleníthető, nagyítóval ellátott.
2. Valamennyi családtagot ellenőrizni kell, és a kezelést ugyanazon a napon kell mindenkin elvégezni, hogy megelőzzük a visszafertőződést.
3. A száraz hajon könnyebb az ellenőrzést elvégezni. Fürtről fürtre vizsgáljuk át a hajat, különös tekintettel a tarkóra és a fül mögötti területre.
4. A fésűt minden esetben fertőtlenítsük, hogy megelőzzük a fertőzést.
5. Fertőtlenítsük 60 fokos mosásban vagy ruhafertőtlenítő szerrel a ruhákat, ágyneműket, törölközőket.
6. Porszívózzuk ki alaposan a lakást és az autót is, majd dobjuk ki a porzsákot.
Forrás: Kidspot