Inkognitó módban szoktál böngészni? Nem biztos, hogy azt kapod olyankor, amit remélsz
Az inkognitó mód használata eléggé elterjedt azok körében, akik nem akarják nagydobra verni, hogy mit is nézegetnek órákon keresztül a sötét szobájuk magányában. Vagy egyszerűen úgy érzik, a közös gép túl sok mindenre emlékszik, olyanra is, amire szerintük jobb lenne, ha nem emlékezne.
Ők mind úgy gondolják, az inkognitó mód a webböngészőkben egy nagyon hasznos eszköz.
Sokan abban a tudatban használják, hogy az internetes böngészésük így teljesen titokban marad, de ez nem egészen így van.
Ha valaha is elolvastad az apró betűs részt, amikor megnyitottad a sötétített ablakot, akkor a Google Chrome, a Firefox és a Safari esetében is egy üzenetet láttál.
Bármit is nézel, miközben inkognitó módot használsz, akkor az előzményeid privátnak minősülnek az adott eszköz többi használója előtt. A nagyvilág előtt azonban nem marad titokban. Az analitika rögzíti a helyszíni tevékenységet, még akkor is, ha az általad használt eszköz nem.
Annak ellenére, hogy mindez ott van az apró betűs részben, egy tanulmány szerint akár felhasználók fele úgy hiszi, hogy biztonságban van, amikor inkognitó módot használ. És 22 százalékuk úgy véli, hogy a kormány vagy az internetszolgáltatójuk nem látja, hogy mit csinálnak, amíg a sötétített ablak védelme mögött üldögél - írta meg a LadBible.
Akkor, mit is csinál pontosan az inkognitó mód?
Mert inkognitó módban továbbra is nyomon követhető maradsz az IP-címeden keresztül.
A GDPR szabályai szerint az internetszolgáltatók addig őrizhetik meg az adatokat, amíg „feltétlenül szükséges”, mielőtt azokat megsemmisítik.
Meg kell azonban indokolniuk, hogy miért tartják meg, ami lehetővé teszi a kormány és a rendőrség számára, hogy kérés esetén hozzájusson az adatokhoz.
Tehát, bár az inkognitó mód eltitkolja a tevékenységedet azok elől, aki esetleg használják a készülékedet, de rajtuk kívül bárki más láthatja, hogy épp mit csinálsz.
Mi szóltunk.