Egy kutatás szerint jobban és gyorsabban leamortizálja a szülőket, ha fiúgyerekük születik
A fiúgyermekek születése hosszan tartó negatív hatással van a szülőkre, pontosabban az anyákra. Erre a merész megállapításra jutott egy külföldi kutatás.
Korábbi kutatások már kapcsolat mutattak a fiúgyermekek száma és az anyák hosszú távú egészségi állapota között, különös tekintettel a demenciára. Annak érdekében, hogy megismerjék ezt kapcsolatot, kutatók egy csoportja átfogó vizsgálatot végzett a szülők kognitív öregedésével kapcsolatban.
Csak olyan résztvevőket vontak be a kutatásba, akiknek legalább egy gyermekük volt. A kutatásban részvevők 61,6%-a volt nő. A kutatás során megvizsgálták, hogy az egészségi állapot és a gyermek neme közti összefüggés változik-e a szülők neme szerint, és hogy ez az összefüggés erősödik-e minden további fiúgyermek születésével.
Bár a tudósok nem teljesen értik, hogyan történik ez, az eredmények azt sugallják, hogy ennek a kapcsolatnak az okai inkább a családok interakciójában állnak, nem pedig a biológiai tényezőkben. Meglepő módon hasonló minták voltak az anyák és az apák között is, ami azt mutatja, hogy a fiúgyermekek születésének hatása a szülők öregedésére nem korlátozódik egy adott nemre.
Természetesen ahhoz, hogy megértsék a mélyebb összefüggéseket, további kutatásokra van szükség, ami segít, hogy jobban megértsük a konkrét társadalmi tényezőket, és teljes mértékben megértsük, hogy a fiúgyermekek miként járulnak hozzá a szülőkre gyakorolt hosszú távú negatív hatásokhoz.
Forrás: PubMed