Randi appos kiégés: a Z generáció épp most lép le a társkereső alkalmazásokból
Az elmúlt hónapokban egyre több statisztika jelent meg arról, hogy a Z generáció elhagyja a társkereső alkalmazásokat – állítja a Popsugar.
A Bumble társkereső alkalmazás szerint mostanában a nők úgy érzik, a hétköznapokban tapasztalt általános túlterheltség mellett, a társkeresés tovább növeli ezt a fajta fáradtságot.
A világ vezető társkereső alkalmazásai pedig kezdik érezni ennek a változásnak a hatását. A Match Group, a Tinder tulajdonosa, arról számolt be, hogy a fizető felhasználók száma tavaly nyolc százalékkal csökkent, ezzel 10 millió fő alá esett.
Nemrég az Egyesült Államokban hat felhasználó nyújtott be csoportos keresetet a Match alkalmazásai ellen. Ezen belül azzal vádolták a Hinge, a Tinder és a Match alá tartozó más alkalmazásokat, hogy „játékszerű” funkciókat használnak, amelyek függőséget okozó használatra ösztönöznek.
A perben azzal vádolták a céget, hogy
Egy nyilatkozatában a Match nevetségesnek nevezte a csoportos keresetben megfogalmazott vádakat, de az interneten nagy visszhangot váltott ki és sokan egyetértettek abban, hogy az alkalmazások miatt manipulálva érzik magukat.
Bizonyos megfigyelések szerint a Z generáció egy életmódváltáson megy keresztül, ha a romantikáról van szó. Megjelent az anti hook-up kultúra, azaz a felszínes romantikus kapcsolatokból fakadó fáradtság érzés és ez ellen való tenni akarás.
Ez a kultúraváltás a világjárvány idején kezdődött, egy olyan időszakban, amikor mindannyian arra kényszerültünk, hogy lassabb, mélyebb kapcsolatokat építsünk ki az alapok kihagyása nélkül.
A randiappok biztosítják a kezdeti biztonságérzetet. Az alkalmazások egyszerű szerkezete lehetővé teszi, hogy úgy osszunk meg magunkról információkat, hogy közben teljesen ki kéne tárulkoznunk. De a valóság az, hogy a képernyőn keresztül történő randizás hamis biztonságérzetet nyújt.
Rengeteg felhasználó tapasztalta már a ghosting jelenséget a társkereső oldalakon, azaz kiszemelt partnere egyik pillanatról a másikra eltűnt, mint egy szellem.
Az online térben végtelen számú lehetőség van minden egyes „jobbra húzással”, ezért sokan úgy gondolják, hogy mindig találhatnak jobbat is - de a fű nem mindig zöldebb. Az online térben történő ghosting azért is könnyebb, mert az elkövetők magyarázat és bűntudat nélkül hagyják el a másikat, hiszen valószínűleg soha többé nem látják az illetőt. Sokkal könnyebb elszakadni, ha senki sem vonja őket felelősségre.
Bár mi vagyunk az első internet generáció, az igények változnak. Sok fiatal kezdett újra a valós térben történő ismerkedés felé fordulni. Az igényt felismerve pedig egyre több eseménnyel találkozhatunk, ami ilyen jellegű ismerkedésnek biztosít teret.
Londonban az Eventbride rendezvényszervező platform elkezdett olyan ismerkedésnek teret adó eseményeket szervezni, amibe visznek egy kis extrát.
Úgy tűnik, a kulcs a Z generáció randizási problémájához az, hogy visszatérjünk a randizás hagyományos formáihoz - csak egy szórakoztató csavarral.