LOVE

Rendkívül kellemetlen helyzetbe került a nő, amikor a pasi az első randin felfedte bizarr fürdőszobai szokását

Volt, aki a sokkoló szokás hallatán azt tanácsolta neki, hívja egyből a rendőrséget.

Megosztom
Link másolása

Mindannyian tudjuk, hogy az első randik eléggé rizikósak tudnak lenni. Néha kínosak, és az ember közben túlságosan is tudatában van annak, hogy a legjobb oldalát akarja mutatni. Éppen ezért a legtöbben valószínűleg addig nem mutatnának fel semmilyen kellemetlen fürdőszobai szokást, amíg jócskán benne nincsenek egy kapcsolatban.

Nos, egy TikToker lány esetében máshogy történtek a dolgok.

Elment az első randevúra egy sráccal, minden jól is ment, de amikor a srác vacsi után elhívta a lányt magához, a dolgok bizarr fordulatot vettek.

A nő elmondta, hogy üldögélt a férfi ágyán és várta, hogy az visszatérjen a fürdőszobából.

A lány - aki @raepaige néven szerepel a TikTokon - kifejtette: „Elmentem egy randira egy sráccal, ez volt az első randink. Fajitát ettünk és margaritát ittunk - jó volt, szórakoztató volt. Vicces volt, kedves volt, és vacsora után azt mondta: 'Hé, nem akarsz feljönni hozzám, hogy megnézzünk egy filmet?'.

Odaértünk a házához, és felvitt a szobájába. Leülök az ágyára, majd azonnal bement a fürdőszobába.

Nem nagy ügy, mindegy. Ha pisilned kell, akkor pisilned kell. De ő nem csukta be az ajtót. Letolta a nadrágját, és leült a vécére. Gondoltam, talán ülve szokott pisilni.

Ez rendben van, nem ítélkezem, nem érdekel.”

De a nő tévedett. A pasi nem pisilni ment, hanem éppenséggel a nagydolgára.

„Ott ült egy percig, én pedig azt kérdeztem: 'Mit csinálsz?'. Erre ő: 'Kakilok'. Ki tesz ilyet nyitott ajtónál?!”

Az emberek eléggé megdöbbentek a történtektől, sokakból szélsőséges reakciókat váltott ki az egész.

Egy valaki így kommentálta:

„Hívd egyből a rendőrséget, nincs az az isten, hogy ezt hagyd”.

Míg egy másik azt mondta: „Gondolj bele, mit fog csinálni, ha már egészen jól érzi magát veled.”

Mások kétségbeesetten várták a folytatást, a TikToker pedig megörvendeztette követőit, amikor egy második videóban elmagyarázta, mi történt ezután.

„Maradtam! - mondta. - Maradtam. Olyan normálisan viselkedett. Úgy ültem ott, mintha a telefonommal foglalkoznék, és szerintem észrevette, hogy kényelmetlenül érzem magam. Azt mondta: 'Tudom, hogy ez furcsa lehet, de nagyon jól érzem magam melletted'”.

A TikToker tovább magyarázta, hogy most egy második és egy harmadik randit is terveznek, ami mindent összevetve elég lenyűgöző!

Te mit tettél volna a helyében?


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


LOVE
Ez az 5 női név vonzza legjobban a férfiakat – nézd meg, hogy a te neved köztük van-e!
Lehet, hogy ideje lecserélni a nevedet a társkereső alkalmazásokon?

Megosztom
Link másolása

Tényleg ennyire fontosak a nevek? Bizonyos esetekben igen, hiszen a neved adja meg az identitásod, és sok kultúrában különös figyelmet fordítanak arra, hogy milyen nevet adnak a gyerekeknek, amelyek sokszor érzelmi jelentéssel is bírnak.

A párkeresés világában viszont talán nem gondolnád, hogy a neved olyan nagy szerepet játszik. Ha barátot vagy barátnőt keresel, mit számít, hogy hívnak?

Aztán most kiderült, hogy a neved igenis hatással van a szerelmi életedre!

Ráadásul még azt is befolyásolja, hogy mennyi válasz érkezik hozzád az online társkereső oldalakon. A The Grade nevű társkereső alkalmazás megvizsgálta, milyen hatással van a név, amellyel megjelenünk a profilunkban, a sikeres jobbra húzásokra.

Ezek a nők találják meg a szerelmet a legnagyobb eséllyel:

1. Erika

2. Rebeka

3. Niki

4. Jen

5. Sarah

Néhány név esetében már egy betű is hatalmas különbséget jelenthet. Például az "Erica" név kevesebb jobbra húzást kap, mint az "Erika". Ugyanez igaz a "Sarah"-ra is, aki több jobbra húzást kap, mint "Sára" - derítette ki a Yourtango.

Te mit gondolsz? Lehet, hogy a neved befolyásolja a szerelmi esélyeidet?


Megosztom
Link másolása

LOVE
„A bunkó exem visszakérte a nyaralásunk árát - így álltam bosszút”
Te hogy reagálnál a pasi helyében?

Megosztom
Link másolása

Marina Smith és volt barátja nyolc hónapig voltak együtt, aztán a kapcsolatuk véget ért. A szakítás után a férfi meglepő kéréssel állt elő:

vissza akarta kérni annak nyaralásnak az árát, amire korábban ő hívta meg a lányt.

Marina eléggé meglepődött és egy kicsit furcsának is találta ezt a kérést, de semmiképpen nem akart adósa maradni az exének, ezért úgy döntött, hogy visszafizeti a pénzt. Azonban nem a megszokott módon tette ezt, hanem aprópénzben küldte el a 446 dollárt (kb. 160.000 Ft).

„Ha így akarja, akkor én is pontosan fizetek” – mondta a 34 éves lány a NewYorkPost szerint

„Még volt bőr a képén, hogy kiszámlázzon egy közös utazást? – mondta felháborodva. - Azt hittem, viccel.”

A lány mégis elküldte neki a pénzt – de nem olyan módon, ahogy azt az ex várta, például egy gyors digitális átutalással.

„Másodpercek alatt át tudtam volna utalni a pénzt, de inkább adtam neki egy kis pluszmunkát – vallotta be. - Kíváncsi vagyok, hogy fog reagálni.”

Te hogy reagálnál a pasi helyében? Egyáltalán, szerinted kinek van igaza ebben a helyzetben?


Megosztom
Link másolása


LOVE
Tölts el 5 percet ezzel az egyszerű házimunkával, ha jobb szexre vágysz!
A szexuális életed nem az igazi? Akkor van egy jó tippünk, ami segíthet!

Megosztom
Link másolása

Ha mostanában úgy érzed, hogy a szexuális életed nem az igazi, talán érdemes egy pillantást vetni a hálószobád állapotára. Nem vicc, szakértők szerint a rendetlenség akár meg is ölheti a libidót.

Szóval, ha a szenvedélyes éjszakák helyett csak a szennyeskupac nő, ideje felkészülni a nagytakarításra.

Portia Brown szexuális tanácsadó a The Guardiannek nyilatkozva elmondta, hogy a rendetlen környezet bizony hatással lehet a szexuális életre. „Tanulmányok kimutatták, hogy a rendetlenség stresszt okoz, ami negatívan hat a libidóra” – magyarázta. És valljuk be, nehéz igazán átadni magad az élvezetnek, ha közben azon agyalsz, miért nem tetted még el a két hete hordott ruhádat.

Cam Fraser, a férfiak szexuális coacha is hasonló véleményen van. Szerinte a hálószobának egyfajta menedékként kellene működnie, ahol semmi nem vonja el a figyelmet. Ez pedig azt jelenti, hogy sem a rendetlenség, sem a napi stressz nem kaphat helyet az ágyban.

„Legalább öt percet szánj arra, hogy elpakolj a hálóban, mielőtt bármi történne”

– javasolja Fraser. „Ha piszkos ruhák vannak az ágyon, dobj mindent a szekrénybe, csukd be az ajtaját, és ágyazz meg.”

De a rendetlenség mellett van még egy meglepő tényező, ami problémát okozhat a hálószobában: túl sok intimitás. A szakértők szerint, ha az egyik fél állandóan össze szeretne bújni, de a másik nem igazán rajong ezért, az komoly feszültséget okozhat a kapcsolatban. Natasha Silverman, a Relate párkapcsolati tanácsadója szerint ilyenkor

az egyik fél úgy érezheti, hogy túlzottan elárasztja a másik közelsége, és ez visszahúzódáshoz vezethet. Ez pedig egy ördögi kör: az egyik fél próbál távolságot tartani, a másik pedig folyamatosan közeledne.

„Ez egy nagyon káros ciklus lehet mindkét fél számára, különösen annak, aki több kapcsolódásra vágyik” – mondja Silverman. Hogy ezt elkerüld, érdemes néha megkérdezni a partnered: „Ez neked is jó így? Szereted, ha ilyen sokat ölelkezünk?”. Ha azt látod, hogy ez feszültséget okoz, lépj hátra egy lépést, és hagyd, hogy a partnered is kezdeményezzen.

Szóval, ha úgy érzed, valami nem stimmel a hálószobában, érdemes lehet először a környezeteden változtatni. Rendezd át a teret, és figyeld meg, milyen hatással van ez a kapcsolatotokra – néha már egy kis rendrakás is csodákra képes.


Megosztom
Link másolása


LOVE
A legrejtélyesebb kapcsolati jelenség a tengeralattjárózás, amire nehéz magyarázatot találni
Szoktál online ismerkedni? És megtengeralattjáróztak már? Miller Gertrúd, párkapcsolati tanácsadó, önértékelési trénerrel interjúztunk a témában.

Megosztom
Link másolása

A tengeralattjárózás egy párkapcsolati kifejezés, amely az online ismerkedéssel és a modern randevúzási szokásokkal hozható kapcsolatba. Eredetileg a tengeri hadviselésben használt taktikai manőverre utal, amikor egy tengeralattjáró váratlanul eltűnik a radarok elől, majd később egy váratlan pillanatban felbukkan. A párkapcsolatokban is hasonlóan történik ez a rejtélyes a jelenség. Ebben a témában szakértőnk, Miller Gertrúd, párkapcsolati tanácsadó, önértékelési tréner segít eligazodni.

- Mi a tengeralattjárózás?

- Valójában a tengeralattjárózás egy olyan viselkedési forma, amikor egy kibontakozó, vagy éppen egy már meglévő aktív kapcsolat során az egyik fél fizikailag váratlanul eltűnik, szinte felszívódik. Ilyenkor az online térben is elérhetetlenné válik. Hiába keressük, minden kommunikációt megszakít velünk.

A tengeralattjáró egyszerűen alámerült, ezzel a hasonlattal élve, nem tudni hol van, merre jár, szem elől tévesztettük az illetőt.

Nyilván, ez egy tudatos döntés, bár partnere számára ezt semmi nem jelezte előre. Az áldozat bizonytalanságban várja, hogy keressék vagy, hogy visszahívják. A helyzet tovább fokozódik, amikor váratlanul újra felbukkan az illető, és úgy tesz, mintha mi sem történt volna. A tengeralattjározó visszatérésekor semmilyen magyarázattal nem szolgál, és gyakorlatilag akkor bukkan fel, amikor azt a kedve tartja.

- Miért tengeralattjárózik valaki?

- Sokan panaszkodnak erre a mai kapcsolatokban, és valójában több, összetett oka lehet ennek.

Személyiség problémákból adódik ez a viselkedés, aminek az egyik leggyakoribb oka, az elköteleződéstől való félelem, vagy hogy nem mer belevágni egy komolyabb kapcsolatba.

A tengeralattjárózó szorong emiatt, ezért inkább „eltűnik”, hogy elkerülje a kapcsolat elmélyítését, vagy hogy ne vegyék őt komolyan.

Nagymértékű bizonytalanság is lehet emögött, akár a kapcsolat jövőjét illetően, de az is lehet, hogy az illető egyszerűen nem tudja mit is akar a másiktól.

Felvetődik az is, hogy időre van szüksége, hogy tisztázza magában az érzéseit és váratlanul dönt a tengeralattjárózás mellett, hogy időt nyerjen.

Ezzel az eltűnéssel idézi azt elő, hogy átgondolhassa a helyzetet, anélkül, hogy döntenie kelljen.

Ez természetesen nem korrekt a partnerrel szemben, nem őszinte, így a bizalom nagymértékű csorbát szenved.

- Mi válthatja ki ezt a viselkedést valakiben?

- Közrejátszhat a traumatizált gyerekkor, ahol vele is így bántak, valahogyan átélte azt, hogy elhagyták, így ezt a mintát ismeri és gondolja a helyes eljárásnak. De lehetséges, hogy azt hiszi, így kevésbé bántja meg a másikat, főként, ha mindezt váratlanul és gyorsan teszi meg. Ezek a személyek jellemzően nem vállalnak felelősséget, nem érzékelik ezt a helyzetet konfliktusnak.

Ez az empátia hiányát és a másik érzéseinek figyelmen kívül hagyását jelezi.

Ezért is nagyon valószínű, hogy aki jól érzi magát ebben a furcsa párkapcsolati világban, az egocentrikus. Sajnos előfordulhat hogy egyszerűen nem is gondol a másik érzéseire, és feljogosítva érzi magát erre a viselkedésre.

- Kívülről ránézve erre a mintára, nem nehéz azt feltételezni, hogy az illető kettős- vagy többes életet él. Lehetséges?

- Igen. Nem utolsó sorban, azért is tengeralattjárózik valaki, mert több kapcsolatban is lavírozik.

Egyszerre több vasat tart a tűzben, lehet, hogy házas, vagy van egy komoly párkapcsolata is.

Ilyenkor a visszatérése, a felbukkanás talán pont azért történik, mert az alternatív  kapcsolat valamiért megszűnik. Az is benne van a történetben, hogy egyszerűen unatkozik és amikor újra eszébe jutunk, felbukkan egy kis figyelemért.

- Hogyan hat ez az áldozatra?

- A tengeralattjározó magatartása reményt ad, majd elveszi azt az áldozattól, eljátszogat vele, manipulatív magatartással, hitegetheti a másikat, akire ez lelkileg súlyosan romboló hatással van.

Különösen fájdalmas lehet azoknak, akik az eltűnő féllel szoros érzelmi kötődést alakítottak ki.

Ez a viselkedés gyakran hagyja a másikat kétségek között vergődve, hiszen nincsenek meg azok az érzelmi lezárások, magyarázatok, amelyek egy hagyományos szünet, vagy szakítás esetén jelen vannak. Gyakori probléma, hogy ilyen esetben az áldozat magában keresi a hibát, amiért a másik indokok nélkül tűnt el.

A ,,bántalmazott" áldozatnál az érzelmi bizonytalanság hosszú távon komoly hatással lehet az önértékelésre és ezáltal az új kapcsolatai kialakítására. Bántalmazást mondok, mert a tengeralattjárózás az egyik legrombolóbb jelenség, ami a másikat tönkre teszi lelkileg, és fizikailag.

Számos áldozat kapcsolatfüggővé válik, büntetve érzi magát, depressziós is lehet, szakembertől kell segítséget kérnie mielőbb.

Azok számára, akik már eleve önbizalomhiánnyal vagy más mentális egészségügyi problémával küzdenek, kifejezetten traumatizáló egy ilyen kapcsolat.

Gyakori a bizalomvesztés, ami nemcsak az adott személyre vonakozik, hanem általában az emberek iránt is megnyilvánul. Az egészben az is érdekes, hogy nem feltétlenül csak a naiv emberekkel történik ilyesmi meg. Fontos ugyanakkor, hogy akivel ez megtörténik, feltétlenül beszéljen róla valakivel, akinek ad a szavára, mert egy kívülálló sokkal jobban átlátja a dolgokat és így könnyebben szembenézhetünk a valósággal.

- Mi a dinamikája a tengeralattjárózásnak?

- Azzal kezdődik, hogy megismerkedünk valakivel, kapcsolatba kerülünk, talán már együtt járunk egy ideje. Aztán hirtelen, minden előzetes jel és ok nélkül megszakad minden kommunikáció. A tengeralattjáró elmerül, nincs se kép, se hang, se üzenet, semmi.

Így a ghosting is belép a képletbe, a kommunikáció hiánya miatt, mert a tengeralattjározó ignorálja a partner üzeneteit, hívásait. Az áldozat értetlenül áll a helyzet előtt.

A tengeralattjárózás esetében sem fizikai, sem online kapcsolat nincs az eltűnő állapot idején. Szó szerint a másik fél nem tud róla semmit. Azt sem tudjuk, hogy mennyi ideig fog ez az állapot tartani. Ami különösen zavaró és frusztráló lehet, hogy ez idő alatt mások jelzéseiből azt tapasztalhatjuk, hogy az illető nagyon is éli az életét, aktív a facebookon vagy más felületen.

A következő szakasz, amikor újból felbukkan a partner életében. Ugyanolyan váratlanul és előzetes értesítés nélkül jelenik meg, mint ahogyan alámerült. Lehet hogy telefonál, vagy ír, de akár személyesen is betoppanhat az elhagyott másiknál.

Nagyon furcsa helyzet, mert a meglepettség miatt az áldozat talán inkább örül, mint haragszik.

Ez a viselkedési mód megjelenhet akár egy baráti vagy kollegális kapcsolatban, sőt expartnerek esetében is. Nyilván egy barát vagy kolléga tengeralattjárózása kevésbé visel meg bárkit érzelmileg, mint egy romantikus partneré, de valójában egyik sem természetes.

- Mit tehetünk, ha megtengeralattjáróztak?

- Sokan panaszkodnak erre, mert szinte mindenkivel előfordul ez a jelenség, aki randevúzik manapság, de a fent leírt dinamikát megismerve észrevehetjük idejében. Ha ezt megértjük, akkor nem kezdjük el például mentegetni a partnert, hogy azért nem jelentkezik mert nagyon elfoglalt.

Világosan kell azt látni, hogy mindenkinek kell lennie egy percének arra, hogy válaszoljon egy üzenetre, ha akar.

Ebben az esetben a tengeralattjározó nem akar, hiszen válaszra sem méltat napokig, hetekig, jellemzően csak akkor jelentkezik, amikor kedve tartja. Ez egy hatalmas vörös zászló, mert ez a gondolkodásmód nem valószínű, hogy megváltozik, bárhogy is folytatódjon ez a kapcsolat.

Mivel a tengeralattjárózás egy káros párkapcsolati dinamika, súlyos érzelmi sebeket okozhat, amelyekre nem vagyunk felkészülve. A legfontosabb, hogy az áldozat felismerje ezt a viselkedést, és tudatosan kezelje, megvédje magát a további érzelmi sérülésektől.

A kommunikáció és a saját határok felállítása és tiszteletben tartása mind olyan eszközök, amelyek segíthetnek abban, hogy minimalizáljuk a tengeralattjárózás negatív hatásait az életünkben.

A tengeralattjárózás jelentős érzelmi megterhelést okozhat, amely befolyásolhatja az érintett személy önbizalmát. Ezért az önismeret és ennek a jelenségnek a megismerése kulcsfontosságú a helyzettel való megbirkózásban, mert segíthet abban, hogy egészséges és kiegyensúlyozott, játszma mentes kapcsolatokat alakíthassunk ki a jövőben.

Amikor a tengeralattjározó visszatér egy-egy eltűnés után, kérjünk válaszokat, mi miért történt, és hogy mit várhatunk tőle a jövőben.

Ha az illető nem tud elfogadható magyarázatot adni, vagy nem vállalja a felelősséget, az rossz jel. A vétlen félnek a saját határait egyértelműen ki kell jelölnie, el kell mondani, hogy a kapcsolatukba mi fér bele.

Dolgozni kell az önbecsülésen is, hogy senki ne keresse magában hibát, mert nem kell eltűrni ezt a viselkedést. Egy egészséges kapcsolat alapja a bizalom és a következetesség, ezek hiánya súlyos károkat okozhat mindenkiben.

- Miért maradnak benne mégis sokan az ilyen romboló viszonyokban?

- Meg van ennek is az oka, nem csak az önbizalomhiány. Az illető szeretmorzsákat szórva újra és újra reményt ad, ebben hintáztat.

- Kikre jellemzőbb inkább ez a hozzáállás?

- A statisztikák szerint inkább a férfiakra. Saját észrevételem szerint a nárcisztikus személyiségzavarban szenvedők működésébe is illeszkedik a ghostingolással együtt. Az online térben nagyon sok érzelmi veszély leselkedik a párkeresőkre, ami miatt kiszolgáltatottá válhatnak. A digitális közegben nem érthetőek tökéletesen a pszichológiai játszmák.

Ezek az emberek álarcok mögött képesek megbújni, ezért körültekintőbbnek kell lenni az online világban.

Ha valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor az nem is az. A mai világban a legfontosabb, hogy mindenkinek legyen valós önismerete, amiben kijelölt határok vannak valós elvárásokkal.

Ne fogadjuk el szó nélkül, ha valami nem tetszik nekünk, és ne hagyjuk magunkat megtéveszteni.

Mindenki megérdemli a tiszteletet és az őszinteséget egy kapcsolatban, ne elégedjünk meg kevesebbel, fontos hogy helyén kezeljük a dolgokat. Magunknak ártunk a legtöbbet, ha ezeket az értékeket nem tartjuk szem előtt. Ha már egyszer megtengeralattjáróztak miket, akkor jusson eszünkbe, hogy bármikor előfordulhat újra, ezért figyeljünk a jelekre, hogy ne essünk bele ismét ebbe a fájdalmas kelepcébe.


Megosztom
Link másolása