LOVE

Az online társkeresés halott - irány a való világ! Íme a feminista társkeresők legjobb tippjei

Belefáradtál a rossz kapcsolatokba? A TikTokon tarol egy 3 hónapos szabály, ami megváltoztatja a szerelmi életed!

Megosztom
Link másolása

Itt a nyár és a buliszezon, és ahogy nők milliói, lehet, hogy te is vágysz egy könnyed nyári kalandra. Hogyan vághatsz bele úgy, hogy a lelked egészséges maradjon?

Nem érdemes lenézni a kalandokat. Minden kapcsolatnak megvan a maga értéke, sőt, valójában mindegyik lehet értékes. Nem számít, hogy egy rövid kalandról vagy hosszú távú kapcsolatról van szó. Ezért nem érdemes stresszelni azon, hogy mi lesz később. Elég csak arra koncentrálnod, hogy megismerj valaki olyat, akivel jól érzed magad.

Gondolj csak az evésre. Régen egyszerűen elmentünk valahová vacsizni, és vagy finom volt, vagy nem, de élveztük az egész estét. Most viszont előre aggódunk, hogy megfelel-e az elvárásoknak, elég trendi-e, a fotó jól mutat-e majd az Instagramon. Pedig nem az a lényeg, hogy mennyire különleges a kaja, hanem hogy jólesik-e.

A randiappok kínálata néha olyan, mintha kétóránként kinyitnád a hűtőszekrényt, és rájönnél, hogy semmit nem kívánsz abból, ami benne van.

De akkor hogy érd el, hogy végre valaki meghívjon egy kávéra?

A feminista társkeresési szakemberek véleménye szerint egyáltalán nem ciki, ha a cél érdekében te teszed meg az első lépést, és a legtöbb nő maga is azt gondolja, hogy oké, ez beleférhet - de csak online. Amikor valakire nagyon rászakad, hogy egyedülálló, könnyen küldi az üzeneteket. Lát egy vonzó pasit a TikTokon vagy az Instagramon, aki valahol a közelben él, már megy is a flörtölős megjegyzés a videója alá. Ezeknek az üzeneteknek a nagy részére nem érkezik válasz, de mivel két idegenről van szó, így nincs tétje a dolognak és nem is igazán komoly maga a próbálkozás sem.

Az telefonod billentyűzetének biztonsága mögött könnyen lehetsz a legmagabiztosabb nő a világon. De ha az életben kell szembenézni egy vonzó férfival? Elképesztően nehéz elég bátorságot összeszedni ahhoz, hogy megtegyük az első lépést.

Egy felmérés szerint, amelyet a The League társkereső alkalmazás végzett, minden harmadik heteroszexuális kapcsolat úgy kezdődik, hogy a nő üzen először. Egy OkCupid tanulmány pedig azt derítette ki, hogy a nők 2,5-szer nagyobb valószínűséggel kapnak választ az ismerkedős üzeneteikre, mint a férfiak.

Ezek biztató statisztikák, de ha így van, miért nincs több nő, aki megteszi az első lépést? Persze erre is van magyarázat.

Kiderült, hogy van egy valóság-rés, magyarul komoly eltérés aközött, amit a társkeresők akarnak, és amit valójában tesznek,

a Bumble 2023-as jelentése szerint.

Például az online társkeresők 54 százaléka szerint nem számít, hogy a férfi vagy a nő kezdeményezi a beszélgetést. És mégis, a megkérdezettek jó része egyetért azzal, hogy a kapcsolatok akkor működnek a legjobban, ha a férfi irányít, és csak 11 százalék mondja, hogy a nőként megteszi az első lépést egy társkereső alkalmazásban.

Lily Womble, feminista társkeresési coach és a Thank You, More Please című könyv szerzője, valamint Chantal Heide, életvezetési és párkapcsolati szakértő, aki hét könyvet publikált a társkeresésről, online felületeiken szívesen adnak tippeket azzal kapcsolatban, hogyan lehet magabiztosabb társkeresővé válni - a való életben is.

Nézzünk belőlük néhányat:

Gyűjts egy kis önbizalmat

Mielőtt offline lépnél, először az önbecsülésedet kell megerősítened. Heide azt javasolja, hogy meditálj, vagy más módon csökkentsd a stresszt, esetleg csinálj olyan dolgokat, amik növelik az önbizalmadat és bátorságodat (legalább vedd fel a kedvenc farmeredet). Ez segít abban, hogy magabiztosan oda tudj menni valakihez, ahelyett hogy csak üldögélnél és azon gondolkodnál, milyen jó lenne, ha beszélhetnél vele, esetleg abban reménykednél, hogy majd ő jön oda hozzád.

Fogadd el, hogy lesznek kínos pillanatok

Odamenni valakihez, akit vonzónak találsz, miközben nem tudod, hogy fog reagálni, elutasít-e vagy belemegy a játékba, elég ijesztő dolog. Igen, simán lehet, hogy kínos lesz. Sőt, lehet, hogy zavarba ejtő. De minél többször teszed meg ezeket a kritikus első lépéseket, annál könnyebbé válik.

Ha hajlandó vagy időnként elviselni a kínos helyzeteket, akkor hamarosan megállíthatatlan leszel, és nem csak az online társkeresésben, hanem leginkább személyesen.

El kell érni, hogy képes legyél a saját vágyaidra koncentrálni, nem pedig arra, hogy mások mit gondolnak rólad. Végül is a pasik nagy része eleve így áll ehhez a dologhoz.

Kezdj kicsiben azzal, hogy gyakorolod a szemkontaktust, javasolja a feminista randiguru. Vess egy pillantást a kiszemeltedre a szoba másik végéből, majd legközelebb próbáld meg egy kicsit tovább tartani a szemkontaktust. Ha elég bátornak érzed magad, mosolyoghatsz is hozzá. Ezek olyan apró győzelmek, amik növelik a bátorságodat.

Heide azt is javasolja, hogy próbáld ki a „hit and run” flörtölési technikát. Hogyan kell ezt csinálni? Egyszerűen lépj oda a sráchoz, mosolyogva mutatkozz be, mondj valami kedveset, és kezdj egy rövid beszélgetésbe. Kérdezd például: „Itt élsz? Tudsz valami jó éttermet vagy bárt, ahová érdemes elmenni? Mivel foglalkozol? Miért pont azt csinálod?”

Majd jelentsd be, hogy neked most menned kell. Hivatkozz arra, hogy találkozód vagy megbeszélésed van, de hagyd nyitva a folytatás lehetőségét: „Jó lenne folytatni ezt a beszélgetést. Mit szólnál, ha megadnám az elérhetőségemet, és találkoznánk egy kávéra?”

Hogyan flörtölj online?

Ha mégis online vagy egy társkereső alkalmazásban üzensz valakinek, ne legyél felületes, tegyél fel egy mélyebb/komolyabb kérdést, ezzel lehetőséget adsz azoknak, akik csak felszínes beszélgetést szeretnének, hogy lelépjenek. Ez a módszer segít elkerülni a számodra értéktelen embereket, és ráadás-ajándékként egyből egy érdekesebb beszélgetésbe vonod be a másik felet.

10 lehetőség naponta

Minél több lehetőséget teremtesz, annál több esélyed van arra, hogy megtaláld azt a személyt, akit keresel. Ez a nagy számok törvénye.

Könnyű elkenődni, amikor az újabb kapcsolat sem vezet sehova, vagy egy ígéretes randi totális kudarcba fullad, miközben már a harmadik barátnőd is az eljegyzését ünnepli a héten, és te még egy válasz SMS-t sem kapsz.

Persze akár holnap is találhatsz valakit, de nem az a fontos, hogy csak úgy valakit találj. Az a fontos, hogy életed legjobb kapcsolatát találd meg.

Ha nehéz megőrizni a lendületedet, és az egész társkeresés értelmetlennek látszik, Womble azt javasolja, hogy használd ezeket a megerősítéseket, amelyek segítenek:

„Simán lehet, hogy még nem találkoztam mindenkivel.”

„Simán lehet, hogy most csak valami újat tanulok.”

„Simán lehet, hogy a megfelelő személy itt van, de még nem futottunk össze.”

Te légy a saját életed mozijának főszereplője

Amikor arról van szó, hogy el kéne kérni egy srác telószámát, gyakran felmerül a lányokban valami ilyesmi: „Nem akarok kétségbeesettnek tűnni”, „Azt akarom, hogy ő tegye meg az első lépést” vagy „Honnan tudjam, hogy nem zavarja-e, ha én szólítom meg őt először?”

De ha sosem lépsz, azt kockáztatod, hogy a saját életed mellékszereplője leszel.

Magyarul teljesen lemondasz az irányításról, és hagyod, hogy mások végezzék el az udvarlás érzelmi munkáját, mert azt hiszed, hogy ez majd megvéd téged a rossz emberektől.

De valójában a rossz emberektől pont a visszahúzódás nem véd meg. Egy bántalmazó lehengerlően udvarol és elképesztő tempóban halad előre - te azt gondolod, tündérmesébe csöppentél, és csak akkor ocsúdsz fel, amikor már késő.

Azonban ha te kezdeményezel, az a bántalmazókat elriasztja, mert túl magabiztosnak és kevéssé irányíthatónak fogsz tűnni a szemükben.

Próbálj ki egy szokatlan társkeresési szabályt

Heide a TikTokon már 875 ezer követőt szerzett a „három hónapig nincs csók” szabályával. Szerinte, ha már az elején hamar testi kapcsolatba lépünk, nem ismerjük meg igazán a másikat. Azok a férfiak, akik csak szexet vagy rövid kalandot keresnek, gyorsan eltűnnek ennek a szabálynak a következtében.

Ha csókolózunk, akkor nem tudunk beszélgetni. Ha nem beszélgetünk, akkor nem ismerjük meg egymást. És ha nem ismerjük meg egymást, de mégis csókolózunk és szexelünk, akkor csak a testi kapcsolat miatt fogunk erős érzelmeket érezni.

Nem megszokott ez a gondolatsor, de van benne ráció. Állítólag ez jól működik a követői esetében.

„Ez a 3 hónapos csókszünet segít észrevenni a figyelmeztető jeleket – mondja a TikTok csatornáján. -

Az utolsó 50 évben az emberek csak csókolóztak, mielőtt megismerték volna egymást, és most elképesztően magas a válások száma, mert a nők egyszer csak belefáradtak a rossz kapcsolatokba.

Ez a 3 hónapos szabály a patriarchális társkeresési rendszert matriarchálissá alakítja, amire tényleg szükség van ahhoz, hogy jól válasszunk partnert.”

Ketten kellenek egy kapcsolathoz

A saját életed főszereplőjévé válni azt jelenti, hogy aktívan részt veszel a kapcsolatod kialakításában, nem egyszerűen csak hagyod magad vagy sodródsz az eseményekkel. Ezért nem számít igazán, hogy ki hívja el először a másikat randizni. A megfelelő ember jó eséllyel meg fog jelenni, és így nem kell egyedül elvégezned az érzelmi munkát.

Womble példát is adott arra, hogyan lehet ezt a randira hívást ügyesen csinálni:

„Lenne kedved találkozni? Nagyon jó volt beszélgetni veled.”

„Szuper! Mit szólnál ehhez az időponthoz?”

„Foglalok asztalt.”

Ne szaladj előre

Amikor valakivel megismerkedsz és számot cseréltek, könnyű beleélni magad abba, hogy ő az igazi, és álmodozni a közös jövőről. „Mi van, ha ő lesz a gyerekeim apja?” – gondolhatod egy szuper első randi után.

De Heide azt tanácsolja, hogy próbálj meg higgadt maradni és ne éld bele magad a dologba túl hamar. Ne kezdj el a pasiról álmodozni, mert aztán ez csalódáshoz vezethet - plusz

az álmok megkötik a valóságot, és így az, ami benne lehetne a kapcsolatban, gyakran nem válik valóra.

Ha nagyon elragadnának az érzelmek, hűtsd le magad így: Még nem tudok róla eleget. Még nincs elég információm.

Így fogadd a kudarcot

Tegyük fel, hogy összeszeded a bátorságodat, és megteszed az első lépést... és beüt a legrosszabb forgatókönyv: visszautasítanak. Akár azért, mert nem érdekled őt, akár azért, mert már van valakije, ez biztos, hogy fájni fog. Hogyan állsz talpra anélkül, hogy a visszautasítás elvegye a kedved az összes további próbálkozástól?

Womble szerint a visszautasítástól való félelem túl mélyen gyökerezik bennünk – ez nem csak egy apró bizonytalanság-érzés.

Amikor őseink barlangokban éltek, a visszautasítás szó szerint az életüket veszélyeztette. Szóval érthető, ha kiborulsz tőle.

Mégis, hogyan tudnád jobban érezni magad, miután visszautasítanak? A legfontosabb, hogy légy kedves magaddal. Először ösztönösen elnyomnád a kellemetlen érzést és önmagadat hibáztatnád, mert azt gondolod, így gyorsabban túlléphetsz a fájdalom-részén, de Womble szerint ez rossz irány. Ha megértő és kedves vagy magaddal, csak az segít gyorsabban túllépni a fájdalmon. Ünnepeld magad – akár egyedül, akár a barátokkal – azért, mert végre mertél lépni!

És ha épp nagyon rossz, vigasztald maga ezzel: „Nem is érdekel azoknak az embereknek a véleménye, akik nincsenek jelen az életemben. Nem akarok olyan valakitől függni, akinek én nem kellek. Az az ember fontos csak, aki tényéleg illik hozzám .”


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


LOVE
A Rovatból
Nem a pénz az oka, de a Z generációs csajok mostanában inkább idősebb pasikra buknak
Z generáció női egyre nagyobb lelkesedéssel cserélik le a kortársaikat jóval idősebb pasikra – és nem, ennek semmi köze nincs az „új sugar daddy hullámhoz”.

Megosztom
Link másolása

A helyzet sokkal árnyaltabb, és sokak szerint sokkal logikusabb is: miközben a Z generációs pasik jó része még mindig Andrew Tate posztjait osztogatja, addig az idősebbek már rég túlestek a toxikus maszkulinitáson. Legalábbis ezt remélik a lányok.

A Fehér Lótusz április 6-i évadzárója körül például kisebb kultúrharc robbant ki a TikTokon: a sorozatban a 18 éves Chelsea végül nem a fiatal, jóképű, de teljesen üres Saxon mellett kötött ki, hanem a nála évtizedekkel idősebb, lelkileg kissé sötét, de gondolkodó Rick karjaiban (címlapfotónk). A karaktereket Walton Goggins (53) és Patrick Schwarzenegger (31) játszották, de a nézők reakciója egyértelmű volt: Rick vitte a pálmát.

„Teljesen megértem, miért választotta Chelsea Rick-et Saxon helyett”

– mondta a The Independent-nek Olivia, egy 18 éves rajongó. „Saxon egy igazi fuckboy… Rick viszont nagyobb dolgokkal törődött, és Chelsea úgy érezte, ők lelki társak. Nem számított neki a korkülönbség, és ezt teljesen meg tudom érteni.”

Egy másik fiatal néző, Kate is rácsatlakozott a Rick-vonatra: „Saxon annyira basic volt…

Rick lehet, hogy hangulatember és kicsit gyilkos típus, de ha tényleg létezne, biztos nem hallgatna Joe Rogant” – tette hozzá.

A generáció, amelyik pár éve még mindenkit cancelölt, aki félreérthetően nyilatkozott valamiről, kettészakadt. A pasik váratlanul behódoltak a toxikus maszkulinitásnak, a lányok most épp romantikus kapcsolatokat építenek olyanokkal, akik akár az apjuk is lehetne. Meglepő? Talán. De a mögöttes indokok elég racionálisak.

A 19 éves Liza épp egy harmincas pasival randizik, azt mondta az újságnak:

„Előfordult, hogy randiztam egy velem egyidőssel, de általában úgy végződött, hogy vitatkozni kezdtünk, amikor előállt azzal, hogy Andrew Tate-nek vannak jó meglátásai.”

A mostani barátja ezzel szemben? „Nagyon nyugodt, feminista – és furcsa módon a barátai is azok. Kimaradtak ebből az egész manoszférás dologból, és ez érződik is.”

A statisztikák sem hazudnak: míg a boomerek 78 százaléka élt át tini szerelmet, addig a Z generáció tagjai közül csak 56 százalék mondhatja ezt el magáról. Ez nem visszaesés – ez zuhanás. A szakadékot pedig sokan úgy próbálják áthidalni, hogy egyszerűen az idősebbek felé fordulnak.

A Bumble adatai szerint is tarol a „gen-blend” kapcsolat: a felhasználók 63 százaléka állítja, hogy teljesen nyitott a korosztályokon átívelő randizásra. Ráadásul nem csak a fiatal nők választanak idősebb férfiakat – egyre gyakoribb a fordított dinamika.

Persze ezek a kapcsolatok sem mindig öregszenek jól. A kulcs tényleg a dinamikában van: Emma Hathorn, a Seeking.com párkapcsolati szakértője szerint

„az, hogy valami kellemetlen vagy elfogadható-e, mindig a hatalmi egyensúlyon múlik.”

Hathorn szerint a közösségi média is nagyot tol ezen a normalizálódáson.

„A TikTok például lehetővé teszi, hogy olyan kapcsolatmodellekkel találkozzunk, amikre a saját környezetünkben nem biztos, hogy lenne példa”

– magyarázta a British GQ-nak. Szerinte ez az újfajta nyitottság folyamatosan formálja a társadalmi elvárásokat is.

A Z generáció tehát kezdi megérteni: a párválasztás nem arról szól, hogy valaki ugyanazt a tévésorozatot nézte 2005-ben, vagy ugyanabban az évben kezdte a gimit. Inkább arról, hogy

tud-e kapcsolódni – akár olyan valakihez, aki még emlékszik a Y2K-hisztériára, vagy azt hiszi róla, az valami új kriptovaluta.

Ahogy Hathorn fogalmaz: „Ha valaki jóval idősebb vagy fiatalabb partnerrel van, az lehetőség arra, hogy új nézőpontokat, más kulturális hátteret ismerjen meg. A fiatalság frissességet hoz, a tapasztalat pedig bölcsességet.”

És lehet, hogy egy kis nyugalmat is – legalább annyit, hogy ne kelljen újra meghallgatni, valójában miért Andrew Tate az igazi...


Megosztom
Link másolása

LOVE
Ez a boomer párkapcsolati szabály a tudósok szerint nem csak rossz, de nagyon káros is
A boomerek szabálya jól hangzik, csak nem veszi figyelembe, hogy nem vagyunk robotok.

Megosztom
Link másolása

Vannak ezek az örökérvényűnek hitt tanácsok, amiket úgy adnak tovább, mintha az emberi kapcsolatok végső receptjei lennének. „Türelem rózsát terem.” „Sose feküdj le haraggal.” „A kommunikáció a kulcs.” És hasonlók.

Különösen a „ne feküdj le haraggal” típusú szabály az, amit a boomer generáció annyira szeretett mantrázni, mintha minimum a tízparancsolat 11. pontja lenne.

És lássuk be, elsőre tök jól hangzik. Érzelmileg felelősnek, önreflektívnek, érettnek. A gond csak az, hogy biológiailag abszurd, pszichológiailag káros, és a valóságban leginkább a viták eldurvulásához vezet.

Az egész szabály – hogy soha ne feküdj le haraggal – túl idealista, és figyelmen kívül hagyja azt az apró tényt, hogy az emberek fáradnak, éhesek, vannak hormonjaik, és egyszerűen nem mindig működnek jól éjjel fél egykor.

És mivel az ember ritkán reagál jól, mikor egyszerre fáradt, érzelmileg kimerült és mentálisan tompa, az ilyen „ne feküdj le haraggal” szabályok gyakorlatilag a konfliktusok elmélyítését szolgálják.

A tudomány szerint is rossz ötlet.

Dr. Brandon Peters, a Stanford Egyetem alvásszakértője szerint az alvásmegvonás súlyosan rontja az agy kognitív funkcióit, vagyis azt a képességünket, amivel normálisan gondolkodunk, döntéseket hozunk, megértjük a másikat, és nem üvöltjük le a fejét egy félreértelmezett hangsúly miatt.

Ha nem alszol, az amygdalád is fárad, ami az érzelmi szabályozásért felel. A Time Magazine cikke szerint ilyenkor az agyad kvázi beragad, a neurotranszmitterek nem kapcsolnak jól, és olyan vagy, mint egy érzelmileg túltöltött mikrohullámú sütő: minden csak melegszik és robban, de közben nem történik előrelépés.

Az Agromedicine folyóirat pedig kimutatta, hogy ha késő estig vitatkoztok, a memóriátok is romlik, vagyis

mire reggel megpróbálnád felidézni, hogy miért is veszekedtetek, nem is emlékszel rá pontosan, csak az düh maradt.

Ezért jobb, ha néha tényleg haraggal fekszel le:

1. Megszakad az ördögi kör

Az emberek, akik betartják ezt az elvet, gyakran veszekszenek éjfélig, aztán másnap zombik, újra türelmetlenek, és újra összevesznek. Ez egy spirál. A Nature and Science of Sleep szerint a krónikus alváshiány hosszú távon betegségekhez vezet: cukorbetegség, szívbetegség, elhízás. És akkor a hétköznapi feszültségekről még nem is beszéltünk.

A Research in Occupational and Environmental Medicine szerint az alváshiány olyan szinten rontja a kognitív teljesítményt, mintha ittál volna. Szóval igen: ha veszekedés után zombiként vezetsz, konkrétan életveszélyes vagy.

2. Az alvás kiegyensúlyozza a hormonjaidat

Dr. Robert D. Oexman, az amerikai Sleep to Live Intézet egykori igazgatója szerint az alváshiány csökkenti a szexuális vágyat. Mindkét nemnél. Nők esetében az ösztrogén, progeszteron és tesztoszteron termelése csökken, férfiaknál a tesztoszteronszint esik vissza.

Szóval ha drámai békülő szexre vágysz, nem éjjel háromkor kéne lezárni a vitát, hanem inkább aludni pár órát, és reggel visszatérni rá – feltöltődve, tiszta fejjel.

3. Az alvás feldolgozza a traumát – és visszahoz az életbe

Az American Psychological Association szerint az alváshiány fokozza a depressziót, és viszont. Ha fáradt vagy, minden kilátástalannak tűnik – a kapcsolatod, az életed, még az ebéd is. Az „inkább szakítsunk” kijelentések este születnek, és ha reggelre az ember kialussza magát, gyakran már azt is furcsállja, hogy miért akart pont tegnap mindent feladni.

A memóriazavar egyébként ilyenkor oda is vezethet, hogy teljesen elkalandozik a vita, és már nem is tudjátok, miről van szó – csak megy a sértődés spirálban. Egy kiadós alvás visszahoz a tárgyhoz, és lehetőséget ad arra, hogy tényleg megoldjatok valamit, nem csak új sebeket adjatok egymásnak.

4. Nem mondasz vagy teszel olyat, amit megbánsz

Phil Gehrman pszichológus szerint az alváshiány torzítja az észlelést, és emiatt az ember rosszul ítéli meg a helyzeteket, túlreagál, nem tud különbséget tenni vélt és valós sérelmek között.

Este, fáradtan, ingerülten olyan mondatok csúsznak ki, amik reggel már vállalhatatlanok. Ha viszont hagytok egy kis „lehűlési időt”, vagyis alszotok rá egyet, reggel már nem harcosként, hanem emberként tudtok egymással beszélni.

Via Yourtango


Megosztom
Link másolása


LOVE
Ez a mondat az, amit minden nő hallani akar egy férfitól – és nem, nem azt, hogy „szeretlek”
Nem drámai, még csak nem is romantikus a klasszikus értelemben.

Megosztom
Link másolása

Nem, nem az, hogy „Imádlak”. Nem is a „Gyönyörű vagy”. És nem a „Menjünk vásárolni!” - még csak az sem, hogy „Hogy van anyukád?”. Ezek mind kedves mondatok, sok nő örömmel hallja őket, de önmagukban nem ezek azok a szavak, amiktől az ember lánya elolvad.

A pszichológusok szerint a legvonzóbb mondat, amit egy férfi egy nőnek mondhat, ez: „Majd én intézem.”

Ez a három szó simán, magától értetődően hangzik el – és olyan erőt és biztonságot ad, amitől az, aki hallja, rögtön el tud lazulni. Nem harsány, nem hősies, nem teátrális – épp ellenkezőleg.

Pont azért működik, mert egyszerű, mégis mélyen gondoskodó.

Ez a mondat sokkal többet jelent annál, amit elsőre kihallani belőle: azt üzeni, hogy „Átveszem a dolgot. Megoldom. Te addig csak legyél. Most én jövök.” És ez – ha őszinte és utána a férfi meg is csinálja amit ígért – komoly hatással tud lenni arra, aki hallja. Olyan, mintha valaki végre átvenné a felelősséget, a terhet, a feladatot – de nem azért, mert kell, hanem mert akarja.

De hát ma már minden nő önálló, nem?

A mai világban a nők függetlenek, erősek, önállóak – és ez jó. Sőt, szükséges. Generációkon keresztül tanultuk és tanítottuk, hogy egy nők is képes mindenre, amire egy férfi – és ez alapvetően helyes. De ez az üzenet sokszor elnyomott egy másik, finomabb igazságot: hogy

a párkapcsolatokban nemcsak az számít, mihez van jogunk, hanem az is, hogy mire vágyunk egymástól.

És ebben lehet különbség. Van, aki biztonságra vágyik, van, aki azt szeretné érezni, hogy gondoskodnak róla – más meg azt, hogy gondoskodhat. És ezek az igények nem mindig nemhez kötöttek, de nagyon is valósak.

Egy ölelés, két világ

Amikor két ember megöleli egymást, nem biztos, hogy ugyanazt élik át közben. Az egyikük talán erőt érez – azt, hogy védelmezni tud, jelen tud lenni. A másik pedig pont azt, hogy lazíthat, nem kell erősnek lennie, egy pillanatra megpihenhet.

Mintha két külön világból érkeznének, és ebben az egy ölelésben találkoznának. És ez a találkozás akkor a legtökéletesebb, ha valaki ki is mondja: „Majd én intézem.”

Energia és figyelem

Ez a dinamika nem csak férfi-nő viszonylatban működik. Ezek az energiák nem a biológiához, hanem a szerephez és kapcsolódási módhoz kötődnek. Van, hogy ez felcserélődik, van, hogy állandó – a lényeg az egyensúly.

Az a három szó – „Majd én intézem” – nem hatalmi játszma. Nem uralkodás. Nem azért erős, mert hangos, hanem mert csendes és biztos.

Mert jelenlétet jelent. Figyelmet. És igen, szeretetet is.

Amikor valaki ezt kimondja, és utána valóban meg is teszi amit vállalt, akkor nemcsak a problémát oldja meg – hanem kapcsolatot is épít. És az ilyen mondatokra sokkal tovább emlékezünk, mint bármilyen nagy gesztusra.

Via Yourtango


Megosztom
Link másolása


LOVE
Kembe Sorel: „Egy pasi hűségének a tesztje az, ha megvan mindene, egy nőé az, ha a pasinak nincs semmije”
Ismét megosztó és gondolkodásra serkentő videót tett közé TikTokon a műsorvezető.

Megosztom
Link másolása

Ismét megosztó, gondolkodásra serkentő, vitát generáló posztot tett közzé TikTokon Kembe Sorel.

Ez a tartalom is alkalmas arra, hogy beszélgetéseket indítson el, amiben az emberek megosztják a tapasztalataikat.

Pedig a videó nagyon rövid, mindössze ennyi hangzik el benne:

"Egy nő hűségének a tesztje, ha a pasinak nincs semmije. Egy pasi hűségének a tesztje, ha mindene megvan."

Majd így folytatta:

"A legundorítóbb dolog, amit egy férfi csinálhat, hogy az út szélén hagyja azt a nőt, aki ott volt a kezdetekkor és nem lehet ott vele, ahova jutott."
@iamkembesorel Az út széle‼️IG: iamkembesorel #fyp #kembesorel #amainapon ♬ eredeti hang - Kembe Sorel

Sokan osztották meg a - többnyire sajnos negatív - tapasztalataikat kommentben a videó alatt.

"A férjem albérletből, a nulláról indult, 16 év után, menő vállalkozóként hagyott itt a gyerekkel. Most milliókat keres havonta, persze más élvezi"

- írta egyikük. Egy másik hozzászóló azt írta, pont, mint az ő exe.

Te is tapasztaltál hasonlót életed során?


Megosztom
Link másolása