Van a szívelégtelenségnek egy olyan tünete, amiről neked is tudnod kell!
Szívelégtelenségről akkor beszélünk, amikor a szív nem képes megfelelően pumpálni a vért a testben - ez általában olyankor fordul elő, ha a szív túlságosan gyengévé válik.
Bármely életkorú emberrel előfordulhat, de leginkább az idősebbeknél jelentkezik. A szívelégtelenség olyan betegség, amely idővel rosszabbodik. Bár gyógymód nincs rá, a tüneteken gyógyszerrel lehet segíteni, ezért fontos, hogy minél előbb diagnosztizálják.
Hafiz Naderi londoni kardiológus megosztott egy videót a YouTube-on, ebben elmondja a főbb tüneteket, amelyekre figyelni kell.
„Ne feledd, szívelégtelenség esetén a szíved nem tud lépést tartani a szervezet igényeivel. Amikor tehát megerőlteted magad, a szíved lényegében azt mondja a testednek: ‘Nem bírom tartani a tempót’, ezért jelentkezik a légszomj.”
Majd azzal folytatta, hogy a probléma akkor válik rosszabbá, amikor lefekszel.
„Gyakran hallom, hogy a betegek arra panaszkodnak, hogy állandóan nagyon fáradtak. A gyenge szív kétségbeesetten próbál lépést tartani a tempóval, de nem sikerül, ezért fáradtnak és kimerültnek érzed magad.”
Naderi doktor szerint a szívelégtelenség másik tünete, hogy a folyadék felgyülemlik, és duzzanatot okoz - különösen olyan területeken, mint például a bokák.
„Gyakran számolnak be arról a betegek, hogy a lábdagadás a nap előrehaladtával erősödik, és reggel, ébredéskor jobb. Ez a gravitáció hatásának köszönhető, amely a folyadékot a végtagokba nyomja a nap folyamán.”
„Amikor a sürgősségi osztályon szívelégtelenségben szenvedő betegeket látunk el, gyakran tapasztaljuk, hogy a pulzusuk magas. Ez azért van, mert a gyenge szív túlkompenzál, így küzd, hogy megfeleljen a szervezet igényeinek.”