ÉLETMÓD

Ha igazán szabad és boldog akarsz lenni, ezt a 4 gondolatot kell azonnal száműznöd az életedből

A negativitás borzasztóan mérgező, észrevétlenül veszi át az irányítást az életünk felett. Szerencsére, ha odafigyelsz, könnyedén tehetsz ellene.

Megosztom
Link másolása

Olyanhoz ragaszkodsz, ami nem válik hasznodra? Stresszelsz mindenen? Kétségeket érzel? Kudarcot? Depressziós vagy?

Itt az ideje, hogy elengedjük a negativitást és a fájdalmat, és elfogadjuk az életet olyannak, amilyen.

A negativitás nagyon káros és mérgező energia, amely az elménkben lappang, és napi szinten befolyásolja döntéseinket és cselekedeteinket. Nap mint nap számos mérgező emberrel találkozunk, akik a maguk finom, vagy kevésbé finom módján negatív üzeneteket közvetítenek.

Ezért, még ha meg is próbálunk pozitívak maradni, ezekből a találkozásokból folyton megkapjuk a negativitás adagunkat, amelyek hatással vannak a fizikai és mentális egészségünkre.

Pedig az, ahogyan a világot látod, nemcsak a gondolataidra, hanem az életedre is hatással lesz. Szóval, ha hagyod, hogy a negativitás bekússzon az elmédbe, az ellopja minden békédet és boldogságodat, a szenvedés sötét gödrébe taszít.

A negativitás megakadályozza, hogy hozzáférj az új lehetőségekhez, és meggátol a fejlődésben.

Na de hogyan lehet elengedni a negativitást? Éheztesd ki.

Kezdd mondjuk azzal, hogy elengeded a negatív gondolatokat, a sérelmeket, a féltékenységet, a félelmet, a fájdalmat, az önbizalomhiányt és a mérgező kapcsolatokat, amelyek visszatarthatnak téged.

Igen, nagyon nehéz lesz megtenni az első lépést. De ha egyszer rátérsz a pozitivitás útjára, megtapasztalod majd a szabadságot és az erőt, ami drámaian javítani fogja az életed minőségét.

Íme, néhány bevált módszer, amely segít abban, hogy elengedd a negativitást az életedből.

Ha igazán boldog akarsz lenni, el kell űznöd ezt a 4 gondolatot:

1. Ne vedd a dolgokat annyira magadra

Nyugodj meg. És lélegezz. Amikor bárki bármi durvát vagy gonoszat mond neked, egyszerűen vegyél egy mély lélegzetet, és engedd el. Nem kell minden kritikát vagy szóbeli támadást magadra venned. Ha valaki gorombán viselkedik veled, az azért van, mert ő maga is fájdalmat érez, vagy frusztrált a saját élete miatt. Nem tudják, hogyan kell szeretetet adni. Képtelenek önmagukat meggyógyítani.

Amikor valaki gonosz veled, mutass együttérzést. Próbáld megérteni, hogy valójában mit akarnak mondani, anélkül, hogy ítélkeznél vagy szükségét éreznéd, hogy visszavágj. Ismerd fel, hogy nem rajtad múlik, hogyan fognak viselkedni. De az, hogy te hogyan reagálsz, az már a te döntésed. Válaszd azt, hogy szeretettel, pozitívan reagálsz a durvaságukra, és figyeld, ahogy azonnal meghátrálnak.

2. Ne tartsd magadban a sérelmeket

Hogyan engedd el a sérelmeket? Úgy, hogy megbocsátasz. A megbocsátás az egyik legfelszabadítóbb és leghatalmasabb érzés, amit valaha is átélhetsz. Azonban megbocsátani valakinek, aki súlyosan megbántott, nagyon nehéz lehet.

Gyakran megtartjuk haragot és a negatív érzelmeket azokkal az emberekkel szemben, akik megbántottak minket, pedig legtöbbször ezek az emberek állnak a szívünkhöz legközelebb. Az egyetlen módja annak, hogy megtisztítsuk a szívünket és az elménket, és ezzel elengedjük a negatívumokat, ha megbocsátunk nekik azért, amit tettek, és megbocsássunk magunknak is, amiért olyan sokáig tartottuk a haragot.

Általában mindenki azt teszi, amit az adott pillanatban a legjobb döntésnek vél. Legyen szó a szüleidről, a házastársadról, a partneredről vagy a barátaidról, tanulj meg megbocsátani nekik, bármit is tettek, és küldj nekik egy kis fényt és szeretetet. Megbocsátunk, hogy meggyógyítsuk magunkat, és hogy elengedjük azt a negatív hullámot, amit ezek a sérelmek generálnak.

3. Gyakorold az önszeretetet

Gyakran vagy teljesen hiányzik az önbizalmunk, vagy ha szerencsésebb alkat vagy, akkor csak időről időre tör rád ez az érzés. Ez stresszhez, dühhöz, szorongáshoz, félelemhez, sőt depresszióhoz is vezethet.

Az ilyen érzések hajlamosak visszatartani minket, és megakadályozzák, hogy azt tegyük, amit igazán szeretnénk. Az önbizalomhiány és az alacsony önbecsülés leküzdésének legjobb módja, ha naponta gyakoroljuk a pozitív megerősítéseket.

Mondd el magadnak, hogy fantasztikus vagy. Mondd magadnak, hogy szeretsz önmagad lenni. Nincs szükséged senki más megerősítésére. Az egyetlen dolog, ami számít, az az, amit te gondolsz magadról.

És ezért kell nagyon óvatosnak lenned azzal, hogy mit mondasz magadnak. Mondd el magadnak minden nap, hogy mennyire szereted magad és miért. Tudom, hogy ez egy kicsit giccsesen hangzik, de hidd el, működik.

Nemcsak jól fogod magad érezni, de ráirányítod a figyelmet a pozitív tulajdonságaidra és ha te meglátod magadban a jót, akkor mások is elkezdenek majd ugyanígy látni téged.

4. Koncentráljon a pozitív cselekvésre

Tudtad, hogy az éhező művészek gyakran boldogabbak, mint a legtöbb üzleti vezető?

A Journal of Cultural Economics által kiadott tanulmány szerint a művészek általában elégedettebbek a munkájukkal, mint a legtöbb átlagember. Hogy miért? Mert az erősségeikre építve dolgoznak. Azt csinálják, ami boldoggá teszi őket, legyen az éneklés, hangszeren való játék, festés vagy írás. Ha azt csináljuk, amiben jók vagyunk, az boldoggá és általában véve pozitívabbá tesz minket.

Nem kell azonban kreatívnak vagy művészinek lenni ahhoz, hogy pozitívnak érezzük magunkat. Bármit csinálhatsz, amit szeretsz, mindaddig, amíg nem pazarlod az idődet a kanapén ülve, tévézve, Netflixet vagy bármi mást nézve.

Tegyél pozitív lépéseket.

Végezz el egy online tanfolyamot, tölts több időt a kutyáddal, írj egy történetet, rajzolj valamit, menj el kirándulni, önkénteskedj egy jó ügy érdekében, iratkozz be egy táncórára, vegyél konditerem-bérletet, vagy csak menj el vásárolni.

Ezek a változások fokozhatják a mentális jólétedet, és pozitívabbá tehetik a közérzetedet.

A negatív gondolatok, ötletek és szokások elengedése nem is olyan nehéz, ha egyszer tudod, hogyan kell csinálni.

Az életedben lévő negativitástól való megszabadulás egy döntéssel kezdődik. Úgy kell döntened, hogy pozitívabbá válsz, pozitív cselekedetekkel. Ha egyszer elkezded elengedni a negativitást, akkor valószínűleg függő leszel, és idővel egyr csak könnyebbé válik. Mindössze annyit kell tenned, hogy tudatosan éled az életed és a megfelelő irányba tereled a gondolataidat és a cselekedeteidet.

Forrás: YourTango


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


ÉLETMÓD
Az Alzheimer-kór lényegesen kevesebb embert betegít meg azok közül, akik két gyakori foglalkozást űznek
Olvasd el azt is, hogyan csökkentheted hétféleképpen a demencia kockázatát.

Megosztom
Link másolása

A taxisofőrök kisebb eséllyel halnak meg Alzheimer-kórban, mivel a mindennapi vezetés frissen tartja az agyukat – derül ki egy tanulmányból.

A tudósok megállapították, hogy a taxisofőröknek és mentősöknek az átlagnál alacsonyabb a halálozási aránya ebben a betegségben.

Úgy vélik, ennek oka az lehet, hogy az útvonalak fejben tartása és kiszámítása egy létfontosságú agyterületet erősen tart idősebb korban is - írja a The Sun.

Az amerikai halálozási nyilvántartások elemzése szerint a taxisofőrök Alzheimer-kórral összefüggő halálozási aránya 1,03 százalék, szemben az országos átlaggal, ami 3,9 százalék.

A mentősöknél még ennél is alacsonyabb arányt találtak: mindössze 0,74 százalékot.

Dr. Anupam Jena, a Harvard Egyetem kutatója így nyilatkozott: „A gyakori navigációs és térbeli feldolgozási feladatok bizonyos mértékű védelmet jelenthetnek.”

Egy korábbi tanulmány kimutatta, hogy a londoni taxik sofőrjeinek különösen fejlett a hippokampuszuk – az agynak az a része, amely a memóriáért felelős. Köztudott, hogy a túl kevés szellemi stimuláció növeli az Alzheimer-kór, a demencia vezető okának kockázatát.

Prof. Tara Spires-Jones, az Egyesült Királyság Demencia Kutatóintézetének munkatársa azonban rámutatott:

„A tanulmányban szereplő taxi- és mentős sofőrök halálozási életkora körülbelül 64–67 év volt, míg más foglalkozások esetében ez az érték 74 év.”

„Lehetséges, hogy hosszabb élet esetén náluk is kialakult volna Alzheimer-kór.”

Az Alzheimer-kór és a demencia kialakulásának kockázata csökkenthető bizonyos életmódbeli változtatásokkal. Bár egyetlen magatartás sem garantálja a megelőzést, számos kutatás azt sugallja, hogy az életmódbeli szokások módosítása pozitívan befolyásolhatja a kockázatot.

Az Alzheimer Társaság szerint a demencia kockázata a legalacsonyabb azoknál, akik középkorban – 40 és 65 éves kor között – egészséges szokásokat alakítanak ki.

Íme néhány egyszerű változtatás, amelyet megtehet:

- Mozogj rendszeresen: Javítja a szív egészségét, a vérkeringést, és segít fenntartani az egészséges testsúlyt.

- Fogyassz kevesebb alkoholt: Hetente legfeljebb 14 egység alkohol ajánlott, ami körülbelül egy korsó sör vagy egy kis pohár bor naponta. A túlzott alkoholfogyasztás növeli az agy és más szervek károsodásának kockázatát, így a demencia kialakulásának esélyét is.

- Ne dohányozz: A dohányzás rontja a vérkeringést, különösen az agyi ereket, valamint károsítja a szívet és a tüdőt.

- Vegyél részt társas tevékenységekben: A szociális kapcsolatok erősítik az agy stresszoldó képességét és javítják a hangulatot. A depresszió és a társadalmi elszigeteltség a demencia kockázati tényezői közé tartoznak.

- Kezeltesd egészségügyi problémáidat: A magas vérnyomás, a magas koleszterinszint és a cukorbetegség mind növelhetik a demencia kockázatát.

- Óvd látásodat és hallásodat: A látás- és hallásvesztés növeli a demencia kialakulásának kockázatát, és a hallásvesztés a demencia korai tünete is lehet.

- Vigyázz a fejedre: A traumás fejsérülések elindíthatják az Alzheimer-kórt okozó anyagok felhalmozódását az érintett agyterületeken.

Az életmódbeli változtatások időben történő bevezetése jelentősen csökkentheti a demencia kockázatát és javíthatja az életminőséget.


Megosztom
Link másolása

ÉLETMÓD
Figyelem! Ezek a 2-es típusú cukorbetegség tünetei, amiket a lábakon vehetsz észre
Figyelj ezekre a szokatlan tünetekre!

Megosztom
Link másolása

Köztudott, hogy ha nem kezelik időben, a cukorbetegség súlyos szövődményekhez vezethet, beleértve az amputációt is. Egészségügyi szervezetek arra figyelmeztetnek, hogy bizonyos szokatlan tünetek megjelenése a lábakon már a veszélyes állapot jele lehet.

A cukorbetegség komoly, gyakran élethosszig tartó betegség. Bár az 1-es típusú cukorbetegség pontos kiváltó oka nem ismert,

a 2-es típus gyakran összefügg olyan tényezőkkel, mint a túlsúly és a mozgásszegény életmód. Ugyanakkor családon belül is halmozódhat.

Ahogy más betegségek esetében is, a cukorbetegség tüneteinek korai felismerése kulcsfontosságú, mivel így hamarabb kérhető orvosi segítség. Ezek a jelek azonban néha meglepő helyeken jelentkezhetnek.

A lábak különösen veszélyeztetettek

A magas vércukorszint egyik következménye, hogy a lábak súlyos károsodást szenvedhetnek. A Diabetes UK magyarázata szerint: „Idővel a megemelkedett vércukorszint károsíthatja a kis ereket, amelyek az idegeket látják el a lábakban.

Ez megakadályozza, hogy az alapvető tápanyagok eljussanak az idegekhez. Ha a lábakban lévő idegek károsodnak, elveszítheted az érzékelést

– ezt perifériás neuropátiának (idegkárosodásnak) nevezik. Ez azt jelenti, hogy nem érzed megfelelően a lábaidat, és észrevétlenül is megsérülhetsz.”

„Csökken a lábak vérellátása, ami miatt nehezebbé válhat a sebek gyógyulása. Görcsöket és fájdalmat is érezhetsz a lábaidban vagy a lábfejedben.”

A szervezet arra biztatja az embereket, hogy keressék fel orvosukat, ha az alábbi tüneteket tapasztalják:

Figyelmeztető tünetek a lábakban:

- Bizsergés vagy tűszúrásszerű zsibbadás

- Égő fájdalom

- Tompa fájdalom

- Érzékelésvesztés a lábakban vagy a lábfejekben

- Duzzadt lábak – ha nehezebbé válik a cipő felvétele vagy a járás

- A lábfejek nem izzadnak

- Nem gyógyuló sebek vagy fekélyek

- Görcs a vádliban pihenés vagy séta közben

- Fényes, sima bőr a lábszáron

- Szőrhullás a lábakon és lábfejekben.

Az idegkárosodás tünetei a lábujjakban:

- Karomlábujj: a lábujjak karom alakban meghajlanak

- Kalapácsujj: a lábujjak ízülete felfelé mutat, ahelyett, hogy egyenesen feküdne

- Bőrkeményedés: vastag bőrréteg alakul ki a lábujjak tetején vagy oldalán

- Bütyök: kemény csomó alakul ki a nagylábujj oldalán, amely miatt a nagylábujj szögben elfordul.


Megosztom
Link másolása


ÉLETMÓD
Megcáfolta a gyermekorvos: ez a 3 otthoni gyógymód NEM hatásos megfázás tüneteinek kezelésére
Pedig biztos, sokunknak javasolta már a nagymamája valamelyiket…

Megosztom
Link másolása

Dr. Meghan Martin a floridai Johns Hopkins gyermekkórház sürgősségi gyermekorvosa elárulta, mik azok az otthoni gyógymódok, amiket gyakran alkalmazunk megfázás és influenza tüneteinek kezelésére, ám egyáltalán nem hatásosak, sőt egyenesen károsak lehetnek.

Dr. Martin szívesen osztja meg tudását a közösségi médiában követőivel, akik ezt nagyra értékelik. A videója, amiben megcáfolja néhány házi kezelés hatékonyságát, például több mint 40 ezer lájkot kapott.

Mutatjuk is, mik azok a praktikák, amik a doktornő szerint a valóságban semmit sem érnek:

Hagyma a zokniba

Az első gyógymód, amiről Dr. Martin beszélt, hogy nyers burgonya- vagy hagymaszeleteket teszünk éjszakára a zokninkba, amivel egyesek szerint ki lehet vonni a „méreganyagokat” a szervezetünkből, amikor betegek vagyunk.

„Nincs olyan mechanizmus a szervezetünkben, amely a lábunkon keresztül kihúzza a méreganyagokat, vírust vagy a hurutot.”

– mondja a doktornő.

Hagyma az ágy alatt

Egy másik trükk, amikor meghámozol egy hagymát, félbevágod, és a hagyma felét az ágyad alá teszed, amikor alszol.

A doktornő szerint nem érdemes valós eredményt várni tőle, de nincs nagy egészségügyi kockázata, ha mégis kipróbálnád.

„A szobádnak hagymaszaga lesz, de az egészségügyi kockázatok alacsonyak”

– tette hozzá Dr. Martin.

Csak abban az esetben kell odafigyelni, ha kisállatok vannak a házban, mert ha megeszik, nekik akár árthat is.

Fokhagyma gerezd az orrba

Nem utolsó sorban Dr. Martin szerint idén az a technika is népszerű volt, hogy az emberek hámozott fokhagyma gerezdeket dugtak az orrukba, hogy megszüntessék az orrdugulást.

„Ezt nem ajánlom, mert a hámozott fokhagyma valójában irritálja az orr belső felszínét, a nyálkahártyát”

– mondta a doktornő, és hozzátette, ez a trükk egyenesen fokozhatja is a váladéktermelődést, ahelyett, hogy javítana a helyzeten.

A videóhoz sok egyetértő komment érkezett, ám voltak, akik továbbra is kitartanak a házi praktikák mellett. Dr. Martin szerint amíg nem veszélyeztetjük velük az egészségünket, nyugodtan lehet kísérletezni.

@beachgem10 There are so many home remedies on social media! Some are helpful and others can be harmful. When it comes to vegetables, consider making soup! Groceries are expensive! #sick #hack #homeremedy #doctor #vegetables #foot ♬ original sound - Beachgem10

Via


Megosztom
Link másolása


ÉLETMÓD
Megdöbbentő: ezért hallod a szívdobogásodat, amikor a párnádon fekszel – és ekkor jelent ez problémát
Időnként szokatlan pulzáló hangot hallasz az ágyban fekve? Ez lehet az oka.

Megosztom
Link másolása

Egy detroiti orvos szerint teljesen normális, ha néha hallod a szívdobogásodat, amikor az oldaladon fekszel, különösen egy csendes szobában. „Ha időnként az oldaladon fekve hallod a szíved dobogását, az nagy valószínűséggel azért van, mert a nyaki verőered (carotis artéria) hozzáér a párnádhoz” – magyarázta Dr. Anthony Youn sebész nemrég egy TikTok-videóban.

„De ha mindig hallod a szívdobogásodat, amikor az oldaladon fekszel, vagy különösen, ha állva is, akkor az lehet pulzáló fülzúgás”

– tette hozzá Youn.

@doctoryoun Pulsatile tinnitus can he caused by high blood pressure, AV malformations, excess caffeine, and more. Get it checked out because it could be a sign of some bad shite. #pulsatiletinnitus #sleeping ♬ original sound - Doctor Youn

A pulzáló fülzúgás viszonylag ritka állapot, amely során a betegek egy vagy mindkét fülükben ritmikus zajt hallanak – például egy suhogó vagy zúgó hangot –, amely a pulzusukkal megegyező ütemben jelentkezik.

Ez a típusú pulzáló tünet akkor fordul elő, ha az erekben a véráramlás zavara lép fel az fülek környékén lévő artériákban és vénákban.

„Bár általában ártalmatlan, vannak potenciálisan aggasztó okai is, ezért érdemes orvoshoz fordulni” – mondta Dr. Anthony Youn.

A pulzáló fülzúgást okozhatja füldugulás, magas vérnyomás, beszűkült erek a fej és a nyak területén, rendellenes érkapcsolatok, jóindulatú daganatok a fejben vagy a nyakban, megnövekedett nyomás az agyban, ritkábban pedig vérszegénység és terhesség, amelyek fokozott szívterhelést okozhatnak.

A diagnózis felállításához általában a fülek, a nyak és a fej vizsgálatára, hallástesztekre, valamint képalkotó vizsgálatokra van szükség, hogy felderítsék az erek állapotát.

A kezelés az alapbetegségtől függ – a jó hír az, hogy a betegek akár 70%-ánál sikerül kideríteni a zaj okát.

„A pulzáló fülzúgás legtöbbször nem ad okot aggodalomra” – mondta Dr. David M. Vernick, fül-orr-gégész és fej-nyaksebész a Harvard Health-nek idén korábban.

„Ha néhány hét elteltével nem múlik el magától, vagy igazán zavaróvá válik, érdemes orvoshoz fordulni”

– tette hozzá Vernick.


Megosztom
Link másolása