Keményen kritizálja a vlogger a Shein divatóriást a brutálisan alacsony árak és sok selejt miatt
Az elmúlt 3 évben azonban a helyzet még rosszabb lett a fast fashion terén, és erre csak rátett még egy lapáttal a Shein-jelenség.
Ezzel a felütéssel kezdi kemény bírálatát a tudatos életmódjáról ismert vlogger, Vászonyzsákoslány.
Ez a vállalkozás ugyanis nem egyszerűen a fast fashion-ről szól, hanem az ultra fast fashion kategóriába tartozik.Brutálisan alacsonyak árak: a póló 4-5 euro, a pénztárca 3 euro, egy farmernadrág kb. 20 euro.
2021-ben az Amazont is kiütötte a nyeregből a vásárlós appok közül.
Elsősorban közösségi oldalakon hirdetnek, és
a Z generáció egyszerűen megőrül értük.
TikTokon szinte mindenki láthatott már ott olyan videót, amiben a felhasználó bemutatja, mi minden vásárolt a Sheinről.
"Amit korábban nem láthattunk az Alibabánál vagy a Wish-nél, hogy kvázi elfogadott tényként van kezelve az, hogy a rendelt termékek döntő többsége valószínűleg teljesen hordhatatlan lesz, mert mondjuk rossz a szaga, az anyaga, esetleg darabokra esik. De mintha úgy tennének az emberek, hogy ezzel együtt is megérné onnan vásárolni az olcsósága miatt"
Mindig is voltak trendek a divatban, de régen évtizedekig is tarthattak, és mostanra jelentősen lerövidült egy-egy divathullám időtartama. A Sheinnek köszönhetően előfordul, hogy csak néhány hétig tart!
Hogy érzékelhető legyen a különbség: egy átlagos fast fashion üzletben évente 24 kollekció jelenik meg. A Sheinre naponta több ezer (!) termék kerül fel. A tervezés is csupán egy hét az utóbbi esetén, csak így reagálhatnak ilyen gyorsan a trendekre. A vállalat elmondása szerint minden előírásnak megfelel, a Vászonzsákoslány szerint azonban ezekről rendre kiderül, hogy mégsem.
Akkor még nem is beszéltünk arról, hogy mennyi a koppintás, hogyan élnek vissza mások ötleteivel, ruhaterveivel.
Mivel e termékek többsége rossz minőségű, visszaküldeni sem éri meg, a kidobott ruha szeméttelepre kerül. Évente 100 milliárd tonna ruha végzi a szemétben. Ez kb. 500 óceánjáró teherhajó súlyának megfelelő mennyiség.
Ezen kell elgondolkodni, ha valaki olcsó ruhát keres, de nem a turkálóba megy, hanem a fast fashion oldalakról vásárol.
A teljes videót itt láthatjátok: