ÉLETMÓD

Nehéz kérdéseket dob az élet? Ismerd meg az árnyéknaplók különleges világát!

Eláruljuk, hogyan támogathatnak a lelki egyensúlyod helyreállításában és a kihívások elfogadásában az árnyék munkanaplók, az önmegismerés és az önelfogadás legjobb segítői.

Megosztom
Link másolása

Az árnyék munkanaplók nagyot mennek mostanában a TikTok-on - így talán már te is találkoztál a kifejezéssel. Azoknak, akik nem hallottak még róla, összefoglaljuk a lényeget: ez egy mentális egészségügyi gyakorlat, amely arra összpontosít, hogy szembesítsen önmagad és az életed azon részeivel, amelyeket talán félelemből, szégyenérzetből, bűntudatból vagy kényelemből tudat alatt is elutasítasz. A saját árnyékoddal.

Ez a fajta árnyéknaplózás abban is segít, hogy a fenti részeidet visszaintegráld önmagadba. Lényegében abban támogat, hogy sikerüljön minden részedet elfogadni, hogy ne maradjon árnyékban egy kicsi sem belőled,

mert amit elutasítasz, az nem egyszerűen ott ragad az árnyékban, de egy életen át megakadályoz abban, hogy elérd a céljaidat.

Azok, akik az árnyékban lévő részük által vezetett naplózásra esküsznek, gyakran beszámolnak arról, hogy ennek hatására javult a mentális egészségük és jobban működnek a dolgaik az életben. Az árnyéknaplózást nem ritkán beépítik az pszichológusok is a terápiáikba, ajánlják házi feladatként, hogy a találkozók között a páciens így is tudjon dolgozni önmagán. Gyakran használják arra, hogy segítsen feldolgozni a gyászt, a szégyent és a generációkon átívelő traumákat.

Néhány fontos kérdés, amire végül választ kaphatsz:

Mi az az érzelem, amit próbálsz megúszni?

Gyerekkorodban mit mondtak neked, ami most is benned van?

Hogyan határoznád meg a kudarcot?

Mikor érzed, hogy törődnek veled?

Ezek elég nehéz kérdések, de ha szembenézel velük és megkeresed a saját válaszaidat, könnyebbé válhat az utad.

Honnan ered az árnyék munkanaplózás?

A módszer a 1930-as évekre nyúlik vissza. Carl Jung svájci pszichiáter mutatta be először egy 1934-es cikkében. Úgy vélte, hogy fontos helyreállítani a lelki egészségünket, és ennek egyik módja az árnyék személyiségünkön végzett munka.

A mai pszichológusok szerint az árnyékmunka hasznos mentális gyakorlat saját magunk, vagy elnyomott érzelmeinknek megismerésére.

Ilyen lehet a harag, a maximalizmus, az önszabotázs és bármilyen, függőséggel kapcsolatos probléma - ezek hátterében olyan dolgok bújhatnak meg, amelyeket nem szeretünk magunkban,

mert azt érezzük, hogy a családunk vagy mások nem fogadnák el őket. Az árnyékmunkát sokan egy spirituális vezető vagy egy terapeuta segítségével végzik, aki segít átrostálni és rendezni a felvetődő témákat. Az előbbiek meditációval és vizualizációval támogatják az utadat. A pszichológusok viszont beépítik az árnyéknaplózást a terápia során felmerülő kérdésekbe. Azonban nem feltétlenül van szükséged külső segítségre, ha szeretnél foglalkozni az árnyéknaplózással.

Notty, a Georgia állambeli Savannahban élő tartalomkészítő számára, aki sokezer megtekintést produkál TikTok oldalán, azt mondja, ez a technika jó módja annak, hogy valóban őszintén és hitelesen önmaga lehessen, félelem, szégyen vagy ítélkezés nélkül. Azt állítja, hogy az árnyékmunka bevált neki, és segíti abban, hogy a tudatalattiját és legbensőbb énjét megnyissa, miközben felfedezi a saját spiritualitását és rendbe tegye a mentális egészségét.

Az árnyékmunka hasznos mentális gyakorlat?

Röviden: abszolút. A pszichológusok úgy vélik, hogy minden olyan gyakorlat, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy önmagukat közelebbről megvizsgálják, csodálatos.

Nem mindenki engedheti meg magának a pszichológust, és nem mindenki fér hozzá terápiához, de ez a módszer kifejezetten olyan, amit bárki használhat, hogy többet tudjon meg önmagáról.

Sőt, nemcsak a naplózás segít: ha egy biztonságos helyen hangosan felolvasod amit írtál, könnyebben fel tudod majd dolgozni amire rájöttél. Szakemberek szerint az árnyékmunka naplózás azért is fontos, mert amikor folyamatosan eltagadjuk önmagunk fontos részeit, azok elfojtott érzelmekké válnak, és szorongáshoz, pánikbetegséghez, depresszióhoz vezethetnek.

Milyen előnyei vannak az árnyéknapló vezetésének?

A naplózással felkutathatod annak gyökerét, hogy miért érzed magad időnként olyannak, akit például nem lehet szeretni, honnan eredhet ennek a traumája, vagy hogy miért akarod elrejteni az árnyékba bizonyos részeidet, tulajdonságaidat, vágyaidat. Ezután meg fogod találni a módját annak, hogy szeretettel és együttérzéssel visszafogadd mindazt az életedbe, amit kizártál eddig. Hogy jobban szerethesd magad, hogy egy teljes egész lehess újra. Hiszen ha vannak olyan részeid, amelyeket nem fogadtál el, akkor nem lehetsz teljes ember. Nem tudod igazán megélni az örömöt, ha közben szégyent és bűntudatot érzel valami miatt.

Az árnyékmunka végső jutalma az, hogy képes leszel megszeretni magad azokkal a kilógó részeiddel együtt is, amiket a legkínosabbnak és legkellemetlenebbnek tartasz, és fel is tudod vállalni azokat - legalább önmagad előtt.

Mindannyiunknak van egy-két nehéz batyuja a családi, kulturális vagy társadalmi helyzetünk, az esetlegesen átélt traumáink, vagy bántalmazások miatt. Ha ezt az árnyékmunkán keresztül megértjük, akkor empátiával és együttérzéssel jobban elfogadhatjuk magunkat.

A TikTok-os Notty például rajong az árnyékmunka-naplózásért, mert ez segít neki nyomon követni a személyes fejlődését. „Szuper, hogy mindent leírok, mert vissza tudom olvasni, és látom, hogy hol tartottam az egyes időszakokban az életemben” - állítja.

Hogyan kezdjek hozzá az árnyéknaplózáshoz?

Mindannyiunknak van valahol otthon egy üres jegyzetfüzete, ami szinte könyörög, hogy írjunk már bele valamit. Ha most rögtön előkapod, már kezdheted is a naplóírást. Valójában bármilyen füzet megteszi, de mielőtt nekilátnál, keress egy megfelelő időpontot hozzá, és azt csak ennek szenteld. Legyen egyfajta keretjáték, rituálé körülötte, az is sokat segít.

És felejtsd el a billentyűzetet. Ezt a naplót kézzel kell írnod.

Kezdheted azzal, hogy meggyújtasz egy gyertyát, vagy főzöl magadnak egy csésze teát. Ha befejezted a naplóírást, fújd el a gyertyát vagy mosd el a csészédet. Így is jelzed magadnak, hogy egyelőre végeztél az árnyékmunkával, és visszatérsz a mindennapi életedhez. Ez segít leválasztani a napod többi részéről ezt a nehéz feladatot, hogy ne kelljen egész estig cipelned annak terhét.

A naplóíráshoz számos különböző gyakorlatot használhatsz kiindulópontként, hiszen az nagyon fontos, hogy valahogy el tudd kezdeni azonosítani az árnyék-énedet. A TikTok számtalan ilyet kínál; még e-könyvek is vannak, amelyeket olyanok írtak, mint Notty vagy a holisztikus gyógyító Kemi Marie.

A következőkben segítünk a kezdésben ezekkel az árnyékmunka gyakorlatokkal:

Gondolatfolyam

Kezdd azzal, hogy jó öt percig folyamatosan írsz, azt, ami épp eszedbe jut. Ez a gondolatfolyam segíthet feltárni, hogy mivel akar szembesülni a tudatalattid, és onnan kiválaszthatsz konkrét témákat.

Válassz egy problémát

Legyen szó dühről, imposztor-szindrómáról, bizalmi problémákról vagy halogatásról, vagy akármi másról, hasznos kiindulópont, ha tudod, hogy pontosan mire szeretnél rámenni. Ha pontos kérdésre van szükséged az induláshoz, próbáld ki (és írd le a naplódba) ezt: Az árnyékom melyik részén akarok dolgozni?

Viszont most legyél szuper őszinte magadhoz, mert a ködösítés csak ködös eredményekhez vezet.

Az árnyékmunkát gyakran akkor érzik szükségesnek az emberek, amikor rájönnek, hogy ugyanaz a probléma állandóan felbukkan az életükben - legyen szó bántalmazó kapcsolatokról, folyton ugyanott megrekedő karrierről vagy ismétlődő családi ügyekről -, és szép lassan rájönnek, hogy az egészben ők a közös nevező.

Például rájöhetsz, hogy a kishitűséged akadályozza a munkahelyi előrejutásodat, így erre, mint problémára koncentrálhatsz. Vagy talán a megfelelési kényszer a te témád. Esetleg a szexuális élted egy olyan részét tagadod meg, ami a kapcsolataidban boldogtalanná tesz? Vagy túl empatikus vagy, és azt hiszed, ez az erősséged, de valójában épp ez akadályoz abban, hogy egészséges kapcsolatokat építs ki nemcsak másokkal, hanem önmagaddal is?

Jellemezd az árnyékodat

Kezdd azzal, hogy nevet adsz az árnyék-énednek, hogy jobban megismerhesd, kivel/mivel is állsz szemben. Ezután írd le, hogyan néz ki ez az árnyék. Van illata? Van íze? Mit csinál? Csukd be a szemed, és gondold végig, milyen érzést kelt benned.

A megfelelési kényszer és az imposztor-szindróma például nagyon gyakori árnyékok. Lehet, hogy elkezdesz leírni valami olyasmit, mint:

Ez egy bolyhos bundájú valami. Nagy, fókabébi szemei vannak, ezért aranyosnak és ártalmatlannak látszik, de felemészti az önbizalmamat.

Később majd átfogalmazhatod az árnyékodat. Például: „Nem vagyok emberbarát. Megtanulom, hogyan bánjak az emberekkel.”

Válassz egy kort

Behatározhatod azt is, hogy mikor érkezett meg hozzád az árnyékod. Hány éves voltál, amikor ez a dolog problémássá kezdett válni? Emlékeid szerint mikor vetted észre először, hogy bizonytalannak érzed magad, vagy nem szereted egy bizonyos tulajdonságodat? Koncentrálj azokra a konkrét emlékekre abból az időből, amelyek ehhez kapcsolódnak. Érezheted így: 16 éves koromig nagyszerű volt az életem - akkor írd le ezt, és onnan indulj tovább.

Nézz szembe azzal, amit másokban utálsz

Felteheted magadnak a kérdést: mi zavar leginkább másokban? Bármit is írsz le végül, az általában annak a tükörképe, amit nem szeretsz magadban, és amit el kell fogadnod a saját személyiségedben.

Fogadd el magad

Mi akadályoz meg abban, hogy elfogadd magad? Esetleg elgondolkodhatsz ezen a kérdésen: ha megengedném magamnak, hogy teljes mértékben megéljem az érzéseimet, hogyan változna meg az életem? Az ilyen kérdések segíthetnek feltárni, hogy mitől félsz igazán, és mi az, ami miatt a gyógyulás és a hiteles élet megélése helyett mérgező mintákba menekülsz.

Néhány kérdés, ami segíthet azonosítani, hogy mi tart vissza:

Mi az bennem, amitől a legjobban félek, hogy valaki rájön?

Mi a legnagyobb hazugság, amit valaha is mondtam magamnak?

Mi volt a legnagyobb hazugság, amit valaha is mondtam másnak?

Melyik részemet fogadom el teljes mértékben?

Melyik részemet rejtem el és miért?

Miben találok örömet?

Nem kell minden kérdésnek kimerítőnek vagy mély érzelmet kiváltónak lennie. Néha határozottan ijesztő szembesülni önmagad azon részeivel, amelyeket gyűlölsz.

Ugyanakkor az árnyékmunka-naplózás hasznos módja lehet annak is, hogy megfogalmazd az öröm és a boldogság kritériumait, így kiemelve bizonyos emlékeket az életedből, amelyek során teljesnek és jónak érezted magad.

Ez sokat segíthet abban, hogy könnyebben érvényesítsd magadban ezeket az érzéseket a jövőben. Notty azt javasolja, hogy használd ezt a két kérdést: Mitől leszek boldog? és Ki vagyok én?

Ezek az optimista kérdések mostanában sokat segítenek Nottynak is, hogy válaszokat találjon, amikor tovább ír az árnyék naplójába. „Az emberek könnyen ottragadnak az árnyékmunka és a gyógyulás nehéz és fájdalmas oldalán, de az árnyéknaplózás időnként szórakoztató is lehet - mondja. - Az árnyékmunka nem csak a szomorúság, veszteség és fájdalom feldolgozására való. Hanem a boldogságra, a hálára, a békére és a romantikus érzések kifejezésére is. Nem kell mindig arra összpontosítani, hogy valami nagyon rosszból kigyógyuljunk. Koncentrálhatsz néha arra is, hogy örömöt találj, megtaláld önmagad.”


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLETMÓD
Egy idegtudós szerint könnyen kiderítheted, hogy hajlamos vagy-e az alkoholizmusra
És meglepő módon nem az számít, hogy sokat és gyakran iszol-e.

Megosztom
Link másolása

Egy idegtudós szerint van egy módja annak, hogy kiderítsük, hajlamosak vagyunk-e az alkoholizmusra. Alkoholizmusról akkor beszélünk, amikor valaki függővé válik az alkoholtól, és elveszíti a kontrollt az ivási szokásai felett.

Sajnos egyes emberek esetében eleve adott a biológiai hajlam az alkoholfüggőségre, amely a családban öröklődhet - így nagyobb kockázatnak vannak kitéve...

Andrew Huberman idegtudós, a Stanford Egyetem Orvosi Karának neurobiológiai és szemészeti docense.

A The Huberman Lab podcast egyik korábbi epizódjában elmondta: „Szeretnék megemlíteni valamit, amivel szerintem a legtöbb ember nincs tisztában, és ez az a tény, hogy azok az emberek, akik rendszeresen isznak, vagy akiknek genetikai hajlamuk van az alkoholizmusra, amikor isznak, hajlamosak arra, hogy hosszabb ideig nagyon energikusnak legyenek és nagyon jól érezzék magukat.”

És ez a függőség része, ez a körforgás, amikor egy anyag fogyasztása közben kiválóan vagy megkönnyebbülten érezzük magunkat, és ezt az érzést szeretnénk újra megpróbálni és megtapasztalni, amikor a szer hatása elmúlik. A szakértő azt állította, hogy ez nem csak a krónikus ivókra vonatkozik, hanem azokra is, akik esetleg alkalmi ivóként tekintenek magukra.

„Ismétlem, azok az emberek, akiknek genetikai hajlamuk van az alkoholizmusra, azoknál nem feltétlenül jellemző, hogy rengeteg alkoholt fogyasztanak"

- magyarázta Huberman.

„Egy-két pohárral isznak esténként, vagy minden második este isznak, vagy csütörtöktől vasárnapig isznak, de azok az emberek, akik hajlamosak az alkoholizmusra, általában éberséget és jókedvet tapasztalnak, amikor isznak."

Ez jelentősen különbözik azoknak a tapasztalatától,

akik nem hajlamosak az alkoholizmusra, ők inkább „egy rövidebb, azaz kevésbé tartós időszakot élnek meg, amikor jól érzik magukat az italtól, majd gyorsabban átmennek egy olyan állapotba, amelyben fáradtak, vagy elkezdik elveszíteni a motoros képességeiket, elkezd elmosódni a beszédük".

Az idegtudós hozzátette, hogy ezek a leírt hatások különböznek attól, hogy valaki jól bírja az italt, amely szintén más-más szintnél húzódik minden embernél.

Huberman azt állította, hogy vannak különbségek egyes emberek között az alkohol hatását nézve, de általában meg lehet határozni, hogy van-e hajlam az alkoholizmusra vagy sem azzal, ahogy az illető egy-két pohár alkoholra reagál - írta meg a LadBible.


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk
ÉLETMÓD
4 reggeli szokás, ami teljesen tönkrevágja a napodat, és 2 olyan, ami tökéletessé teheti
Az nem lehet, hogy minden nap bal lábbal kelsz. Valami más dolognak kell lennie a háttérben. El is mondjuk, hogy mi az.

Megosztom
Link másolása

Vannak olyan dolgok, amik az egész napodra rányomják a bélyegüket, pedig nem is gondolnád.

„A kellemesen mosolygós reggelek titka nem bonyolult - csak egy kis gyakorlás és fegyelem kell hozzá” - mondta Dr. Michele Leno pszichológus.

Négy olyan szokást mutat be, amelyeket érdemes elhagynod reggelente, ha nem szeretnéd már az első percekben elrontani a napodat:

NE merülj el az e-mailekben, hiába vagy kíváncsi, mit írt éjjel a főnököd

Lehet, hogy azt hiszed, ezzel előrébb jutsz, de Leno szerint csak felesleges stresszel kezded a reggelt.

Biztos hallottad már azt a tanácsot is, hogy ne nyúlj ébredés után egyből a telefonodért. De míg számos tanulmány szerint a lefekvés előtti telefonhasználat összefüggésbe hozható a rossz alvásminőséggel, a reggeli telefonhasználatról kevesebb szó esik.

Egy vizsgálat azonban kimutatta, hogy ha elalváskor telózol, majd ébredéskor folytatod, nem teszed lehetővé, hogy az agyad egy kis szünetet tartson.

Ha tehát első dolgod az, hogy megnézd a telefonodat, az agyad azonnal túlpörög.

Másrészt, ahogy Christy Harrison wellness-szakértő nemrég elmesélte, az ébredés utáni netes szörfözés segít neki abban, hogy „akármilyen rövid időre is, de kapcsolódjon az ötletek, a kultúra, az összetett gondolatok világához.”

Ha tehát ha ébredés után néhány hírt elolvasol vagy a közösségi médiában teszel rövid kirándulást, hogy lásd, mit csinálnak a barátaid, az segít könnyedebben kezdeni a napot. De ha ébredéskor azonnal beleveted magad a munkába - itt az ideje, hogy átértékeld a dolgokat.

NE kelj hangos ébresztőórára

Bár lehet, hogy szükséged van egy kis zajra az ébredéshez, érdemes kísérletezned olyan ébresztőórákkal, amelyek lehetővé teszik a fokozatosabb ébredést.

„Az a hirtelen zaj, ami felébreszt, szorongást okoz” - mondta Leno.

És bár megérti, hogy az emberek nehezen ébrednek fel, ha mélyen alszanak, de egy üvöltő ébresztő, a legrosszabb megoldás, mert van elég más dolog is, ami stresszelhet az életedben.

Próbálkozhatsz olyan ébresztővel, ami egy kedvenc zenédet kezdi játszani egészen halkan, majd fokozatosan lopja be az álmodba a dallamokat, míg fel nem ébredsz. Számtalan megoldás van, de a telefonod maxi hangerőn nyomott sípolása nem tartozik közéjük.

NE akarj azonnal megoldani egy problémát

Normális, hogy az első ébredéskor kissé kába vagy. Ezt az érzést alvási tehetetlenségnek is nevezik, és akár 15-60 percig is tarthat. Bár a tudósok nem tudják pontosan, hogy miért van ez így, feltételezik, hogy ez egy védelmi rendszer - hogy segítsen visszaaludni az éjjeli váratlan vagy nem kívánt ébredések során.

A lényeg, hogy amikor először felébredsz, az agyad nincs csúcsformában. Ne terheld.

NE foglalkozz azzal, ami az előző nap történt

„Ez egy nagyon-nagyon nehéz dolog" - ismerte el Leno.

Nagyon adja magát, hogy

ébredés után azonnal azon pörögj, ami frusztrál téged. Leno szerint bármi is legyen az, felemészted vele magad.

Ehelyett próbáld meg elterelni a gondolataidat a frusztráló témáról, ami nehéz feladat. És némi gyakorlást igényel.

„Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem fogsz gondolni rá a nap folyamán, de próbálj meg nem ezen pörögve ébredni - tanácsolta Leno. - Könnyen lehet, hogy egyik reggel megy, és másnap reggel nem működik. És a következő reggel megpróbálod - és működik.” A kitartás a kulcs.

Most, hogy már tudod, miről érdemes leszoknod, íme két tudományosan alátámasztott módszer, hogy vidámabban kezdd a napodat:

Koncentrálj arra, hogy mit szeretnél elérni - és írj róla listát

Ahelyett, hogy azzal kezdenéd a napodat, hogy azon rágódsz, mi romlott el tegnap, vagy mi romolhat el ma, inkább gondolj arra, hogy mit szeretnél elérni.

Ez nyilvánvalónak hangzik, de könnyen előfordulhat, hogy a negatív "mi lett volna, ha" gondolatok bekúsznak a fejünkbe.

„Még ha úgy is gondolod, hogy a napod káosszal lesz tele, kezdj el valami pozitív dolgot vizualizálni” - javasolta Leno.

Tegyél ki valamit a hálószobád falára, amitől mosolyogni kezdesz

Ha még nincs olyan kép vagy fotó a hálószobádban, ami örömet okoz, akkor szerezz be egyet. Ha felébredsz, és rögtön ott van valami, ami emlékeztetnek egy vidám nyaralásra, egy szerettedre vagy akár csak egy olyan tájra, ahol igazán boldog szoktál lenni, az remek módja a nap indításának.


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk

ÉLETMÓD
A Rovatból
Videóval! Egy lányt hazaküldött a női HR-es az irodából túl szexi ruhája miatt, míg a férfi HR-es megdicsérte egy SOKKAL szexibbért
A kommentelők szerint itt bizony női irigységről van szó. Szerintetek?

Megosztom
Link másolása

Egy Marie Dee nevű TikToker – egyébként kétgyerekes családanya – nagy vihart kavart, és 22 millió nézőt vonzott be az egyik videójában, amelyben rögzítette, ahogy a női HR-es hazaküldi őt a munkahelyéről, mert szerinte az öltözéke „túl sok mindent mutat", és ezzel „eltereli a figyelmet".

A fiatal nő teljes alakban meg is mutatja a ruhát. Egy valóban testhezálló, magasított nyakú, térdig érő, fekete ruháról van szó. A felvételen persze csak a HR-es hangja hallatszik, ahogy azt mondja: "Sajnálom, de ilyet nem viselhetsz ezen a munkahelyen."

A kommentelők többsége szimpátiáját fejezte ki Marie iránt, szerintük egyszerűen csak arról van szó, hogy a HR-es irigy.

„Az a baja, hogy túl jól nézel ki. Ez neki már rögtön nem profi egy irodában. Hallani a hangján az irigységet” – írták többen is.

Marie ettől vérszemet kapott, és férje segítségével csinált egy másik videót is, amelyen egy kifejezetten szexis, mély dekoltázsú, zöld ruhát vett fel, egy kardigánnal, és besétált ezúttal a férfi HR-eshez, hogy szerinte ez rendben van-e.

„Persze, nagyon jól nézel ki” – hallatszik a férfi hangja, aztán, amikor a lány megfordult, meg is ismételte a bókot. Nem küldte haza, pedig itt azért már lehetett volna mibe belekötni.

Íme a két videó, a tanulságot pedig mindenki vonja le maga.

@notmariedeeThis is getting ridiculous.♬ original sound - NotMarieDee

@notmariedee Replying to @s0cialgarbage ♬ original sound - NotMarieDee

Forrás:The Sun


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk
Ajánljuk

ÉLETMÓD
Ha e 3 dolog bármelyikéről álmodsz, tekintsd figyelmeztetésnek!
Lehet elsőre nem is gondolnád, de sok mindenre fény derülhet az álmainkból.

Megosztom
Link másolása

Az álmok gyakran rejtélyes üzeneteket hordoznak magukban, amelyek bepillantást nyújtanak az életünk rejtelmeibe. A chicago-i Mystic Memo, a spirituális olvasó, a TikTok-on megosztotta értelmezéseit három specifikus álomról, amelyekre figyelmeztetésként kellene tekintenünk.

1. Erőszak

Az erőszakos álmok nem csupán rémálmok, hanem mélyebb jelentéssel is bírnak. Ezek gyakran arra figyelmeztetnek, hogy valaki vagy valami megpróbál irányítani bennünket, és fontos megérteni, hogy mi (vagy ki) okozza ezeket az érzéseket. Az ilyen álmok lehetnek a feloldatlan traumák kivetülései is.

2. Váratlanul megharap egy állat

Ha egy állat megharap álmunkban, az arra figyelmeztet, hogy valaki szándékosan árt nekünk, és lehet, hogy ezeket az embereket vagy helyzeteket jobban meg kell vizsgálnunk.

„Ezek olyan emberek az igazi világodban, akik a hátad mögött tesznek veled dolgokat. Szándékosan próbálnak ártani neked, szándékosan szövetkeznek ellened. Még az is lehet, hogy káromkodva beszélnek rólad”

- fejtette ki Memo.

3. „Ébredj fel!”

Amikor valaki rád kiabál álmodban utalhat változásra vagy veszélyre, mindenesetre jobb, ha hallgatunk a kis hangra. Egyes szakértők szerint ezek felhívást jelenthetnek arra, hogy változtass az életeden, vagy a pihenő állapotodban fenyegető veszélyt jelzik.

„Ez inkább hátborzongató. Ha valaha is hallod, hogy valaki vagy valami azt mondja neked álmodban, hogy »ébredj fel«, akkor jobb, ha azonnal felébredsz!”

- magyarázta Memo.

@becomingmemo The running away dreams too! #dream #interpretation #interpretaciondesueños #spiritualtiktokhelp #spiritualtok #fyp #fy #dreaming #woketok ♬ original sound - Mystic Memo

Az álmokban rejlő üzenetek megértése kulcsfontosságú lehet a személyes fejlődésünk és az életünk irányításának szempontjából. Fontos, hogy figyeljünk ezekre az intuíciókra, és megértsük, mit próbálnak közölni velünk az alvás közbeni élményeink, a visszatérő jelenségeket pedig érdemes lehet dokumentálni egy álomnaplóban.

Forrás: YourTango


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk