LOVE

Íme 10 ok, amiért randizás manapság teljesen megőrjíthet

A randizás számos buktatót tartogat, ezek közül mutatunk párat.
Fotó: Unsplash - sassy.hu
2023. november 29.


Megosztom
Link másolása

Szinglinek lenni nem rossz dolog, még ha a világ most nagyon affelé terel mindenkit, hogy csak párban szép az élet. A szingliség lehetőséget ad arra, hogy megismerj valakit, akivel még soha életedben nem találkoztál. Ez a kis kijelentés pedig már önmagában is izgalomba kell, hogy hozzon.

Még az is lehet, hogy összefutsz azzal a személlyel, akivel az életed hátralévő részét leélheted. A baj csak az, hogy megtalálni ezt a valakit, nagyjából olyan lehet, mint tűt keresni a szénakazalban. Beszéljünk tehát mindarról, ami miatt a randizás nehézkes. Talán ez segít neked is eligazodni a randizás őrült, bolondos világában!

Íme 10 ok, amiért a mai randizás teljesen megőrjíthet:

1. Az, hogy elkéri a számod, nem feltétlen jelenti azt, hogy tényleg érdekled

Ez így van. Csak azért, mert elmenti a számodat, vagy megadta az övét, még nem jelenti azt, hogy újra látni akar. Még azt sem jelenti, hogy újra beszélni akar veled. De akkor miért kérné el a számodat, ha nem érdekled? Leginkább talán azért, mert nem akar udvariatlan lenni.

2. Furcsaságok az első randin

Számot cseréltetek, ténylegesen megbeszéltétek egy randit, és most találkoztok. Most válik érdekessé és legtöbbször eléggé kínossá. Szeretnéd, hogy kedveljen téged, ő is azt szeretné, hogy kedveld őt, nem tudtok egymásról semmit, lehet azt sem tudod, hogy hová visz, egyél-e előtte vagy sem, és ehhez hasonló kérdések.

Ami viszont még ennél is nehezebb, az első alkalommal fenntartani egy beszélgetést egy olyan fiúval vagy férfival, aki lehet, hogy megvan rémülve. Aztán jön a számla kérdése, megosszátok, vagy ő fizessen? Ugye, ismerős?

3. Legyen csók?

Az első randi után hazamész. Kedveled őt, de nem vagy benne biztos, hogy ő is kedvel téged. Mindkettőtökben lehet egy tartás, mert ugye az első alkalommal kifejezni, hogy mennyire bejön neked a másik fél, nem mindig szerencsés.

Olyan ez, mint valami furcsa párkapcsolati póker. Senki sem tudja, mit gondolsz valójában, és ez kínossá teszi a búcsúzkodást. Legyen csók? Vagy csak egy ölelés? Megkérdezed, hogy szeretne-e újra látni, vagy hagyod, hogy ő lépjen? Ha megcsókolod, azt fogja hinni, hogy ez egy útlevél az ágyadba? Visszautasítottnak fogja érezni magát, ha nem hívod fel magadhoz?

4. Ki írjon előbb

Na és ez után mi legyen, melyik félnek illik először írnia? Ha a lazát játszod, és nem írsz neki, mert azt várod, hogy ő kezdeményezzen, talán elszalasztod a lehetőséget. Ha viszont nem vársz, lehet, hogy túl rámenősnek vagy éppen kétségbeesettnek tűnsz. Ennek persze az lehet az eredményen, hogy végül egyikőtök sem meri elsőként felvenni a kapcsolatot, amiből azt feltételezitek, hogy ez a randi is csak egy újabb kudarc volt a listátokon.

5. Intimitás

Nézzük, mi van akkor, ha sikerül túljutni ezen az üzengetős nehézségen. Elmondjátok egymásnak, hogy tetszetek a másiknak, és jöhet a következő szint. A kérdés már csak az, hogy mikor engedd be őt az ágyadba? Ha túl hamar, megint csak félő, hogy elveszti az érdeklődését, mert azt gondolja, túl könnyű eset vagy, míg ha megváratod, benne van, hogy talál mást, aki nem húzza az agyát.

6. A barátaid mind társkereső szakértőkké válnak

Amikor aktívan randizol, hirtelen minden barátod randitanácsokat akar adni neked a férfiakkal kapcsolatban. Hirtelen az összes barátnőd mindent tud a randizásról, pedig az egyiknek 17 éves kora óta nem volt barátja, mert utálja a férfiakat, egy másik boldogtalan házasságban él miközben megcsalják, a harmadik pedig féltékeny és keserűbb, mert szebbek a melleid, mint neki.

7. A szex még mindig nem jelenti azt, hogy valójában érdekled

A legtöbb esetben, amikor egy nő lefekszik egy férfival, az annak a jele, hogy tetszik neki, hogy kapcsolatot akar vele. Azonban amikor egy férfi fekszik le egy nővel, az gyakran nem jelent mást, mint hogy ki akarta fújni magát, és te éppen ott voltál.

A férfiak számára nem egyenlő az intimitást a szerelemmel, és ezt a nőknek sajnos meg kell érteniük. Csak azért, mert lefeküdt veled, még nem jelenti azt, hogy randizni akar veled.

8. Ugyanannyi pénzt kell beletenni, mint a férfiaknak

Régebben alapszabály volt, hogy a férfiak fizetik a randikat, de mivel mostanra a nők ebben is egyenjogúságot harcoltak ki, mára ez már egyáltalán nem olyan egyértelmű. A férfiak ennek köszönhetően elvárják, hogy te is ugyanannyit tegyél bele, mint ők.

9. Megbánthatnak

A randizással be kell vállalnod, hogy megbánthatják az érzéseidet. Ahogy azt előző pontokban felsoroltuk, elég sok ponton jöhetnek szembe buktatók, ami miatt esélyes, hogy egy ponton nem úgy alakul majd, ahogy szeretnéd. Ezt el kell fogadnod és fel kell rá készülnöd lélekben. Ettől függetlenül persze simán lehet, hogy semmi ilyesmi nem fog történni és hihetetlenül gyorsan megtalálod álmaid szerelmét, és boldogan éltek majd, míg meg nem haltok.

Forrás: YourTango


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


LOVE
A Rovatból
Nem a pénz az oka, de a Z generációs csajok mostanában inkább idősebb pasikra buknak
Z generáció női egyre nagyobb lelkesedéssel cserélik le a kortársaikat jóval idősebb pasikra – és nem, ennek semmi köze nincs az „új sugar daddy hullámhoz”.

Megosztom
Link másolása

A helyzet sokkal árnyaltabb, és sokak szerint sokkal logikusabb is: miközben a Z generációs pasik jó része még mindig Andrew Tate posztjait osztogatja, addig az idősebbek már rég túlestek a toxikus maszkulinitáson. Legalábbis ezt remélik a lányok.

A Fehér Lótusz április 6-i évadzárója körül például kisebb kultúrharc robbant ki a TikTokon: a sorozatban a 18 éves Chelsea végül nem a fiatal, jóképű, de teljesen üres Saxon mellett kötött ki, hanem a nála évtizedekkel idősebb, lelkileg kissé sötét, de gondolkodó Rick karjaiban (címlapfotónk). A karaktereket Walton Goggins (53) és Patrick Schwarzenegger (31) játszották, de a nézők reakciója egyértelmű volt: Rick vitte a pálmát.

„Teljesen megértem, miért választotta Chelsea Rick-et Saxon helyett”

– mondta a The Independent-nek Olivia, egy 18 éves rajongó. „Saxon egy igazi fuckboy… Rick viszont nagyobb dolgokkal törődött, és Chelsea úgy érezte, ők lelki társak. Nem számított neki a korkülönbség, és ezt teljesen meg tudom érteni.”

Egy másik fiatal néző, Kate is rácsatlakozott a Rick-vonatra: „Saxon annyira basic volt…

Rick lehet, hogy hangulatember és kicsit gyilkos típus, de ha tényleg létezne, biztos nem hallgatna Joe Rogant” – tette hozzá.

A generáció, amelyik pár éve még mindenkit cancelölt, aki félreérthetően nyilatkozott valamiről, kettészakadt. A pasik váratlanul behódoltak a toxikus maszkulinitásnak, a lányok most épp romantikus kapcsolatokat építenek olyanokkal, akik akár az apjuk is lehetne. Meglepő? Talán. De a mögöttes indokok elég racionálisak.

A 19 éves Liza épp egy harmincas pasival randizik, azt mondta az újságnak:

„Előfordult, hogy randiztam egy velem egyidőssel, de általában úgy végződött, hogy vitatkozni kezdtünk, amikor előállt azzal, hogy Andrew Tate-nek vannak jó meglátásai.”

A mostani barátja ezzel szemben? „Nagyon nyugodt, feminista – és furcsa módon a barátai is azok. Kimaradtak ebből az egész manoszférás dologból, és ez érződik is.”

A statisztikák sem hazudnak: míg a boomerek 78 százaléka élt át tini szerelmet, addig a Z generáció tagjai közül csak 56 százalék mondhatja ezt el magáról. Ez nem visszaesés – ez zuhanás. A szakadékot pedig sokan úgy próbálják áthidalni, hogy egyszerűen az idősebbek felé fordulnak.

A Bumble adatai szerint is tarol a „gen-blend” kapcsolat: a felhasználók 63 százaléka állítja, hogy teljesen nyitott a korosztályokon átívelő randizásra. Ráadásul nem csak a fiatal nők választanak idősebb férfiakat – egyre gyakoribb a fordított dinamika.

Persze ezek a kapcsolatok sem mindig öregszenek jól. A kulcs tényleg a dinamikában van: Emma Hathorn, a Seeking.com párkapcsolati szakértője szerint

„az, hogy valami kellemetlen vagy elfogadható-e, mindig a hatalmi egyensúlyon múlik.”

Hathorn szerint a közösségi média is nagyot tol ezen a normalizálódáson.

„A TikTok például lehetővé teszi, hogy olyan kapcsolatmodellekkel találkozzunk, amikre a saját környezetünkben nem biztos, hogy lenne példa”

– magyarázta a British GQ-nak. Szerinte ez az újfajta nyitottság folyamatosan formálja a társadalmi elvárásokat is.

A Z generáció tehát kezdi megérteni: a párválasztás nem arról szól, hogy valaki ugyanazt a tévésorozatot nézte 2005-ben, vagy ugyanabban az évben kezdte a gimit. Inkább arról, hogy

tud-e kapcsolódni – akár olyan valakihez, aki még emlékszik a Y2K-hisztériára, vagy azt hiszi róla, az valami új kriptovaluta.

Ahogy Hathorn fogalmaz: „Ha valaki jóval idősebb vagy fiatalabb partnerrel van, az lehetőség arra, hogy új nézőpontokat, más kulturális hátteret ismerjen meg. A fiatalság frissességet hoz, a tapasztalat pedig bölcsességet.”

És lehet, hogy egy kis nyugalmat is – legalább annyit, hogy ne kelljen újra meghallgatni, valójában miért Andrew Tate az igazi...


Megosztom
Link másolása

LOVE
Ez a boomer párkapcsolati szabály a tudósok szerint nem csak rossz, de nagyon káros is
A boomerek szabálya jól hangzik, csak nem veszi figyelembe, hogy nem vagyunk robotok.

Megosztom
Link másolása

Vannak ezek az örökérvényűnek hitt tanácsok, amiket úgy adnak tovább, mintha az emberi kapcsolatok végső receptjei lennének. „Türelem rózsát terem.” „Sose feküdj le haraggal.” „A kommunikáció a kulcs.” És hasonlók.

Különösen a „ne feküdj le haraggal” típusú szabály az, amit a boomer generáció annyira szeretett mantrázni, mintha minimum a tízparancsolat 11. pontja lenne.

És lássuk be, elsőre tök jól hangzik. Érzelmileg felelősnek, önreflektívnek, érettnek. A gond csak az, hogy biológiailag abszurd, pszichológiailag káros, és a valóságban leginkább a viták eldurvulásához vezet.

Az egész szabály – hogy soha ne feküdj le haraggal – túl idealista, és figyelmen kívül hagyja azt az apró tényt, hogy az emberek fáradnak, éhesek, vannak hormonjaik, és egyszerűen nem mindig működnek jól éjjel fél egykor.

És mivel az ember ritkán reagál jól, mikor egyszerre fáradt, érzelmileg kimerült és mentálisan tompa, az ilyen „ne feküdj le haraggal” szabályok gyakorlatilag a konfliktusok elmélyítését szolgálják.

A tudomány szerint is rossz ötlet.

Dr. Brandon Peters, a Stanford Egyetem alvásszakértője szerint az alvásmegvonás súlyosan rontja az agy kognitív funkcióit, vagyis azt a képességünket, amivel normálisan gondolkodunk, döntéseket hozunk, megértjük a másikat, és nem üvöltjük le a fejét egy félreértelmezett hangsúly miatt.

Ha nem alszol, az amygdalád is fárad, ami az érzelmi szabályozásért felel. A Time Magazine cikke szerint ilyenkor az agyad kvázi beragad, a neurotranszmitterek nem kapcsolnak jól, és olyan vagy, mint egy érzelmileg túltöltött mikrohullámú sütő: minden csak melegszik és robban, de közben nem történik előrelépés.

Az Agromedicine folyóirat pedig kimutatta, hogy ha késő estig vitatkoztok, a memóriátok is romlik, vagyis

mire reggel megpróbálnád felidézni, hogy miért is veszekedtetek, nem is emlékszel rá pontosan, csak az düh maradt.

Ezért jobb, ha néha tényleg haraggal fekszel le:

1. Megszakad az ördögi kör

Az emberek, akik betartják ezt az elvet, gyakran veszekszenek éjfélig, aztán másnap zombik, újra türelmetlenek, és újra összevesznek. Ez egy spirál. A Nature and Science of Sleep szerint a krónikus alváshiány hosszú távon betegségekhez vezet: cukorbetegség, szívbetegség, elhízás. És akkor a hétköznapi feszültségekről még nem is beszéltünk.

A Research in Occupational and Environmental Medicine szerint az alváshiány olyan szinten rontja a kognitív teljesítményt, mintha ittál volna. Szóval igen: ha veszekedés után zombiként vezetsz, konkrétan életveszélyes vagy.

2. Az alvás kiegyensúlyozza a hormonjaidat

Dr. Robert D. Oexman, az amerikai Sleep to Live Intézet egykori igazgatója szerint az alváshiány csökkenti a szexuális vágyat. Mindkét nemnél. Nők esetében az ösztrogén, progeszteron és tesztoszteron termelése csökken, férfiaknál a tesztoszteronszint esik vissza.

Szóval ha drámai békülő szexre vágysz, nem éjjel háromkor kéne lezárni a vitát, hanem inkább aludni pár órát, és reggel visszatérni rá – feltöltődve, tiszta fejjel.

3. Az alvás feldolgozza a traumát – és visszahoz az életbe

Az American Psychological Association szerint az alváshiány fokozza a depressziót, és viszont. Ha fáradt vagy, minden kilátástalannak tűnik – a kapcsolatod, az életed, még az ebéd is. Az „inkább szakítsunk” kijelentések este születnek, és ha reggelre az ember kialussza magát, gyakran már azt is furcsállja, hogy miért akart pont tegnap mindent feladni.

A memóriazavar egyébként ilyenkor oda is vezethet, hogy teljesen elkalandozik a vita, és már nem is tudjátok, miről van szó – csak megy a sértődés spirálban. Egy kiadós alvás visszahoz a tárgyhoz, és lehetőséget ad arra, hogy tényleg megoldjatok valamit, nem csak új sebeket adjatok egymásnak.

4. Nem mondasz vagy teszel olyat, amit megbánsz

Phil Gehrman pszichológus szerint az alváshiány torzítja az észlelést, és emiatt az ember rosszul ítéli meg a helyzeteket, túlreagál, nem tud különbséget tenni vélt és valós sérelmek között.

Este, fáradtan, ingerülten olyan mondatok csúsznak ki, amik reggel már vállalhatatlanok. Ha viszont hagytok egy kis „lehűlési időt”, vagyis alszotok rá egyet, reggel már nem harcosként, hanem emberként tudtok egymással beszélni.

Via Yourtango


Megosztom
Link másolása


LOVE
Ez a mondat az, amit minden nő hallani akar egy férfitól – és nem, nem azt, hogy „szeretlek”
Nem drámai, még csak nem is romantikus a klasszikus értelemben.

Megosztom
Link másolása

Nem, nem az, hogy „Imádlak”. Nem is a „Gyönyörű vagy”. És nem a „Menjünk vásárolni!” - még csak az sem, hogy „Hogy van anyukád?”. Ezek mind kedves mondatok, sok nő örömmel hallja őket, de önmagukban nem ezek azok a szavak, amiktől az ember lánya elolvad.

A pszichológusok szerint a legvonzóbb mondat, amit egy férfi egy nőnek mondhat, ez: „Majd én intézem.”

Ez a három szó simán, magától értetődően hangzik el – és olyan erőt és biztonságot ad, amitől az, aki hallja, rögtön el tud lazulni. Nem harsány, nem hősies, nem teátrális – épp ellenkezőleg.

Pont azért működik, mert egyszerű, mégis mélyen gondoskodó.

Ez a mondat sokkal többet jelent annál, amit elsőre kihallani belőle: azt üzeni, hogy „Átveszem a dolgot. Megoldom. Te addig csak legyél. Most én jövök.” És ez – ha őszinte és utána a férfi meg is csinálja amit ígért – komoly hatással tud lenni arra, aki hallja. Olyan, mintha valaki végre átvenné a felelősséget, a terhet, a feladatot – de nem azért, mert kell, hanem mert akarja.

De hát ma már minden nő önálló, nem?

A mai világban a nők függetlenek, erősek, önállóak – és ez jó. Sőt, szükséges. Generációkon keresztül tanultuk és tanítottuk, hogy egy nők is képes mindenre, amire egy férfi – és ez alapvetően helyes. De ez az üzenet sokszor elnyomott egy másik, finomabb igazságot: hogy

a párkapcsolatokban nemcsak az számít, mihez van jogunk, hanem az is, hogy mire vágyunk egymástól.

És ebben lehet különbség. Van, aki biztonságra vágyik, van, aki azt szeretné érezni, hogy gondoskodnak róla – más meg azt, hogy gondoskodhat. És ezek az igények nem mindig nemhez kötöttek, de nagyon is valósak.

Egy ölelés, két világ

Amikor két ember megöleli egymást, nem biztos, hogy ugyanazt élik át közben. Az egyikük talán erőt érez – azt, hogy védelmezni tud, jelen tud lenni. A másik pedig pont azt, hogy lazíthat, nem kell erősnek lennie, egy pillanatra megpihenhet.

Mintha két külön világból érkeznének, és ebben az egy ölelésben találkoznának. És ez a találkozás akkor a legtökéletesebb, ha valaki ki is mondja: „Majd én intézem.”

Energia és figyelem

Ez a dinamika nem csak férfi-nő viszonylatban működik. Ezek az energiák nem a biológiához, hanem a szerephez és kapcsolódási módhoz kötődnek. Van, hogy ez felcserélődik, van, hogy állandó – a lényeg az egyensúly.

Az a három szó – „Majd én intézem” – nem hatalmi játszma. Nem uralkodás. Nem azért erős, mert hangos, hanem mert csendes és biztos.

Mert jelenlétet jelent. Figyelmet. És igen, szeretetet is.

Amikor valaki ezt kimondja, és utána valóban meg is teszi amit vállalt, akkor nemcsak a problémát oldja meg – hanem kapcsolatot is épít. És az ilyen mondatokra sokkal tovább emlékezünk, mint bármilyen nagy gesztusra.

Via Yourtango


Megosztom
Link másolása


LOVE
Kembe Sorel: „Egy pasi hűségének a tesztje az, ha megvan mindene, egy nőé az, ha a pasinak nincs semmije”
Ismét megosztó és gondolkodásra serkentő videót tett közé TikTokon a műsorvezető.

Megosztom
Link másolása

Ismét megosztó, gondolkodásra serkentő, vitát generáló posztot tett közzé TikTokon Kembe Sorel.

Ez a tartalom is alkalmas arra, hogy beszélgetéseket indítson el, amiben az emberek megosztják a tapasztalataikat.

Pedig a videó nagyon rövid, mindössze ennyi hangzik el benne:

"Egy nő hűségének a tesztje, ha a pasinak nincs semmije. Egy pasi hűségének a tesztje, ha mindene megvan."

Majd így folytatta:

"A legundorítóbb dolog, amit egy férfi csinálhat, hogy az út szélén hagyja azt a nőt, aki ott volt a kezdetekkor és nem lehet ott vele, ahova jutott."
@iamkembesorel Az út széle‼️IG: iamkembesorel #fyp #kembesorel #amainapon ♬ eredeti hang - Kembe Sorel

Sokan osztották meg a - többnyire sajnos negatív - tapasztalataikat kommentben a videó alatt.

"A férjem albérletből, a nulláról indult, 16 év után, menő vállalkozóként hagyott itt a gyerekkel. Most milliókat keres havonta, persze más élvezi"

- írta egyikük. Egy másik hozzászóló azt írta, pont, mint az ő exe.

Te is tapasztaltál hasonlót életed során?


Megosztom
Link másolása