Ez a 6 leggyakoribb hiba, amit melltartó vásárlásakor elkövethetsz
Honnan tudhatod, hogy a tökéletes melltartó mellett döntesz? Úgy, hogy elkerülöd ezt a hat hibát:
1. Nem figyelsz a méretre
Tudtad, hogy már egy-két kiló súlyingadozás hatására is megváltozhat a melltartó méreted?
Ráadásul ez teljesen normális, ezért a hormonális változások és hasonlók miatt évente legalább egyszer érdemes egy szabócentivel méretet venni magadról, mielőtt elmész új darabot vásárolni. Aztán nem kell meglepődnöd, ha a bolti méretezés nem egyezik pontosan; a melltartó számozása a márkától függően változó lehet, csak útmutatóként szolgál.
2. Nem végzed el az ugrálós tesztet
Ez egy hasznos módszer, amelyet gyakran ajánlanak sportmelltartók vásárlásakor, de a hétköznapi melltartók esetében is segít, különösen, ha nagyobb mellű vagy!
(ez azt jelenti, hogy amikor belebújsz, előrehajolsz, így a mellszövet megfelelően esik a kosarakba), majd néhányszor fel-le ugrálsz. Így kiderül, hogy a melltartóban van-e mozgás, ami később a mellszalagok és -szövetek megnyúlásához/megereszkedéséhez, valamint fájdalomhoz vezethet.
@highsupportsportsbra01 Let’s do a bounce test together with Courtney. #highsupportsportsbra #bigboobstrugles #sportsbrareview #fullbust #sportsbra ♬ original sound - Stella Leah
3. Olyan melltartót választasz, amely a legszűkebbre kapcsolva jó csak
Erről sok vita folyik, de a szakemberek szerint ha melltartót próbálsz, olyat vegyél, amelyik a leglazább kapcson a legkényelmesebb. Így lesz lehetőséged szorosabbra venni, ha a normál mosás és viselés során elkezd nyúlni.
4. Olyan fazont választasz, amely nem illik a mellformádhoz
Bár a méret alap, a forma még inkább! Sok nő szeret bele egy fazonba, és nem veszi figyelembe, hogy az ő alkata mit kíván igazán. Például, ha nagyon telt melleid vannak, akkor a félkosaras melltartó nem biztos, hogy megfelelően tart. Ezzel szemben a lazább szövetű mellek olyan melltartót igényelnek, amelyek a kosár alsó felében plusz párnázással rendelkeznek, ettől kerekebbnek és teltebbnek tűnsz majd.
@madisonannehPOV you’re watching this with your straps digging into your shoulder♬ Locket - Oui Lele
5. A pántok bevágnak
Válladon mély bevágásokat okoznak a melltartód pántjai? Ez nemcsak csúnya, de fájdalmas is. Nagyon sok nő hiszi azt, hogy ez normális, nincs mit tenni. De az igazság az, hogy ennek nem szabadna megtörténnie, függetlenül attól, hogy milyen nagyok és nehezek a mellek.
Ha azt tapasztalod, hogy vörös csíkot hagy a válladon a melltartód, valami nem stimmel a vele.
6. Csak egyet veszel
Ha nap mint nap hordod a kedvenc melltartódat, és csak hetente mosod ki, azzal hozzájárulsz annak rövidebb élettartamához, hiszen a bőrünkön lévő szennyeződés és az izzadság pusztítja a melltartó anyagát. Ideális esetben minden nap kellene cserélni, különösen, ha zsíros a bőröd, vagy hajlamos vagy sokat izzadni. Persze az élet máshogy működik. Egyszerűbb a kedvenc fazonodból egyszerre 2-3 darabot venni, így lehet rotálni őket.
A Hellogigles alapján