Egy új szoftver megérti, mit beszélnek egymással a csirkék – állítják japán kutatók
Ha mindig is tudni szeretted volna, hogy mit kukorékol a kakas és mit kotkodácsol a tyúk, lassan valóra válik az álmod!
„Ebben az úttörő tanulmányban a fajok közötti kommunikáció újszerű megközelítését mutatjuk be, a baromfik hangadásának megértésére összpontosítva.
- írták a kutatók. A Futurism szerint a Tokiói Egyetem professzora, Adrian David Cheok vezette a kutatást. Ennek során 80 csirke változó hangmintáit hallgatták és mesterséges intelligenciát használtak, hogy kategorizálják a mintákat - számolt be róla a brit The Sun.
Ezután egy állatpszichológusokból és állatorvosokból álló csapat segítségével a baromfik mentális állapotát kötötték a hangokhoz. Elég nagy pontossággal sikerült ezt megtenniük.
Cheok azt mondta egy nyilatkozatban:
Kifejtette, hogy az állatok megértése segíthet abban, hogy jobb világot teremtsünk számukra. Ugyanakkor nem titkolta lehetséges korlátokat sem. Úgy véli, az eljárás nem biztos, hogy könnyedén átvihető más fajtákra, és további kutatásokra van szükség ezen a területen.
Úgyhogy, ha szeretnéd tudni, hogy mit szeretne mondani az ékszerteknősöd, arra még egy kicsit várnod kell. A kutyák és a macskák meg már mesterséges intelligencia nélkül is képesek megértetni magukat.