„Dugig vannak nős férfiakkal, akik hazudnak, hazudnak, hazudnak” – A randiappok tönkreteszik a nőket egy angol írónő szerint
Lisa Hilton angol bestseller írónőre nem lehet ráfogni, hogy prűd lenne, vagy régimódi. Három erotikus témájú regénnyel robbant be a könyvpiacra, gazdag, sikeres – és elvált.
A Daily Mail oldalain osztotta meg lehangoló nézeteit az online randizásról és a randiappokról, amelyet 13 év házasság után, kislányát egyedül nevelő anyaként óriási csalódásként élt meg.
Az első internetes társkereső, a globálisan elérhető Match.com 1995-ben indult el, ám Lisa Hilton szerint azóta óriási változás történt az online randizás világában. Egy új felmérés szerint a mai párok egyharmada már online talál egymásra (egy másik kutatás szerint az online házasságoknak HATSZOR akkora az esélyük arra, hogy három éven belül válással végződnek, mint a személyes találkozás alapján kötött frigyeknek). A Badoo nevű, online társkereső platform statisztikái szerint a klienseik 78 százaléka mondta azt, hogy rövidebb vagy hosszabb depressziós időszakon ment át egy-egy rossz tapasztalat vagy félresikerült netrandi után.
Bár az érzés kölcsönös volt, ledöbbentette a modortalanság, az, hogy ennyire nem veszik emberszámba, és még egy udvarias vacsorát sem lehet elfogyasztani anélkül, hogy öt perc után közöljék vele: nem váltál be, jöhet futószalagon a következő.
Hilton több hasonló korű nősimerősét is említi, de fiatal lányok elborzasztó tapasztalatairól is beszámol. Tonnányi hazugság, két perc után átküldött péniszfotók, már a személyes találka előtt szélsőséges szexuális kívánságok közlése. Körülbelül ebből lehet válogatni.
Jo Hemmings pszichológus szerint a randiappok teljesen szembemennek az emberi pszichológiával: dehumanizálnak egy alapvetően a humán működésen alapuló folyamatot.
„Nincs meg például a szerelem és a kapcsolódás szempontjából elengedhetetlen kémia. A párválasztás alapja. Nincs meg a szemkontaktus, ami alapján valóban kiszűrjük, hogy kihez vonzódunk, hogy ki vonzódik hozzánk, és azt kis, ki hazudik” – mondja a szakember.
Bár a fiatalabb nők a randiappokat készen kapták, így nyitottabbak rá, és természetesen vannak, akik komoly párkapcsolatot is találnak rajtuk, ez az elvált, negyvenes vagy afölötti nőknél már sokkal nehezebb. Mivel az appok a nárcisztikus bántalmazók, az élőskődő prédalesők, a mentális betegek és a kalandozásra vágyó, nős férfiak gyűjtőhelye lett, ezért az ember rengeteg csúnya történetbe futhat bele.
Volt olyan nő, aki egy idő után már alaposan lenyomozta a kontaktjait, és egyik randipartneréről kiderült (egy közösségi oldalon), hogy ELŐZŐ HÉTVÉGÉN nősült.
Lisa Hilton szerint a randiappoknál károsabb jelenséget nehéz lenne találni, és sajnos hűen tükrözik a mai társadalom állapotát: minden piac, az emberi kapcsolatok is húspiaccá váltak, a választék óriási, semmibe nem kell energiát fektetni, csak egy kézmozdulattal jobbra vagy balra húzogatni egymást, aztán évek hosszú kiábrándító és kínos randi-sorozata után az ember vagy feladja, vagy nem.
Hilton egyébként feladta, ő úgy döntött, kivárja, amíg a való életben találkozik valakivel.
Címkép: Pixabay