A lány, aki Excel táblázatot készít a randijairól, most elmondja, miért éri meg
A randik világa igen vadregényes, amiben bárki könnyen elveszettnek érezheti magát. A sikeres randizáshoz nincs tervrajz, de van egy új módszer, amivel egy kicsit szórakoztatóbbá és sokkal szervezettebbé teheted őket: a randizási táblázatok.
Ahogy a neve szó szerint is sugallja, a randi-táblázat egy módja annak, hogy nyomon kövessük találkozóinkat, mondja Lily Womble, feminista társkereső coach és a The Date Brazen Podcast házigazdája.
Például kategorizálva, hogyan találkoztatok, hol voltatok a randin, és mit szeretsz vagy nem szeretsz a potenciális partnerben.
Sixtine Rouyre modell is ezt a taktikát alkalmazta, mikor barátnőjével egy kihívás elé állították magukat.
„Azért kezdődött, mert a barátnőmmel kitűztünk egy célt, hogy elmegyünk hetente egy randira, de ez rengeteg randi, ezért úgy döntöttünk, hogy nyomon követjük, miközben csináljuk”
-mesélte a Popsugarnak.
Hasonlóan dokumentálta randevúit Jenny Eishingdrelo, aki TikTok videóban osztotta meg az ezzel kapcsolatos élményeit.
Számára a randizás-táblázatok az önreflexiót és a tanulást segítették elő.
„Azért kezdtem el naplózni a társkereső alkalmazások adatait, hogy megismerjem magam, és hogy lássam, vannak-e minták a randevúkban. Meg akartam találni a számomra megfelelő személyt, hogy le tudjak szállni az alkalmazásokról.”
@findingjenny #stitch with @crelyea12 where my spreadsheet gang at @redjustinphan @manicbunnie #tinder #hinge ♬ original sound - Findingjenny
A lány számára a módszer valóban hatásosnak bizonyult. Több dologra is rádöbbent, például arra, hogy ha az első randin kávézni megy a kiszemelttel, abból sosem lesz második randi.
Ha a te érdeklődésedet is felkeltette a módszer, most elmondunk mindent, amit tudnod kell erről a randizási technikáról - beleértve az előnyöket, hátrányokat, és hogy mit kell felvenned a listádra.
Előnyök:
A társkereső-táblázat egy központosított hely, hogy nyomon tudd követni az összes romantikus interakciódat. A randik utáni emlékek könnyen homályossá válnak. A randi-táblázat viszont segít észben tartani az indokokat, hogy miért nem illetek össze egy bizonyos személlyel. Így nem fogod arra pazarolni az idődet, hogy még egy esélyt adj neki.
Másfelől, egy táblázat segíthet felismerni a saját randizási tendenciáidat és mintáidat. A technikát alkalmazó Eishingdrelo például azt tapasztalta, hogy neki általában három randira van szüksége ahhoz, hogy megértse, hogy összeillik-e valakivel.
A randi-táblázat módszert használva ráadásul úgy érezheted, te tartod kézben a szerelmi életed és nem csak elszenvedője vagy egy-egy rossz találkozónak.
És végül, de nem utolsósorban, a táblázat segítségével a randizás könnyedebbé és kevésbé ijesztővé válhat. Leveszi a terhet a válladról és sokkal szórakoztatóbban élheted meg a találkozót.
Hátrányok:
Mint a legtöbb dolog az életben, a társkereső táblázatok sem hibátlanok. A szakértő szerint fontos megjegyezni, hogy nem a tökéletes táblázat elkészítése a lényeg. Sokkal inkább az, hogy tudjunk belőle tanulni, ezért oda kell figyelni, hogy ne essünk abba a hibába, hogy szépíteni próbáljuk a dolgokat.
Továbbá nem szabad, hogy a táblázat elkeserítsen minket. Sorozatos sikertelen randik után könnyen úgy tűnhet, mintha esélytelen lenne számunkra megtalálni az igazit. De a táblázat lényege az önreflexió és a tanulás.
Adatok, amiket érdemes lehet beleírni a táblázatba:
Alap szint:
Név
Randi dátuma (nap/hónap/év)
Hogyan találkoztatok?
Mit csináltatok a randevún/hol voltatok?
Mi a munkája?
Mi tetszett benne?
Volt valami, ami nem tetszett, vagy amiben bizonytalan voltál?
Volt valami elriasztó dolog benne?
Szeretnél még találkozni vele?
Hány randin voltatok már?
Haladó szint:
Vonzódsz hozzá?
Jó a személyisége?
Csókolóztatok és/vagy szexeltetek?
Milyen kérdéseket tettél fel a randin? Milyen érzéseket keltettek benned a válaszai?
Miről beszélgettetek, amit érdekesnek találtál?
Jó kérdéseket tett fel?
Mit tanultál magadról vagy a preferenciáidról ezen a randin?
Tényleg olyan embernek tűnt, aki potenciálisan egy igazi társ lehet?