LOVE

7 mérgező párkapcsolati szokás, ami teljesen normálisnak tűnik

Hála a filmeknek és dalszövegeknek, sokan hiszünk a nekünk rendelt szőke hercegben, akire csak elég ideig kell várni, sokan gondoljuk, hogy jó dolog a végletek nyelvén beszélni, vagy hogy a hangos konfliktus a szenvedély jele. Hát nem.

Megosztom
Link másolása

A mérgező párkapcsolati szokások nemcsak normálisak a társadalmunkban, egyszerűen imádják őket az emberek. A szenvedélyes szerelmi történetekből kasszasikerek lesznek, a se veled-se nélküled abuzív kapcsolatból aranyat csinálnak a filmes- és zeneipari szakemberek.

A szerelemből egy mindent felemésztő, mennyet és poklot megjáró, ‘együtt, míg meg nem halunk’ lett.

És ebből a ‘meg nem halunk’ rész sajnos időnként valósággá válik. Azok a dolgok, amelyek egy kapcsolatot valóban jóvá, stabillá és teljessé tesznek, nem túl izgalmasak még könyvben sem, nem is adják el magukat. Mivel nem elég drámaiak, ezért gyakran összekeverjük a szerelmet a mérgező viselkedéssel, és azt feltételezzük, hogy a békák végül szőke hercegekké válnak. Spoiler: nem fognak. Békák maradnak.

Összegyűjtöttünk 7 olyan szokást, amelyek elsőre teljesen normálisnak tűnnek, mégis súlyosan károsítják a kapcsolatokat, és azt is eláruljuk, hogyan lehet megszabadulni tőlük.

1. Elvárni a társadtól, hogy megoldja a lelki problémáidat

Legyél őszinte: hányszor veszekedtél már amiatt, hogy a partnered nem támogatott eléggé egy nehéz időszakban, vagy nem volt kellően együttérző, amikor rossz napod volt? Gyülemlett már fel benned harag, mert érzelmileg nem állt melletted annyira, mint amennyire szükségesnek érezted volna? Bár fontos, hogy támogatást és együttérzést találjatok egymásban, nagy különbség van az önkéntes együttérzés és a kötelező támogatás között. Hozzá kell járulnotok egymás életéhez, de egyikőtöknek sem szabad függenie a másiktól.

Mit tegyél helyette?

Egy egészséges kapcsolatban odaállhatsz a társad elé:

„Ez a helyzet most nagyon nehéz nekem. Tudnál valahogy segíteni, hogy túljussak rajta?”

A lényeg a kérés. Mondd el, hogy mit szeretnél, hogyan tudna segíteni neked, anélkül, hogy elvárnád tőle vagy teljesen rábíznád, hogy megoldja a problémádat, amiben vagy. Vállalj felelősséget a saját érzelmeidért, és ne tőle várd, hogy tálcán kínálja fel neked a boldogságot.

2. Számon tartani a szívességeket

Az udvariasság csodálatra méltó tulajdonság. Szívességeket adni és kapni is nagyon jó dolog. De a kapcsolatokban a szívességek számontartása gyorsan egy pontversenyhez kezd hasonlítani.

Egy kapcsolatnak sem szabad eljutni oda, hogy egy képzeletbeli pontozólapon számoljátok, ki szúrt el több dolgot, vagy ki tartozik a másiknak több hálával.

Ha azon kapod magad, hogy fejben azt számolgatod, hogy a másik milyen erőfeszítéseket tesz, és ez hogyan viszonyul a te erőfeszítéseidhez, vagy ha valamelyikőtök a múltbeli hibák felsorolásával torolja meg a sértett érzéseit, az annak a jele, hogy jobban koncentráltok a pontszámaitok megtartására, mint a kapcsolat egészségének megőrzésére.

Mit tegyél helyette?

Egy jó kapcsolatban nem kell patikamérlegen mérni a szívességeket ahhoz, hogy a dolgok működjenek. Ha együtt éltek, nézzétek át a házimunkákat: nem kell mindig mindennek egálban lennie (például te főztél, ő mosogat, vagy tegnap elvitted a kutyát sétálni, tehát ma ő viszi le). Ehelyett ajánld fel, hogy megcsinálod azokat a dolgokat, amelyekről tudod, hogy a másik utálja, feltéve, ha neked belefér, és fordítva: vegyen át tőled olyasmit, amit te nem szeretsz. Persze szem előtt tartva, hogy a háztartás terhe nagyjából egyformán nyomja mind a kettőtök vállát. A legfontosabb, hogy kezeljetek minden nézeteltérést úgy, mintha vadonatúj lenne, anélkül, hogy egy képzeletbeli listából felhoznátok a múltbeli sérelmeket vagy épp szívességeket.

3. Azt képzelni, hogy ő a másik feled

Nézzük ezt a „te vagy a másik felem” baromságot - senki (és komolyan, tényleg senki) nem élhet normális életet azzal a hittel, hogy szüksége van valaki másra ahhoz, hogy rendben legyen. Ha fél embernek érzed magad nélküle, akkor nem fogsz keresni saját hobbikat, barátokat és olyan időt sem, amit egyedül tölthetsz (pedig az elengedhetetlen egy igazán jó kapcsolathoz). Ha úgy érzed, hogy szó szerint nem tudsz élni nélküle, akkor bizonytalanná válsz amint nincs a közeledben, és attól félsz majd, hogy elveszíted.

Ez a hozzáállás olyan durva mérgező dinamikához vezet, mint a társfüggőség és a kontrolmánia.

Mindez pedig később az egész életedre rányomja a bélyegét, sem a munkában, sem szülőként, sem barátként nem fogsz tudni olyan teljesítményt nyújtani, amilyenre képes lennél.

Mit tegyél helyette?

Tekints úgy a partneredre, mint olyan valakire, aki gazdagítja és kiegészíti az amúgy is teljes életedet.

Koncentrálj gyakrabban magadra, és keresd azt, ami boldoggá tesz. Téged.

Ezután készülj fel arra, hogy megoszd az örömödet a pároddal, ahelyett, hogy elvárnád, hogy ő legyen az örömöd kizárólagos forrása.

4. A végletek nyelvén beszélni

„Soha nem tudnék együtt lenni valakivel, aki ilyen szörnyű dolgokat mond!” Vagy: „Megérdemlek valakit, aki meghallgat engem, és törődik az én érzéseimmel is!” Vagy jöjjön a klasszikus: „Te soha nem hajtod le a WC ülőkét /pakolsz el magad után/ figyelsz rám!” Ismerősen hangzik? Amikor ilyen végletekben beszélsz, durván ítélkezel is a másik felett.

Lehet, hogy az adott esetre próbálsz rávilágítani, de akaratlanul is azt mondod el neki, hogy nem érdemel meg téged, vagy hogy ő mennyire gáz fazon.

Egy konkrét probléma, amelyet meg lehet oldani, egy nagyobb állítássá válik, és az egész kapcsolatot kérdőjelezi meg.

Mit tegyél helyette?

Koncentrálj kizárólag az adott problémára. Ne általánosíts a másik egy-egy tettét nézve, inkább azt mondd el neki, hogy miért bántott meg az adott pillanatban. Kerüld el az olyan kifejezéseket, mint a ‘soha’ vagy a ‘mindig’, ehelyett az épp felmerülő problémát kezeld egyedi helyzetként, nem tesz jót, ha általános vádakkal szórod meg őt.

5. Azt gondolni, hogy a hangos konfliktus a szenvedély jele

A tévében mindannyian megnézzük a romantikus drámákat, katarzist érzünk, amikor szenvedélyes csókokba torkollik az ordítozás. De amit a képernyőn szenvedélyként ábrázolnak, a képernyőn kívül egymást érő veszekedések, ordítások sorozata, és mindig mélyebb problémákat fed el. Ilyenek a éretlenség, a kommunikációs nehézségek, a párkapcsolati visszaélés olyan vonásai, mint a nárcisztikus viselkedés vagy a kontrollmánia (függetlenül attól, hogy mennyire jól takargatja az illető egyik vagy másik a tulajdonságát). Eltekintve attól, hogy mi okozza az állandó veszekedést, ez élhetetlenné teszi a kapcsolatot, és végül kiégéshez vezet.

A valóság az, hogy a szeretet gyengéd.

A jó kapcsolatnak inkább sima víztükörnek kell lennie, és nem haragos tengernek

benne élve pedig inkább nyugodtnak kellene érezned, magad mint szenvedélytől korbácsoltnak.

Mit tegyél helyette?

Ahelyett, hogy egymás ellen harcolnátok, gondoljatok úgy a felmerülő problémára, hogy ti ketten, együtt álltok szemben vele. Ha mégis veszekedtek, inkább a társad érzelmeire koncentrálj, ne a szavaira. Így kevésbe fog bántani, ha valami dühből vagy frusztrációból hagyja el a száját.

Kezdd el értékelni a másik olyan tulajdonságait, amelyeknek semmi közük a szenvedélyhez:

a kedvességét, azt, hogy ott van melletted, hogy ugyanaz az érdeklődési körötök, ilyesmi.

6. Célozgatni, üzengetni

Lehet, hogy véletlenül felejtettél nyitva a közös laptopon egy böngésző oldalt egy bizonyos fülbevalóról, amiért élsz-halsz. Esetleg egy olyan barátnőről mesélsz, aki összeköltözött a pasijával és nagyon boldognak tűnnek, vagy azt mondod el ártatlan arccal, hogy anyukád megkérdezte, mikor fogsz megházasodni.

Esetleg a párod az esti szexek számáról ‘poénkodik’, és te pontosan érted, mire gondol, de már csak azért sem fogja megkapni.

A kapcsolatotokat érintő célozgatások, szurkálások elhelyezése ahelyett, hogy megmondanátok, hogy mit szeretnétek, súlyosan mérgező és káros. Ha nem tudod nyíltan elmondani az érzéseidet vagy a vágyaidat, legyen szó akár arról, hogy bárcsak többet bókolna neked, vagy hogy szeretnél valami újat kipróbálni az ágyban, akkor sem célravezető sunyi módon üzengetni, majd megsértődni, ha a másik nem veszi a lapot. Nőj fel. Mondd el, ha akarsz valamit.

Mit tegyél helyette?

Legyél őszinte és nyílt, amikor az érzéseidről, vágyaidról és szükségleteidről van szó. Soha ne hidd, hogy a partnered képes lesz kitalálni, hogy mit szeretnél. Viszont ha ő áll eléd, értékeld a nyíltságát a kommunikációban.

A társad nem köteles kielégíteni az igényeidet.

Inkább értékeld az erőfeszítéseit vagy a támogatását, de ne ítélkezz felette, és ne legyél elutasító mindazzal kapcsolatban, amit nagy nehezen elmond neked.

7. Hinni abban, hogy létezik az igazi

Egy másik kasszasiker sztori, ami miatt a Disney-filmek első moziélménye óta mindannyian hiszünk a szőke hercegben, vagy a nekünk rendelt lelki társ létezésében, rosszabb esetben abban, hogy mi majd megtaláljuk azt a bizonyos tökéletes társat, csak elég ideig kell várnunk rá, vagy keresnünk őt. A nekünk rendelt társ-sztorival azonban van egy kis probléma: az egész életedet eltöltheted azzal, hogy keresed az igazit.

Minden partneredet kétféleképpen nézheted: keresheted benne azt, ami miatt ő a tökéletes választás, vagy keresheted azt is, hogy hol van benne a hiba (és lesz benne, ebben biztos lehetsz, mert mindenkinek vannak hibái).

Aztán az első hibánál kétségbe vonod a tökéletes társ státuszát (arra gondolva, hogy esetleg van valahol valaki, aki még nála is tökéletesebb a számodra), és simán lehet, hogy végül fogsz találni olyat, aki kipipálja a teljes ellenőrző listádat, de van rá egy fogadásunk, hogy akkor más hibát találsz benne. Mert valójában az elköteleződésről kellene másként gondolkodnod. Az lesz az, ami mindent megváltoztat.

Mit tegyél helyette?

Egy kapcsolat közös döntés, mind a ketten választotok olyankor. Gondolj úgy az elköteleződésre, mint egy választásra, és nem mindennek a végére.

Azt kérdezd meg magadtól, hogy szeretnéd-e, ha a gyerekeid olyanok lennének, mint ő.

Vagy hogy boldognak éreznéd-e magad vele egy nehéz vagy unalmas időszakban is, ahelyett, hogy azon rágódsz, hogy tökéletes-e a párod a számodra. Ne annak igazolását keresd minden hibában, hogy nála találnál jobbat, ha tovább keresnél. Lehet, hogy találnál. Lehet, hogy nem. De amire ez kiderül, elmegy az élet.

Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


LOVE
Létezik egy egyértelmű jel, ami a legtöbb párkapcsolat végét jelzi - állítják a szakértők
Eláruljuk, mikor lőttek a kapcsolatnak.

Megosztom
Link másolása

Ha van egy bizonyos érzés, ami rendszeresen felüti a fejét a kapcsolatodban, és ha már ezredszerre futtok neki ugyanannak a vitának, ideje lehet elengedni. De honnan tudod, mikor húzd ki a dugót? Mikor merítetted ki az összes opciót, és mikor lépsz a „most már mindegy, ez úgyse fog működni” zónába?

Nos, egy Reddit-felhasználó ezt a kérdést dobta be egy olyan szálon, ahol arról ment a diskurzus,

melyek azok a jelek, amik azt ordítják, hogy „ez a pár már nem lesz sokáig együtt”.

Ekkor valaki előrukkolt a 20+ éve praktizáló párterapeuta ismerősének tippjével:

„Megkérdeztem egy hosszú ideje házassági tanácsadóként dolgozó szakembert, mi az a jel, ami a legbiztosabban mutatja, hogy a kapcsolat halálra van ítélve. Azonnal rávágta:

‘Ha az egyik fél megvetéssel – gúnnyal, lenézéssel – reagál a másik érzéseire, akkor vége!’”

És ezzel más szakértők is egyetértenek. Kristen Mark, szex- és párkapcsolati kutató, példaként említi a gúnyos beszólásokat, a lekezelő hangnemet vagy a kegyetlen csipkelődést – ezek mind kódoltan azt üzenik, hogy semmibe veszed a másik érzéseit - írja a LADbible.

A Reddit-felhasználók is megosztották a gondolataikat arról, mikor jön el a szakítás ideje:

- „Amikor már egyszerűen nem érdekel. Nem érdekel vitatkozni, nem érdekel az intimitás, nem érdekel, hogy tegyek érte akármit is.”

- „Ha már a barátoktól várod, hogy mondják ki helyetted, hogy szakítanod kéne. Akkor te már belül rég döntöttél.”

- „Ha azon kapod magad, hogy fantáziálsz a szinglilétről, elég jó eséllyel az ösztöneid nem vernek át.”

Jeff Guenther, egy amerikai terapeuta szintén listázott öt olyan problémát, ami szerinte a legtöbb kapcsolatot könnyedén kivégzi:

1. Elmaradnak az apró figyelmességek (flört, bókok) – ebből olyan szakadék lesz, amit nehéz áthidalni.

2. Újra és újra ugyanazon veszekedni – leginkább egy véget nem érő körforgás a semmiért.

3. Elhidegülés, eltávolodás – ha az önállóságot és a külön utakat jobban kívánod, mint a közös jövőt, az intő jel lehet.

4. Ha valaki más iránt kezdesz el vonzódni – ez egyenes út a kapcsolat végéhez. Már csak azért is, mert nagyon nehéz így visszatérni a régi kerékvágásba.

Összességében, ha a megvetés vagy a gúny rendre megjelenik a kapcsolatotokban, az egy olyan egyértelmű jel, ami ellen már nem sokat tehetsz. És ha közben folyton azt érzed, csak pazarolod az időtöket – a vita utáni hetekben sem lesz jobb semmi –, akkor lehet, hogy eljött a búcsú ideje – állítja egy házassági tanácsadó.


Megosztom
Link másolása

LOVE
Azok a párok, akik megteszik ezt a 10 dolgot, örökre együtt maradnak
Ahogy telik az idő, egy házasság vagy párkapcsolat óhatatlanul változik. Te is változol, és a partnered is. Ez azonban nem feltétlenül rossz dolog.

Megosztom
Link másolása

Valószínűleg mindketten változtatok egy kicsit, és most bölcsebbek vagytok, mint tíz évvel ezelőtt. Néhány dolgot már megtanultatok, amitől a közös élet gördülékenyebb és könnyebb lett.

A korábbi tűz talán már nem lobog olyan nagyon, és lehet, hogy nem érzed ugyanazt az izgalmat, amikor a nap végén találkozol a társaddal. Időnként talán hiányzik a szenvedély. De mit lehet tenni, hogy a kapcsolatotok újra megerősödjön?

Azok a párok, akik örökké együtt maradnak, gyakran követnek néhány fontos alapelvet. Íme, mit tesznek a sikeres párok:

1. Az érzelmi és testi intimitás elsődleges

Ha 10, 20 vagy akár 50 év házasság után is szeretnéd megélni az intimitást, akkor nem szabad elhanyagolnod. Lehet, hogy gyerekekről, munkáról, háziállatokról és szülőkről kell gondoskodnod, de ne felejtsd el, hogy a kapcsolatod is értékes. Szánjatok rendszeresen időt arra, hogy olyan módon kapcsolódjatok egymáshoz, ami táplálja és fellobbantja a szenvedélyt.

Nem csak a testiség jelenti az intimitást:

őszinte beszélgetések, csendes közös tevékenységek szintén közel tudnak hozni benneteket egymáshoz.

2. Gondolj magadra vonzó személyként

A partnered nem fog vonzónak találni, ha te magad sem érzed annak magad. Keresd meg azokat a dolgokat magadban – úgy, ahogy most vagy –, amelyeket szépnek és kívánatosnak látsz.

Éld meg ezeket az érzéseket, és hagyj fel az önkritikával! Ez jót tesz az önbizalmadnak, és olyan kisugárzást ad, aminek nehéz ellenállni.

A nők azért szeretnék magukat kívánatosnak érezni, mert az evolúciós biológia, a társadalmi elvárások és az önértékelés iránti szükséglet komplex kölcsönhatása ezt diktálja. Ennek egyik fő mozgatórugója az emberi vágy a kapcsolódásra és a pozitív szociális interakciókra, amelyeket gyakran a vonzónak érzékelt megjelenés tesz lehetővé.

Az Evolutionary Psychology című folyóiratban megjelent tanulmány szerint ez a vágy megmutatkozik abban, hogy az emberek értékes potenciális partnerként szeretnének feltűnni romantikus kapcsolatokban, ami arra ösztönözheti a nőket, hogy a kulturálisan vonzónak tartott külső jegyeikre helyezzék a hangsúlyt.

3. Kerüld a panaszkodást

Ha azon kapod magad, hogy panaszkodsz vagy kritizálsz – akár a partnerednek, akár másokról beszélve –, állj le! Ezek a szokások rombolják a hangulatot, és eltávolítják tőled a partneredet. Inkább közvetlenül annak az embernek mondd el, mi zavar, akivel a probléma van, így szabadon és szeretetteljesen élhetsz a kapcsolatodban.

4. Törődj a saját igényeiddel is

Győződj meg róla, hogy a saját szükségleteidet is kielégíted – a hálószobán kívül is, nem csak azon belül. Ha mindig magadat teszed az utolsó helyre, valószínű, hogy már nem élvezed a társad társaságát.

Egy kellemes fürdő, egy jó könyv, vagy egy pihentető masszázs csodákat tehet, és minél kiegyensúlyozottabb vagy, annál nyitottabb leszel a másik közelségére.

5. Mondd ki, mire van szükséged

Az évek során a sérelmek felhalmozódhatnak, és akadályozhatják azt a fajta kapcsolatot, amire vágysz a pároddal.

Gondold végig, mi segíthetne a sérelmeid feloldásában, és mondd el ezt a partnerednek.

Kérd meg, hogy tegyen jóvá egy régi hibát, vagy segítsen többet ott, ahol szükséged van rá. Legyél konkrét és egyértelmű abban, hogy mit szeretnél, így mindketten tisztábban láthatjátok, hogyan erősíthetitek a kapcsolatotokat.

6. Vizsgáld meg, miért mondasz nemet

Ha olyan elfoglalt és hajszolt életet élsz, mint sokan mások, lehet, hogy gyakrabban mondasz nemet a pároddal való együttlétre, mint ahogy azt szeretnétek.

Talán annyira megszoktad, hogy nemet mondasz, hogy már rutinból teszed.

Ha a partnered valahová elhív, és az első reakciód az, hogy visszautasítod, állj meg egy pillanatra, és gondolkodj el: miért mondasz nemet?

Ha dühös vagy ideges vagy valamire, próbáld megoldani azt a problémát. Ha egyszerűen csak kimerült vagy, pihenj, tölts egy kis időt magaddal, és nézd meg, hogy utána jobban érzed-e magad.

Gyakran nehéz nemet mondani, mert társadalmi elvárások vagy rögzült szokások akadályozhatnak benne, hogy kiállj a saját igényeid mellett.

Sok nő például úgy érzi, hogy kötelessége megfelelni egy kérésnek, még akkor is, ha valójában nem akar valamit.

Egy kutatás szerint az ilyen helyzetek gyakran vezetnek konfliktushoz: az egyik fél kimondja, mire van szüksége, a másik viszont visszahúzódik, és nem reagál. Ha a nemet nem veszik figyelembe vagy nem kezelik megfelelően, az idővel frusztrációt és sértettséget okozhat. Ezért fontos, hogy meghallgassátok egymást, és őszintén megbeszéljétek, miért érzel úgy, ahogy.

7. Fedezd fel a igen szót

Az intimitás, amibe csak azért egyezel bele, mert úgy érzed, muszáj, egyikőtök számára sem lesz kielégítő. Ha a fizikai intimitáshoz való hozzáállásod negatív vagy stresszes, érdemes utánajárnod, hogy miért érzel így.

Egészségtelen dolog lefeküdni valakivel, ha valójában nem vágysz rá – még akkor is, ha a házastársadról van szó.

Derítsd ki, milyen akadályok állnak közted és közte, hogy amikor valóban igent mondasz, teljes mértékben átadhasd magad az érzésnek!

8. Flörtölj újra

A flörtölés nem csak ismerkedésre vagy friss szerelmesek közt menő – bárki számára hasznos lehet, aki szeretné életben tartani kapcsolatában a szikrát. A flört a legjobban ösztönösen működik, de ha mostanában nem voltál különösebben játékos vagy provokatív az ellenkező nemmel, noszogasd magad egy kicsit! Légy kedves, figyelmes vagy akár egy kicsit pajzán a nap folyamán, és nézd meg, mi történik, amikor kettesben vagytok.

A flörtölés jelentősen hozzájárulhat egy egészséges kapcsolathoz: növeli az önbizalmat, fenntartja az intimitást, és megerősíti a vonzalmat a házasságban.

Egy 2021-es tanulmány szerint azonban fontos, hogy a flörtölés mindig megfelelő és tiszteletteljes legyen, és mindkét fél kényelmesen érezze magát közben. .

9. Beszélj arról, mit szeretsz

Az intimitásról való kommunikáció kényelmetlen lehet – még akkor is, ha évek, akár évtizedek óta együtt vagytok a pároddal. Ne feltételezd, hogy a partnered magától tudja, mit szeretsz és mit nem.

Beszélhettek erről egy nyugodt délután, vagy adhatsz konkrét visszajelzéseket a pillanat hevében is, például: „Érints meg itt...” vagy „Ez tetszik...” Az ilyen apró kérések sokat segíthetnek az élmény fokozásában és a kapcsolat mélyítésében.

10. Vedd könnyedén

Ne vedd az intimitással kapcsolatos problémákat túl komolyan. Ha úgy érzed, hogy eltávolodtatok egymástól, vagy ha az intimitás unalmassá és rutinszerűvé vált, természetes, hogy ez aggaszt.

Fontos, hogy észrevedd, mi nem működik, és tegyél érte: változtass rajta.

De amikor csak lehet, próbálj könnyed és játékos lenni.

Ez különösen igaz az intimitásra: élvezzétek a közös időt, használd a fantáziád, és legyél nyitott az új dolgokra. Nézd meg, hová vezethet mindez, ha felszabadultan közelítesz a partneredhez.

Az élet tele van változásokkal, de ezekkel az alapelvekkel nemcsak megőrizheted, hanem újraélesztheted a kapcsolatotokban rejlő szenvedélyt és örömet.


Megosztom
Link másolása


LOVE
Ezekre a szexuális kifejezésekre kerestek rá legtöbbször az emberek a Google-ban
Nézzük, mi izgatta leginkább a felhasználók fantáziáját 2024-ben! Mutatjuk a listát.

Megosztom
Link másolása

Melyek voltak 2024 legtöbbet guglizott szexkérdései? Erről készített összeállítást a The Sun brit bulvárlap.

Azt írják, az autoszexualitás volt az egyik oyan szexualitással kapcsolatos kifejezés, amely a toplistára került.

A szex és a kapcsolatok körüli modern nyelvezet zavaros lehet.

A Google elárulta, hogy a szex-szel kapcsolatos keresések közt 2024-ben az első helyen az volt, hogy "Mi az az autoszexuális?".

A kifejezés 2020-ban került a köztudatba, amikor Kourtney Kardashian megosztott egy ezzel kapcsolatos bejegyzést a blogján. Azt írta: "Autoszexuális vagy? A rövid válasz az, hogy valószínűleg igen. Valójában mindannyian azok vagyunk, legalábbis egy kicsit."

A posztban Casey Tanner terapeuta, író és a QueerSexTherapy alapítója fogalmazta meg az autoszexuális definícióját, aki szerint autoszexulis az, aki a saját szexualitásától és testétől is izgalomba jön. Előfordul, hogy az autoszexuális magát vonzóbbnak tartja, mint más embereket. De az, hogy valaki ennyire vonzódik önmagához, nem jelenti azt, hogy másokhoz nem vonzódhat.

A keresések közt a következő leggyakoribb az volt, hogy a "Normális-e, ha szex után vérzik az ember?" és "Bűn-e a maszturbáció?", de a "Mi az orgazmus?" kérdés is előkelő helyen szerepelt.

A párkapcsolati kérdések között szerepelt a "mi a PDA egy kapcsolatban?", "mi az a DINK kapcsolat és "mi az ENM kapcsolat?".

A PDA a "public display of affection" rövidítése, és a párok közötti fizikai érintkezést jelenti nyilvános közegben, legyen az csók, simogatás, ölelés, kézfogás stb.) A DINK a kátkeresős, gyermektelen párokat jelenti. Az ENM pedig olyan kapcsolatot jelöl, amelyet az etikus nem-monogámia jellemez - ezt mi magyarul konszenzuson alapuló nyitott kapcsolatnak nevezzük.

Melyek voltak tehát a 2024-es év leggyakoribb szexuális témájú keresései?

Mi az autoszexuális?

Normális, ha szex után vérzik az ember?

Bűn-e a maszturbáció?

Mi az orgazmus?

Császármetszés után mennyi idővel lehet szexelni?

Milyen gyakran szexelnek a házaspárok?

Forrás: The Sun

Megosztom
Link másolása


LOVE
10 egyértelmű jel, hogy a párod hiába tökéletes, mégsem ő az igazi
Még akkor sem, ha ő maga próbálja elhitetni veled, hogy Mr. Tökéletessel találkoztál.

Megosztom
Link másolása

Az emberek gyakran tévesen azt feltételezik, hogy a nagyon intenzív, szenvedélyes kapcsolatok azt jelzik, hogy valakiben megtalálták az igazit.

Azonban egy intenzív kapcsolat is lehet valóságos katasztrófa.

Íme a jelek, amelyek arra utalnak, hogy a partner nem nagy Ő, bármilyen nagyszerűnek is tűnjön:

1. A szenvedély főként veszekedésekből ered

A traumás kötődés létező jelenség, amely gyakran bántalmazó kapcsolatokban fordul elő. Ilyen esetekben valaki szenvedélyesen kötődik egy olyan személyhez, aki rossz hatással van rá, mert az agya „függővé válik” azoktól a „szerelmi vegyületektől”, amelyeket a kapcsolat elején termelt a test -írja a YourTango.

Tarra Bates-Duford pszichológus szerint: „Bár a kötődés fogalma általában valami pozitívat és jót jelent, a traumás kötődések egészségtelenek és ártalmasak.

A traumás kötődés arra utal, hogy a 'félelem, izgalom és intim érzések helytelen használata' csapdába ejtett valakit.

Ez akkor fordul elő, amikor az intenzív szeretet és izgalom időszakait követi bántalmazás, elhanyagolás és rossz bánásmód.”

Ha valamiért gyakran kell sírnod, vagy azon gondolkodnod, hogy miért nem olyan kedves a partnered, mint régen volt, akkor nem a lelki társadat találtad meg, nem az igazit, hanem egy bántalmazót, aki intenzív érzelmi kitörésekkel manipulál.

2. A környezeted jelzi, hogy nem kellene együtt lennetek

Ha a barátok, családtagok vagy más ismerősök többször is felhívják a figyelmedet arra, hogy ez a kapcsolat nem neked való, érdemes meghallgatni őket.

Ha a barátaid már leültettek, könyörögtek, hogy felejtsd el a partnered, és nyíltan kimondták, hogy szakítanod kellene, érdemes meghallgatni őket.

Az emberek csak akkor tesznek ilyet, ha attól félnek, hogy valaki túl rossz hatással van rád, vagy úgy érzik, hogy veszélybe sodorhatod magad. Ha sokan úgy vélik, hogy ez a kapcsolatod problémás, az intő jel.

3. Szinte semmi közös nincs bennetek

Nincsenek közös céljaitok. Nem ugyanazokat a dolgokat értékelitek. Utálod a kedvenc zenéit és tévéműsorait, és ő sem kedveli a tieidet. A lelki társaknak több közös vonásuk van, mint pusztán a testi vonzalom. Ha ez igaz rátok, akkor ő nem az igazi.

4. Szenvedélyt csak te érzel

Ha csak te érzel szenvedélyt, ő nem az igazi. Egyszerűen csak megszállott vagy vele kapcsolatban, és pazarolod az energiád. A saját érdekedben hagyd abba!

„Egy egészséges kapcsolat kellemes érzéseket kelt, és magától értetődően működik”

– mondja JoLynn Braley életvezetési tanácsadó. „Ez ugyanaz a könnyedség, amit akkor érzel, amikor a tested és az elméd harmóniába kerül, miután feldolgoztad azokat a mélyebb érzelmi problémákat, amelyek eddig meghatározták a viselkedésed.

Egy egészséges kapcsolatért nem kell megszállottan küzdeni.

Ahhoz, hogy bevonzz egy ilyen partnert, először neked kell az ideális önmagaddá válnod – testben, lélekben és szellemben.”

5. Azok a tulajdonságok, amiket szeretsz benne, felszínesek

„Azért ő az igazi társam, mert nagyszerűen úszik és szép göndör a haja” – ilyet még soha senki nem mondott. Az igazi társak kapcsolata sokkal mélyebb. Ha nem tudsz semmit mondani, amit a személyiségében igazán szeretsz, akkor valószínűleg csak intenzív testi vágyat érzel, nem valódi lelki kötődést.

6. Érzed, hogy nem működne hosszú távon

Ha nem tudtok megegyezni az alapvető dolgokban, amelyek hosszú távú kapcsolatotok céljaihoz szükségesek, akkor nem ő az igazi.

Például, ha ki nem állhatod a gyerekeket, de a partnered kétségbeesetten vágyik rájuk, akkor ez nem fog működni.

Ha olyan kérdésekben ütköztök, amelyekben nincs kompromisszum, világos, hogy a kapcsolat nem működhet anélkül, hogy egyikőtök ne lenne boldogtalan.

7. A kapcsolat bántalmazó

Ha egyetlen egyszer is megüt, vagy azzal fenyeget, ha megaláz, vagy szándékosan tönkreteszi a jó híredet, az állásodat, akkor nem a nagy Ő kopogott az ajtódon. Csak egy veszélyes bántalmazó, és mielőbb ki kell lépned ebből a kapcsolatból.

„Még ha soha nem is használt ellened fizikai erőszakot, a bántalmazásnak sokféle formája van.

Egy egészséges kapcsolatban nem kell állandóan azon aggódnod, hogy milyen hangulatban jön haza a másik, vagy úgy érezned, mintha tojáshéjakon lépkednél"

– állítja Wendy Kay párkapcsolati coach.

8. Állandóan nyomást gyakorol rád

Az intenzív kapcsolatok gyakran azért olyan hevesek, mert az egyik fél állandó nyomás alatt tartja a másikat.

Ha folyamatosan kritizálja, ahogy kinézel, amit mondasz, vagy amit csinálsz, akkor valószínűleg nem vagytok egymásnak valók. Hidd el, egyedül is jobb lesz neked, mint vele.

Egy igazi társ inspirál, hogy jobbá válj, de mindezt ezt úgy teszi, hogy közben elégedett maradsz önmagaddal.

És ne hívd lelki társadnak azt a partnert sem, akit erővel próbálsz megváltoztatni, hogy megfeleljen a te igényeidnek vagy az életstílusodnak. Gloria Breame terapeuta elmagyarázza: „Nem segíthetsz valakin, hogy megváltozzon, ha ő maga nem akar változni. Ez olyan partnerség, ahol az egyenlet sikeréhez a másik is 50%-ban hozzájárul.”

9. Folyamatos a küzdelem a kapcsolatért

Ez egyáltalán nem jó jel. Az egészséges kapcsolatok ritkán járnak küzdelemmel, különösen, ha elköteleződésről van szó. Ha küzdened kell azért, hogy a partnered téged válasszon, összeköltözzetek vagy például vegyen egy jegygyűrűt, akkor ő nem az igazi számodra.

10. A másik tökéletes, csak valahogy nem érzed jól magad mellette

Talán nem érzed, hogy igazán megértenek, vagy van egy állandó rossz érzésed vele kapcsolatban. Bármi is az ok, egy jó kapcsolatban nincsenek ilyen rossz érzések.

Ha nem érzed magad teljesen komfortosan vele, akkor bármit is mondanak a barátok és a rokonok róla, nem ő az igazi. Még akkor sem, ha ő maga is próbálja elhitetni veled az ellenkezőjét.


Megosztom
Link másolása