ÉLETMÓD

Kislányok rémálma vagy 18 karikás élő Tinder? Húsvét hétfő akkor és most!

Mennyit változott ez a profán ünnep, kik és miért írták az első húsvéti verseket, és egyáltalán: Szabad-e locsolni?

Megosztom
Link másolása

- Az első emlékem a húsvéthétfőről a fejfájás és a hányinger.

- Az utolsó emlékem a húsvéthétfőről a fejfájás és a hányinger.

Nem nehéz kitalálni, melyik mondat milyen nemű személytől származhat.

Utóbbi talán kevesebbeknek fáj annyira, hiszen

egy önálló felnőtt férfi egyszerűbben mond nemet az alkoholra a többnapos ünnep utolsó napján, mint egy kislány a szokással kapcsolatos helyesnek vélt rokoni-ismerősi elvárásokra.

Ennek megfelelően nem túl sok olyan felnőtt nő él ma Magyarországon, aki boldogan emlékszik vissza kislánykora húsvéthétfőire. A kevés kivételnek ezúton is gratulálunk a támogató környezethez, ami megteremtette számukra a szokás pozitív megélését, vagy ellenkezőleg, az abból való kivonulás lehetőségét. A cikk nem nekik fog szólni, illetve annyiban mégis, hogy megérthessék a másik oldalt.

Szerintünk ugyanis a hajunkban összekeveredett pacsulik émelyítő szaga nem szép szokás.

A kislányként sokszor félelmetesnek tűnő pálinkaszagú férfiak zavaros tekintettel elröhögött pajzán, vagy jobb esetben csak bugyuta verseinek meghallgatása nem hagyományőrzés.

A hosszú órák alatt készített hímes tojásokat fitymáló tekintettel a kosarunkban hagyó szomszéd kisfiú nejlonszatyrában gyűlő csokitojások és papírpénzek látványa pedig minden, csak nem szívet melengető.

De hogyan alakult ez a nagyon is megosztó, modern szemmel egészen abszurdnak tűnő szokás, és mit tehetünk azért, hogy mindenkinek jobb élmény legyen?

Mint a nyulak

A keresztény húsvét előtti ősi pogány tavaszünnepekről már sokat olvashattunk. A germán Ostara istennő- akinek nevéből a német Ostern vagy angol Easter kifejezést is eredeztetik - termékenységet és megújulást éltető ünnepének rituáléi és szimbólumai rejtve vagy nyíltan, de fennmaradtak a ma ismert húsvéti szokásokban is. A tojás, a nyúl, a bárány évszázadokon át volt egyszerre vallási és világi szimbólum, a locsolkodás intézménye viszont a kevés keresztény utalástól eltekintve (a Jézus feltámadását hirdető jeruzsálemi asszonyokat locsolással akarták a zsidók elhallgattatni, illetve a Jézus sírját őrző katonák

vízzel öntötték le a feltámadás hírét vivő asszonyokat)

gyakorlatilag egy kisközösségi, élőben történő tinderezés volt egészen a XX. századig, ami, hát valljuk be, sok minden, csak nem keresztényi. Viszont nagy szükség volt rá ahhoz, hogy ne néptelenedjenek el a magyar falvak.

A nagyböjti megtartóztatás, a vidám társas eseményektől való tiltás a mindenkori fiatalságot nagy önuralomra kényszerítette. Képzeljük el, egy kis faluban élünk, épp belenövünk abba a korba, amikor elkezd minket érdekelni a másik nem, de nincs se internet, se telefon, se iskola, jobbára még szántóföldi munkák sincsenek, ahol ismerkedhetnénk. Adott korszaknak megfelelő bulik sincsenek már február óta, hiszen a nagyböjt alatt negyven napig se lakodalmat, se más táncos-zenés összejövetelt nem illik tartani, mert különben "lehullana a szilva vagy a barack", de még az éneklésért is megszólják az embert az idősebbek, ha az nem a templomban történik. Aztán elérkezik a Húsvét, a vasárnapi mise után a sonka és a pálinka mellett felengednek az öregek, hétfőn pedig

végre valahára lehet egy kicsit „lazulni”, megrendezni az évi rendes vizespólóversenyt és begyűjteni a lájkokat: ki hány tojást vagy locsolást kapott.

Ebből a szemszögből nézve talán érthetőbb és indokoltabb a hosszas készülődés, a sütés-főzés, takarítás, tojásfestés, váltóruhák bekészítése, majd az aznapi ki-tudja-hány hidegvizes leöntés elviselése, de talán még az olyan, mai szemmel felnőtt filmekbe illő szokás is, mint a vesszőzés.

Egyes településeken ugyanis nem volt jellemző a locsolkodás, hanem az azzal egyenértékű sibálás volt elterjedt. Minden fiú a számára legkedvesebb lányt „korbácsolta meg” egy 4–6–8 vagy 9 fűzfavesszőszálból készült, sibának nevezett korbáccsal. Ennek célja a locsoláshoz hasonló termékenységvarázsláson túl a betegségektől való megóvás volt, ahogyan ez a Tordason elterjedt „korbácsolóvers” is mutatja:

Keléses ne légy,

Bolhásos ne légy,

Esztendőre frissebb légy!

Amit pedig sokan nem tudnak - csak hogy elődeink nemi egyenjogúságra való tudatos vagy tudattalan törekvését is elismerjük - hogy a locsolkodás másnapján, de sok helyen már hétfő délután is a lányok mentek locsolni.

Orbán Balázs néprajzi gyűjtő így írt erről 1869-ben: Székelyföldön egyáltalán, de főként Csíkban a húsvéti öntözés megvan mindkét nemű fiatalságnál, húsvét másodnapján a legények öntözik a leányokat, harmadnapján a leányok a legényeket.

Ez a visszavágásra lehetőséget adó szokás azonban a két világháború közötti időben sajnos kikopott a köztudatból, később pedig egyre több más, kulcsfontosságú részlet is megváltozott a locsolkodás menetében.

A tojás ünnepe

Az ünnepek adnak formát az időnek, és tagolják azt. Aki uralja az ünnepeket, uralja a hétköznapokat is.

Minden új politikai rendszer, így a kommunizmus és a szocializmus is igyekezett a maga képére formálni ezeket a napokat. Így lett a Mikulásból Télapó, a karácsonyból fenyőünnep, a húsvétból meg valami, aminek Tojásünnepre való átkeresztelése még Rákosinak is sok volt.

A húsvét ugyanis annyira összetett ünnep, hogy nem vállalkoztak a szakszerű élveboncolásra, csak a könnyen eltávolítható részeket nyírbálták le róla: így lett a húsvéti határjárásból a templom köré szorult körmenet, vagy a keresztény elemekkel tűzdelt versekből „Zúg a traktor, szánt az eke…”, és hát maga a változó világ is segített máshová helyezni a fókuszt.

A városi munkások értelemszerűen már nem járták végig a lakóhelyüket, hogy minden lányos házba bekopogjanak, később a panel harmadik emeletéről senki se cipelte le a közkútra a lányokat.

A fiatalok ismerkedési lehetőségei megsokszorozódtak, a nagyböjti vigasság-tilalom gyakorlatilag eltűnt, így nekik már nem volt szükségük a húsvét hétfőhöz hasonló alkalmakra.

Végül Kádár idejében sikerült rokonlátogatásra, közös családi étkezések szintjére redukálni a húsvétot, ahol a locsolkodás valami nosztalgikus commedia dell'arte-vá alakul az idősek szórakoztatására és a kisgyerekek lekötésére. Utóbbiak könnyebb bevonásához változott csokivá a hímes tojás, amit eredetileg szintén megettek, csak egészen más okokból.

Szilágyi Örzsébet tojását megírta

Amíg ma már szemünk se rebben egy Jégvarázs-tematikába hempergetett hímes tojástól, addig régen egyáltalán nem díszítő, hanem üzenethordozó és rontáselhárító céllal írták meg őket.

Szó szerint, ugyanis az írástudatlanság nem jelentett egyet az írás mellőzésével, csak betűk helyett eleink szimbólumokban jegyezték le a szándékaikat a különféle felületekre, lett légyen az kapufélfa, keszkenő vagy tojás.

Az effajta írásnak rendszerint valamilyen védő-óvó funkciója volt. A gyimesi tojások szimbolikájában például gyakoriak az állattestrész ábrázolások (kakastaréj, kecskekörmöm), ezek mind rontás- és bajelhárító jelentéssel bírtak.

Utóbbiakat sem csak úgy vaktában, találomra készítették:

nagyjából minden lány sejtette, kik fognak eljönni hozzá, így személyre szóló tojásokat készíthetett nekik.

A szimbólumhasználat szerint a tojások védhettek betegségtől, úton való eltévedéstől, vagy akár szerencsét is hozhattak.

Amíg ma jellemzően kifújva készítik az írott tojást, addig akkoriban megfőzték azokat, úgy került rájuk a minta. Úgy vélték, a mágia még erősebben működik, ha a tojást el is fogyasztja az, akinek szánták.

Tehát régen nem a gyerekek festették a tojást, hanem kizárólag olyanok, akiknek már megvolt hozzá a kellő kézügyessége és türelme, na meg a szándéka a tojásra írt nyílt titkú üzenetekkel…

„Ezt a verset már hallottam!”

A fenti mondat lassan harminc éve hangzott el egy húsvét hétfő délelőtt az akkor négy-öt éves húgom szájából, amikor az egyik locsoló belekezdett egy olyan versbe, amit előtte már valaki elmondott. A megsemmisítő mondat után a meglocsolásra hivatott virágszál sarkon fordult, és kivonult a szobából, a hoppon maradt fiatalembert meg igyekeztük kárpótolni, és reménykedtünk, hogy nem törte derékba a locsolói karrierjét ez a túl őszinte vélemény.

Ebből a történetből is kiviláglik a locsolkodás eredeti célközönségének megváltozásával járó probléma: egy kisfiúnak nehéz betanulni és bátran előadni egymás után többször is egy, a „Zöld erdőben jártam…”- nál hosszabb verset, egy kislány pedig kevesebb türelemmel bír, arról nem is beszélve, hogy sokszor valószínűleg egyikük se érti a verset.

A húsvéti szokásokhoz kötődő versikék egyébként nem olyan régi keletűek.

A debreceni és sárospataki diákok farigcsáltak először rövid köszöntő versikéket azon családok számára, akiknél koszt-kvártélyt kaptak arra az időre, míg a húsvéti ünnep alatt a kollégium zárva volt. Értelemszerűen ezek távol álltak a mai pajzán változatoktól, egészséget és gazdagságot kívántak a szállásadó családnak.

Akarsz-e locsolni?

Szerencsések vagyunk, hiszen ma már semmilyen karhatalom nem szabja meg, hogyan ünnepeljük a húsvétot. Kizárólag rajtunk és a velünk együtt élőkkel történő hatékony kommunikációnkon múlik, hogy a húsvét hétfőt mivel töltjük. Meg lehet mondani Manyi néninek, hogy idén mi kirándulni megyünk, és majd két hét múlva látogatjuk meg őt.

Kiírhatjuk a kapura, hogy „Locsolkodók kíméljenek!”, de azt is, hogy „Locsolkodók, ide gyertek!”, és ha következő évben máshogy érezzük, akkor táblát is cserélhetünk.

Megbeszélhetjük az ovis csoporttal, hogy kihez mehetnek a vállalkozó szellemű locsolók, és az is rendben van, ha egy családon belül az egyik lány szívesen várja a fiúkat, a másik meg inkább elvonul a szobájába. Mi például évek óta úgy várjuk a lányaim locsolóit, hogy kirakunk egy pohár vizet és egy szál virágot vagy gyümölcsfa ágat, és megkérjük a parfümmel vagy túl sok vízzel készülő kis kertészlegényeket, hogy csak a vízbe mártott virággal hintsék meg a lányok haját - így nem kell ruhát cserélni és a hajuk se lesz olyan, mintha egész nap a Douglas-t járták volna. Még senki se sértődött meg a kérésen.

Ha valamit nem szeretünk egy szokásban, azt formáljuk át, hiszen nem mi vagyunk a szokásért, hanem a szokás értünk. Ez egy mozgó ünnep. Mozogjunk benne kényelmesen.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


ÉLETMÓD
Egy idegtudós szerint könnyen kiderítheted, hogy hajlamos vagy-e az alkoholizmusra
És meglepő módon nem az számít, hogy sokat és gyakran iszol-e.

Megosztom
Link másolása

Egy idegtudós szerint van egy módja annak, hogy kiderítsük, hajlamosak vagyunk-e az alkoholizmusra. Alkoholizmusról akkor beszélünk, amikor valaki függővé válik az alkoholtól, és elveszíti a kontrollt az ivási szokásai felett.

Sajnos egyes emberek esetében eleve adott a biológiai hajlam az alkoholfüggőségre, amely a családban öröklődhet - így nagyobb kockázatnak vannak kitéve...

Andrew Huberman idegtudós, a Stanford Egyetem Orvosi Karának neurobiológiai és szemészeti docense.

A The Huberman Lab podcast egyik korábbi epizódjában elmondta: „Szeretnék megemlíteni valamit, amivel szerintem a legtöbb ember nincs tisztában, és ez az a tény, hogy azok az emberek, akik rendszeresen isznak, vagy akiknek genetikai hajlamuk van az alkoholizmusra, amikor isznak, hajlamosak arra, hogy hosszabb ideig nagyon energikusnak legyenek és nagyon jól érezzék magukat.”

És ez a függőség része, ez a körforgás, amikor egy anyag fogyasztása közben kiválóan vagy megkönnyebbülten érezzük magunkat, és ezt az érzést szeretnénk újra megpróbálni és megtapasztalni, amikor a szer hatása elmúlik. A szakértő azt állította, hogy ez nem csak a krónikus ivókra vonatkozik, hanem azokra is, akik esetleg alkalmi ivóként tekintenek magukra.

„Ismétlem, azok az emberek, akiknek genetikai hajlamuk van az alkoholizmusra, azoknál nem feltétlenül jellemző, hogy rengeteg alkoholt fogyasztanak"

- magyarázta Huberman.

„Egy-két pohárral isznak esténként, vagy minden második este isznak, vagy csütörtöktől vasárnapig isznak, de azok az emberek, akik hajlamosak az alkoholizmusra, általában éberséget és jókedvet tapasztalnak, amikor isznak."

Ez jelentősen különbözik azoknak a tapasztalatától,

akik nem hajlamosak az alkoholizmusra, ők inkább „egy rövidebb, azaz kevésbé tartós időszakot élnek meg, amikor jól érzik magukat az italtól, majd gyorsabban átmennek egy olyan állapotba, amelyben fáradtak, vagy elkezdik elveszíteni a motoros képességeiket, elkezd elmosódni a beszédük".

Az idegtudós hozzátette, hogy ezek a leírt hatások különböznek attól, hogy valaki jól bírja az italt, amely szintén más-más szintnél húzódik minden embernél.

Huberman azt állította, hogy vannak különbségek egyes emberek között az alkohol hatását nézve, de általában meg lehet határozni, hogy van-e hajlam az alkoholizmusra vagy sem azzal, ahogy az illető egy-két pohár alkoholra reagál - írta meg a LadBible.


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk
ÉLETMÓD
Videóval! Egy lányt hazaküldött a női HR-es az irodából túl szexi ruhája miatt, míg a férfi HR-es megdicsérte egy SOKKAL szexibbért
A kommentelők szerint itt bizony női irigységről van szó. Szerintetek?

Megosztom
Link másolása

Egy Marie Dee nevű TikToker – egyébként kétgyerekes családanya – nagy vihart kavart, és 22 millió nézőt vonzott be az egyik videójában, amelyben rögzítette, ahogy a női HR-es hazaküldi őt a munkahelyéről, mert szerinte az öltözéke „túl sok mindent mutat", és ezzel „eltereli a figyelmet".

A fiatal nő teljes alakban meg is mutatja a ruhát. Egy valóban testhezálló, magasított nyakú, térdig érő, fekete ruháról van szó. A felvételen persze csak a HR-es hangja hallatszik, ahogy azt mondja: "Sajnálom, de ilyet nem viselhetsz ezen a munkahelyen."

A kommentelők többsége szimpátiáját fejezte ki Marie iránt, szerintük egyszerűen csak arról van szó, hogy a HR-es irigy.

„Az a baja, hogy túl jól nézel ki. Ez neki már rögtön nem profi egy irodában. Hallani a hangján az irigységet” – írták többen is.

Marie ettől vérszemet kapott, és férje segítségével csinált egy másik videót is, amelyen egy kifejezetten szexis, mély dekoltázsú, zöld ruhát vett fel, egy kardigánnal, és besétált ezúttal a férfi HR-eshez, hogy szerinte ez rendben van-e.

„Persze, nagyon jól nézel ki” – hallatszik a férfi hangja, aztán, amikor a lány megfordult, meg is ismételte a bókot. Nem küldte haza, pedig itt azért már lehetett volna mibe belekötni.

Íme a két videó, a tanulságot pedig mindenki vonja le maga.

@notmariedeeThis is getting ridiculous.♬ original sound - NotMarieDee

@notmariedee Replying to @s0cialgarbage ♬ original sound - NotMarieDee

Forrás:The Sun


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk

ÉLETMÓD
A Rovatból
4 reggeli szokás, ami teljesen tönkrevágja a napodat, és 2 olyan, ami tökéletessé teheti
Az nem lehet, hogy minden nap bal lábbal kelsz. Valami más dolognak kell lennie a háttérben. El is mondjuk, hogy mi az.

Megosztom
Link másolása

Vannak olyan dolgok, amik az egész napodra rányomják a bélyegüket, pedig nem is gondolnád.

„A kellemesen mosolygós reggelek titka nem bonyolult - csak egy kis gyakorlás és fegyelem kell hozzá” - mondta Dr. Michele Leno pszichológus.

Négy olyan szokást mutat be, amelyeket érdemes elhagynod reggelente, ha nem szeretnéd már az első percekben elrontani a napodat:

NE merülj el az e-mailekben, hiába vagy kíváncsi, mit írt éjjel a főnököd

Lehet, hogy azt hiszed, ezzel előrébb jutsz, de Leno szerint csak felesleges stresszel kezded a reggelt.

Biztos hallottad már azt a tanácsot is, hogy ne nyúlj ébredés után egyből a telefonodért. De míg számos tanulmány szerint a lefekvés előtti telefonhasználat összefüggésbe hozható a rossz alvásminőséggel, a reggeli telefonhasználatról kevesebb szó esik.

Egy vizsgálat azonban kimutatta, hogy ha elalváskor telózol, majd ébredéskor folytatod, nem teszed lehetővé, hogy az agyad egy kis szünetet tartson.

Ha tehát első dolgod az, hogy megnézd a telefonodat, az agyad azonnal túlpörög.

Másrészt, ahogy Christy Harrison wellness-szakértő nemrég elmesélte, az ébredés utáni netes szörfözés segít neki abban, hogy „akármilyen rövid időre is, de kapcsolódjon az ötletek, a kultúra, az összetett gondolatok világához.”

Ha tehát ha ébredés után néhány hírt elolvasol vagy a közösségi médiában teszel rövid kirándulást, hogy lásd, mit csinálnak a barátaid, az segít könnyedebben kezdeni a napot. De ha ébredéskor azonnal beleveted magad a munkába - itt az ideje, hogy átértékeld a dolgokat.

NE kelj hangos ébresztőórára

Bár lehet, hogy szükséged van egy kis zajra az ébredéshez, érdemes kísérletezned olyan ébresztőórákkal, amelyek lehetővé teszik a fokozatosabb ébredést.

„Az a hirtelen zaj, ami felébreszt, szorongást okoz” - mondta Leno.

És bár megérti, hogy az emberek nehezen ébrednek fel, ha mélyen alszanak, de egy üvöltő ébresztő, a legrosszabb megoldás, mert van elég más dolog is, ami stresszelhet az életedben.

Próbálkozhatsz olyan ébresztővel, ami egy kedvenc zenédet kezdi játszani egészen halkan, majd fokozatosan lopja be az álmodba a dallamokat, míg fel nem ébredsz. Számtalan megoldás van, de a telefonod maxi hangerőn nyomott sípolása nem tartozik közéjük.

NE akarj azonnal megoldani egy problémát

Normális, hogy az első ébredéskor kissé kába vagy. Ezt az érzést alvási tehetetlenségnek is nevezik, és akár 15-60 percig is tarthat. Bár a tudósok nem tudják pontosan, hogy miért van ez így, feltételezik, hogy ez egy védelmi rendszer - hogy segítsen visszaaludni az éjjeli váratlan vagy nem kívánt ébredések során.

A lényeg, hogy amikor először felébredsz, az agyad nincs csúcsformában. Ne terheld.

NE foglalkozz azzal, ami az előző nap történt

„Ez egy nagyon-nagyon nehéz dolog" - ismerte el Leno.

Nagyon adja magát, hogy

ébredés után azonnal azon pörögj, ami frusztrál téged. Leno szerint bármi is legyen az, felemészted vele magad.

Ehelyett próbáld meg elterelni a gondolataidat a frusztráló témáról, ami nehéz feladat. És némi gyakorlást igényel.

„Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem fogsz gondolni rá a nap folyamán, de próbálj meg nem ezen pörögve ébredni - tanácsolta Leno. - Könnyen lehet, hogy egyik reggel megy, és másnap reggel nem működik. És a következő reggel megpróbálod - és működik.” A kitartás a kulcs.

Most, hogy már tudod, miről érdemes leszoknod, íme két tudományosan alátámasztott módszer, hogy vidámabban kezdd a napodat:

Koncentrálj arra, hogy mit szeretnél elérni - és írj róla listát

Ahelyett, hogy azzal kezdenéd a napodat, hogy azon rágódsz, mi romlott el tegnap, vagy mi romolhat el ma, inkább gondolj arra, hogy mit szeretnél elérni.

Ez nyilvánvalónak hangzik, de könnyen előfordulhat, hogy a negatív "mi lett volna, ha" gondolatok bekúsznak a fejünkbe.

„Még ha úgy is gondolod, hogy a napod káosszal lesz tele, kezdj el valami pozitív dolgot vizualizálni” - javasolta Leno.

Tegyél ki valamit a hálószobád falára, amitől mosolyogni kezdesz

Ha még nincs olyan kép vagy fotó a hálószobádban, ami örömet okoz, akkor szerezz be egyet. Ha felébredsz, és rögtön ott van valami, ami emlékeztetnek egy vidám nyaralásra, egy szerettedre vagy akár csak egy olyan tájra, ahol igazán boldog szoktál lenni, az remek módja a nap indításának.


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk

ÉLETMÓD
Ha e 3 dolog bármelyikéről álmodsz, tekintsd figyelmeztetésnek!
Lehet elsőre nem is gondolnád, de sok mindenre fény derülhet az álmainkból.

Megosztom
Link másolása

Az álmok gyakran rejtélyes üzeneteket hordoznak magukban, amelyek bepillantást nyújtanak az életünk rejtelmeibe. A chicago-i Mystic Memo, a spirituális olvasó, a TikTok-on megosztotta értelmezéseit három specifikus álomról, amelyekre figyelmeztetésként kellene tekintenünk.

1. Erőszak

Az erőszakos álmok nem csupán rémálmok, hanem mélyebb jelentéssel is bírnak. Ezek gyakran arra figyelmeztetnek, hogy valaki vagy valami megpróbál irányítani bennünket, és fontos megérteni, hogy mi (vagy ki) okozza ezeket az érzéseket. Az ilyen álmok lehetnek a feloldatlan traumák kivetülései is.

2. Váratlanul megharap egy állat

Ha egy állat megharap álmunkban, az arra figyelmeztet, hogy valaki szándékosan árt nekünk, és lehet, hogy ezeket az embereket vagy helyzeteket jobban meg kell vizsgálnunk.

„Ezek olyan emberek az igazi világodban, akik a hátad mögött tesznek veled dolgokat. Szándékosan próbálnak ártani neked, szándékosan szövetkeznek ellened. Még az is lehet, hogy káromkodva beszélnek rólad”

- fejtette ki Memo.

3. „Ébredj fel!”

Amikor valaki rád kiabál álmodban utalhat változásra vagy veszélyre, mindenesetre jobb, ha hallgatunk a kis hangra. Egyes szakértők szerint ezek felhívást jelenthetnek arra, hogy változtass az életeden, vagy a pihenő állapotodban fenyegető veszélyt jelzik.

„Ez inkább hátborzongató. Ha valaha is hallod, hogy valaki vagy valami azt mondja neked álmodban, hogy »ébredj fel«, akkor jobb, ha azonnal felébredsz!”

- magyarázta Memo.

@becomingmemo The running away dreams too! #dream #interpretation #interpretaciondesueños #spiritualtiktokhelp #spiritualtok #fyp #fy #dreaming #woketok ♬ original sound - Mystic Memo

Az álmokban rejlő üzenetek megértése kulcsfontosságú lehet a személyes fejlődésünk és az életünk irányításának szempontjából. Fontos, hogy figyeljünk ezekre az intuíciókra, és megértsük, mit próbálnak közölni velünk az alvás közbeni élményeink, a visszatérő jelenségeket pedig érdemes lehet dokumentálni egy álomnaplóban.

Forrás: YourTango


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk