Egy éven belül elérhető lesz egy tabletta, amitől jóval tovább élhetnek a kutyusok!
Van egy szomorú igazság, amit minden kutyatartó ismer: mi végignézzük az egész életüket, ők viszont csak egy szakaszt a miénkből. És bármennyire is szeretnénk, nem lehetnek velünk örökké. Vagy mégis?
Egy amerikai biotechnológiai cég, a Loyal éppen ezen próbál változtatni.
Nem mindegyikét – egyelőre főleg a nagyobb testűekére koncentrálnak, akik a statisztikák szerint jóval rövidebb ideig élnek, mint kistestű társaik.
Míg egy spániel vagy egy tacskó simán elél 14–16 évig, egy német dognál már 7–10 év közé lövik be az átlagot. Ezen próbálnak faragni.
A The Times szerint a projekt most komoly mérföldkőhöz ért: az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelet (FDA) ugyanis zöld utat adott a fejlesztés következő fázisának. Ez azt jelenti, hogy
Szóval egy csivava még várólistán marad.
A fejlesztők szerint az engedély egyfajta elismerése is annak, hogy „a kutyatabletta tényleg működik” – legalábbis biztató eredményeket mutat. A cég alapítója, Celine Halioua úgy gondolja,
A tabletta elvileg úgy működik, hogy a szervezet anyagcseréjét optimalizálja, hasonlóan ahhoz, amit a koplalás kivált az emberi testben – csak itt nem kell megvonnunk a tápot a kutyától. Az étvágya megmarad, de a szervezete hatékonyabban fog működni.
Halioua elutasítja azokat a találgatásokat, hogy ez lenne az „Ozempic kutyáknak”, vagyis nem fogyasztószer. Jelenleg egy ezer kutyát érintő tesztfázis fut, amely már egy éve tart, és még hosszabb időre tervezik.
„A merész véleményem az, hogy kutyákkal kezdeni a leggyorsabb út az élethosszabbító gyógyszerek fejlesztéséhez” – mondta a The Times-nak.
„A biológiánk rendkívül hasonló. Szerintem ha az emberek eljutnak odáig, hogy a saját állatorvosuktól vesznek életmeghosszabbító gyógyszert a kutyájuknak,
Szóval már csak egy kicsit kell kibírni, gazdik, és eljön az az idő, amikor nem kell búcsút mondani a kedvencnek, legalábbis nem néhány évente átélni a gyászt. Jól hangzik, nem?