SZTÁR
A Rovatból

Cserpes Laura: „Nem kell mindig kötelező jelleggel boldognak lenni, az élet nem ilyen”

Cserpes Laura új projekteken dolgozik. A készülő albumáról és egy gyermekkori álom megvalósulásáról beszélgettünk.

Megosztom
Link másolása

Cserpes Laura nevét tíz éve hallottuk először az Eurovíziós Dalfesztivál előválogatóján. Hamarosan sorozatokban is feltűnt, és a legnézettebb produkciókban játszott szerepeket. Mára olyan elfoglalt, hogy nehezen sikerült még időpontot egyeztetnünk is.

- Áruljuk el, hogy napokon belül ez volt a harmadik időpont, amit sikerült összeegyeztetni. Mi történt?

- Nálam most ütötte fel a fejét az influenza, kénytelen voltam visszavonulót fújni és kipihenni a betegséget. Ismerem a testem, és tudom, hogyha most nem tartok szünetet, akkor eluralkodik rajtam. Márpedig nem szeretnék kiesni a ritmusból, jelenleg több projekten is dolgozom egyszerre.

- Énekesnőként vagy színésznőként láthat legközelebb a közönség?

- Márkanagykövetként. Napokon belül indulok Prágába egy jelentős kozmetikai márka képviseletében. De ez nem azt jelenti, hogy háttérbe szorul a színészet vagy az éneklés, csupán most ezen a területen van több feladatom. Hamarosan viszont énekesnőként is újra láthat a közönség. Létray Ákos dalszerzővel együtt, felbuzdulva a tavalyi karácsonyi dalunk sikerén, az idei évben egy új lemezt készítünk, és várhatóan már tavasszal hallhatóak lesznek a dalok. Mindig nagyon élvezem az alkotásnak ezt a fázisát, nagy kihívás életre hívni egy-egy új dalt.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

cserpeslaura (@cserpeslaura) által megosztott bejegyzés

- Rengeteg feladatod van egyszerre, mégsem tűnsz fáradtnak. Nem tudom eldönteni, hogy a smink teszi vagy van egy titkos recepted?

- A hétköznapokban kevés sminket használok, szeretem a természetességet. Nagy titkom nincs, így talán meglepő lesz a válaszom, hiszen tényleg nagyon egyszerű: megtanultam egyensúlyban lenni, és ez látszik az arcomon is. Mondok egy példát: ha sűrű időszakot élek, amiben egyik forgatás után megyek a másikra, és amikor gyakorlatilag nem csinálok mást, mint dolgozom, akkor a végén szigorú pihenés következik, és ilyenkor megengedem magamnak, hogy néhány napig ne csináljak semmit. Úgy érzem, hogy most egyensúlyban vagyok önmagammal. Megtaláltam az erőforrásaimat, amelyek sokat segítenek abban, hogy elégedett is maradjak. Mostanában sok visszajelzést kapok arról, hogy kiegyensúlyozottnak tűnök, és ez valóban igaz, biztosan ezt látod most az arcomon is.

- Miből töltekezel?

- Példaképekből, a természetből és a saját hitemből. Amikor levert vagyok, akkor motiváló személyek videóit nézem, vagy csak hallgatom őket, ezen kívül sokat járok a természetbe, amiért a kutyámnak tartozom hálával. Engem ezek tartanak egyensúlyban. De ez nem volt mindig így.

Sosem fogom elfelejteni, hogy volt, amikor a szakmai sikerek ellenére is nagyon boldogtalan voltam.

Közben végig tudtam, hogy jó időszakot élek, mégis lehangolt voltam, akkor még nem voltak erőforrásaim, vagy legalábbis nem ismertem azokat.

Úgy gondolom, hogy nem kell mindig kötelező jelleggel boldognak lenni, az élet nem ilyen, igenis vannak benne hullámvölgyek, amikor semmi sem képes jókedvre deríteni. Nekem ilyen volt a betegségem.

- Évekig küzdöttél pajzsmirigy panaszokkal. Minek köszönheted a javulást?

- Tíz éve diagnosztizáltak Hashimoto pajzsmirigy alulműködéssel és inzulinrezisztenciával, ekkor még én sem gondoltam, hogy ebből van kiút. Akkoriban nagyon kevés információ volt elérhető az interneten a betegséggel kapcsolatban, így az ezzel kapcsolatos könyvek nyújtottak egyedüli segítséget. Majd szakemberhez fordultam,

találkoztam olyan orvossal is, aki ugyanolyan általános étrendet ad egy ötven kilós lánynak, mint egy száz kilós férfinak.

Nekem is ő állította össze az étrendemet, éreztem is, hogy nem ez lesz a megoldás, de becsülettel követtem a javaslatait, azonban semmit sem javult az állapotom. A súlyingadozás és a hangulatváltozás már nagyon zavart, ezért új szakembert kerestem, aki végül egy teljesen új étrenddel és mozgással segített, hogy enyhüljenek a panaszok. Ma már rendszeresen sportolok, bodyartból még edzői képesítést is szereztem. A mozgás az életmódom részévé vált. Az interjú után rögtön egy különleges csoportos órára megyek, amit prama-nak neveznek, és abban különbözik a többi aerodinamikus edzéstől, hogy sötétben végezzük a gyakorlatokat, csupán színes fények világítanak a teremben. Egyszerűen imádom ezt a mozgásformát, nehéz lenne elképzelni nélküle az életemet. Igaz, számomra különös jelentősége van a rendszeres testedzésnek, hiszen az egészségem és így a jövőm a tét. Azt nem mondanám, hogy végérvényesen meggyógyultam, de mára remekül szinten tartom a betegséget.

- Ha egy év múlva újra találkoznánk, akkor miről szeretnél mesélni?

- Egy különleges terven dolgozom, egy olyan újdonságon, ami mindenki számára meglepetést okozhat. A részletekről egyelőre nem szeretnék semmit mondani, viszont annyit elárulhatok, hogy most fogom megmutatni, milyen üzleti vénát örököltem édesapámtól. Egy év múlva már múlt időben szeretnék mesélni az új lemezről, és nagy büszkeséggel az említett terveimről, miközben talán a kutyámat sétáltatom vagy egy újabb edzésre készülök.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZTÁR
A Rovatból
Szomorú: durván átverték A Nagy Ő esélyesét, ügyvédhez kellett fordulnia
Kiss Krisztina egy autó miatt keveredett jogi vitába. Hiába kérte, nem cserélték ki a folyton szervizben álló járművet, ezért keményebb eszközökhöz folyamodott.

Megosztom
Link másolása

Miközben A Nagy Ő-ben épp a versenyfutás zajlik Stohl András kegyeiért, a műsor egyik legesélyesebbnek kikiáltott szereplője, Kiss Krisztina a való életben egy egészen másfajta harcot vívott. Itt nem egy szál vörös rózsa volt a tét, hanem egy működő autó, az ügyhöz pedig végül már jogi segítség kellett.

A nézők és a többi versenyző szerint is a 47 éves üzletasszony lenne a tökéletes befutó a színésznél, csakhogy amíg Stohl láthatóan gyorsítana, addig Kriszta inkább a féket nyomja

– írta a Story.hu. Hallani sem akar arról, hogy alig négyórányi ismeretség után csókolózzon, ahogy azt Kiara Lord tette Bucival. Ez a fajta következetesség azonban nemcsak a szerelmi életére jellemző. Amikor egy autóvásárlásnál úgy érezte, csúnyán rászedték, nem habozott kiállni magáért, és a történetét a közösségi oldalán is kiteregette.

„Röviden a sztori: augusztus 24-én vásároltam egy autót, ami most már több mint fél éves időtartamot töltött a szervízben”

– vázolta a korábbi helyzetet Kiss Krisztina. Mindössze annyit szeretett volna elérni, hogy egy közelgő utazása előtt cseréljék ki a szervizben dekkoló járművet, az értékesítők azonban erről vélhetőleg hallani sem akartak.

Az ügy itt fordult komolyra: Kriszta ügyvédhez ment, aki azt tanácsolta neki, hogy a közösségi oldalára feltöltött, az esetről szóló videókat inkább tüntesse el. Hogy mi lett a perpatvar vége, és sikerült-e végül dűlőre jutnia a céggel, arról nem tájékoztatta a követőit. Egy dolog azonban biztos:

a Nagy Ő-s szereplése óta már egy elektromos autóval jár, a korábbi kálváriájára pedig pontot tett.


Megosztom
Link másolása

SZTÁR
A Rovatból
Életműdíjat kaptak Regőczyék, de a 46 éve elcsalt olimpiai aranyat sosem kapják vissza
Regőczy Krisztina és Sallay András a Magyar Sportújságírók Szövetségétől vett át díjat. A páros 1980-ban olimpiai ezüstöt szerzett, de három héttel később világbajnok lett.

Megosztom
Link másolása

Lake Placid, 1980. február 20. A levegő vibrál, a közönség állva ünnepli a magyar jégtáncpárost. Regőczy Krisztina és Sallay András épp most tették le a jégre a tökéletes kűrt, egy olyan programot, ami után nem lehet kérdés, kié az olimpiai arany. Aztán megjelennek a pontszámok, és a levegő belefagy a csarnokba.

A tomboló ünneplés döbbent csendbe, majd fülsiketítő, egységes pfújolásba csap át. A magyarok megnyerték a kűrt, de a hidegháborús matek végén, egy hajszálvékony különbséggel mégis a szovjet kettős, Natalja Linicsuk és Gennagyij Karponoszov nyakába akasztják az aranyat.

De miért aktuális ma egy negyvenhat éves sportdráma? Mert alig négy hete, januárban, a budapesti Operaház csillogásában a páros átvette a Magyar Sportújságírók Szövetségének életműdíját. Ez a díj nemcsak egy karrier, hanem egy olyan este elismerése is, amely a magyar sporttörténelem egyik legfájóbb és legvitatottabb pillanata maradt.

A magyar duó nem a semmiből robbant be 1980-ban. A közös munka 1967. február 17-én indult, ez lett a „közös születésnapjuk”. Innen építkeztek kőkemény munkával: az 1973-as világbajnokságon még csak a 13. helyen zártak, de 1976-ban, az innsbrucki olimpián – ahol a jégtánc először szerepelt a programban – már ötödikek lettek. Utána felgyorsultak az események: Európa-bajnoki ezüst, világbajnoki bronz, majd ezüst. A nagy áttörés 1979-ben jött el, amikor megnyerték a legelső Skate America versenyt – éppen Lake Placid jegén, az olimpia főpróbáján.

A korabeli pontozási rendszer maga volt a megtestesült bürokrácia, egy olyan sportdiplomáciai aknamező, ahol a tizedesek és a bírói rangsorok döntöttek életekről.

A végeredményt három részprogram – a kötelező táncok, az eredeti mintatánc és a kűr – összesített helyezési számai adták. Linicsuk és Karponoszov az első két szám után vezetett, de a magyarok a kűrben odatettek egy olyan teljesítményt, ami után a kilenc pontozóbíróból négy őket tette az első helyre, és csak négy a szovjeteket. A brit bíró döntetlenre adta, így jött a szabály, ami ilyenkor az összesített helyezési számokat (az ordinals-t) veszi alapul. A vége 13–14 lett a szovjetek javára. A szabályok szerint persze minden stimmelt, a közönség igazságérzete szerint viszont egyáltalán nem.

De a történet itt nem állt meg. Három héttel később a nyugat-németországi Dortmundban rendezték a világbajnokságot.

Regőczy és Sallay ahelyett, hogy összezuhantak volna, odamentek és megmutatták. Megnyerték a világbajnoki címet, ami a mai napig a magyar jégtánc egyetlen felnőtt vb-aranya. Sporttörténelmi elégtétel volt, a legjobb válasz, amit a jégen adni lehetett.

A páros tagjai évtizedekkel később sem rejtették véka alá, hogyan élték meg a drámát. „Pár évvel ezelőtt elárulták nekünk, hogy az olimpiai vereségünk egy politikai döntés eredménye volt…” – mondta a Magyar Nemzetben Regőczy Krisztina, aki azt is felidézte, hogy egy szovjet csapatvezető már az olimpián megsúgta nekik: „Már az olimpián kimondták, hogy legközelebb mi jövünk.” Sallay András, aki 1980-ban a magyar küldöttség zászlóvivője volt a megnyitón, a verseny fizikai és mentális terhelését emelte ki. „Én két-három napig igazából nem is voltam magamnál a verseny után, annyi erőt kivett belőlem az olimpia” – emlékezett vissza a Parókia portálnak. Az egész karrierjük egy szinte filmszerű jelenettel indult: Regőczy sokat betegeskedő kislány volt, akit a nagyapja vitt le az általános iskola lefagyott kertjébe mozogni egy kicsit, és ott, a csúszkálással kezdődött minden.

Az 1980-as világbajnoki cím után még három évig profiskodtak az amerikai Ice Follies & Holiday on Ice jégrevü sztárjaiként, ahol három profi világbajnoki címet is bezsebeltek.

A visszavonulás után sem távolodtak el a sporttól. Regőczy a sportág globális nagykutyája lett, a Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség edzői, majd jégtánc-szakbizottságának vezetőjeként dolgozott, miközben több országban is edzősködött. Sallay sportmenedzserként helyezkedett el, többek között az IMG nevű óriáscégnél.

Negyvenhat év telt el a Lake Placid-i este óta. A szabályok megváltoztak, a Szovjetunió felbomlott, a főszereplők pedig azóta is a magyar sport megbecsült legendái, amit a januárban átvett életműdíjuk is megerősít.

 


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Fordulat a Nagy Ő-ben: az évad legmegosztóbb versenyzője lehet a végső győztes?
Danny Blue mentalista tesztelte a lányokat, hogy kiderüljön, kinek tiszták a szándékai Stohl Andrással.

Megosztom
Link másolása

Február 6-án este a Nagy Ő-ben eldőlt, kié a hatalom, legalábbis egyelőre: a mindent befolyásoló fehér rózsa Kiara Lordnál landolt, aki ezzel az évad egyik legkeményebb játékosaként még erősebb pozícióba került. A dráma azzal indult, hogy Danny Blue mentalista érkezett a villába, hogy kiderítse, melyik hölgynek „tiszták a szándékai” Stohl Andrással.

A mindent eldöntő harmadik fordulóra Böbe, Kriszta és Kiara maradt versenyben, éppen az a három induló, akiket a legtöbben a legesélyesebbnek tartanak a végjátékban.

A négyszemközti beszélgetéseken aztán mindenkiről lehullott az álarc. Böbéről kiderült, mégiscsak zavarja, hogy András nem igazán viszonozza a közeledését, és hogy a saját igényeit hajlamos háttérbe szorítani. A 44 éves, agrármérnökből lett masszőrből ki is szakadt:

„Szeretek adni másoknak, és az adás mindig azzal jár, hogy az ember kicsit lemond magáról.”

Krisztáról az derült ki, hogy a múltbeli párkapcsolati csalódásai miatt távolságtartó és óvatos Andrással. „Senkinek nem jó, ha tükröt tartanak elé, hiszen hall olyat is, amivel ugyan tisztában van, de nem igazán szereti hallani” – mondta. És persze jött Kiara, akiről a beszélgetés során kiderült, hogy a magabiztos felszín mögött hatalmas hiányérzet tátong, amit minden erejével próbál elkendőzni. A szexfilmek ismert szereplője könnyek között fogadta a mentalista szavait, de leszögezte, Bucival tiszták a szándékai.

„Tisztelem őt már annyira, hogy nem akarom bántani. Féltem attól, hogy általam olyasmibe vonódik bele, ami nem biztos, hogy jó neki” – árulta el.

A beszélgetéseket maga Stohl András is végignézte, és az elhangzottak alapján döntött – írta a story.hu. A színész Kiarát találta a legőszintébbnek, így hozzá került a „hatalom fehér rózsája”. A döntés persze nem a semmiből jött. Az évad elején Stohl az első rózsát éppen Kiarának adta egy kínossá váló csoportos randi után, egy másik ceremónián pedig extra rózsát kért, amivel Krisztát mentette meg a kieséstől. Kiara Lord személye a kezdetektől fogva megosztja a nézőket és a villalakókat is, a hozzá kötődő konfliktusok rendszeresen borítják a papírformát. Hogy Kiara mire fogja használni a rendkívüli befolyást jelentő fehér rózsát, az a jövő héten derül ki.

Forrás


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
„Én még nem tudom megnézni” – Kálloy Molnár Péter özvegye ezt mondja férje utolsó tévés szereplése előtt
Lestár Ágnes megtörten vallott arról, milyen érzés a férjét a képernyőn látni. Miért bátorít mindenkit a műsorra, ha ő egy képkockát sem bír látni belőle?

Megosztom
Link másolása

A tavaly december 1-jén elhunyt Kálloy Molnár Péter egyik utolsó televíziós szereplése kerül képernyőre február 7-én, szombaton a TV2 Kincsvadászok VIP című műsorában. A színész özvegye, Lestár Ágnes elmondta, mit érez a körülbelül egy éve rögzített felvétel sugárzásával kapcsolatban.

„Örülök, hogy lemegy. Mert Peca jelen van, jó a műsor, aranyosak a résztvevők, kedves az egész. Imádta az antikot, a régit, ahogy én is. Ahonnan jövünk, azt érdemes megőrizni”

– nyilatkozta Lestár Ágnes, aki hozzátette, bár támogatja az adásba kerülést, ő személyesen még nem áll készen arra, hogy megnézze a felvételt. „Nem érzem problémának, mert egy film is többször előkerül az évek során. Tudom, hogy a családunkban van olyan, aki ezt örömmel fogja nézni.

Mert Peca ott van, örömteli, a jövő felé néz. Én ezeket most még nem tudom megnézni, még nem tartok ott.”

A műsorban nem ez az első eset, hogy egy időközben elhunyt híresség szerepel: korábban a tavaly júliusban elhunyt Schmuck Andor is feltűnt egy adásban.

Lestár Ágnest ugyanakkor felbőszítik azok a kamu oldalak, amelyek férje nevével élnek vissza. „Szörnyű, hogy vannak ezek a kamu oldalak, amik hírportálokat másolnak, és teljesen hamis dolgokat írnak.

Miért nem keresték meg életében, hogy reklámozzon? Mélységesen szégyenteljes, hogy valakit így használnak életében vagy halálában.

Nagyon szívesen üzennék annak, aki ezt elkövette” – mondta az özvegy, aki inkább azokra a projektekre koncentrál, amelyek a színész emlékét őrzik.

Március 14-én a Riz Levente Sportcsarnokban emlékező rendezvényt tartanak, ahol egy amerikai produkció első kockáit is bemutathatják. „Ott, ha már minden igaz, vagy egy előzetes, vagy egy-két jelenet le tud menni majd abból a filmből.

De van még, úgy tudom, négy-öt film is, amelyek többé-kevésbé elkészültek, de még a fiókban vannak, és nem mutatták be őket.

Tervezzük ezenkívül egy alapítvány létrehozását is, ami minden évben rendezne a születésnapján egy díjátadót. Illetve van még egy zseniális forgatókönyve is, ami talán idén megjelenik” – vázolta a terveket Lestár Ágnes.


Megosztom
Link másolása