Csiszár Jenő perrel fenyeget, Bakács Tibor egyetlen névvel hozná őt kellemetlen helyzetbe
Úgy tűnik, a Csiszár Jenő szakdolgozatát övező, egyre kellemetlenebb botrány hamarosan szintet lép, és a podcast-stúdiók meg a bulvárlapok után a bíróságon folytatódhat. Bakács Tibor ugyanis egy friss videóban arról beszélt, hogy
A vita alapja, hogy Bakács Tibor június elején a Partizánban, majd több más médiumban is elismerte, hogy a kilencvenes években ő írta meg Csiszár Jenő diplomamunkáját, amiért állítása szerint oldalanként 1500 forintot kapott – írta meg a Blikk.
Erre reagálva Csiszár oldala a jelek szerint perrel védené a mundér becsületét. Bakács a saját csatornáján közzétett videóban – amit a 168.hu szemlézett – nemhogy visszavonulót fújt volna, de láthatóan beleáll a konfrontációba, és szinte kiprovokálja, hogy bepereljék.
Bakács szerint őt már nem lehet azzal fenyegetni, hogy besározzák a nevét, utalva a 2011-es szalámilopási ügyére, ami után a média karaktergyilkosságot követett el ellene.
Az ügyet egyértelműen politikai keretbe helyezte, és a Fideszhez köthető hatalmi technikák megnyilvánulásaként értelmezte a történteket. Úgy látja, a módszer az, hogy egy kellemetlen ügyben nem a vádlott védekezik, hanem a vádlót próbálják megsemmisíteni.
– mondta.
Azt is hozzátette némi humorral, hogy ha perre kerül a sor, azt szeretné, ha Schiffer András lenne a védőügyvédje.
A videó végén azonban a hangnem sokkal komorabbra váltott. Bakács arról beszélt, hogy a folyamatos támadások annyira megviselik, hogy a legrosszabb is megfordult a fejében. „Eszembe jutott az is, hogy ha lenne bennem elég bátorság, és ha nem lennének a fiaim-lányaim, nagyon szívesen öngyilkos lennék, mert
A botrány néhány hete robbant ki, amikor Bakács először beszélt nyilvánosan arról, hogy ő írta Csiszár Jenő szakdolgozatát. A történet pikantériáját egy anekdota adja, miszerint Csiszár annyira nem volt képben a saját diplomamunkájának tartalmával, hogy a szóbeli vizsgán rendkívül kínos helyzetbe került, és zavarában inkább kikéredzkedett a mosdóba.
