SZTÁR
A Rovatból

Reviczky Gábor: „Férfi és nő között az ideális korkülönbség húsz év!”

A művész négyszer nősült, míg végül megtalálta a hozzáillő társat.

Megosztom
Link másolása

Nem titok, hogy Reviczky Gábor felesége, Krisztina jóval fiatalabb a férjénél. A színész ezzel kapcsolatban így nyilatkozott a Meglepetésnek:

„Férfi és nő között az ideális korkülönbség húsz év! Legalábbis nálunk ez remekül bejött. Krisztina az én szememben semmit nem változott azóta, hogy fiatal nőként megismertem.

Nagy rutinom van abban, hogy megállapítsam, ki az a hölgy, aki idő előtt megöregszik, s ki az, aki kortalan szépség marad. Elég csak ránézni a feleségemre!”

- mondta még 2012-ben a lapnak a színészlegenda.

Így folytatta: „Fantasztikus asszony. Ő az igazi társ, és mivel korábban színházban dolgozott, megértette, hogy sokat vállalok. Igaz, elfogadni nem tudta, de szerintem ezt nem is lehet.

Egyébként elképesztően kreatív az élet minden területén, így a főzésben is. Rendkívül finom ételeket készít, mindig kitalál valami újat, különlegeset, ráadásul a tálalás is olyan gusztusos, hogy már azzal levesz a lábamról.

Vele még horgászni is szeretek, pedig korábban el sem tudtam képzelni, hogy társaságom legyen pecázás közben.”


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZTÁR
A Rovatból
„Én nem venném át” – Tóth Vera meglepő őszinteséggel beszélt Rúzsa Magdi Kossuth-díjáról
Tóth Vera egy YouTube-műsorban fejtette ki, hogy ő maga visszautasítaná a Kossuth-díjat, mert nem érzi magát érettnek rá. Ezzel összefüggésben bírálta Rúzsa Magdit is, akinek szerinte szintén túl korán ítélték oda az elismerést.

Megosztom
Link másolása

Tóth Vera Kadarkai Endre YouTube-műsorában fogta magát, és kimondta, amit sokan legfeljebb csak a hátuk mögött mertek megfogalmazni Rúzsa Magdi Kossuth-díja kapcsán. Vera nem is annyira a díjazott személyével, mint inkább a rendszer logikájával szállt vitába, amikor kijelentette, hogy ő maga biztosan nem fogadna el egy ilyen elismerést, mert egyszerűen nem tart még ott.

Szerinte az egész díjazási gyakorlatból hiányzik egy ésszerű korhatár, ami valóban egy lezárt életművet ismerne el.

„Borzalmasan mérges vagyok, hogy ez nincs korosztályhoz kötve. Mondjuk az ötvenöt év lenne az, ahol már egy életművet végig tudsz csinálni”

Ebből a szemszögből nézve nem is rejtette véka alá, mennyire meglepte, hogy negyvenéves pályatársa átvette a kitüntetést. Bár igyekezett tompítani a kritika élét, a lényeg egyértelmű volt. „Meglepődtem, igen. Elvitathatatlan a tehetsége, ez tény. Meg talán valamennyi életműve is van már, de továbbra is azt gondolom, hogy még ő sem tart ott, hogy átvegyen egy Kossuth-díjat” – derül ki a Story magazin cikkéből.

Amikor pedig felmerült, hogy talán csak az irigység beszél belőle, Vera azt ecsetelte, hasonló helyzetben ő nemet mondana.

„Dehogyis! Életemre esküszöm, hogy nem. Én nem venném át! Azt kérdezném, tényleg? Hogyhogy? Miért?”

Azt is hozzátette, hogy a díjak odaítélése amúgy is „egy nagyon nehéz téma”, finoman utalva a politikai hátszélre, amiből Rúzsa Magdit egyébként kivételnek tartja. Az énekesnő őszinteségi rohama itt nem állt meg: elmondta, bár jól megél és szereti a közönsége, mégis úgy érzi, szakmailag „valami még nem teljesült be”, és szívesen dolgozna együtt Azahriah-val vagy Beton.Hofival is.


Megosztom
Link másolása

SZTÁR
A Rovatból
Kulcsár Edina bevállalt egy 300 ezer forintos, olcsó műtétet – ezzel kezdődött a valódi horrorsztori
Az influenszer egy friss posztban ismerte be, hogy anyagi okokból egy olcsón dolgozó orvost választott az első orrplasztikájához. A beavatkozás rosszul sikerült, amit egy még rosszabb garanciális korrekció, majd egy teljes rekonstrukció követett.

Megosztom
Link másolása

„A történet, amit még sosem meséltem el” - Kulcsár Edina gyerekkori fotókkal illusztrálva teregette ki, milyen kálváriát élt át a veleszületett rendellenessége miatt – írja a Story.hu.

Kulcsár régóta nyíltan beszél arról, hogy többször is kés alá feküdt az orra miatt, de a legújabb posztjában most eddig nem hallott részleteket is elárult. A gyerekkori bántásokról, amelyek egy, az orra közepén lévő lyuk miatt érték, így írt: „Sokan nem tudják, de egy kis elváltozással születtem, ami az orromat érintette. Emiatt rengeteg bántást kaptam gyerekként. Olyan megjegyzéseket, amiket egy gyerek nagyon nehezen tud a helyén kezelni.” Hozzátette, sokáig hitte, hogy ha másképp nézne ki, jobban szeretnék és elfogadnák.

A dolog odáig fajult, hogy tizenkét évesen egy orvos felajánlotta neki a korrekciós műtétet, amit egy rutinbeavatkozásnak nevezett. Édesanyja azonban a kezébe adta a döntést, ő pedig kikérte imádott dédnagymamája véleményét is, aki egyetlen mondattal lezárta a dilemmát.

„Te úgy vagy szép, ahogy vagy!”

Edina hallgatott a dédijére, és nemet mondott a műtétre. A bántások azonban nem szűntek meg, sőt, a modellkarrierje kezdetén újra szembesült azzal, hogy az orra téma. Mivel egy specialistára nem volt pénze, beköszönt a magyar valóság: ajánlottak neki egy orvost, aki „olcsón dolgozott”, és körülbelül 300 ezer forintért vállalta a beavatkozást. Edina rábólintott, a történet viszont valójában csak itt kezdődik.

Az olcsó beavatkozás katasztrofálisan sikerült, a garanciális korrekció pedig csak tovább rontott a helyzeten.

„Rossz helyre mentem, nem volt pénzem, feljebb került a lyuk, aztán garanciálisan visszamentem, még rosszabb lett. Hosszú utat jártam be, és a vége az volt, hogy a fülemből vettek porcot, meg a fejemből kötőszövetet.”

A végső rekonstrukció után hónapokig tartott a gyógyulás, és bár elmondása szerint az orra „most sem tökéletes”, mára már elfogadta, és soha többé nem nyúlna hozzá.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
„Igazam volt! Kimondták!” – megszólalt Molnár Gusztáv fia, miután a bíróság bűnösnek mondta ki apját
Molnár Gusztáv volt párja, Dancses Ildikó és fia, Beni is megszólalt most, hogy a színészt egy év, két évre felfüggesztett börtönre ítélték. A család öt éven át küzdött az igazáért.

Megosztom
Link másolása

Öt évnyi bizonytalanság, nyilvános sárdobálás és hatósági huzavona után pont került a történet végére: a bíróság felfüggesztett börtönt szabott ki Molnár Gusztávra kiskorú veszélyeztetése miatt.

Az ítélet, ami az anya és a fiú számára egy „ötéves sziklaként” gördült le a szívükről, egyben egy elég markáns üzenet is mindenkinek, aki még mindig egy

„egyszerű atyai pofonként”

próbálja elhessegetni a bántalmazás tényét.

A bíróság egy év börtönre ítélte a színészt, amit két évre felfüggesztett. A döntés nem egyetlen rossz napról vagy egy elcsattant pofonról szól, hanem egy évekig tartó, toxikus mintázatról. Az ügy egy 2021-es eset után indult, amikor a színész ittas állapotban, az autópályán kikapcsolta fia biztonsági övét, öngyilkossággal fenyegetőzött, majd bántalmazta a gyereket – írta a Blikk.

A volt élettárs, Dancses Ildikó szerint az ítélet egy végtelennek tűnő harc végét jelenti.

„Ötéves szikla esett le a szívünkről! A bíróság végre kimondta, hogy olyat, amit Guszti tett a fiával, nem lehet egy gyerekkel megtenni.”

Az ítéletet a 13 éves fiú, Beni rövid, de annál erősebb üzenettel kommentálta az anyjának.

„Igazam volt! Kimondták!”

És hogy mi adta a jogi gerincet az egészhez? A lap szerint Molnár Gusztáv volt feleségének, Fazekas Viviennek a bírósági tanúvallomása, ami mindenben alátámasztotta a fiú és az édesanya beszámolóját.

Ez azért is kulcsfontosságú, mert a színész évekig áldozatként kommunikált a nyilvánosságban, miközben volt párját bosszúval vádolta. Az egész ügyet egy ötéves, elhúzódó eljárás előzte meg, ahol a hatóságok, úgy tűnik, nem álltak a helyzet magaslatán. A család szerint a nyomozást többször is megpróbálták érdemi vizsgálat nélkül lezárni, az anyát három éve kizárták az iratok megismeréséből, a kiskorú fiú pedig hónapokig jogi képviselő nélkül maradt az eljárásban.

„Végtelenül hosszú, magányos út volt ez, amelyben, úgy érzem, magunkra lettünk hagyva. Sajnos kudarcot vallottak a hatóságok.”

Mindeközben a család a közösségi médiában kapta az áldást, ahol kommentelők hada magyarázta el nekik, hogy egy gyerek néha „megérdemli a verést”. De ezzel még nincs vége a történetnek. Külön eljárás van folyamatban egy még 2020-ban indított gyerektartás-elmaradási ügyben is. Ráadásul Molnár, miután idén februárban körözést adtak ki ellene, bosszúból három feljelentést is tett volt párja és annak férje ellen hamis vádak miatt.

A jogi csatározások mögött pedig ott van egy gyerek, aki éveken át élte át apja kiszámíthatatlan viselkedését. Ildikó szerint a felügyelt találkozókról Molnár egyszerűen elmaradozott, vagy verbálisan olyan agresszív volt, hogy a fia sírva menekült ki a szobából. Mindeközben Beni az interneten szembesült az apjáról készült, megalázó helyzeteket bemutató képekkel és videókkal, amik egy önkívületi állapotban tántorgó vagy az utcán alvó embert mutattak.

A fiú a mai napig pszichológushoz jár, hogy feldolgozza a traumákat.

A mostani ítéletet megelőzően a színész élete a nyilvánosság előtt zajlott, a teljes leépüléstől a rehabilitációig és a Sztárbox-szereplésig. Tavaly egy interjúban a saját gyerekkori traumáiról beszélt, idén tavasszal pedig, miközben a bírósági ügye zajlott, új feleségétől megszületett a kislánya.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Páratlan színésznő volt, ám egy kegyetlen hazugság tönkretette Bara Margit életét
Bara Margitot, a Kádár-korszak ünnepelt csillagát egy szándékosan terjesztett rágalommal tették tönkre. A pletyka után a szakma elfordult tőle, ami végül a pályája feladásához vezetett.

Megosztom
Link másolása

A pletyka, ami egy életet tesz tönkre. A hatvanas évek Magyarországán a tökéletes fegyver valakit ellehetetleníteni egy pletyka, egy hazugság volt, lehetőleg minél abszurdabb és mocskosabb. Így szólt: egy gyönyörű színésznő meztelen testéről a kommunista elit nyalogatja a folyékony csokoládét egy titkos orgián. Ez a sztori annyira képtelen, hogy cáfolni is lehetetlen anélkül, hogy az ember ne váljon nevetségessé. Pont ez a hihetetlenül aljas rágalom tette tönkre Bara Margitot, aki a korszak egyik legnagyobb sztárja volt.

Pedig a karrierje úgy indult, mint egy álom. Kolozsvárról áttelepülve az ötvenes években azonnal a csúcson találta magát, a rendezők imádták, a közönség rajongott érte.

1957-ben például ő kapta a legtöbb főszerepet az országban. A sikert azonban beárnyékolta egy magánéleti tragédia: színész férje, Halász Géza nem bírta elviselni, hogy amíg a felesége szárnyal, ő a partvonalra szorult.

Visszaemlékezések szerint egy éjjel, miután Bara már elaludt, a férfi hazament, gondosan kitárta az ablakokat a szobában, hogy a feleségének ne essen baja, majd a konyhában öngyilkosságot követett el. A színésznő hajnalban talált rá a férje holttestére.

Bara a munkába temetkezett, de a szakma nem bizonyult biztonságos menedéknek. Valakik – a színésznő szerint az irigyei – elindították a csokoládés pletykát, ami futótűzként terjedt. Az Újságmúzeum cikke szerint a rágalomnak egészen kézzelfogható következményei lettek: az utcán utána köptek, a taxisofőr nem volt hajlandó felvenni.

Amikor a Nemzeti Színház akkori teljhatalmú urához, Major Tamáshoz fordult segítségért, a direktor cinikusan csak ennyit vágott a fejéhez: „Örülök, hogy van egy színésznőnk, akivel az egész ország b…ik.”

A kollégák mélyen hallgattak, a legenda szerint egyedül Szirtes Ádám állt ki mellette, aki beviharzott a pártbizottságra, számonkérte az elvtársakat, majd az asztalra csapta a pártkönyvét.

Ajtók csukódtak be előtte. A Nemzeti Színház után a József Attila Színházhoz szerződött, ahol bár papíron a társulat tagja maradt 1978-ig, egyre inkább mellőzték. Amikor magyarázatot kért, az igazgató sajnálkozva közölte vele, hogy a távollétében egyszerűen nem érezték a hiányát.

A sajtó is rátett egy lapáttal; egy rádiójáték után lesajnáló kritika jelent meg róla.

„Bara Margitról kiderült, hogy milyen halvány, ha nem látjuk, csupán halljuk.”

A megalázott színésznő 1977-ben, egy jelentéktelen, pár mondatos szerep után mondta ki, hogy elég volt. „Ha az ember fölösleges, akkor lépjen le. Nem ízléses, ha ilyenkor marad” – nyilatkozta keserűen.

Második férje, az olimpiai bajnok vízilabdázó, Gyarmati Dezső tartotta benne a lelket. 1968-ban megszületett lányuk, Eszter, majd a hetvenes évek elején, amikor Gyarmatit edzőként Kolumbiába hívták, két évre elköltöztek Caliba. A hazatérés után azonban semmi sem változott. A rendszernek hosszú volt a memóriája.

A rendszerváltás után ugyan újra téma lett a meghurcoltatása, és bár 2002-ben Kossuth-díjat is kapott, ez már csak egyfajta gyógyír volt a soha be nem gyógyuló sebekre. A színpadra soha többé nem tért vissza. Férje 2013-ban halt meg, ő pedig három évvel később, 88 évesen követte őt. Egy színésznő, akinek a karrierjét nem egy rossz alakítás, hanem egy mocskos, jól időzített hazugság végezte ki.


Megosztom
Link másolása