SZTÁR
A Rovatból

Ferenc pápa embere, a magyar bíboros elárulta, mit gondol valójában XIV. Leó pápáról

Interjút adott Német László római katolikus egyházi vezető, aki belgrádi metropolita érsek is.
Sassy - sassy.hu
2025. május 25.


Megosztom
Link másolása

Érdekes dolgokról beszélt Német László magyar származású római katolikus egyházi vezető, belgrádi metropolita érsek.

A bíboros az MTI-nek adott interjút, és ebben a nemrég megválasztott XIV. Leó pápáról is szó volt.

Ferenc pápa 2024. október 6-án jelentette be, hogy 21 új bíborost nevez ki, köztük Német Lászlót is. A bíborosi konzisztóriumot 2024. december 7-én tartották a Szent Péter-bazilikában, ahol Német Lászlót hivatalosan is bíborossá kreálták. A római tengerparton, Ostia városában található Santa Maria Stella Maris nevű templomot jelölte ki számára címtemplomként Ferenc pápa. Ezzel Német László lett Erdő Péter után a második magyar pápaválasztó bíboros. A kinevezés révén részt vehetett a pápaválasztó konklávéban.

Ferenc pápa 2025. április 21-én bekövetkezett halálát követően a bíborosi kollégium május 7-én ült össze a konklávéra, hogy megválassza az új pápát.

A választásuk Robert Francis Prevostra esett, aki XIV. Leó néven lett az első, Egyesült Államokból származó pápa.

Német László szerint természetes, hogy az új pápával szemben nagyok az elvárások, hiszen új személy került az egyház élére, és ilyenkor a világ sokat vár tőle.

Hozzátette:

az is számít, hogy XIV. Leóból árad a nyugalom és a békesség, és ezt a többieknek is megpróbálja átadni.

Ami a béketeremtés lehetőségét illeti, szerinte jobb helyzetben van mint Ferenc pápa, mivel Ukrajnában negyedik évébe lépett a háború, majdnem két éve tart a konfliktus Gázában, és a felek fáradtak, az emberek békét akarnak.

Ezért Német László úgy gondolja, XIV. Leó számára könnyebb lesz megszólítani a békére irányuló széles vágyat a világban. "Remélem, hogy támogatottabb is lesz, hiszen az emberek többsége úgy látja, az új pápa mindenki felé nyitott. Ferenc pápa is az volt, de azáltal, hogy XIV. Leó pápa három kontinensen szolgált, össze tud kötni földrészeket."

A pápaválasztás pillanatait felidézve meghatóan beszélt a konklávéról:

"A Sixtus-kápolnában Isten közelségét lehetett érezni."


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


SZTÁR
A Rovatból
„Én nem venném át” – Tóth Vera meglepő őszinteséggel beszélt Rúzsa Magdi Kossuth-díjáról
Tóth Vera egy YouTube-műsorban fejtette ki, hogy ő maga visszautasítaná a Kossuth-díjat, mert nem érzi magát érettnek rá. Ezzel összefüggésben bírálta Rúzsa Magdit is, akinek szerinte szintén túl korán ítélték oda az elismerést.

Megosztom
Link másolása

Tóth Vera Kadarkai Endre YouTube-műsorában fogta magát, és kimondta, amit sokan legfeljebb csak a hátuk mögött mertek megfogalmazni Rúzsa Magdi Kossuth-díja kapcsán. Vera nem is annyira a díjazott személyével, mint inkább a rendszer logikájával szállt vitába, amikor kijelentette, hogy ő maga biztosan nem fogadna el egy ilyen elismerést, mert egyszerűen nem tart még ott.

Szerinte az egész díjazási gyakorlatból hiányzik egy ésszerű korhatár, ami valóban egy lezárt életművet ismerne el.

„Borzalmasan mérges vagyok, hogy ez nincs korosztályhoz kötve. Mondjuk az ötvenöt év lenne az, ahol már egy életművet végig tudsz csinálni”

Ebből a szemszögből nézve nem is rejtette véka alá, mennyire meglepte, hogy negyvenéves pályatársa átvette a kitüntetést. Bár igyekezett tompítani a kritika élét, a lényeg egyértelmű volt. „Meglepődtem, igen. Elvitathatatlan a tehetsége, ez tény. Meg talán valamennyi életműve is van már, de továbbra is azt gondolom, hogy még ő sem tart ott, hogy átvegyen egy Kossuth-díjat” – derül ki a Story magazin cikkéből.

Amikor pedig felmerült, hogy talán csak az irigység beszél belőle, Vera azt ecsetelte, hasonló helyzetben ő nemet mondana.

„Dehogyis! Életemre esküszöm, hogy nem. Én nem venném át! Azt kérdezném, tényleg? Hogyhogy? Miért?”

Azt is hozzátette, hogy a díjak odaítélése amúgy is „egy nagyon nehéz téma”, finoman utalva a politikai hátszélre, amiből Rúzsa Magdit egyébként kivételnek tartja. Az énekesnő őszinteségi rohama itt nem állt meg: elmondta, bár jól megél és szereti a közönsége, mégis úgy érzi, szakmailag „valami még nem teljesült be”, és szívesen dolgozna együtt Azahriah-val vagy Beton.Hofival is.


Megosztom
Link másolása

SZTÁR
A Rovatból
„Igazam volt! Kimondták!” – megszólalt Molnár Gusztáv fia, miután a bíróság bűnösnek mondta ki apját
Molnár Gusztáv volt párja, Dancses Ildikó és fia, Beni is megszólalt most, hogy a színészt egy év, két évre felfüggesztett börtönre ítélték. A család öt éven át küzdött az igazáért.

Megosztom
Link másolása

Öt évnyi bizonytalanság, nyilvános sárdobálás és hatósági huzavona után pont került a történet végére: a bíróság felfüggesztett börtönt szabott ki Molnár Gusztávra kiskorú veszélyeztetése miatt.

Az ítélet, ami az anya és a fiú számára egy „ötéves sziklaként” gördült le a szívükről, egyben egy elég markáns üzenet is mindenkinek, aki még mindig egy

„egyszerű atyai pofonként”

próbálja elhessegetni a bántalmazás tényét.

A bíróság egy év börtönre ítélte a színészt, amit két évre felfüggesztett. A döntés nem egyetlen rossz napról vagy egy elcsattant pofonról szól, hanem egy évekig tartó, toxikus mintázatról. Az ügy egy 2021-es eset után indult, amikor a színész ittas állapotban, az autópályán kikapcsolta fia biztonsági övét, öngyilkossággal fenyegetőzött, majd bántalmazta a gyereket – írta a Blikk.

A volt élettárs, Dancses Ildikó szerint az ítélet egy végtelennek tűnő harc végét jelenti.

„Ötéves szikla esett le a szívünkről! A bíróság végre kimondta, hogy olyat, amit Guszti tett a fiával, nem lehet egy gyerekkel megtenni.”

Az ítéletet a 13 éves fiú, Beni rövid, de annál erősebb üzenettel kommentálta az anyjának.

„Igazam volt! Kimondták!”

És hogy mi adta a jogi gerincet az egészhez? A lap szerint Molnár Gusztáv volt feleségének, Fazekas Viviennek a bírósági tanúvallomása, ami mindenben alátámasztotta a fiú és az édesanya beszámolóját.

Ez azért is kulcsfontosságú, mert a színész évekig áldozatként kommunikált a nyilvánosságban, miközben volt párját bosszúval vádolta. Az egész ügyet egy ötéves, elhúzódó eljárás előzte meg, ahol a hatóságok, úgy tűnik, nem álltak a helyzet magaslatán. A család szerint a nyomozást többször is megpróbálták érdemi vizsgálat nélkül lezárni, az anyát három éve kizárták az iratok megismeréséből, a kiskorú fiú pedig hónapokig jogi képviselő nélkül maradt az eljárásban.

„Végtelenül hosszú, magányos út volt ez, amelyben, úgy érzem, magunkra lettünk hagyva. Sajnos kudarcot vallottak a hatóságok.”

Mindeközben a család a közösségi médiában kapta az áldást, ahol kommentelők hada magyarázta el nekik, hogy egy gyerek néha „megérdemli a verést”. De ezzel még nincs vége a történetnek. Külön eljárás van folyamatban egy még 2020-ban indított gyerektartás-elmaradási ügyben is. Ráadásul Molnár, miután idén februárban körözést adtak ki ellene, bosszúból három feljelentést is tett volt párja és annak férje ellen hamis vádak miatt.

A jogi csatározások mögött pedig ott van egy gyerek, aki éveken át élte át apja kiszámíthatatlan viselkedését. Ildikó szerint a felügyelt találkozókról Molnár egyszerűen elmaradozott, vagy verbálisan olyan agresszív volt, hogy a fia sírva menekült ki a szobából. Mindeközben Beni az interneten szembesült az apjáról készült, megalázó helyzeteket bemutató képekkel és videókkal, amik egy önkívületi állapotban tántorgó vagy az utcán alvó embert mutattak.

A fiú a mai napig pszichológushoz jár, hogy feldolgozza a traumákat.

A mostani ítéletet megelőzően a színész élete a nyilvánosság előtt zajlott, a teljes leépüléstől a rehabilitációig és a Sztárbox-szereplésig. Tavaly egy interjúban a saját gyerekkori traumáiról beszélt, idén tavasszal pedig, miközben a bírósági ügye zajlott, új feleségétől megszületett a kislánya.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Kulcsár Edina bevállalt egy 300 ezer forintos, olcsó műtétet – ezzel kezdődött a valódi horrorsztori
Az influenszer egy friss posztban ismerte be, hogy anyagi okokból egy olcsón dolgozó orvost választott az első orrplasztikájához. A beavatkozás rosszul sikerült, amit egy még rosszabb garanciális korrekció, majd egy teljes rekonstrukció követett.

Megosztom
Link másolása

„A történet, amit még sosem meséltem el” - Kulcsár Edina gyerekkori fotókkal illusztrálva teregette ki, milyen kálváriát élt át a veleszületett rendellenessége miatt – írja a Story.hu.

Kulcsár régóta nyíltan beszél arról, hogy többször is kés alá feküdt az orra miatt, de a legújabb posztjában most eddig nem hallott részleteket is elárult. A gyerekkori bántásokról, amelyek egy, az orra közepén lévő lyuk miatt érték, így írt: „Sokan nem tudják, de egy kis elváltozással születtem, ami az orromat érintette. Emiatt rengeteg bántást kaptam gyerekként. Olyan megjegyzéseket, amiket egy gyerek nagyon nehezen tud a helyén kezelni.” Hozzátette, sokáig hitte, hogy ha másképp nézne ki, jobban szeretnék és elfogadnák.

A dolog odáig fajult, hogy tizenkét évesen egy orvos felajánlotta neki a korrekciós műtétet, amit egy rutinbeavatkozásnak nevezett. Édesanyja azonban a kezébe adta a döntést, ő pedig kikérte imádott dédnagymamája véleményét is, aki egyetlen mondattal lezárta a dilemmát.

„Te úgy vagy szép, ahogy vagy!”

Edina hallgatott a dédijére, és nemet mondott a műtétre. A bántások azonban nem szűntek meg, sőt, a modellkarrierje kezdetén újra szembesült azzal, hogy az orra téma. Mivel egy specialistára nem volt pénze, beköszönt a magyar valóság: ajánlottak neki egy orvost, aki „olcsón dolgozott”, és körülbelül 300 ezer forintért vállalta a beavatkozást. Edina rábólintott, a történet viszont valójában csak itt kezdődik.

Az olcsó beavatkozás katasztrofálisan sikerült, a garanciális korrekció pedig csak tovább rontott a helyzeten.

„Rossz helyre mentem, nem volt pénzem, feljebb került a lyuk, aztán garanciálisan visszamentem, még rosszabb lett. Hosszú utat jártam be, és a vége az volt, hogy a fülemből vettek porcot, meg a fejemből kötőszövetet.”

A végső rekonstrukció után hónapokig tartott a gyógyulás, és bár elmondása szerint az orra „most sem tökéletes”, mára már elfogadta, és soha többé nem nyúlna hozzá.


Megosztom
Link másolása


SZTÁR
A Rovatból
Súlyos betegsége után érkezett a legnagyobb örömhír: Orsovai Reni első gyermekét várja
A 33 éves Orsovai Reni bejelentette, hogy első gyermekével várandós. Az énekesnő korábban nyíltan beszélt autoimmun pajzsmirigybetegségéről, ami miatt 15 kilót fogyott és komoly rosszullétek gyötörték.

Megosztom
Link másolása

Orsovai Reni, akit az ország a Rácz Gergővel közös, rongyosra játszott Mostantól című sláger óta ismer, de a magánéletéről nagyjából semmit sem tud, most igazán örömteli hírt osztott meg:

33 évesen anya lesz.

Az énekesnő, aki eddig is gondosan ügyelt arra, hogy a privát szférája tényleg privát maradjon, a közösségi oldalán jelentette be a hírt, amit a Blikk is felkapott. A fotón már szépen kerekedő terhespocak látható.

A gyermek apjáról pedig most sem derült ki több annál, mint amit már eddig is tudni lehetett: a titokzatos férfi egy zenész kolléga, akivel egy évvel korábban, 2025 júniusában jött össze, miután felbontotta eljegyzését egy Dani nevű civil férfival. Az énekesnő akkor egy interjúban vázolta fel a kapcsolat dinamikáját, ami a közös szakma miatt szerinte különösen jól működik.

„Nagyon hamar szerelmes tudok lenni. Van már egy új kapcsolatom, a párom szintén zenész. Jól megértjük egymást, mert mindkettőnknek ugyanaz az útja, az életritmusa.”

A mostani örömhír különösen annak fényében kap súlyt, hogy Orsovai Reni az elmúlt években komoly egészségügyi harcokat vívott. A nyilvánosság előtt is beszélt arról, hogy 16 éves kora óta pánikbetegséggel küzd, pár éve pedig egy autoimmun pajzsmirigybetegség is felütötte a fejét, ami durva tünetekkel járt.

A betegség miatt 15 kilót fogyott, hullott a haja, és volt, hogy a rosszullétek miatt felkelni sem tudott az ágyból. Állapota azóta gyógyszerekkel és étrendváltással javult, ami után a mostani bejelentés egyértelműen a győzelem jele.

„Kivizsgáltuk, és kiderült, hogy van egy autoimmun folyamat, ami elindult, és azért vannak ezek az érdekes tünetek. Ilyen a 160-as pulzus ülve, a nagyon durva rosszullétek.”

Az örömteli bejegyzéshez megannyi gratuláló komment is érkezett. Mindenki további jó egészséget kíván a gyönyörű kismamának.


Megosztom
Link másolása