Egy grafológus szerint ezekkel a mentális problémákkal küzd Meghan Markle - a kézírása alapján
Meghan Markle kézzel írt levele annyira mesterkélt, hogy a grafológus szerint inkább csak díszlet – mögötte pedig ott rejtőzik a szorongás, a kisebbrendűségi érzés és a tisztelet utáni vágy.
Kezdjük a ténnyel: Meghan Markle kézzel írt egy levelet egy podcasternek. Ez önmagában még nem lenne hír – de a levél tartalma, stílusa és időzítése olyan szinten keltette fel a brit sajtó és a grafológusok figyelmét, hogy már-már inkább tűnik PR-akciónak, mint őszinte gesztusnak.
A levél címzettje Amanda Hirsch, aki a Not Skinny But Not Fat nevű népszerű podcastot vezeti, és nemrég aggodalmát fejezte ki Meghan új Netflix-sorozatának előzetesét látva: „Nem Meghan-gyűlölő vagyok, de az egész kicsit olyan, mint Blake Lively-nál. Féltem tőle, hogy nem fogják őt hitelesnek látni.” – mondta, miközben látványosan kínosan érezte magát, amikor Meghan épp sütit pakolt át egyik zacskóból a másikba.
Ami a trónörökösnek jó, az Meghannak nem elég
Meghan válasza? Egy aranyozott monogramos papíron, szinte rajzolt betűkkel:
„Ne félj. Élvezzük. Meghan.”
Mielőtt a grafológusra térnénk, fontos kiemelni, hogy a monogram vonalvezetése és az afölötti korona pontosan megegyezik Vilmos herceg és Katalin levelezéseiben használt mintával:

Egy nagyon fontos különbséggel:
ő fenntartja magának a jogot, hogy ha ki is szállt a királyi családból (sőt bő nyállal fikázza őket), mégis az ő koronájuk alá tegye a neve kezdőbetűjét: és hagyjuk meg már a tiszteletet (meg az ezüstöt) a gyengéknek, ő arany színnel nyomja, mint Erzsébet királynő.
A grafológus: Ez nem írás, ez színház
Tracey Trussell brit grafológus – aki nem mellesleg az ország egyik legismertebb kézírásszakértője – szerint azonban a levél egyáltalán nem olyan bensőséges és kedves, mint amilyennek látszani akar:
– mondta Trussell, aki szerint ez az írás egy gondosan megrajzolt maszk, aminek pont az a lényege, hogy ne lássuk, mi van mögötte.
Túl nagy betűk, túl sok cicoma:
A levél betűinek mérete és stílusa Trussell szerint „túljátszott”:
Az írás szabályossága merev, rugalmatlan személyiségre utal.
A betűk előredőlnek, ami szenvedélyt és lelkesedést jelez, de ez is inkább díszlet, mint valós érzelem.
Az ernyőszerű nagy hurkok az írásban önvédelmet és aggodalmat jeleznek, főleg az új helyzetekkel szemben.
És a végén egy apró részlet, amit csak egy grafológus venne észre: Meghan a „G” betűt a „H”-val összeköti a nevében – ez Trussell szerint azt mutatja, hogy a családja a biztonság alapja, ő maga egy céltudatos, törtető típus.
PR-mesterek: „Ez tankönyvi kétségbeesés”
Mark Borkowski brit PR-szakértő másként látja. Szerinte a levél „a PR-kézikönyv lapjairól ugrott elő”, és Meghan jelenleg egy olyan ponthoz érkezett, ahol döntenie kell:
Borkowski szerint az egész szituáció – a podcaster, a hozzá tartozó hollywoodi médiacég, a Khloé Kardashian-féle podcasthálózat, Meghan barátainak vendégszereplései – egy tudatosan épített médiastratégia része, amelynek célja a reflektorfény megtartása.
– tette hozzá.
A Netflix-műsor: sütis zacskók, gyümölcstál, és egyre több kritika
A With Love, Meghan című nyolcrészes sorozatot március elején indította el a Netflix. A műsorban a hercegné celebekkel süt-főz, dekorál, és életvezetési tippeket oszt. Harry herceg csak az utolsó epizódban tűnik fel egy kerti brunchon.
A kritikusok viszont nem kímélik: a The Guardian szerint
A közönség is megosztott: már több amerikai és brit hírességből is kritikát váltott ki.
És hogyan tovább? A Netflix szerint a második évad már leforgott, ősszel érkezik. Meghan közben bejelentett egy új podcastot is Egy alapító nő vallomásai címmel, ahol „őszinte beszélgetéseket” ígér női vállalkozókkal.
Kérdés, hogy a közönség – és a média – továbbra is vevő lesz-e a hercegné által kínált mesterkélt világra.