Nem értesz egyet barátnőd szerelmi ügyeivel, mégis támogatni szeretnéd őt? Segítünk!
A párkapcsolatok útvesztőjében néha elég elveszettnek érezhetjük magunkat és ilyenkor jól jön néhány tanács egy régi baráttól. Valószínűleg veled is előfordult már, hogy legjobb barátnőd segítségét kérted egy döntéssel kapcsolatban vagy éppen fordítva.
Na de mi van akkor, ha egyáltalán nem értesz egyet a barátnőd döntésével, viszont megbántani sem akarod? Most eláruljuk, mit érdemes tenni, hogy ne menjen a barátság rovására.
Így sokszor barátnőink párkapcsolati döntését is teljesen más szemszögből láthatjuk.
Ugyanakkor sokszor bajban érezhetjük magunkat, hogy úgy mondjuk el véleményünket, hogy közben nem értünk egyet a döntéssel.
A Popsugar most Louella Alderson párkapcsolati szakértővel és a So Syncd társalapítójával beszélgetett, hogy kiderítse, mi a legjobb megoldás ezekre a helyzetekre.
Mit tegyél, ha nem értesz egyet a barátod párkapcsolati döntéseivel?
Alderson elismeri, hogy egy barátunk szerelmi dilemmája elég trükkös talaj lehet.
A szakértő szerint az első lépés, hogy ítélkezés nélkül meghallgatod barátodat. Próbáld megérteni, miért hozta azt a döntést, amit hozott. Nem szabad elfeledni, hogy mindenkinek joga van a szabad döntéshez, még akkor is, ha számunkra nem az lenne a logikus.
Beszéljünk saját nevünkben és ne mutogassunk ujjal. Mondjuk például: „Aggódom amiatt, hogy ez a kapcsolat hogyan hat rád”, ahelyett, hogy azt mondaná: „A partnered mérgező ember”. Tudassuk vele, hogy a legjobbat akarjuk neki, és ezért hozzuk fel az aggodalmakat.
Jobb, ha egyáltalán nem is mondunk semmit?
Lehetséges, hogy te és a legjobb barátod nem értetek egyet. Ne feledd, hogy az eltérő nézetek természetesek, és nem feltétlenül jelentik azt, hogy valami baj van a barátságotokkal.
Alderson szerint nem kell minden apróságot megjegyeznünk, amiben eltér a véleményünk. Ha azonban a döntés jelentősen befolyásolhatja barátnőnk jólétét, fontos, hogy beszéljünk róla.
Véget vethet a barátságnak egy szerelmi ügy miatti nézeteltérés?
Alderson magyarázata szerint, egy véleménykülönbség nem jelentheti a barátság végét, és teljesen természetes, hogy néha nem értünk egyet. Ebben a helyzetben azonban fontos, hogy a dolgokat átgondoltan kezeljük. Ne legyünk lekezelőek vagy leereszkedőek, csak azért, mert mi nem ugyanúgy döntenénk.
Ugyanakkor a szakértő azt elismeri, ha egy nézeteltérés során kiderül, hogy értékrendjeink merőben eltérnek egymástól, az már vezethet a barátság megromlásához és végéhez.