TRENDI

Videóval: Így néz ki a világ első 3D nyomtatású menyasszonyi ruhája - egy hónap alatt készült el

Ha nem vagy a technika megszállottja, ezt akkor is imádni fogod!

Megosztom
Link másolása

Mariana Pavani egy egyedi tervezésű ruhában lépett oltár elé, és ez nemcsak a menyasszony, hanem a divattörtét számára is nagy nap volt: a holland tervező, Iris van Herpen 3D-s nyomtatóval készítette el az ügyvéd modern menyasszonyi ruháját - az elsőt a maga nemében.

„Ez tényleg egy álomprojekt volt, mert hogy valaki 3D-nyomtatott ruhát viseljen életének legkülönlegesebb napján, az tényleg különleges”

- mondta van Herpen a Women's Wear Daily című lapnak.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Mariana Pavani (@mppavani) által megosztott bejegyzés

Az innovatív ruha fantasztikus fűzője körülöleli a menyasszony felsőtestét, átnyúlik a dekoltázsán, és eleganciával tekeredik a nyakára. Az egyedi ruhadarab megvalósítása 600 órát vett igénybe, 41 órán át nyomtatták a 216,7 MB-os fájlméretet.

„Nincsenek varrások. Ezt nem lehetne szabásmintával megcsinálni” - mondta a tervező.

A menyasszony testét a tökéletes illeszkedés érdekében 3D-ben beszkennelték.

„Megvannak a szobrász elemek, de a dinamika is. És ez az a kettősség, amit nagyon szeretek” - jegyezte meg van Herpen.

„Tényleg egy különleges ruhát akartam, valami egyedit” - mondta Pavani, aki 2022-ben ismerkedett meg van Herpen munkásságával a mostani férje, Roberto Toscano műgyűjtő és zeneszerző által.

„Mindketten úgy érezzük, hogy a divat is művészet - mondta van Herpen a menyasszonyról. - Ő tényleg ki meri fejezni magát, és megtestesíti ezt a nőiességet, de az új technológia hatásaival.”

„A 3D nyomtatás nagyobb teret enged a művészi szabadságnak a divatban, új utakat nyit a tervezők előtt, hiszen „kézzel egyszerűen nem tudnánk ilyet varrni”.

A ruha állítólag még kényelmes is - és nem feltétlenül igényel különleges kezelést.

„A rugalmas anyag annyira, de annyira jó - mondta a tervező, utalva a könnyű nylon anyagra. - Ülhet benne, alapvetően bármit csinálhat benne a menyasszony anélkül, hogy idővel kevésbé lenne rugalmas”.

Amikor Pavani először vette fel a ruhát - amelyet mesterműnek nevezett -, azt mondta, hogy nehéz volt visszafojtani a könnyeit.

„Mindent elértünk, amit reméltem - áradozott. - A ruhától erőteljesnek és nőiesnek érzem magam, egy nagyon egyedi és egyedülálló megjelenéssel”.


Megosztom
Link másolása

Címlapról ajánljuk


TRENDI
A Rovatból
Ez undorító: tényleg koszosan és izzadtan rakják a polcra a Primark ruháit?
Egy volt dolgozó tálalt ki, aki szerint sok a higiéniai és a minőségbeli probléma is.

Megosztom
Link másolása

Nemrég nyította meg Magyarországon első üzletét, ami előtt hetekig állt a hosszú sor, most viszont egy volt dolgozójuk okozott nekik kellemetlen pillanatkat Skóciában, bár az általa elmesélt sztori a cég összes egységét érintheti.

Ahogy arról a The Scotish Sun beszámolt, Caitlin,

az üzletlánc egy korábbi dolgozója szerint rettentő állapotok uralkodtak az áruházban,

ami igen komoly higiéniai kérdéseket is felvet. A skóciai Braehead, Renfrewshire-i boltjában dolgozott, így az elmondottak erre a boltra értendők, bár szerinte másutt is lehet gond a ruhák tárolásával. A célja az, hogy az információmegosztással segítse a vevőket.

Úgy tapasztalta, az esetek többségében ötnél többen próbáltak fel egy-egy ruhadarabot.

Ráadásul, ahogy fogalmazott, túl sok termék nem került a szemétre - utalt ezzel arra, hogy akár olyan ruhákat is árultak, amiknek nem lett volna keresnivalójuk a kínálatban minőségbeli okokból. Rendszeres volt, hogy

sminkfoltokkal, izzadt hónaljfoltokkal tettek vissza a dolgozók ruhadarabokat a polcokra és fogasokra.

Azt is kifogásolta, hogy alapvetően egy mérethiányos termékből más áruházból kérhettek volna át a dolgozók ruhákat a vásárló által kívánt mértékben, de erről nem tájékoztathatták őket.

Egyébként azt is elmondta, hogy ha a vevő szakadást vagy hibát talál a ruhán, a kasszánál kérhet rá kedvezményt. A dolgozó ilyenkor a felettesét hívja, aki, ha tényleg fennáll a probléma, megad egy bizonyos százalékot.

Caitlin legfontosabb tanácsa azoknak, akik a Primarkban vásárolnak még ezek után is:

mindenképpen mossák ki a holmikat a viselés előtt.
Ezt egyébként is érdemes megtenni, teljesen függetlenül attól, hol vásároltuk az adott ruhadarabot.


Megosztom
Link másolása

TRENDI
Magyar divattervező ruháját választotta a Bridgerton színésznője - fotón a ruhaköltemény
Ki nem találod, kinek a csodás ruháját akarta viselni Nicola Coughlan! Az egyedileg neki készített darabban lélegzetelállítóan festett a színésznő.

Megosztom
Link másolása

Nicola Coughlan az ékes bizonyítéka annak, hogy nem kell modellalkatúnak lenni ahhoz, hogy jól álljanak rajta nagy divatcégek ruhái. Sorra keresik meg a gigamárkák, divattervezők és sztárok is, mert

ha valakinek a szettjét viseli, az már jelent valamit.

A Bridgerton sorozat sztárja viselte már többek közt Kim Kardashian fehérneműkollekcióját is modellként. Elképesztően fotogén, ezért nem csak a plus size típus miatt keresik fel sokan.

Most a Washington Post fotózására vette fel a Nanushka magyar divatmárka szívdöglesztő ruhakölteményét.

A Glamour szerint Sándor Szandra és csapata régóta akarta már öltöztetni a sztárt, ezért felajánlottak neki egy személyre illesztett ruhát. A végeredmény pazar lett.

Egy barna kabátruha és egy ugyanolyan színű magassarkú egészíti ki Nicola Coughlan szépségét.

"Te tényleg az igazi, belső és külső szépség megtestesítője vagy" - ilyen és ehhez hasonló kommentek záporoznak a ruhában pózolós Insta posztja alatt.


Megosztom
Link másolása


TRENDI
Kidobja a rövidnacit a Z generáció a szekrényből, helyette boxeralsót hordanak a lányok is idén nyáron
Aztán nehogy véletlenül bokazoknit vegyél fel hozzá, mert öregnek és cikinek fognak gondolni a Z generáció tagjai.

Megosztom
Link másolása

Újabb Z generációs divattrend hódít.

Lehet, hogy ez lesz 2024 meghatározó trendje?

A Z generációs lányok ugyanis férfi alsónadrágra cserélik a rövidnadrágot (shortot, ahogyan éppen a Z generáció tagjai nevezik.

Nincs új a nap alatt, már az 1990-es években is hordtak a lányok például kockás boxeralsót forrónaci (igen, ez a rövidnaci) helyett. De a Femina szerint az 1980-as években kezdett terjedni, egy népszerű Levi’s reklámnak köszönhetően.

Most TikTokon, Pinteresten és Instagramon is felbukkant az alsónemű utcai viseletként.

Boxeralsóhoz természetesen nagy méretű (oversize) felsőket, pólókat húzz, mert a Z generáció szerint ez a divat, és ha jót akarsz magadnak, a sportcipődhöz ne bokazoknit vegyél fel, hanem sima rövidzoknit, különben öreg és ciki leszel a Z generáció szemében.

Forrás: Pinterest, Femina


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk

TRENDI
Iszonyú jóképűek az új magyar űrhajósok
A második magyar űrküldetésre jelentkezők közül egy gépészmérnök került ki kvázi győztesen, aki a következő magyar űrhajósunk lesz Farkas Bertalan után. A tartalékűrhajós pedig egy villamosmérnök lesz, mindketten a harmincas éveikben járó ifjú titánok.

Megosztom
Link másolása

Hogy pontosan mikor jut ki az űrbe az újonnan megválasztott magyar űrhajósunk, nem tudni, ám óriási szenzáció már az is, hogy 44 évvel Farkas Bertalan űrutazását követően ismét lett egy magyar űrhajós, aki elhagyva a bolygót kutatásokat végezhet az űrben.

Többszáz jelentkezőből választották ki Kapu Tibor 32 éves gépészmérnököt, aki most már a kutatóűrhajós pozíciót is megjelölheti LinkedIn oldalán.

A Külügyminisztérium közleményben kiadott tájékoztatása szerint Kapu Tibor főleg az autóiparban dolgozott akkumulátor-fejlesztési területen.

Fotó:Hunor Program Facebook
A HUNOR Program néven futó űrhajós küldetést nem bízzák a véletlenre, így ha bármi történne a leendő kutatóűrhajóssal, egy tartalékost is kijelöltek. Ő lenne a 35 éves villamosmérnök, Cserényi Gyula.

Együtt végezhetik majd az űrhajós kiképzést.

Farkas Bertalan felbocsátásának 44. évfordulóján, május 26-án határozta meg a HUNOR Program irányító testülete, ki lesz Magyarország második kutatóűrhajósa és tartalékosa.


Megosztom
Link másolása

Ajánljuk